FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Subkonto
Autor Wiadomość
effulka90 
gaduła
Alina


Wiek: 71
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 505
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-06-20, 22:03   

Iga napisał/a:

Nie uważam, że jeżeli kogoś nie stać na węgiel i skorzysta z pieniędzy z subkonta to przegina pałę. Też jak wcześniej pisałam naprawa samochodu, czy kupienie fotelika samochodowego też nie uważam za przegięcie.
Niektóre rodziny nie łapią się na pomoc z MOPSU a ich pieniądze starczają na opłaty i jedzenie. Ich dzieci nie jeżdżą na wycieczki, nie mają zapewnionego miejsca w przedszkolu za darmo, nie wyjeżdżają raz w miesiącu do kina ze świetlicy środowiskowej, nie dostają węgla na zimę i państwo nie płaci im za mieszkanie oraz rachunki. I co? Dla czego nie mogą sobie kupić węgla z subkonta? Mają zamarznąć, bo pieniądze mają być na lekarstwa i rehabilitację?

To i wiele innych wypowiedzi Igi są naprawdę szczere i prawdziwe. Jesteś serio mądrą kobietą :tak: Myślę tak samo jak ty.

I dodam jeszcze, że jeżeli są to dziecka pięniążki, to dlaczego nie mogą być wykorzystane czy na oświetlenie nowego pokoiku czy tak jak pisała Iga na opał. Czy to musi iść tylko i wyłącznie na turnusy i na rehabilitacje? Nie mam dla moich dziewczynek subkonta i na całe szczęście nie mam zamiaru zakładać.
_________________
Alina mama- Agatki z zD ur.29.12.2006r, Zuzi z zD ur.05.09.2007r
"Te dzieci od początku były moje, urodziły się by, być ze mną. Musiałam je tylko odnaleźć."

Matką nie jest ta co urodziła, lecz ta co wychowała.
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2011-06-25, 02:05   

słuchajcie, wstrzymali mi drugi rachunek, wiadomość na poczcie mówi: "rachunek za terapie wstrzymany z powodu braku dowodu zapłaty i kopii dokumentu". o co chodzi? :wow: po pierwszym razie próbowałam się dodzwonić, ale zabrakło mi cierpliwości a tu drugi zonk. rachunek nie różnił się od tych, które miałam z innych źródeł, płacę kobiecie po każdych zajęciach do ręki a dostaję jeden za cały miesiąc. nie wiem co nie gra :nzastanawianie:
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-06-25, 07:20   

Może w fakturze/rachunku masz zapisane "zapłacono przelewem lub termin płatności..." Wtedy musisz mieć potwierdzenie zapłaty (przelew lub KP).
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-06-25, 22:51   

musiałabyś posłać mailem potwierdzenie przelewu za tą terapię :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-06-26, 16:03   

magda napisał/a:
Może w fakturze/rachunku masz zapisane "zapłacono przelewem lub termin płatności..." Wtedy musisz mieć potwierdzenie zapłaty (przelew lub KP).


Zapłacono przelewem może byc gdyz jest to informacja o dokonanej wpłacie nie może być płatne przelewem bo to wskazuje na brakwpłaty
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2011-06-27, 21:04   

Witam,
może ktoś wie z jakiego dnia refundują faktury w Zdążyć z pomocą?
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2011-06-29, 13:58   

Joanna napisał/a:
magda napisał/a:
Może w fakturze/rachunku masz zapisane "zapłacono przelewem lub termin płatności..." Wtedy musisz mieć potwierdzenie zapłaty (przelew lub KP).


Zapłacono przelewem może byc gdyz jest to informacja o dokonanej wpłacie nie może być płatne przelewem bo to wskazuje na brakwpłaty

dziękuję, trzeba mi było pokazać palcem :-) mam "płatna przelewem" :doh:
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5791
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-06-29, 14:36   

biata5 napisał/a:
Witam,
może ktoś wie z jakiego dnia refundują faktury w Zdążyć z pomocą?

26-27 maj
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-29, 15:14   

moje FA zostały zaksięgowane 8 czerwca (tak mam napisane w poczcie)- dziś rano dostałam zwrot na konto już - równo po 20 dniach - jak nigdy :roll: (zawsze czekałam ponad miesiąc z hakiem)
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-06-29, 16:46   

Mam pytanko czy wysyłając dokumenty do Fundacji Zdążyć z pomocą jak mam wystawione zaśw. lekarskie od neurologa brzmiące tak: opożnienie rozwoju psychoruchowego u dziecka z trisomią 21, nie stwierdza się objawów ( nie mogę rozczytać) tylko uogólniona hipotonia( nie wiem czy dobrze przeczytałam) to Fundacji wystarczy takie zaświadczenie?
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-07-04, 08:40   

Julia ma podejrzenie astmy oskrzelowej i musiałam kuić nebulizator. Wzięłam FA z apteki ale pani pomyliła adres Fundacji i napisała Łomiańska 5/1 :-x
Muszę korygować??
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-07-06, 14:13   

Dziś z rana zadzwoniła do mnie kumpela czy odebrałam jej wiadomości.Mówię jej ze nie .A ona mi na to ze :jej ciocia dostała do urzędu skarbowego wezwanie bo nie można przelać na Kamilka 1%.Byłam w szoku.Niby powiedziano przez telefon tej cioci ze takiego subkonta nie ma!!!Bo ktoś miał coś do załatwienia w sądzie i tego nie dostarczył.Pomyślałam że może fundacja miała coś nadesłać i nie nadesłała.Więc zadzwoniłam do fundacji i ona ze z ich strony jest wszystko ok.Dzwonie do skarbówki i babka mi mówi ze owszem KRS jest dobry i jest wszystko ok.Powiedziała mi że to pewnie brakowało numeru i że mam nie słuchać sąsiadów.W ogóle nie gadać o subkoncie bo ludzie są zawistni i dlatego pewnie mi ktoś głupot naopowiadał i takie inne pierdoły!!!!!Po czym skończyłam rozmowę z tą babka co zajmuje się 1%i ta moja koleżanka dzwoni jeszcze raz że ciocia właśnie wróciła ze skarbówki i ze powiedziała jej babka(mam jej dane)ze ten KRS dobry ale nie może przelać tego 1% bo konto nie te!!!!Ja się pytam jakie konto przecież KRS się tylko podaje!Mało tego .Podsunęła tej cioci dane innej fundacji i kazała zrobić korektę bo niby na Kamila się nie da!!!Jutro tam osobiście pojadę bo 2 raz tam się dodzwonić nie mogłam!Ale mam dane tej babki co to wystawiała te wezwanie i dane tego małżeństwa co dało ten jeden 1% na Kamila.Ale się wnerwiłam :-x A ta moja kumpela sama zgłupiała bo wypełniała sobie i cioci zaznanie.Jej nic nie przyszło a temu starszemu małżeństwu tak.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2011-07-06, 14:45   

Z półobrotu babę w przysadkę (o ile jest) :boks: :glupek: :nlanie:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5791
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-07-06, 14:48   

Aż mi się nie chce wierzyć, że w ten sposób manipulują 1% :wow:
Mam nadzieję, że to jakaś głupia pomyłka u niedouczonej, żeby nie rzec głupiej, urzędniczki.
Ale nie dziwie się, że Ci Zula ciśnienie podniosła.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Laśka 
milczek

Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-07-06, 21:19   

Przeszukuję informację o subkontach i do Was tu tez trafiłam przez wujka Googla.

Czy wszystcy macie subkonto w Fundacji Zdążyć z pomocą?

Przeglądam jeszcze Słoneczko, Silentio i Za szybą. W prawie wszędzie wygląda to podobnie.

Podobno w mniejszych fundacjach sprawnie idzie ta obsługa, macie jakieś doświadczenia?

Laśka
_________________
Laśka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu