FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Subkonto
Autor Wiadomość
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-07-06, 21:21   

Nie była to pomyłka.I raczej ta babka zrobiła to celowo.A pewnie nigdy bym się tego nie dowiedziała gdyby to chodziło o kogoś obcego.Ta kumpela rozliczała ten pit i sobie i cioci.Mieszkają obok siebie i ta dostała to wezwanie a Karolina nie.I przyszła jej to pokazać.Potem dzwoniła i okazało się ze musi osobiście skorygować to zeznanie bo nie da się na Kamila tego przelać.Wkurzona jestem że po pierwsze jestem pewna że nie zrobiła to babka pierwszy raz pewnie podała namiary kogoś znajomego i tym sposobem sobie robi interes.A po 2 że jest mi głupio bo starsza osoba musiała się fatygować dość kawałek do skarbówki wiedząc że jest jakiś czas po mastektomii i ma już swoje lata.Jutro z rana jadę do skarbówki .Mąż ma na 14 do pracy więc z obstawą pojadę ;-)

Margola Ty taka obeznana we wszystkim jesteś :oops:Powiedz mi czy jest instytucja która by mogłaby przejrzeć jeszcze raz te zeznania podatkowe które musiały być właśnie korygowane?
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5779
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-07-06, 21:25   

Laśka, przedstaw nam się w odpowiednim wątku :-)
A jeśli chodzi o fundacje, to te mniejsze szybciej zwracają pieniądze, ale też często mają bardziej ograniczoną listę wydatków, które refundują.
W "Zdążyć z Pomocą" bardzo długo czeka się na pieniądze, około 4-6 tygodni. Zależy w jakim okresie rozliczeniowym.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-07-06, 21:27   

iwonaf napisał/a:
Julia ma podejrzenie astmy oskrzelowej i musiałam kuić nebulizator. Wzięłam FA z apteki ale pani pomyliła adres Fundacji i napisała Łomiańska 5/1


Zdaje się, że niedawno miałam podobny problem, a że z natury jestem leniwa, to posłałam fakturę z literówką "Łomińska"-z myślą, jak uznają-ok, jak nie-ok. Uznali. Nie wiem, czy to na tyle mało ważne czy przeoczyli. Ciekawe, że u mnie pomyłki tylko w aptekach, a zwł., jeśli chodzi o błędy ortograficzne.
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-07-07, 09:53   

Właśnie przyjechałam ze skarbówki.Zeznanie już było u kierowniczki.Więc poszłam tam z tą babką co ich zwoływała.Powiedziały mi że ;W tym zeznaniu był błąd.I że ta ciocia mojej koleżanki nie miała prawidłowego KRS dlatego kazały jej to przepisać.Na Jakiegoś Stanisława....Na pewno nie jest to dziecko z naszej fundacji bo całkiem inne numery KRS.Potem pani kierownik wzięła do reki to zeznanie i mi powiedziała ze To jest dokument i widać jak byk ze był błąd jakich ona dziennie musi korygować tysiące!I że to małżeństwo chciało przelać te pieniążki dlatego miały akurat pod ręka taki numer i to przepisała.Natomiast zaraz dzwoniłam osobiście do tego małżeństwa .Babka miała KRS sprawdzały go i ta urzędniczka powiedziała jej ze niestety ale wyświetla się błąd i nie może przelać tego na Kamila!!!!.Sprawa nadaje się moim zdaniem do prokuratury.Ale ze względu ze to są starsze osoby.Nie będę ich ciągała po sadach.Napisze odpowiednią adnotacje na NK i na blogu Kamila ze jeśli się zdarzyły takie sytuacje to maja mi dać znać.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2011-07-07, 11:21   

Artur21 napisał/a:
Z półobrotu babę w przysadkę (o ile jest) :boks: :glupek: :nlanie:


Arturze nie namawiaj do tak agresywnego zachowania :lol: może wystarczy postraszyć :cool2:
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-07-07, 11:52   

Laśka napisał/a:
Przeszukuję informację o subkontach i do Was tu tez trafiłam przez wujka Googla.

Czy wszystcy macie subkonto w Fundacji Zdążyć z pomocą?

Przeglądam jeszcze Słoneczko, Silentio i Za szybą. W prawie wszędzie wygląda to podobnie.

Podobno w mniejszych fundacjach sprawnie idzie ta obsługa, macie jakieś doświadczenia?

Laśka


Moja Agatka ma subkonto w "Słoneczku" , póki co jestem zadowolona. Szybki zwrot pieniędzy, świetny kontakt i narazie żadnych problemów.

A tak na marginesie - dobrze byłoby gdybyś nam się przedstawiła. :tak:
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2011-07-07, 14:54   

julkakulka napisał/a:
Artur21 napisał/a:
Z półobrotu babę w przysadkę (o ile jest) :boks: :glupek: :nlanie:


Arturze nie namawiaj do tak agresywnego zachowania :lol: może wystarczy postraszyć :cool2:



Masz rację. Można postraszyć np Czarną Wołgą a gdy będzie już w środku to ją z półobrotu :-D
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-07-07, 15:28   

A mnie wcale nie jest do śmiechu ;/ po pierwsze wkurzona jestem ze babsko na urzędniczym stanowisku robi przekręty a po 2 jestem pewna że to małżeństwo w przyszłym roku nie przeleje na Kamilka tego procenta bo w ogóle nie muszą tego robić , są emerytami i generalnie rozlicza ich ZUS.A że zrobili korektę do zeznania to ogrom ich dobrej woli za co jeszcze musieli tam jechać pół Rudy i korygować na inna osobę.I wcale się nie dziwię że co rok to ludzie mniej zbierają.Bo pewnie nie tylko u mnie są takie akcje.A dowiedziałam się przez przypadek bo gdyby nie to że kumpela rozliczała to zeznanie tej cioci i nie mi dała znać to żyłabym w przekonaniu ze wszystko jest ok.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-07-07, 15:41   

Artur21 napisał/a:
julkakulka napisał/a:
Artur21 napisał/a:
Z półobrotu babę w przysadkę (o ile jest) :boks: :glupek: :nlanie:


Arturze nie namawiaj do tak agresywnego zachowania :lol: może wystarczy postraszyć :cool2:



Masz rację. Można postraszyć np Czarną Wołgą a gdy będzie już w środku to ją z półobrotu :-D


Artur, nie każdy wie o Czarnej Wołdze :lol: , ja się na tym chowałam, ale inni, młodsi już nie.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2011-07-07, 20:27   

vagabunda8 napisał/a:
Artur, nie każdy wie o Czarnej Wołdze :lol: , ja się na tym chowałam, ale inni, młodsi już nie.

I tu się mylisz. Jestem młodsza i wiem. Czarną łapę też znam :lol:
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-07-07, 20:29   

Super, znaczy się w temacie :lol: :lol:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-07-08, 11:41   

Ja tydzień temu obejrzałam Czarną Wołgę :-)
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-07-08, 15:39   

Hmmmm :nzastanawianie: ja bym się jednak zastanowiła, czy gdzieś tego babska ze Skarbówki nie zgłosić. Bo to rzeczywiście mocno podejrzane. Prawdopodobnie robiła tak z wieloma zeznaniami - przecież jest to do sprawdzenia.
A mamy już ustawę o odpowiedzialności urzędniczej . Oj, może ją zaboleć...

Ostatnio kasjerka w kasie mojej ukochanej spółdzielni mieszkaniowej nie rozpoznawała swojego podpisu na wpłatach. Taka amnezja wybiórcza ją dopadła. Ale już sobie przypomnała - jak musiała się tłumaczyć przed swoim prezesem.
 
 
magdowka 
trajkotek


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1552
Skąd: Prochowice
Wysłany: 2011-07-08, 15:46   

Rozmawiałam z siostrą pracującą w biurze rachunkowym i także mówiła, żeby sprawę zgłosić do Naczelnika US
_________________
Tymek 24.12.2006
Zosia 17.12.2008 z zD
http://zofifi.blox.pl/html
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-07-08, 16:23   

Wiem że tą sprawę trzeba byłoby zgłosić.Bo też jestem pewna że nie byłam z tym sama.Ale gdybym to zrobiła to ci starsi ludzie musieliby pewnie nie raz włóczyć się po sadach i składać zeznania.I za co mam ich tak urządzić, za to że chcieli zrobić dobrze?wcale się nie dziwię że ludzie sceptycznie podchodzą do tego 1%.Ogłosiłam o tym gdzie się dało może jeszcze ktoś się do mnie odezwie.
Raz dwa by to szło sprawdzić bo korygujące zeznania są wpisywane jeszcze w zeszyt.Więc po ich danych szło by odszukać te pity i sprawdzić jaka była poprawka.A jeśli chodzi o nasz urząd to przypuszczam że ta babka tylko zajmowała się 1%.a nikt sam od siebie nie pójdzie do skarbówki zmienić i przepisać na kogoś innego w połowie roku.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu