FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnusy w Koszalinie - "Mały książę"
Autor Wiadomość
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-08-03, 11:32   Turnusy w Koszalinie - "Mały książę"

Chciałbym przedstawić Wam propozycję Pomorskiego Centrum Terapii Pedagogicznej w Koszalinie, organizatora dobrze nam znanych turnusów psychoterapeutycznych w Mrzeżynie.
Od czerwca 2009 roku PCTP organizuje pięciodniowe turnusy psychoterapeutyczne w swojej nowej siedzibie w Koszalinie.

Ośrodek Diagnostyki i Terapii
Dzieci i Młodzieży z zaburzeniami rozwojowymi
„Mały Książę”
75-692 Koszalin
ul. Dywizji Drezdeńskiej 13


Opis warunków pobytu

Na terenie obiektu znajduje się 6 pokoi noclegowych dla rodziców i dzieci korzystających ze specjalistycznych usług terapeutycznych.

2 pokoje - 2 osobowe
2- pokoje - 3 osobowe
2-apartamenty - 4 osobowe

Wyposażenie pokoi - wszystkie pokoje wyposażone są w telewizory, łóżka, szafy, stoliki.

Parking - 6 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.
Miejsce rekreacyjne z zadaszonym tarasem.

Główny cel turnusu

Turnusy 5 dniowe mają charakter psychoterapeutyczny.
Głównym celem turnusów jest wspomaganie rozwoju intelektualnego oraz systemu komunikacji.

Każde dziecko uczestniczy w 6 zajęciach. Wszystkie zajęcia w większości odbywają się w godzinach dopołudniowych. Aby skorzystać z turnusu konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie dziecka - telefonicznie lub na piśmie poprzez przesłanie wniosku, którego wzór znajduje się w Internecie.

Organizator turnusów

Pomorskie Centrum Terapii Pedagogicznej - Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koszalinie
Zgłoszenie dziecka na turnus
kontaktowy numer telefonu - 094 346 16 92 lub 094 346 16 93


Terminy turnusów 5 dniowych

1. 29.06 - 3.07.09-zrealizowany
2. 06.07 - 10.07.09- zrealizowany
3. 13.07 - 17.07.09- zrealizowany
4. 20.07 - 24.07.09- zrealizowany
5. 27.07 - 31.07.09- zrealizowany
6. 03.08 - 07.08.09- realizowany
7. 10.08 - 14.08.09
8. 12.10 - 16.10.09
9. 16.11 - 20.11.09
10. 30.11- 04.12.09

Terminy turnusów w 2010 roku

11. 18-22.01.2010
12. 25-29.01.2010
13. 15-19.02.2010
14. 22-26.02.2010
15. 12-16.04.2010
16. 19-23.04.2010
17. 10-14.05.2010
18. 17-21.05.2010
19. 24-28.05.2010
20. 21-25.06.2010
21. 28.06 - 2.07.2010
22. 5-9.07.2010
23. 12-16.07.2010
24. 19-23.07.2010
25. 26-30.07.2010
26. 02-06.08.2010
27. 09-13.08.2010
28. 16-20.08.2010

Więcej szczegółów na stronie internetowej PCTP w Koszalinie
w zakładce "Mały książę" .

Są tam wszystkie niezbędne informacje, galeria zdjęć z zajęć, zdjęcia ośrodka i ze zrealizowanych turnusów.

My jedziemy z Michaszkiem na turnus październikowy w dniach 12 - 16 października 2009 roku i wtedy zobaczymy na czym to dokładnie polega.

Wiem, ze ostatnio kilkoro zakątkowych dzieciaczków uczestniczyło w tych turnusach i z ciekawością czekam na ich wrażenia i refleksje po turnusie.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-08-03, 13:35   

W ubiegłym tygodniu razem z Majeczką (Igi) i Kajtusiem (mamamika) bylismy na turnusie w Koszalinie. Tak jak wcześniej pisałam w SB każde dziecko ma 10 zajęć trwających po 25 minut, które odbywają się do obiadu.
Ośrodek jest nowy, pięknie urządzony i usytuowany w bardzo ładnej okolicy, niedaleko od centrów handlowych i placów zabaw dla dzieci. Ponieważ na turnusie jest tylko 6 dzieci terapeuci mają czas poznać dzieci, porozmawiać z rodzicami.
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9708
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-08-11, 21:56   

Jeżeli ktoś potrzebuję, to zeskanuję informacje co się robi teoretycznie na jakich zajęciach, co jest praktycznie to wie mammamika bo chodziła z Kajtkiem. I mogę podać rozpiskę zajęć Majki dla orientacji.
W związku z tym, że u nas było większość małych dzieci, wstających koło 6 rano zajęcia zostały przesunięte na godz 8:00.
Na piętrze w kuchni sa kuchenki i pralka, na parterze tylko mikrofala, więc jakby ktoś chciał gotować dla dziecka to musi sobie wziąść pokój na górze. Obiady są przywożone. Jest 2 zupy do wyboru i ok 4 rodzajów drugich dań.
Na parterze czajnik i mikrofala są na korytarzu. Podobnie jak kubki, talerze, kawa, herbata - wszystko jest wystawione, można się częstować. Problem jest taki, że jeżeli jest chłodno to nie ma gdzie wieczorem posiedzieć, bo sala jest zamykana. Ma się to zmienić od przyszłego roku ;-)
Jadąc z dziećmi które śpią do południa porę drzemki trzeba ustalić przed wyjazdem, bo później już pozamiatane. Tak są ułożone zajęcia, że nic się nie da zmienić. Na zajęcia grupowe też nie można się dołączyć, bo jest 1 dziecko + 1 terapeuta.
Nie wiem jak ma być docelowo, jednak na ten moment ci którzy mieszkają na piętrze, muszą przejść na zewnątrz, żeby się dostać na zajęcia i posiłki. Przy małych dzieciach jak pada i trzeba je ubierać i rozbierać lub opatulać w zimie to troszkę jest to nie wygodne.
Na parterze są dwa pokoje, z oddzielnymi drzwiami ale są połączone łazienką. I jest jeden pokój z aneksem kuchennym, w którym jest zlew.

Najbardziej brakuje mi tam dostępu do internetu i to jest chyba największy minus ośrodka :lol:

Ośrodek ruszył niedawno, i cały czas coś tam się robi. Więc może niektóre rzeczy są już nieaktualne.
Co do terapii, sposobu prowadzenia i zaangażowania Pań, to nie wiem, bo nie wchodziłam z Majką.
Turnus ma ogólnie na celu zdiagnozowanie dziecka. Janusz jeżeli Michał pojechał po diagnozę do Mżerzyna w sierpniu, to nie ma sensu jechać w październiku. Ja odczekałbym pół roku. Czy zeskanować Ci i wysłać Majki plan zajęć i opis terapii?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-08-12, 13:33   

Iga, dzięki, ale ja na bieżąco jestem w kontakcie z PCTP i mam informacje szczegółowe, nawet te, których nie ma na stronie internetowej.

Z Michaszkiem jedziemy w październiku, ponieważ będą tam też zajęcia, których nie ma w Mrzeżynie, a diagnozy będą porównane po turnusie październikowym i wyjdzie z tego łączna.

Bardzo jestem ciekawy, jakie opinie mają pozostali Zakątkowicze, którzy korzystali z turnusu w Koszalinie.


A może jakieś fotki?
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9708
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-08-12, 13:55   

Zdjęć ośrodka nie mam. Ściągnełam sobie pare zdjęć Majki z ich strony.

Najgorsze to to, że nic nie mogę napisać na temat samej terapii, bo nie chodziłam na zajęcia :cry: z lenistwa. I przygotowania pań prowadzących.

Trochę mi żal, że ośrodek nie chce się dostosować do indywidualnych próśb rodzica odnośnie IPTu.
Ja miałam nadzieję (i w zasadzie dalej mam, bo jeszcze nie rozmawiałam ostatecznie z Panią Jurczyszyn) że znajdę ośrodek, który nie dość że zdiagnozuje mi dziecko, to jeszcze da mi wytyczne do pracy na cały rok. I wiedząc co ja mam robić przyjeżdzam za rok i Majka jest sprawdzana co się dało osiągnąć a czego nie.
Na dzień dzisiejszy IPT ma zadania wyrównujące wiek który wychodzi, z wiekiem biologicznym.
Czyli Majka będąc diagnozowana w wielku 28 miesięcy będzie miałą zadania w IPT, które ma wykonwyać w tym wieku. A za rok ona będzie miałą 40 miesięcy. Więc ja dalej muszę wymyślać bardziej lub mniej błędnie dla Majki terapie i radzić się kolejnych osób, i kolejnych specjalistów. A przecież można by to było zrobić w jednym ośrodku.

Ja nawet jestem skłonna zapłacić za ten IPT więcej, jakby była taka możliwość, a na razie nie ma :cry:
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-08-12, 23:04   

Iga IPET Indywidualny Program Edukacyjno Terapeutyczny

V Turnus Terapeutyczny w Koszalinie
Można powiedzieć że zakątkowy bo stanowiliśmy połowę turnusu


Na górze od lewej mój mąż, ja z Kingą, mammamika z Kajtusiem, na dole od lewej Iza z synem, Iga z Majeczką za nimi Pani Jurczyszyn, Agnieszka z Tomeczkiem i Tomek z Marcinem i Paulinką (znajomi poznani na turnusie)


Zajęcia plastyczne Kinga


Majka odkrywa swoje talenty
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-08-12, 23:09   

Iga sprawdzała jak jej zięć Kajtuś widzi w okularach :okular:
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
BABCIA 
gaduła


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 443
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-08-13, 19:32   

Iga świetnie wyglądasz w tych Kajtusiowych okularkach :-)
_________________
Czesia-babcia Juli 11.01.2007 i Zosi 23.02.2010
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-08-14, 08:00   

Julia, super zdjecia :spoko:
Wow rośnie nam nowe pokolenie artystów malarzy. :tak:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-08-20, 20:56   

Pomarudziłabym trochę na temat kompetencji i turnusowego programu, ale dostałam dziś diagnozę, z której wynika, że Kajtek ten zespół to jakiś taki mały ma ;-)
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-08-20, 21:16   

Pomarudź koniecznie ....
..bo to nie ma nic wspólnego z małym zespołem u Kajtka ;-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-08-21, 18:46   

Ośrodek chyba nie do końca nastawiony jest na terapię maluchów:

1. nie zauważyłam wielkiej różnicy między poszczególnymi zajęciami (pewnie w przypadku starszaków inaczej to wygląda)
2. zajęcia komputerowe i Terapik to też praktycznie to samo - tu bity na kompie, tu na papierze
3. zajęcia ruchowe, które Panie realizują wg programu zakładają np. chodzenie po śladzie, a dla dzieci niechodzących co? oczywiście piłeczka :lol:
4. Sensor, czyli siedzę w misce z makaronem i mija połowa czasu...ok siedź sobie, ale przekraczaj do tego linię środka, ćwicz chwyt pęsetkowy, słuchaj Mozarta, wąchaj olejek cytrynowy, śpiewaj piosenkę o makaronie... nie wiem - specjalistą nie jestem, ale patrzenie na światełka z lampki, których nie można dotknąć, bo lampka się nagrzewa, a jak dziecko się nudzi to nie ma alternatywy, czy zabawa matą grającą - jakieś mało pomysłowe te zajęcia
5. był tez Knill i coś w stylu Co to? Kto to? - dla mnie strata czasu, bo robimy to w chacie

Na plus:
1. elastyczna, cierpliwa (co przy 3 roszczeniowych matkach bywa trudne ;-) ) obsługa
2. podążająca za dzieckiem, ale konsekwentna pani psycholog i bardzo fajna jedna z terapeutek (nie odpuszczała, jak młody nie chciał współpracować i miała pomysły, jak innymi, niż zaplanowanymi na daną sesję, ćwiczeniami osiągnąć to, co miała w programie
3. zajęcia integrujące - zestaw kilku ćwiczeń z różnych metod :spoko:

Od turnusu oczekuję nowych pomysłów do zabaw z Kajtkiem i zwrócenia uwagi na jego deficyty z podpowiedzią, jak z nimi pracować, ewentualnie pomocy dydaktycznych, na które mnie nie stać w domu, nie super nazw terapii, tajemnych programów Edu itd.

No nic, zobaczymy co Kajtek wyniesie dla siebie z zajęć za rok :tak: Może po 40 turnusach nawet w filmie zagra ;-)

Iga, w diagnozie masz tabelkę z zaznaczonymi zadaniami, które robiła Majka - zadania są do 81 m-ca życia, np. dotykanie kciukiem palców tej samej ręki, szukanie cukierka pod kubkiem (to już z Majką niechcący przetrenowałyśmy na tarasie :lol: ) , rysowanie postaci - na co Ci ten Ipet na rok????

Z tą diagnozą to też trochę pic na wodę - Kajtek mowę czynna ma na etapie wieku biologicznego (22 m-ce) - przecież to absurd! A czynności poznawcze na 18 m-cu, bo z 2 zadań jedno wykonał niepełnie, a o pokazywanie części ciała swoich i misia, wykonywanie prostych poleceń, czy rozdzielanie 2 elementów go nie proszono, bo to nie jego wiek :-?
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9708
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-08-21, 21:55   

Ano właśnie (odnośnie 2 otatnich zdań Karoli) szkoda, że nie sprawdzono (albo sprawdzono a nie wpisano), że jeżeli dziecko wykonało zadania te co powinno na swój wiek, to czy potrafi kolejne. Bo Majka np. kulki na sznurowadło nawleka, i to powinno być już odchaczone (niekoniecznie brane do wyniku końcowego).

Ipetu :-D z "e" w środku, nie biorę. Sama sobie napiszę :-D nie takie rzeczy się robiło.
A poza tym, to moja Firma ma w planach oddelegować mnie na parę godzin w tygodni (bo stworzyła 2 klasy zawodowe w szkole średniej) do prowadzenia zajęć praktycznych z izolacji, betonowania i zbrojenia. Więc taki IPET w porównaniu z zajęciami praktycznymi z wykożystaniem kielni, zaprawy, drutu 12 i foamglasem to jest pikuś. (zresztą i na tym i na tamtym się nie znam).
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-08-21, 22:07   

Iga
:nrechot: :nrechot: :nrechot:

zespół Downa to dość poważna sprawa a Ty się ciągle naigrywasz ;-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-08-21, 22:44   

Przeryłam niebieską "Ćwiczenia edukacyjne dla dzieci autystycznych" Schoepler, Lansing, Waters, GWP 1994 (chyba min. na jej podstawie powstał program w Koszalinie) i za rok zapraszam do mnie na diagnozę a do Igi po Ipet (foamglas gratis!). Dużo nie weźmiemy - świeże jaja zawsze w cenie ;-)
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu