FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatna szkoła specjalna
Autor Wiadomość
MamaKuby 
nawijacz
Asik


Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 565
Skąd: Warszawa Mokotów
Wysłany: 2009-08-09, 20:29   

Marto masz 100% racji! jestem przygnieciona do ziemi przez zarządzanie rodzinnymi finansami, a chciałoby się bez wyrzutów sumienia pójść kiedyś do kina a potem na kolacje z winem i wrócić taksówką. Przy cenach o jakich mówisz, zakiełkowała we mnie nadzieja że sobie odłożę na spełnienie marzeń na emeryturce ;)
A cena żłobka - kosmos :nglupek: , dlatego Kubuś będzie chodził ot tak na parę godzin w tygodniu żeby pępowinę odciąć i rówieśnicami się zacząć interesować ;) ... a mamie dać chwilkę na zebranie myśli.
Magda, jeśli taka szkoła może być dobra dla dzieci, tania dla rodziców i opłacalna dla Ciebie, to zakładaj ją czym prędzej i otwieraj szybko filię w Warszawie. Kubę proszę wpisać na listę chętnych.
_________________
Mama Kuby ur. 17.05.2007
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-09, 20:37   

Marta Witecka napisał/a:
[...]

Od tego roku zapisałam Szymona do prywatnej szkoły specjalnej, po rozczarowaniach jakie przeszłam w państwowej szkole. Miesięcznie kosztuje 510 zł, więc suma nie jest aż tak kosmiczna jak żłobkowa :lol:
[....]


Marta (nie pamiętam, czy o tym rozmawiłyśmy, czy gdzieś o tym pisałaś w Zakątku), szkoła, do której pójdzie Szymon, to szkoła na Głogowej? To chyba jedyna taka szkoła w Warszawie prawda? Czy jest więcej prywatnych specjalnych?
Co skłoniło Was do przenosin Szymona po pierwszej klasie do nowej szkoły?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-08-10, 06:37   

Jeszcze na Pstrowskiego jest szkoła specjalna prywatna, przeniesiona z jelonek z Konarskiego. Koszt ok 400 zł.No i właśnie mam koleżankę, która tam dziecko posłała i zadowolona nie jest.
Tak w sumie to najwięcej zależy jak zwykle od człowieka, a nie od statusu szkoły chyba.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
MamaKuby 
nawijacz
Asik


Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 565
Skąd: Warszawa Mokotów
Wysłany: 2009-08-10, 08:12   

Kabatko, właśnie dzięki Tobie odkryłam że mam szkołę specjalną pod nosem. Wielkie dzięki!
_________________
Mama Kuby ur. 17.05.2007
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-10, 09:01   

Kabatka napisał/a:
Marta (nie pamiętam, czy o tym rozmawiłyśmy, czy gdzieś o tym pisałaś w Zakątku), szkoła, do której pójdzie Szymon, to szkoła na Głogowej? To chyba jedyna taka szkoła w Warszawie prawda? Czy jest więcej prywatnych specjalnych?
Co skłoniło Was do przenosin Szymona po pierwszej klasie do nowej szkoły?


Tak Moniko, chodzi o szkołę na Głogowej. Od nas jest stosunkowo blisko, a to dla nas miało duże znaczenie, bo po poprzednim roku wiemy co to znaczy wozić dziecko do szkoły.
Szymon z nową wychowawczynią już się zakumplował, bo był w tej szkole dwa dni na próbę. I po tych dwóch dniach rozmwiałam z wychowawczynią o masie rzeczy, nad którymi można z Szymonem pracować! Zresztą ja ich byłam świadoma, ale wychowawczyni z poprzedniej szkoły nie :nie: .
Nie chcę jednak zwalać całej winy na panią z poprzedniej szkoły. To niewątpliwie fachowiec o ogromnej woli walki za nasze dzieci, tak samo i pani dyrektor, ale problemem są... pieniądze! :tak:
Wyjaśniam. Szkoła ma zakupione nowoczesne studium do pracy logopedycznej, ale stoi, bo... tak, bo nie ma logopedów, którzy by za psie pieniądze pracowali. I wcale się im nie dziwię! Szymon miał tam zajęcia z trójką dzieci na raz i to jak logopeda pamiętał i w odpowiedni dzień go zabrał. Od grudnia nie miał prawdziwych zajęć logopedycznych :-x , bo OWI się już z nami rozstał.
Jest jeszcze jeden problem, być może tylko w tej szkole, być może się powtarza. Rodzice dzieci z Szymona klasy zawyżali w PPP możliwości dziecka, tzn wpisywano im upośledzenie lekkie, choć faktycznie mają umiarkowane. Zapewniam Was, w PPP da się to zrobić, należy tylko dogadać się z odpowiednią panią. Oczywiście ja tego nie robiłam, ale w korytarzu czekając słyszałam nie jeden tekst.
W takiej sytuacji tworzą klasę dla dzieci z lekkim, gdzie może być do 16 dzieci i jeden nauczyciel. Po 2-3 miesiącach nauki okazuje się, że większość dzieci ma umiarkowane, ale nie wiele da się już zrobić. W klasie Szymona było 11 dzieci i ta biedna pani nauczycielka, która po 8 godzinach (nie wiem skąd ten plan lekcji :wow: ) miała dość wszystkiego, a przede wszystkim dzieci. I w ten sposób Szymon po roku pracy przyniósł mi kilka rysunków i wyklejanek w zeszycie A4 i to wszystko! Tylko usiąść i płakać, ale ja nie z tych co się cofają i giną ;-) i zaczęłam z mężem kombinować. Obliczyliśmy, że jeśli wpłynie nam rocznie na konto 5000 zł, to damy radę. Wbrew pozorom jest to możliwe. Na razie nie ma nic, ale czekamy :lol:
W szkole na Głogowej pracuje moja promotorka pracy, więc szkołę znałam z opowieści i jestem przekonana co do jej jakości, wrażenia opiszę we wrześniu.
Szkołę przeniesioną z Konarskiego też znam, bo miałam tam praktyki. To szkoła pana Jarosława Roli (niezwykły pedagog) i ja byłam nią zachwycona, ale wtedy patrzyłam na nią z innej pozycji, Szymek był jeszcze mały. Zresztą wtedy nie było w tej szkole dzieci z zD, większość z MPD.
Podsumowując uważam, że nie tylko szkoły prywatne są dobre. Znam kilka w W-wie, które są ok, ale nie podejmę się wożenia mojego dziecka codzienne godzinę do szkoły rano i po południu to samo, bo wiem, że nie dam rady. W-wa jest totalnie zakorkowana w godzinach szczytu i tego się nie przeskoczy.
Nie wiem Moniko czy nie odbiegłam trochę od tematu, sama zdecydujesz :-)
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
IMarta 
milczek

Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-08-22, 19:33   Re: Prywatna szkoła specjalna

magda napisał/a:
Od pewnego czasu zastanawiam się nad założeniem prywatnej szkoły specjalnej.
Czciałabym zatem prosić Was o pomoc.
Napiszcie czy mając taką szkołę w pobliżu zdecydowalibyście się, mimo obowiązku płacenia czesnego, na posłanie do niej swojego dziecka. Jeżeli tak, to czego byście oczekiwali od takiej szkoły?


Witam! Jestem pedagogiem specjalnym, od kilku lat pracuję z upośledzonymi dziećmi w różnych placówkach. Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad przedszkolem integracyjnym ale szkoła to też dobry pomysł. Madziu jak będziesz szukała ludzi do pomocy to chętnie się przyłączę. Znam też sporo dobrych specjalistów, którzy wykonują swój zawód z pełnym poświęceniem. Pozdrawiam!
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-01, 13:21   

My dziś po rozpoczęciu roku, Szymek nawet został pochwalony, że ma muchę. Dostał taki kołnierz uczniowski, bez problemu wyszedł po niego na środek.
Klasy są małe (po 7 dzieci) i w sumie sześć klas na całą szkołę.
I Szymon jest w klasie z Mają z tej okładki :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-01, 18:57   

Siedmioro uczniów, sześć klas - bajka :-)
Czy to jest Maja Kowalczyk (chyba dobrze pamiętam) - byli w informatorze BK?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-01, 19:15   

Tak, to ona. Jest urocza!
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16857
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-06, 20:49   

A mojemu gr0szkowi marzy się ucieczka z W-wy .W Marklowicach jest dom do kupienia 330m2 z dużą działką i może nadawać się na szkołę, albo inną placówkę specjalną :roll: np na hostel
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Beata Malina 
cichosza


Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 15
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-09-06, 21:35   

My również coraz poważniej myślimy w SZANSIE o założeniu specjalnej szkoły prywatnej... jakoś tak w pewnym momencie nie ma dobrej i rzetelnej alternatywy dla naszych dzieci aby mogły się nadal rozwijać w przyjaznych i bezpiecznych warunkach.
_________________
mama Agaty z zD (11 lat) i Dominika (10 lat)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-10, 15:29   

Po niecałych 2 tygodniach już mogę powiedzieć o zaletach prywatnej szkoły specjalnej.
Kiedy Szymona tam zapisywaliśmy tłumaczono nam, że przyjmują tam ograniczoną liczbę dzieci, aby nie zmieniać zasady kameralnej szkoły.
I rzeczywiście ta szkoła to ok. 40 dzieci, Szymon (8 lat) jest jednym z najmłodszych. Gdy wchodzę odebrać Szymka słyszę: "O dzień dobry pani Marto, Szymek już jest na świetlicy", albo "O dzisiaj mamusia z córeczką (mam Noemi na biodrze), oni zaraz kończą".
Na początku mi szczęka opadała, ale teraz się nie dziwię, bo po prostu kojarzy się rodziców takiej grupy dzieci.
Spotkałam tam na razie bardzo miłe osoby, zainteresowane tym co robią i oddane. Dziś np rozmawiałam z moją promotorką (ale świat jest mały! :tak: ), która cały dzień spędziła w Szymka klasie i ich obserwowała. I dostałam oczywiście szczegółowy opis zachowań, z ogromną wyrozumiałością z powodu początku roku.
Szymek nie miewa niegrzeczynych zachowań, jednak kilka dni temu zsiusiał się w majtki. Wyjaśnił mi, że się wstydził powiedzieć, że nie może rozpiąć spodni.
Asystentem w klasie jest pan Michał (mężczyzna! :wow: ), to rzadkie w tym zawodzie i trzyma całą tę grupę w garści. A poza Szymonem jest dwójka nowych dzieci i to autystycznych.
Pani Anetka (wychowawczyni - Ula ciotka Klotka, Twoja przyjaciółka ma prawdziwe powołanie! :tak: ) prowadzi ze mną korespondencję zeszytową codziennie. Zwraca uwagę na wiele szczegółów. Po prostu Szymon jest ogarnięty, a tego mu brakowało!
Dziś przyniósł mi plecak po szkole, wyjął zeszyt i mówi: "Poczta do ciebie" pokazują mi wpis pani Anety.
Będę informować na bieżąco :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
basi-a 
gaduła

Wiek: 46
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-10, 15:50   

Marta, będę śledzić co piszesz o tej szkole. Jak na razie widzę same pozytywy, choć to dopiero początek roku i wszystko się może zdarzyć ( a może i nie? :-) )
Kamila teraz pójdzie do przedszkola, ale potem myślę o szkole specjalnej dla niej. Może się skuszę na tę właśnie, kto wie.
Ciekawa jestem jak wyglądają zajęcia Szymona w tej szkole-mogłabyś opisać jeden przykładowy dzień?
Mam jeszcze takie pytanie-pisałaś kilka postów wyżej, że znasz szkoły nieprywatne w Warszawie, które są wg ciebie ok- które szkoły masz na myśli?
_________________
Basia, mama Kamili z zD (ur. 14.03.2003)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-13, 18:04   

Basiu, dzieci w szkole na Głogowej mają codziennie zajęcia od 8.30 do 13.00. I to jest niezmienne. Szymon ma większość zajęć zintegrowanych, tak jak dla dzieci w tej grupie wiekowej. Ale ma też plastykę, ceramikę, muzykę i rytmikę i do tego oddzielnie zajęcia z WF-u. Dzieci na pewno się nie nudzą. Przed ostatnią lekcją jest półgodzinna przerwa śniadaniowo - obiadowa. Szymon ma kanapki i do domu wraca na obiad, ale większość dzieci zostaje na obiedzie, a potem w świetlicy.
W zeszłym tygodniu np, dzieci miały przynieść swoje zdjęcia z wakacji (wszyscy wydrukowali czarno - białe, bo tak najtaniej). W ciągu tygodnia je kolorowali, opowiadali o wakacjach na miarę możliwości (Szymek zadał haka pani Anecie, bo wciąż mówił o Gongolu, a to przezwisko jego brata Jonatana), wklejali te zdjęcia do swoich zeszytów A4 i je podpisywali po śladzie, a w piątek zrobili ogromny plakat swojej klasy na podłodze i wyklejali go plasteliną.
Książka do pracy jest, ale na razie się poznają i rozkręcają.
Szymon wraca zadowolony, a ja czuję wreszcie, że ktoś zaopiekował się moim synem!

basia napisał/a:
Mam jeszcze takie pytanie-pisałaś kilka postów wyżej, że znasz szkoły nieprywatne w Warszawie, które są wg ciebie ok- które szkoły masz na myśli?


Odpowiedziałam Ci :arrow: tutaj
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
basi-a 
gaduła

Wiek: 46
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-13, 19:00   

Marta Witecka napisał/a:
Szymek zadał haka pani Anecie, bo wciąż mówił o Gongolu, a to przezwisko jego brata Jonatana

:lol: fajne to przezwisko Jonatana...
Dziękuję Marto za odpowiedź. Bardzo podoba mi się cecha szkoły Szymka - kameralność- o której pisałaś wcześniej. Fakt, że dziecko przychodzi z niej zadowolone i masz przekonanie o dobrej opiece jest do pozazdroszczenia.
Jeszcze żeby taka szkoła była blisko domu...
_________________
Basia, mama Kamili z zD (ur. 14.03.2003)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu