FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatna szkoła specjalna
Autor Wiadomość
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-13, 20:37   

A w jakiej części W-wy mieszkasz?
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
basi-a 
gaduła

Wiek: 46
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-13, 23:17   

Na Tarchominie :-)
_________________
Basia, mama Kamili z zD (ur. 14.03.2003)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-09-14, 10:41   

Ja tylko mogę zazdrościć,bo u nas o takiej szkole możemy pomarzyć.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-14, 11:22   

basi-a napisał/a:
Na Tarchominie :-)


To chyba bliżej będziesz miała do szkoły dr Jarosław Roli
Kilka postów wcześniej wspominała o tej szkole Tuśka. Miałam praktyki w tej szkole podczas studiów (jeszcze w innym miejscu się mieścili) i bardzo mi się tam podobało. Zresztą poczytaj na stronie, może popytaj rodziców, są też kontakty do nich na stronie. :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 13:21   

Długo się zbierałam, ale już koniec roku, więc można podsumować.
Ja jestem szkołą zachwycona!!! :tak:

W trakcie tego roku miałam kilka umówionych spotkań z pedagogami, kilka zaplanowanych, a teraz pod koniec maja z całym gremium pedagogów uczących Szymona. Byłam w totalnym szoku. Każdy opowiadał co widzi, jakie są zmiany, do czego trzeba się jeszcze przyłożyć. Pytania typu: czy mam dobrego ortodontę, bo pan logopeda się pyta (akurat załatwiliśmy aparat), czy Szymon w domu się rusza czy raczej siedzi. I wskazówki czego unikać, a co wzmacniać.

Oprócz tego też w maju mieliśmy spotkanie integracyjne klasy na tzw. grillu. Była to niedziela, lał deszcze, więc mój mąż z jednym panem i pod parasolem przygotowywali kiełbaski i kaszankę (mają spory taras i ogródek), a my w szkole się bawiliśmy. Zresztą Kuba brał udział prawie we wszystkich zabawach. Fikał, skakał, krzyczał i rżał jak koń, to taki wymuszony rodzaj śmiechu, ale wtedy wszyscy go zauważają. Wiecie, chciał się pokazać od najlepszej strony, aby go przyjęli za kilka lat. :lol:

A co najbardziej mnie poruszyło, to, że pani Aneta razem z panem Michałem (asystentem) i panem Bronkiem (od muzyki) przygotowali piosenkę o całej klasie (dzieci już ją znają i śpiewają), a do tego oddzielną piosenkę o każdym z dzieci z klasy F. Byłam bardzo poruszona, bo obserwowali ich uważnie przez ten rok i wybrali naprawdę cechy charakterystyczne. Każda miała podkład muzyczny z jakiegoś znanego przeboju, śpiewali ją we trójkę, a obaj panowie grali na gitarach.
Na koniec była piosenka - hit! Pan Michał napisał dla pani Anety (dodam, że pani Aneta jest w wieku syna pana Michała) tekst jak chce ją wysfatać i jakie cechy powienien mieć przyszły małżonek. Uważam, że trzeba mieć dużą odwagę i umiejętność śmiania się z siebie, aby na coś takiego się zgodzić. Ja prawie się zlałam.

Mogłabym długo jeszcze, ale myślę, że pewnien obraz szkoły już macie. Jest po prostu super! :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-01-04, 13:45   

Mam pytanko do Magdy czy coś działaz w temacie szkoły prywatnej. Bo ja też bardzo się zastanawiam.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-01-04, 13:47   

boszko nic nie działam. Nie mam siły i czasu :cry: Ale komu mogę "sprzedaję" temat.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
hanik
milczek

Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-04-08, 22:52   

W Gliwicach przydałoby się Stowarzyszenie dla naszych dzieci. Nie wiem tylko jak się za to zabrać. Przychodzę z pracy i padam na nos. Może jakieś warsztaty-sama nie wiem. Trzeba pomyśleć.
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-04-08, 22:57   

A do Katowic nie możesz dojechać do "Szansy" ?
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
hanik
milczek

Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-04-09, 08:38   

Gdybym nie pracowała, to nie byłoby problemu. Katowice niby blisko, a jednak w obie strony to trochę czasu trzeba przeznaczyć na dojazd. Moja praca, Hanki szkoła, basen, logopeda
i ledwo żyję.
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2016-04-09, 10:10   

hanik napisał/a:
Gdybym nie pracowała, to nie byłoby problemu. Katowice niby blisko, a jednak w obie strony to trochę czasu trzeba przeznaczyć na dojazd. Moja praca, Hanki szkoła, basen, logopeda
i ledwo żyję.


Ja to doskonale rozumiem, też próbowałam jeździć do SZANSY ale się poddałam, po pracy w korkach, to od nas ok. 45 min w jedną stronę samochodem, ja po pracy, Gosia po przedszkolu - też była padnięta. SZANSA ma siedzibę w Świętochłowicach
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
hanik
milczek

Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-04-09, 10:56   

Tak to i u nas wygląda. Odbieram Hanię ze szkoły, w korkach jadę do domu, więc przed kolejnymi drżę ze strachu. Do tego jeszcze mam wyrzuty sumienia, bo dając dziecko do integracji, chyba skazałam ją na samotność ( może trochę wyolbrzymiam, ale coś w tym jest).
 
 
aga20aga 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 184
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-04-09, 12:15   

Dokładnie. Szansa jest fizycznie w Świętochłowicach. Bez prawka i auta dojazd jest nie za ciekawy...
_________________
Agnieszka mama Adasia z ZD (ur. 15.06.2010) i Oleńki (ur. 12.06.2015)
 
 
daniello13 
milczek

Wiek: 49
Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-12-29, 20:00   re szkoła na głogowej

witam.
czy dziecko z uposledzeniem lekkim moze uczeszczać do takiej klasy.
W orzeczeniu ma podane ze stwierdzono u niego upośledzenie w stopniu lekkim, ma duze trudnosci w obecnej szkole nr 330 na mandarynki ,w klasie integracyjnej i to pomimo idywudualnego toku nauczania. Panie nie sa w stanie sobie z nim poradzic, a on sam co raz bardziej zaczyna odstawac od grupy rówieśniczej - ma obecnie 8 lat.
Prosiłbym państwa o pomoc co robić ???
pozdrawiam
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5776
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2016-12-29, 23:49   

To zależy od szkoły.
STO Dać Szansę na Głogowej nie przyjmuje dzieci z lekkim.

A jakie trudności ma Wasz syn ? Z czym nie mogą sobie w szkole poradzić ?
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu