FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Metoda krakowska p. Jagody Cieszyńskiej
Autor Wiadomość
Frezja 
cichosza

Wiek: 45
Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd: okolice Piły
Wysłany: 2016-07-14, 10:19   

A ja mam pytanie, jak się ma metoda krakowska do nauki w szkole? Podręczniki są, można kupić ale czy nauczyciele chętnie wybierają taki podręcznik? Jeśli o mnie chodzi to najchętniej posłałabym dziecko do szkoły w której pracuje się WYŁĄCZNIE metodą krakowską, ale takiej pewnie nie ma...
_________________
Frezja - mama Moniki (10 lat), Łukasza (7 lat), Kingi (4 lata)
 
 
Sorenoo 
milczek

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-08-03, 09:58   

Ja czytałam o metodzie krakowskiej tutaj http://www.biomedical.pl/...owska-6502.html Dziecko mojej znajomej jest na poddawane i wiem, że są pozytywne skutki (między innymi wyraźniej mówi)
_________________
Dziec­ko naj­więcej miłości pot­rze­buje wte­dy, gdy naj­mniej na nią zasługuje.

Majewski
 
 
Anielka 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 2224
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-04, 23:36   

Sporo nieprawdziwych informacji i brak znajomości tematu pani piszącej ww. artykuł.
_________________
mama Zosi (10.12.2003) i Franusia (15.10.2010 z zD) Franuś

FRANEK TAŃCZY :)
 
 
Sorenoo 
milczek

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-08-05, 12:54   

a mogłabyś napisać, jakie są Twoje główne zastrzeżenia do tego artykułu?
_________________
Dziec­ko naj­więcej miłości pot­rze­buje wte­dy, gdy naj­mniej na nią zasługuje.

Majewski
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5777
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2016-08-05, 12:56   

Sorenoo napisał/a:
a mogłabyś napisać, jakie są Twoje główne zastrzeżenia do tego artykułu?

A mogłabyś się w końcu przedstawić ? :-)
Nie wiemy z kim rozmawiamy ....
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Anielka 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 2224
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-05, 14:05   

Przede wszystkim zawiera błędy merytoryczne, poza kilkoma zdaniami wstępu reszta to sterta bzdur.
Elementów ( nie terapii) mk jest 17i powinny być stosowane jednocześnie, żaden terapeuta nie używa siły wobec dzieci! A manualne torowanie głosek jest wywoływane najczęściej u dzieci autystycznych (nie wszystkich) i to przez specjalnie przeszkolone osoby, w obecności rodzica. Te wymienione etapy nauki czytania to 1/17 całej terapii, ale według tego artykułu to jej główny trzon. "Cała uwaga skupiana jest na zaledwie części mózgu, co prowadzi do asymetrii czynnościowej...."
- NIE występuje symetria, inaczej bylibyśmy oburęczni i wszechstronni, a tak nie jest!
W metodzie stymuluje się lewą półkulę, bo w niej są ośrodki mowy, a o rozwój mowy u dzieci niemówiących, z dysfunkcjami przecież chodzi, poza tym,że w dzisiejszych czasach dzieci są przestymulowanie obrazem z komputerów, tabletów, telewizorów, a te informacje odbierane są i przechowywane przez prawą półkule mózgu. Przestymulowanie lewopółkulowe raczej im nie grozi.
Do tego dzięki tej metodzie dziecko ma szanse rozwijać wszystkie funkcje poznawcze, wyrównywać braki.
Jak można z tak rażącą niewiedzą na dany temat napisać artykuł i puścić go w świat? :nie:
_________________
mama Zosi (10.12.2003) i Franusia (15.10.2010 z zD) Franuś

FRANEK TAŃCZY :)
 
 
Anielka 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 2224
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-09, 15:31   

Po burzy jaką wywołał artykuł, terapeuci napisali maila do redakcji, w którym przedstawili wszystkie nieprawdziwe informacje na temat metody krakowskiej. Artykuł został zdjęty z portalu.
_________________
mama Zosi (10.12.2003) i Franusia (15.10.2010 z zD) Franuś

FRANEK TAŃCZY :)
 
 
karolina596 
milczek

Wiek: 38
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 13
Skąd: uk,walia
Wysłany: 2018-01-18, 09:29   

Cześć dziewczyny,Szymek ma 22 miesiące,chciałabym zacząć pracować z nim metodą krakowską.Proszę czy możecie mi pomóc,od czego mam zacząć,jakie książki kupić?Czy w uk są one dostępne,a może ktoś z was chcialby odsprzedać swoje??Czytałam caly wątek o metodzie krakowskiej i pisałyście,że trzeba całkowicie wyeliminować telewizje,bedę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16861
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-18, 12:11   

Karolino, powiem Ci jak ja spotkałam się z Maksem z Panią Cieszyńską, aby dla Maksa przeprowadziła badanie psychologiczne. Już po, zapytała- a jak się Pani z nim porozumiewa?
( Maks nie mówi) Gestami.
To bardzo dobrze -ona na to- bo dziecko musi się komunikować!
To a propos sztywnych zaleceń metody Krakowskiej, które trzeba dostosowywać do indywidualnego dziecka i jego możliwości.
Osobiście nie wierzę, żeby można było absolutnie wyeliminować oglądanie obrazków czy to w telewizji czy na komputerze.

co do książeczek to możesz na okres 30 dni pobrać je
Tu

Powodzenia!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
karolina596 
milczek

Wiek: 38
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 13
Skąd: uk,walia
Wysłany: 2018-01-18, 12:20   

Dziękije bardzo za odpowiedź,u mnie w walii ucze Szymka gestami,nazywają sie signalong,niektóre z nich już rozppznaje,ale sam nie pokaże.Jak mówię jeść i pokazuje znak,to on sie wkurza i to u niego znaczy,że tak dawaj jeść.Może napisze do tej Pani na forum i zobacze co mi odpisze,chciałabym zacząć robić coś jeszcze dla niego i pomyślałam o tej metodzie,tylko nie wiem od czego zacząć.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16861
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-18, 12:30   

Weż 1-pierwszą książeczkę , siadaj z nim i pokazuj .Pierwsza książeczka to samogłoski. Naucz dziecko je wypowiadać, pokazuj jak wyglądają. Maks na turnusie u Wianeckiej w siedem dni nauczył się samogłosek.
Drukujesz samogłoski wielkie litery, drukowane - na kartonikach. Pokazujesz A i mówisz A, potem jak dajesz dwie inne samogloski i prosisz dziecko, żeby Ci podało tę samogłoskę którą zna - Podaj A,
Jak dziecko nie podaje bierzesz je za rączkę i razem bierzecie A.
Mówisz A
potem wybieranie A spomiędzy innych samogłosek.
Następny krok samogłoski A w różnych kolorach, wybierane spośród innych samogłosek
W ksiązeczce opowiadasz dziecku obrazek w prostych zdaniach i wokalizujesz samogłoski w dymkach..

A do Oli możesz napisać bo Franek tak pracuje. Julek Baronka chyba też.
Powodzenia
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-18, 15:19   

Metoda krakowska jest bardzo dobra, niemniej jednak, byłaby lepsza gdyby dopuszczała modyfikacje. My tez tym jechaliśmy i jedziemy, ale nie demonizujemy tych zaleceń. Moja żona jest logopedą i pracuje z dziećmi z różnymi zaburzeniami. Czasem wykorzystuje elementy kilku metod jak działają.
Sama praca niezależnie od wybranej metody, musi być systematyczna.

A zaczynaj od najprostszych liter, jak wyżej opisała Groszek i wyrazów na tą literę w dalszej kolejności.

Te książeczki są bardzo proste i tak naprawdę ich substytut można zrobić z obrazków w necie i prostego edytora. Po czym wydrukować i tyle.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16861
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-23, 19:21   

Jeśli nie wiecie jak praktycznie uczyć czytać Metodą Krakowską to koleżanka Maksa Was nauczy

:arrow: Jak uczyć czytać metodą Krakowską
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2536
Wysłany: 2018-01-23, 22:20   

Ależ Oni są cudowni. A koleżanka Maksa jest WSPANIAŁA, jakby Krzysiek miał taką nauczycielkę to nadal byśmy trzymali się tej metody!
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2018-01-24, 07:58   

Debeściara :brawo:
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu