FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie pielęgnacyjne
Autor Wiadomość
ewelin27 
złotousty
Ewelina mama Kuby(03.07.2004)


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 3650
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-02-09, 19:41   

Grażyna w sumie masz rację.
Najpierw obiecują i dają a teraz zabiorą i my nic nie będziemy mieli do gadania.
_________________
Kiedyś chciałam mieć wszystko a teraz nie mam nic.
Dookoła mnie śmiech i radość, a u mnie cisza i spokój.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-09, 20:26   

grażyna napisał/a:
[...]

Nawet za dużo osób nie komentuje tego projektu tu na Zakątku :roll:


Graża bo każdy z rodziców jest (przepraszam za sformułowanie) upieprzony własnymi sprawami, problemami, goniący każdy dzień. Sama wiesz zresztą. Do takich spraw niezbędna jest właśnie koalica organizacji pozarządowych (przepraszam, ale ja tylko tę drogę widzę jako wiarygodną, nie: ruszanie na sejm i palenie opon pod nimi). To Koalicja powinna mieć swoich przedstawicieli w rozmowach przy tzw. stolikach we wszystkich tematach zahaczających o zespół w różnych ministerstwach. Tylko to pieśń przyszłości - choć i tak po wielu, wielu latach wreszcie udało się choć zawiązać tę Koalicję (pierwsze próby były wiele lat temu i nic z tego nie wyszło, bo każda organizacvja też zajęta własnymi sprawami, upieprzona w projektach, bo przecież wyręcza państwo najczęściej choćby w rehabilitacji, zajęciach dla dzieciaków).
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-02-09, 20:58   

Wiem, wiem.
Co do koalicji to tak jak sama piszesz pieśń przyszłości, choć dobrze, że coś już drgnęło.

Mnie osobiście zabolał ten projekt, a dokładniej to dopiero zaboli za 5 miesięcy, jak mi urwą 400zł ze świadczenia. Może dlatego, że większości dzieciaków na forum daleko jeszcze do pełnoletności, to tak to nikogo nie rusza ;-) .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Hania-Poznan 
cichosza


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 36
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-09, 21:19   

W kwietniu kończy mi się macierzyński. Myśleliśmy z mężem, że po macierzyńskim na jakiś rok do 2 lat pójdę na zasiłek, będę dostawała 1200 pln a potem Hania pójdzie do przedszkola integracyjnego/specjalnego a ja wrócę do pracy. Z tego co czytam to nie dostanę zasiłku ze względu na kryterium dochodowe - 1 tys pln. na osobę. Jest na 3je i nieznacznie przekraczamy to kryterium. I co ja mam zrobić z córką, która na roczek nie wiem czy będzie siedzieć nie mówiąc o chodzeniu itp? Chciałam zostać z Hanią trochę dłużej - obecnie mamy rehabilitację, logopedę, tyflopedagoga plus czasem kontrola u jakiegoś lekarza - w sumie 4-5 razy w tygodniu. Dziadkowie pracują. Do przedszkola integracyjnego Hania może iść za 2a lata. Mam oddać roczną córkę, która w najlepszym wypadku będzie tylko siedzieć do żłobka? Zdrowego dziecka nie wiem czy bym oddała? Czy może po opłaceniu kredytu, czynszu, rachunków mamy żyć w 3kę za 1000 pln na miesiąc? Jak wrócę do pracy nie starczy mi na opiekunkę, która będzie jeździć z córką na rehabilitację (opiekunka z samochodem?), ćwiczyć z nią itp. Bo taka opiekunka kosztuje sporo i musiałaby być to osoba zaufana, żeby zająć się niepełnosprawnym dzieckiem. Czuję się rozczarowana przez rząd, który obiecywał złote góry. Czym jest 1000 pln na osobę, jak ludzie mają kredyty hipoteczne, muszą zapłacić rachunki, za dojazd do pracy no i mają niepełnosprawne dziecko a to większe wydatki - leki itp? Najłatwiej zabrać najsłabszym. Dziwi mnie, że przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi dzieją się takie rzeczy. Prezydent podpisze ustawę tuż przed majowymi wyborami? Gdzie walka o wyborców i obietnice? Nielogiczne to bardzo.
Ewelina
_________________
Ewelina & Max, mama i tata Hani z zD ur. 28 kwietnia 2014
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-02-09, 21:22   

Wybory moim zdaniem nie mają nic do tego. Rodzice niepełnosprawnych dzieci to nie za wiele znacząca grupa wyborców. I to w dodatku skłócona i nie zjednoczona.
Możemy sobie nawzajem pogadać i tyle naszego.

Może jak dostaniesz w kwietniu to będą jeszcze prawa nabyte?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Hania-Poznan 
cichosza


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 36
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-09, 21:57   

No właśnie nie do końca rozumiem jakiej grupy odnoszą się "prawa nabyte"? Fajnie by było. Pewnie masz rację, że nasza grupa nie jest znacząca dla polityków:( Zależałoby mi, żeby dostać cokolwiek przez ten czas, który będę z Hanią w domu; Sprawdzałam i z tego co czytałam na niepełnosprawne dziecko nie przysługuje więcej macierzyńskiego. Na płatny wychowawczy też się chyba nie załapię, bo tutaj jest kryterium dochodowe coś koło 600 pln;(Przykre, że rządzących nie interesują niepełnosprawni i to kto i za co ma się nimi opiekować.
_________________
Ewelina & Max, mama i tata Hani z zD ur. 28 kwietnia 2014
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2554
Wysłany: 2015-02-09, 22:22   

Wydaje mi się, że wszyscy mają nas w głębokim poważaniu.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-02-09, 22:31   

Czytałam trochę na fb w temacie tego projektu. Osoby, które były na spotkaniu "stolikowym" mówią właśnie o prawach nabytych, że jak ktoś ma na dotychczasowych warunkach to tak zostanie. Wtedy warto by było składać jak najszybciej przed wejściem w życie nowej ustawy.

I w takim wypadku moje 400zł nadal byłoby "moje" :roll:
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2554
Wysłany: 2015-02-09, 22:47   

Podoba mi się to zdanie ze strony ministerstwa: "Przygotowane przez nas rozwiązania są odpowiedzią na najważniejszy postulat opiekunów osób niepełnosprawnych – powiedziała wiceminister Serdyn". Popatrzę przy wolnej chwili na projekt ustawy, bo ciekawa jestem, czy rzeczywiście prawa nabyte zostaną zachowane.
Próbowałam znaleźć projekt tej ustawy lub założeń do tej ustawy na BIP MPiPS ale chyba jeszcze nie ma.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Hania-Poznan 
cichosza


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 36
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-10, 00:09   

Dziewczyny, a na jaki okres jest przyznawane świadczenie? Czy jeśli Hania ma orzeczenie do końca lipca 2017 to do tego czasu przyznaliby świadczenie? Piszą o kryterium dochodowym a przecież dochody się zmieniają. Jak zamierzają to weryfikować? Liczę na to, że zdążę załatwić zasiłek przed lipcem i obejmą mnie prawa nabyte.
_________________
Ewelina & Max, mama i tata Hani z zD ur. 28 kwietnia 2014
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-02-10, 08:07   

Tak, świadczenie jest teraz do końca ważności orzeczenia.
Już kiedyś było kryterium dochodowe. Składało się wtedy wniosek co roku, w okresie składania wniosków o zasiłki rodzinne i co roku przedstawiało się zaświadczenie o dochodach z US za rok ubiegły.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2015-02-10, 11:32   

Dziewczyny na stronie ministerstwa z linku Grazyny jest odnosnik do pomocy rodzicom dzieci i tam nie ma wzmianki o kryterium dochodowym. Moze to kryterium tyczy sie osob ktore opiekuja sie czlonkami rodziny. Czy ja cos zle rozumiem? Tak teraz przeciez jest.
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2554
Wysłany: 2015-02-10, 12:51   

linka_ns napisał/a:
Dziewczyny na stronie ministerstwa z linku Grazyny jest odnosnik do pomocy rodzicom dzieci i tam nie ma wzmianki o kryterium dochodowym. Moze to kryterium tyczy sie osob ktore opiekuja sie czlonkami rodziny. Czy ja cos zle rozumiem? Tak teraz przeciez jest.


W tym odnośniku, o którym piszesz opisany jest stan obecny i tu rzeczywiście nie ma kryterium dochodowego, ale już w nowych pomysłach ministerstwa, w projekcie ustawy, którą opisują na swoich stronach internetowych, która zgodnie z ich zamysłem ma obowiązywać od 1 lipca 2015 r. jest jak wół. Być może prawa nabyte będą jednak zachowane.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2015-02-10, 19:24   

Z tego co wiem nie ma żadnego kryterium dochodowego .Ja zrezygnowałam z pracy i dostaje pieniądze tylko że musi być na orzeczeniu pkt.7 że wymaga.Też mi proponowano urlop wych ale ze względów finansowych wolałam zrezygnować z pracy bo dlaczego miałabym być stratna .
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2015-02-10, 19:51   

Kasiu ale tu jest mowa o tym co nam szykuje rząd od lipca tego roku.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu