FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Delfinoterapia
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2011-03-26, 14:20   

Niestety Adasiowi z Boszką nie udało się wyjechać chyba na Korsykę, na delfinoterapię...stracili sporo pieniędzy ale to był inny organizator turnusu...
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
basia_s 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 207
Skąd: Łuków
Wysłany: 2011-03-26, 15:01   

emka205 te ceny 2989 PLN i 1599 PLN to koszt samego pakietu turystycznego. Trzeba doliczyć te 2950 euro czyli cena jest kosmos ale jak komuś dobrze skapnie z 1% lub ma dobrych sponsorów to myślę ,że warto pojechać. Marysia Regel z zD po delfinoterapii także zaczeła mówić nawet trudne czterosylabowe słowa a wcześniej miała problem z wypowiedzeniem własnego imienia. O delfinoterapii Marysi możecie przeczytać na jej stronie internetowej
_________________
Mama Michałka z ZD ur 07.02.2009

Naszym marzeniem byłeś Ty. Spełniłeś wszystkie nasze sny. Stałeś się częścią naszego życia. Jesteś największym cudem odkrycia.
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-03-30, 09:41   

:arrow: Opinie o delfinoterapii
Teraz nie mam czasu poczytać, ale postaram się wieczorem w domu. Może ktoś wcześniej znajdzie czas na lekturę i streści opinie. dając odpowiedź czy warte to tych pieniędzy w przypadku dzieci z zd? czy to tylko ekstra wczasy?
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-04-11, 08:40   

Może się ktoś zdecyduje :arrow: turnus organizowany przez matkę podopiecznego Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą".
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-04-11, 08:43   

Wczoraj czytałam i cena jest przystępna w porównaniu z tym turnusem w Turcji
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2011-04-11, 14:32   

Tylko, że w tej cenie jest przejazd autokarem. Opcja z samolotem jest pewnie dużo droższa.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-06, 13:57   

Jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy, za miesiąc lecimy z naszą małą do Turcji na delfiny. Po powrocie zdamy relację. Mamy spore nadzieje związane z tym wyjazdem, jakie będą efekty - zobaczymy.
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2011-05-06, 14:00   

Dlaczego wybraliście Turcję? Czekam na relację. Bardzo jestem ciekawa efektów.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-06, 14:19   

Bo czytaliśmy (a właściwie żona czytała bo nie kryję, ze pomysłodawcą i animatorem wyjazdu jest żona), dość krytyczne opinie o Ukrainie i tamtejszej delfinoterapii. Poza tym na Ukrainie już byliśmy (nie na turnusie, tylko ogólnie) i o ile ja byłem zachwycony Ukrainą, to żona niespecjalnie. Więc pewnie dlatego.
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-05-06, 23:16   

to ja też z niecierpliwością czekam vincent na relację po waszym powrocie.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-05-07, 07:24   

A ja chyba jednak nie zdecydowałabym się na delfinoterapię. I to nie ze względów finansowych a po prostu jakoś wydaje mi się, że dla naszych dzieci to niekoniecznie terapia.
Delfinoterapia daje super efekty (podobno) w przypadku leczenia dzieci autystycznych. Aktywizuje pracę struktur mózgowych a tym samym całego organizmu, dzięki czemu dzieci autystyczne pracują nad poprawą werbalnej ekspresji. Czy nasze dzieci Waszym zdaniem mają takie problemy ? Według mnie nie :nie: Delfiny leczą za pomocą ultradźwięków są bowiem wyposażone przez naturę w echo lokator, czyli odpowiednik radaru i same potrafią skupić sygnał na chorym pacjencie, dzięki czemu stymulują chore komórki do powrotu do normalnego funkcjonowania. Co my mamy dzięki temu osiągnąć?
Wydaje mi się, że przynajmniej w przypadku Kuby, pływanie z delfinami byłoby raczej relaksacyjne a nie stymulujące. Przemawia do mnie chyba bardziej biofeedback jako stymulująca mózg naszych dzieci terapia.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2011-05-07, 10:50   

Madziu, nasze dzieci mają czasem różne inne problemy. Mój Maciuś jest dzieckiem padaczkowym i ma cechy autystyczne, więc myślę, że delfinoterapia mogłaby dać efekty. U nas biofeedback odpada - trzeba mieć prawidłowe EEG.
Zbieram więc wszystkie możliwe informacje na ten temat, bo cena jest bardzo wysoka, cały czas się zastanawiam, czy warto. Jeśli ktoś z Was będzie miał jakieś informacje o efektach delfinoterapii, szczególnie u dzieci z dużymi zaburzeniami, to proszę piszcie. O tych dobrych i złych (jeśli by się takie zdarzyły).
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-05-07, 12:46   

magda napisał/a:
pływanie z delfinami byłoby raczej relaksacyjne a nie stymulujące.


i mi o to chodzi, taka fajna przygoda i frajda dla dziecka, sama chętnie z niej skorzystam, a przy okazji a nóż widelec mój filip na tym zdrowotnie skorzysta :-)
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2011-05-07, 22:15   

karolina napisał/a:
Madziu, nasze dzieci mają czasem różne inne problemy. Mój Maciuś jest dzieckiem padaczkowym i ma cechy autystyczne, więc myślę, że delfinoterapia mogłaby dać efekty. U nas biofeedback odpada - trzeba mieć prawidłowe EEG.
Zbieram więc wszystkie możliwe informacje na ten temat, bo cena jest bardzo wysoka, cały czas się zastanawiam, czy warto. Jeśli ktoś z Was będzie miał jakieś informacje o efektach delfinoterapii, szczególnie u dzieci z dużymi zaburzeniami, to proszę piszcie. O tych dobrych i złych (jeśli by się takie zdarzyły).


Mój Jaś ma również nieprawidłowy zapis eeg, choć na ten moment lekarze wykluczają padaczkę.
Padaczka w ostrej fazie jest przeciwskazaniem do delfinoterapii.

Jasiek miał w Neuronie biofeedback. Mówiono mi tam, że padaczka nie jest przeciwskazaniem. Na ich stronie jest nawet info, że biofeedback jest przydatny w rehabilitacji m.in. osób z padaczką.

źródło
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
basia_s 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 207
Skąd: Łuków
Wysłany: 2011-05-08, 23:44   

emka205 ja myśle podobnie . Nie oczekuję cudów po delfinoterapii, właściwie to nigdy nie traktowałam rehabilitacji aż tak poważnie. Robimy tylko to co Michcio lubi. Do niczego go nie zmuszamy. Z Vojty zrezygnowaliśmy po pierwszych zajęciach. Zobaczcie przerażający filmik który znalazłam na youtube, mój Michałek płakał podobnie.
Dla mnie najważniejsze jest szczęście dziecka więc czemu by nie zdecydować się na delfinoterapię? Michałek uwielbia wodę i zwierzęta. Hipoterapię i dogoterapię już ma. A delfinoterapia da mu dwa w jednym. My planujemy jechać do Turcji wiosną 2012.
_________________
Mama Michałka z ZD ur 07.02.2009

Naszym marzeniem byłeś Ty. Spełniłeś wszystkie nasze sny. Stałeś się częścią naszego życia. Jesteś największym cudem odkrycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu