FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Delfinoterapia
Autor Wiadomość
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-05-09, 17:35   

basia_s napisał/a:
[b]My planujemy jechać do Turcji wiosną 2012.


wybraliście już konkretne miejsce?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
basia_s 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 207
Skąd: Łuków
Wysłany: 2011-05-10, 20:11   

Alanya/Konakli
Hotel : Long Beach Resort
_________________
Mama Michałka z ZD ur 07.02.2009

Naszym marzeniem byłeś Ty. Spełniłeś wszystkie nasze sny. Stałeś się częścią naszego życia. Jesteś największym cudem odkrycia.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2011-05-10, 20:29   

Basiu, Wasz wyjazd będzie indywidualny czy grupowy?
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
basia_s 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 207
Skąd: Łuków
Wysłany: 2011-05-10, 23:42   

To będzie coś w rodzju turnusu, będzie tam też arteterapia, terapia rodzinna. Organizatorem jest Fundacja Dobra Wioska z Warszawy.
TU jest dokładnie opisane ale jeszcze na przyszły rok nie ma dokładnych terminów. My w tym roku nie damy rady bo chcemy jechać całą rodzinką czyli Michał, ja i mąż. Mamy dopiero ok 60-65% uzbieranych pieniędzy. Także zaciskamy pasa ;-) i musi się udać w 2012. Można zapłacić z subkonta. Tymczasem Marzenia do zobaczenia w Rowach w czerwcu bo gdzieś czytałam,że się wybieracie , my też będziemy.
_________________
Mama Michałka z ZD ur 07.02.2009

Naszym marzeniem byłeś Ty. Spełniłeś wszystkie nasze sny. Stałeś się częścią naszego życia. Jesteś największym cudem odkrycia.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2011-05-11, 07:33   

basia_s napisał/a:
do zobaczenia w Rowach w czerwcu bo gdzieś czytałam,że się wybieracie , my też będziemy.

Cieszę się Basiu, że się znowu spotkamy. Do zobaczenia w Rowach. :papa:
Buziaki dla Michałka. :*
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
basia_s 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 207
Skąd: Łuków
Wysłany: 2011-05-11, 15:33   

Ja też się cieszę, będę znała tylko Ciebie i Magdę2. Mąż z nami jedzie na całe 2 tyg. więc będę miała trochę więcej luzu niż w Jadownikach no i towarzystwo w pokoju lepsze ;-)
Buziaczki dla WAS :*
_________________
Mama Michałka z ZD ur 07.02.2009

Naszym marzeniem byłeś Ty. Spełniłeś wszystkie nasze sny. Stałeś się częścią naszego życia. Jesteś największym cudem odkrycia.
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-11, 23:57   

Maciejka napisał/a:
Mówiono mi tam, że padaczka nie jest przeciwskazaniem. Na ich stronie jest nawet info, że biofeedback jest przydatny w rehabilitacji m.in. osób z padaczką.


Zdaniem neurologa biofeedback nie odpowiada za leczenie padaczki. Nie jest to metoda leczenia padaczki.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2011-05-12, 10:08   

Aniu, tutaj Ci odpowiedziałam.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-06, 21:47   

Ok, wróciliśmy z tureckiego Kusadasi z turnusu z Fundacją "Dobra Wioska". Wrażeń tyle, że gdybym miał opowiadać, to nie wiedziałbym od czego zacząć, więc jeśli macie jakieś konkretne pytania czy wątpliwości, to chętnie odpowiem w miarę możliwości.
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-07-06, 22:18   

Opowiadaj,opowiadaj,opowiadaj !!!
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-07-06, 22:42   

vincent, dawaj.
mów wszystko, jesteś nielicznym z nas , który skorzystali z "delfinków", jesteśmy głodni wieści. :-)
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-07-06, 22:43   

Tak tak tak głodni!!!
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-07, 21:41   

Ok, to może skupię się na samej delfinoterapii. Wygląda to tak, że w wodzie z dzieckiem siedzi terapeuta (byliśmy z trzema paniami, Agnieszką, Iza i szefową fundacji, Oksaną) oraz treserem delfina (tu głównie Meksykanie, choć zdarzają się także Turcy, a nawet Norwegowie). Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale Meksykanie ponoć są najlepsi w tej swoistej branży i mają najlepsze podejście do delfinów.

Początkowo wyglądało to dość kiepsko, głównie dlatego że Dobrusia bala się wody (nie miała gruntu, a nie umie pływać). W dodatku dzień przed pierwszymi ćwiczeniami skąpała się w morzu, które jest bardzo słone. Woda w basenie jest zimna i ponoć jeszcze bardziej słona niż morska (tak lubią delfiny), więc mała skupiała się głównie na tym, by broń Boże woda nie naleciała jej do oczu:-) Z każdym dniem było jednak lepiej, po 5 treningach (przez pięć dni) był dzień przerwy i chyba wtedy wszystko sobie w głowie ułożyła, bo do drugiej pięciodniowej sesji podeszła brawurowo. A to nagradzała rybką delfina za dobrze wykonane ćwiczenie, a to łapała go za jęzor, jednak najbardziej lubiła jak delfin aportował piłeczki i kółka. Oprócz tego głaskanie delfina, dotykanie (ręce, ciało, nogami), wydawanie poleceń (kręcisz łapkami, a ten skubany "śpiewa") itd (przypominało to trochę dogoterapię). Ogólnie chodziło o bycie maksymalnie blisko delfina. Na koniec sesji pływanie z delfinem trzymając panią Agnieszkę kurczowo za szyję, ale frajda dla Dobrusi niesamowita wtedy.
Pod koniec turnusu mała była baaardzo zmęczona (choć wygląda to na zabawę to jednak praca w wodzie jest bardzo ciężka, swoją drogą podziwiam terapeutki, trzeba mieć zdrowie na te treningi naprawdę).

Dla uczestników terapii udało się zorganizować wejście na pokaz delfinów i dopiero wtedy można było zobaczyć, co one potrafią wyprawiać w wodzie i ponad nią. ot, taki miły akcent.

Pewnie zapytacie o rezultaty terapii. I tu zupełnie nie wiem co mam napisać. Jak jedziemy np. do Zabajki to po turnusie widzę, że prosto siada, ma lepszą motorykę itd, są wymierne rezultaty. Tu takich rzeczy stwierdzić nie można. terapeutki mówią, że rezultaty mogą się pojawić nawet po pół roku od zakończenia sesji. Pewne jest jednak to, że mala się strasznie rozgadała (choć zawsze była gaduła). Nowe sformułowania, nowe zwroty, fajnie łączy zdania, jest nakręcona jak po duracellach;-) Zobaczymy co będzie dalej. Jak macie jakieś konkretne pytanka, a ja będę umiał odpowiedzieć, to oczywiście chętnie to zrobię. Poniżej dwie fotki, mam nadzieję, że się wkleją. Na fotce 1 Hernan (szef wszyskich treserów), Agnieszka z Fundacji Dobra Wioska (pozdrawiamy:-) i Dobrusia. Na focie drugiej z Dobrusią ćwiczy z Agnieszką i Tatianą (imię mylące, dziewczyna też jest z Meksyku:-).



 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-07-07, 22:50   

fajna relacja, dzięki vincent.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5782
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-07-07, 23:03   

Ile czasu dziennie Dobrusia spędzała w wodzie (terapeutycznie) ?
Czy jeszcze jakieś inne zajęcia terapeutyczne też były ?

Fajnie mieliście :spoko: Nasza pani terapeutka "od basenu" też właśnie wróciła z Krymu po miesiącu delfinoterapii i przypłaciła to "wysiadką " kręgosłupa :-(
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu