FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
21 pytań do eksperta
Autor Wiadomość
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-03-21, 15:55   21 pytań do eksperta

Drodzy zakątkowicze :-)

W Światowym Dniu Zespołu Downa inaugurujemy kolejną inicjatywę Stowarzyszenia Zakątek 21

:idea: 21 pytań do eksperta :idea:

Zasady zadawania pytań

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z polem działalności naszego eksperta to możecie je zadawać w terminie 2 tygodni od zamieszczenia ogłoszenia emailowo na adres :arrow: ekspert@zakatek21.pl (możecie oczywiście przesłać więcej niż jedno pytanie). Spośród nadesłanych pytań wybranych zostanie 21, na które nasz ekspert udzieli odpowiedzi, które następnie zebrane zamieścimy naszym portalu.

Nasz ekspert

Naszym pierwszym zacnym ekspertem zgodziła się być znana, ceniona i ciesząca się wielką sympatią wśród dzieci z zespołem Downa i ich rodziców - pani dr Anna Regner. Pani Anna Regner jest pedagogiem specjalnym, neurologopedą specjalizującym się w zakresie wspomagania rozwoju niepełnosprawnych dzieci poprzez zastosowanie ustno-twarzowej metody Castillo-Moralesa oraz masażu niemowlęcego wg metody Petera Walkera.

Działalność zawodowa naszego eksperta skupia się na prowadzeniu szeregu wykładów i ćwiczeń dla lekarzy, magistrów pielęgniarstwa, pedagogiki, psychologii, logopedii i fizjoterapii oraz dla pracowników placówek światowych. Pani Anna Regner jest kierownikiem naukowym podyplomowych studiów "Wczesna Logopedia Kliniczna", we wrocławskiej przychodni prowadzi diagnozę i terapię dzieci z zaburzeniami mowy oraz organizuje i prowadzi warsztaty szkoleniowe dla rodziców dot. "Nowoczesnych metod usprawniania dziecka niepełnosprawnego" z zastosowaniem metod neurofizjologicznych (Integracji Sensorycznej, Neurokinezjologii, Ustno-twarzowej terapii regulującej nieprawidłowe napięcie wg Castillo-Moralesa, masaż niemowlęcy wg Petera Walkera, integracja odruchów twarzy wg S. Masgutowej).

Termin zgłaszania pytań

Na wasze pytania do Pani dr Anny Regner czekamy tym razem do 6 Kwietnia (włącznie) pod adresem :arrow: ekspert@zakatek21.pl.
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-04-10, 10:56   

Moi Drodzy, 6 kwietnia minął i ze smutkiem musimy stwierdzić iż wpłynęło niewiele pytań do naszego eksperta :-(

Czyżby nikt nie miał żadnych pytań i wątpliwości związanych z masażem buzi i ciała naszych zespołowych maluchów lub też z ich rozwojem? Być może trudno jest sformułować pytanie ale przecież sporo różnych pytań nasuwa się nam rodzicom każdego dnia w zabawie i rehabilitacji naszych dzieciaków. Nie ma złych pytań! Proponuję abyśmy raz jeszcze zastanowili się nad tym i spróbowali zadać pytania pani Annie Regner.
To właśnie dla Was drodzy zakątkowicze stowarzyszenie stara się dotrzeć do ekspertów, finansuje takie przedsięwzięcia abyśmy mogli mieć jak największą wiedzę potrzebną nam do wspomagania rozwoju naszych maluchów. W związku z powyższym przedłużamy termin zadawania pytań do 21 kwietnia br. Piszcie na adres :arrow: ekspert@zakatek21.pl

Jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania do nas odnośnie kwestii zadawania pytań - pytajcie, dyskutujmy o tym. Zaproponujcie też, do którego z ekspertów mielibyście pytania. Postaramy się do nich dotrzeć i poprosić o chęć udzielenia odpowiedzi na Wasze pytania. Nie każdy ma możliwość osobistego kontaktu ze znanym specjalistą a my jako stowarzyszenie staramy się koordynować działalność naszej wspaniałej rodziny zakątkowej w internecie również poprzez kontakt ze znanymi specjalistami, przyjacielami naszych zespołowych dzieciaków. A więc proponujcie specjalistów i pytajcie.
Serdecznie zapraszamy :-)
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-04-10, 16:32   

Nie zadaję pytań w tych kwestiach ponieważ wydaję mi się, że 21 lat to już za późno na wszelkie masaże. A może właśnie źle mi się wydaję?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9714
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-04-10, 16:55   

A ja nie wiem o co pytać bo Majka jest niemasowana.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-04-10, 17:25   

To może zapytaj czy to dobrze,że jest niemasowana :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
ladybirdka 
gaduła


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 313
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-10, 17:36   

A ja przeszło rok temu napisałam do pani dr Regner maila z wieloma pytaniami i prośbą o konsultację Filipa, po jakimś czasie ponowiłam, bo nie dostałam odpowiedzi,ale dotąd jej nie dostałam... Adres mailowy na pewno miałam dobry, bo podała mi go znajoma mama, która do pani dr jeździła.
_________________
Kamila - mama Filipka ur.15.04.2008

Filipek
Filipkowe nagrania
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-04-10, 19:08   

No to pora by dopasować pytania do obecnych potrzeb Filipka i zadać je - tym razem z pewnością taka odpowiedź padnie. :-)
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu