FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
spio
Autor Wiadomość
Kasia1977
mruczek

Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 102
Wysłany: 2017-09-06, 09:45   kamizelka SPIO

Witam. Chciałam się zapytać czy czyjeś dziecko używało na codzień kamizelki SPIO?
_________________
Kaśka, mama Szymka z ZD (31.10.2016)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-09-06, 19:11   

My używaliśmy, ale się nie sprawdziła. Wojtek szedł w jeszcze większą asymetrię, a potem wylądował w gorsecie. Kamizelka leży w szufladzie.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Kasia1977
mruczek

Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 102
Wysłany: 2017-09-06, 19:47   

Masz ci los! A nam właśnie rehabilitant zalecił Spio, pytam dlatego, że będzie to dla nas spory wydatek bo nie dostaniemy dofinansowania :-(

Nam ma to bardziej pomóc w tym żeby malutki nie zaokrąglał pleców.
_________________
Kaśka, mama Szymka z ZD (31.10.2016)
 
 
kulka28 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lut 2013
Posty: 356
Skąd: Orleans/Stargard
Wysłany: 2017-09-26, 15:33   

Dzień dobry , czy chodzi o kamizelkę obciążeniowa? Nam teraz została zaleconą przez rehabilitanta w wakacje, ale jak dotąd jej nie kupiłam. Ciekawa jestem Waszych opinii.
_________________
Kinga - mama kochanych dziewczynek
Gabi (09.07.2007) i Julii z zD (03.01.2013)
 
 
Kasia1977
mruczek

Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 102
Wysłany: 2017-09-26, 20:26   

Ona chyba nie jest obciążeniowa, w tej wersji którą już mamy jest na plecach taki panel chyba neoprenowy (trochę sztywny ale nie tak bardzo) natomiast przód jest z takiej specjalnej lajkry i naciąga się go na plecy i zapina rzepami. Wygląda to jak takie body. Nie wiem jak wstawić link, ale na stronie firmy Stanley (Poznań) można to zobaczyć. U nas póki co malutki się w tym czuje wygodnie i faktycznie jest fajnie wyprostowany ale mamy ją dopiero około tygodnia.
_________________
Kaśka, mama Szymka z ZD (31.10.2016)
 
 
lukas_waw 
cichosza

Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-12-16, 15:15   kamizelka Spio

Witam,

Czy ktoś z was korzystał z kamizelki Spio?
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-18, 12:14   

Lukas a to nie za wcześnie na takie tematy. Przecież dziecko w tym wieku rośnie dość szybko i za 6 do 8 miesięcy to będzie na nią za małe. A wątpię żeby to można było kupić jakieś rosnące z dzieckiem bo z tego co widzę na zdjęciach ma poprawiać sztywność - więc powinno być jak najbardziej dopasowane.

Tak tylko wtrącam swoje spostrzeżenia.

Poza tym jaki jest cel tej kamizelki. Czy ona raczkuje, wstaje ?

Tak poz wszystkim to z tego co patrzę to ta kamizleka to nic innego jak body z wkładką z teflonu lub jakiegoś innego tworzywa. Motocyklowe kurtki mają takie wkładki i jest to jak piorun nie wygodne jak gdzieś podejdzie.

P.S. W razie czego takie cos można z 1% sfinansować
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16936
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-18, 12:45   

Lukasz pytał o kamizelkę także w grupie na Fb jedna osoba odpowiedziała, że ma ,
Corka dzięki temu jest pewniejsza swojego ciała, jej skrzywienie kręgosłupa wydaje się jakby mniejsze...
druga mama powiedziała
Mu też mamy. Pomaga na czucie głębokie.
My korzystamy od 7 miesiąca. Teraz córka ma 11,5. a jest dużo stabilniejsza ale uważam, że cena z kosmosu
Nasza kosztowała 2000! 700 zł z NFZ
jesli chodzi o rozmiary to
Takie oznaczenie mam na folii. Kierowali się tym oznaczeniem V41, objętość klatki piersiowej. Wtedy córeczka miała 40 , teraz ma 45 i dalej sporo regulacji zostało.
Myśmy kupili przez stronę Tanie Stany/Polamer. Do nich się wysyła produkt, a oni przesyłają do Polski.
ktoś inny zastanawia się nad czymś podobnym dostępnym w kraju
Olinek

:arrow: spio
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-18, 14:39   

Kupcie coś takiego http://allegro.pl/medyczn...89.html#thumb/1 . Dajcie do przeszycia krawcowej i wyjdzie razem ze 200 zł.
Ceny niektórych produktów rehabilitacyjnych są chore.
Choć naprawdę nie wiem jak taką kamizelkę takiemu małemu dziecku można założyć.

Znalazłem jeszcze ich stronę za granicą. Ceny zupłenie inne. za te 1800 po dofinansowaniu to można tam 3 sztuki kupić. oczywiście transport z 60 usd i kilka godzin na celnym w razie czego. Może być pewnie do 10% cła i vat 0, 8 lub 23% nie wiem jak to sklasyfikują.

Tak czy siak ja bym poszukał jakiejś alternatywy. Może body z tkaniny termicznej czy coś w tym stylu bo to jakaś kwota z kosmosu.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-18, 15:20   

groszek napisał/a:

Myśmy kupili przez stronę Tanie Stany/Polamer. Do nich się wysyła produkt, a oni przesyłają do Polski.
ktoś inny zastanawia się nad czymś podobnym dostępnym w kraju
Olinek

Polamer jest bardzo dobrą i tanią opcją jeśli chodzi o przesyłki z USA . USPS - ich poczta też nie najgorsza.
Ten polski zamiennik tez może być alternatywą.

Ciekaw jestem jeszcze jednej rzeczy. Ludzie piszą że to pomaga na czucie głębokie czyli musi oddziaływać na receptory w mięśniach, w ścięgnach itd. Ciekawi mnie to jak to się dzieje. Czy można to uzyskać przez nacisk i tylko nacisk stosując tego typu urządzenia?
A co się dzieje jak to się zdejmie? Czy to u tak małego dziecka nie odparza skóry ? To że taka kamizelka usztywnia ciało - to jestem w stanie się zgodzić.
Ale czy jak dziecko jest małe, a nasze często są wiotkie, to nie lepiej by było wzmocnić najpierw mięśnie żeby były one szkieletem trzymającym ciało w kupie. Taka kamizelka odciążając mięśnie działa chyba w drugą stronę.

Od razu też napisze że nie jestem rehabilitantem i to tylko moje dywagacje i mogę się mylić nawet bardzo.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Kasia1977
mruczek

Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 102
Wysłany: 2017-12-18, 17:24   

Kamizelkę zakłada się bardzo łatwo (wyżej napisałam jak). Ja zakładam malutkiemu na body i nie przeszkadza mu wcale (plecy są chyba z miękkiego neoprenu, to nie jest takie sztywne). Ponieważ nie dostałam dofinansowania (miałam informację, że po otrzymaniu dofinansowania z PCPR i NFZ koszt kamizelki wynosi 250 zł) kupiłam używaną na olx i pomimo długotrwałego używania przez poprzednie dziecko, kamizelka dalej spełnia swoje funkcje.
_________________
Kaśka, mama Szymka z ZD (31.10.2016)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-18, 19:06   

Kasia a wiesz jak ta kamizelka działa tak.na prawdę. Albo mozesz opisać jakie efekty były u was. Ciekawi mnie to trochę
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Kasia1977
mruczek

Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 102
Wysłany: 2017-12-18, 20:05   

Kamizelka nie tylko podtrzymuje, ale wspomaga mięśnie głębokie. Mama od której kupiłam tłumaczyła, że zastępuje ręce rehabilitanta i była z niej bardzo zadowolona.

My ją używamy dopiero około 2 miesięcy. W kamizelce czuć, że Szymek jest stabilniejszy. Bez kamizelki też jest nieźle. Nie wiem na ile to zasługa SPIO ale...

ja bardzo ufam rehabilitantowi Szymka który opiekuje się nim od początku i ma świetną opinię (no komuś muszę😉).

PS Rafał, tylko mi nie pisz, że trzeba ufać przede wszystkim swojej intuicji bo właśnie ona podpowiada mi że jest :spoko: :-)
_________________
Kaśka, mama Szymka z ZD (31.10.2016)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-18, 22:51   

Nie to chcialem. Poprostu nie korespondowalo to z moim wyobrażeniem. A co do rechabilitacji to jak ufasz to znaczy ze jest ok. Nie da sie byc specjalistą od wszystkiego. Ja po prostu lubie wiedzieć jak działają różne wynalazki. Takie hobby. Dzieki za info .
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Kasia1977
mruczek

Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 102
Wysłany: 2017-12-18, 23:11   

Cena faktycznie jak za taki kawałek materiału jest ogromna. Ja nie wiem co bym zrobiła gdybym akurat nie trafiła tej używanej.
Miałam m.in. taki pomysł żeby kupić w Stanach w promocji (akurat była tam promocja na jakiś duży rozmiar, chyba 50 dolarów kosztował) i zmniejszyć u krawcowej.
_________________
Kaśka, mama Szymka z ZD (31.10.2016)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu