FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Neuron-Małe Gacno
Autor Wiadomość
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-01-26, 10:04   Neuron-Małe Gacno

Mam pytanko czy ktoś korzystał z turnusu w Neuronie. Wybieram się tam z młodym na ferie i nie wiem jak tam jest. :arrow: Ośrodek
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-01-26, 11:53   

W Małym Gacnie był Antka kuzyn po porażeniu mózgowym, a my go odwiedziliśmy tam, chyba półtora roku temu. Kuzyn wtedy miał chyba 10 lat. Masa zajęć od rana do wieczora, ośrodek na zewnątrz jest na stronach, ale w środku nie ma zdjęć ;-) Wtedy były łazienki wspólne na korytarzu i nie było windy na piętro. Chyba, że unowocześnili już. Jedzenie podobno dobre. Ośrodek w małej wsi, kościół jest, sklepów nie widziałam, może jakiś malutki i naokoło lasy i pola - przejechaliśmy obok, bo nie wpadliśmy na to, że te kilkanaście domków to już cała wieś jest :-D
W ramach atrakcji wszyscy jeździli kilkanaście km dalej na łódki.
Rodzina wróciła zadowolona z turnusu, ale inne problemy tam są niż przy zespole. Naszych dzieciaków wtedy tam nie widziałam, choć kierowniczka mówiła, że czasem bywają.
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
ewa s 
mruczek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 94
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2010-01-26, 13:54   

My bylismy ostatnio w grudniu w ubiegłym roku. ośrodek jest bardzo ładny, pokoje sa z łazienkami.rehabilitacja ruchowa jest super, maja biofidbek, logopede, pedagoga, hipoterapie i dogoterapie.Polecam. kuchnia dostosowana do diety dziecka.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-02, 20:43   

Boszka 59 dzwoniła dziś do mnie z turnusu w Neuronie i jest bardzo zadowolona z terapii, posiłków, tylko żałuje, że oprócz Adasia, nie ma żadnego dziecka z zespołem.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-02-03, 11:45   

tu jest super. Życzliwi ludzie, dużo zajęć dostosowanych do potrzeb dziecka. Jeszcze na żadnym turnusie Adaś nie był tak przebadany przez lekarza jak tutaj. To nie było odfajkowanie tylko prawdziwe badanie. Mamy dużo logopedy, pedagoga i terpii ręki . Każde dwa razy dziennie po pól godziny.Poza tym ma pieski, koniki ,si, salę, pająka i masaż.Jest duża sala zabaw gdzie mogą dzieci się bawić a rodzice posiedzieć i pogadać.Posilki podawane w formie szwedzkiego stołu, nawet obiad.Na stołówce czajnik i ały czas wystawiona kawa ,herbata, mleko do dyspozycji.
Co tez ważne terapeuci przekazują sobie dziecko bez udziału rodziców.Więc jest bardzo dużo czasu wolnego, aż nudno.
Szkoda że wierzyłam zaszufladkowaniu tego ośrodka dla dzieci z porażeniem.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-02-03, 12:24   

Boszko ,czy masz ze sobą aparat fotograficzny?
Jeśli tak,to zrób dużo zdjęć ;-) - napiszemy informacje,relacje o turnusie na portalu.
:prosze:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-02-03, 13:39   

Rozmawiałam o turnurnusie w 2012. Wiem że dla niektórych to termin odległy ale takie są zasady. Na 2011 już nie ma miejsc.Na turnusie może być 27 dzieci plus opieka. Zorganizowano by zajęcia pod nasze potrzeby.W tej chwili mamy wybór jeśli chodzi o termin. Mogą to być wakacje, więc bukuję nam drugą połowę sierpnia 20012. Szczegółowe zapisy przeprowadzimy w dużo póxniejszym terminie.
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2010-02-03, 13:43   

Brzmi super, ja byłabym chętna na taki turnus w sierpniu 2012 , Boszko bukuj, bukuj :spoko:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-02-03, 13:45   

tia... my się już ciebie magdalenko słuchać nie będziemy w kwestii doboru terminów :okular:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-02-03, 13:47   

Ja wybieram się z Dawidem latem do właśnie tego ośrodka, jest on najbliżej naszej wioski, ok. 40km. Nie byłam tam jeszcze ani razu, ale moja znajoma jeżdzi tam bardzo często z synkiem autystycznym. Z jej opowiadań wywnioskowałam że jest tam bardzo fajnie, jest dużo różnych ćwiczeń i podobno niedługo mają zrobić też basen. Jednak my będziemy korzystać z rehabilitacji na zasadzie dojazdów, po jakieś 2-3 godz dziennie, może 2 razy w tygodniu, o ile uda mi się jeszcze skubnąć gdzieś jakieś dofinansowanie ;-)
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2010-02-03, 13:51   

Alicja napisał/a:
tia... my się już ciebie magdalenko słuchać nie będziemy w kwestii doboru terminów :okular:


No wiesz :-(
przeca miejsc na zlot i tak już nie ma to nawet jakbym chciała to nie moge pojechać
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-02-03, 13:52   

Basen niestety narazie nie . Wykańczają nową część hotelową.
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-02-03, 13:55   

A to szkoda :-( Chciałabym wreszcie aby Dawid zaczął gdzieś naukę pływania, a z naszej wioski niestety wszędzie daleko :cry:
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
ewa s 
mruczek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 94
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2010-02-03, 18:04   

Iza my też będziemy w Neuronie latem 18-31 lipiec moze masz ten sam termin co my? A tak wogóle to ja też jestem chętna na wspólny turnus w 2012 :-)
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-02-03, 18:18   

My też mamy właśnie od 18.07-31.07 2010 jest to termin wstępny, bo my raczej będziemy dojeżdzać. Myślę że napewno się spotkamy, jak będę już pewna co do terminu to się odezwię. :tak:
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu