FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze dobre uczynki
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-09-18, 14:16   

W zeszłym roku okolicach świąt Bożego Narodzenia we współpracy z przyjaciółmi i ich znajomymi zorganizowałam akcję Szlachetna Paczka.
A dzisiaj polecam NoyJustShop :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-18, 22:10   

Nie wiem czy to dobre miejsce ale napiszę w razie co proszę o przeniesienie we właściwe miejsce. Zdarzyła się u mnie taka sytuacja -o 8rano do drzwi zadzwoniła kobieta z mojego bloku dwie klatki dalej (nasza znajomość to głównie dzień dobry) Prosiła o gorącą herbatę ,strasznie pobita ,wyziębiona (noc spędziła na ławce na przystanku ) facet z którym mieszkała wyrzucił ją z domu ,zmasakrował twarz ,złamał palce stóp-ledwo stała na nogach (wcześniej zawsze uśmiechnięta ,zadbana kobitka) Wpuściłam do domu ,nakarmiłam ,położyłam spać,potem obiad a potem odwiozłam do centrum kryzysowego pomocy ofiarom przemocy i teraz mam kłopot-kobieta uważa ze powinnam jej dalej pomagać mimo ze wyjaśniłam ,że zrobiłam co mogłam, wciąż mnie o coś prosi to o kawę to krem ,szampon ,sweter itd Radźcie kochani co mam robić bo ja już tracę głowę. W tym KC ma spanie ,opiekę medyczną ,słabe ale zawsze wyżywienie .Ona wręcz zaczyna żądać, nęka, błaga, prosi-a mnie nie stać na bieganie do niej i kupowanie jej produktów -już sama nie wiem- sądziłam ,że postępuję dobrze tak kazało mi sumienie i ludzki odruch a teraz mam problem
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16888
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-18, 22:27   

Miałam kiedyś podobnie.Pomagałam kobiecie, która przyjeżdżała do Warszawy i zbierała pieniądze , raz jej dałam a potem stale albo ona, albo jej dzieci stukały do drzwi.
Nie pomagało tłumaczenie, że już nie mogę, zawsze coś wyprosiła, jak nie w gotówce to w żywności.Na szczęście się wyprowadziłam...Takie osoby są jak rzep, trudno się od nich uwolnić
i niestety trzeba się liczyć z tym, że kiedy odmawiasz mogą być przykre :okular:
Jedyne co mogę doradzić to konsekwentne nie otwieranie drzwi...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-19, 06:34   

Tak, macie rację, to bardzo trudne. Ja kiedyś sciągnęłam dziewczynę z przystanku, uciekła z domu i chciała popełnić samobójstwo, ale brakło jej odwagi. Nakarmiłam, przenocowałam, zawiozłam do ośrodka interwencji kryzysowej. Potem uciekała do mnie, aż dalszą pomoc uzależniłam od podjęcia terapii i wyników w szkole. Zniknęła.

Może to jest jakieś rozwiązanie? choć nie jestem przekonana. Ale niestety trzeba jej uświadomić, że dokąd nie zrobi czegoś ze swoim życiem, nie może liczyć na nikogo. Taka pomoc w kryzysie, jaką jej zaoferowałaś, jest bezcennym i normalnym udruchem serca, ale dalej musi przynajmniej spróbować ze swoim życiem uporać się sama. Musisz jej to bardzo twardo powiedzieć. Może wstrząśnie.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2012-09-19, 09:15   

Margola napisał/a:


Może to jest jakieś rozwiązanie? choć nie jestem przekonana. Ale niestety trzeba jej uświadomić, że dokąd nie zrobi czegoś ze swoim życiem, nie może liczyć na nikogo. Taka pomoc w kryzysie, jaką jej zaoferowałaś, jest bezcennym i normalnym odruchem serca, ale dalej musi przynajmniej spróbować ze swoim życiem uporać się sama. Musisz jej to bardzo twardo powiedzieć. Może wstrząśnie.


Margola i tu masz całkowitą rację!
Często takie osoby widząc ile mogą otrzymać będąc "ofiara losu" nie musząc się nawet za bardzo wysilać .Po mojej obserwacji wynika że takie osoby maja 3fazy.1- Proszą, 2-Zmuszają do pomocy,3 -Żądają ją za wszelką cenę bo maja poczucie tego że są OFIARAMI.Łatwiej im wymusić niż zabrać się do pracy i samemu stanąć na nogi.
Nie mam czasu się tu teraz rozpisywać ale może wieczorem opisze kilka historii.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-19, 20:27   

Dziewczyny chyba się uporałam -po dzisiejszym telefonie od tej kobitki z prośbą o dostarczenie jej różnych produktów i pożyczenia jej części mojej garderoby nie wytrzymałam i faktycznie postawiłam sprawę jasno ,że pomogłam jej na tyle na ile mogłam a teraz już musi sobie radzić -od tej chwili się nie odezwała wiec może dotarło? Dzięki wam serdecznie bo przez moment czułam się za nią wręcz odpowiedzialna -bardzo mi pomogłyście :prosze:
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2012-09-19, 20:56   

:spoko:
i nie czuj się odpowiedzialna bo zrobiłaś dla niej dużo.
a gdzie ty kochanienka mieszkasz? zapukam pewnego dnia do drzwi i może przygarniesz biedna niecpote na pyszny obiadek?, ;-) och jakbym chciała zeby ktoś dla mnie ugotował obiadek.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-09-20, 00:12   

No i masz ci - następna co "na łatwiznę chce iść" :lol:

Gosiu, nawet jeśli jeszcze wróci to mam nadzieję, że będziesz miała już tyle odwagi by jednak wyjaśnić jej, że czas się za siebie zabrać. To zawsze jest delikatna sprawa ale jeśli już czujesz, że wykorzystuje cię to najwyższy czas by takie kroki podjąć.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-20, 20:26   

emka205 napisał/a:
:spoko:
i nie czuj się odpowiedzialna bo zrobiłaś dla niej dużo.
a gdzie ty kochanienka mieszkasz? zapukam pewnego dnia do drzwi i może przygarniesz biedna niecpote na pyszny obiadek?, ;-) och jakbym chciała zeby ktoś dla mnie ugotował obiadek.


Pukaj Emka pukaj na pewno na obiadek zaproszę ;-) i to z przyjemnością ugotuję :-)
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-09-20, 20:36   

gosia196905 napisał/a:
emka205 napisał/a:
:spoko:
i nie czuj się odpowiedzialna bo zrobiłaś dla niej dużo.
a gdzie ty kochanienka mieszkasz? zapukam pewnego dnia do drzwi i może przygarniesz biedna niecpote na pyszny obiadek?, ;-) och jakbym chciała zeby ktoś dla mnie ugotował obiadek.


Pukaj Emka pukaj na pewno na obiadek zaproszę ;-) i to z przyjemnością ugotuję :-)



Małgoś to ja się wproszę na to pyszne ciasto ;-)
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-20, 20:51   

Basienko bardzo proszę -w myśl powiedzenia-czym chata bogata ;-)
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-09-20, 21:16   

Czy Ty wiesz, że czuję smak tego ciasta do dzisiaj i nie umiem zrobić tak samo pysznego? To chyba musi być dodatek towarzystwa. ;-)
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-21, 15:48   

vagabunda8 napisał/a:
Czy Ty wiesz, że czuję smak tego ciasta do dzisiaj i nie umiem zrobić tak samo pysznego? To chyba musi być dodatek towarzystwa. ;-)


No Basiu a czyżbyś wątpiła ;-) -moje towarzystwo to jak miód na serce przecież :roll: :lol: :lol: :lol:
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-09-21, 16:00   

Żebyś wiedziała, że Twoje towarzystwo tak działa i to realne i to wirtualne, może troszkę słabiej, ale też działa. :lol:
Zresztą jak pisze w tm wątku, to jest tu, na forum kilka osób, które działają na mnie baaardzo terapeutycznie. :spoko: :*
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
matylda
mruczek

Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 89
Wysłany: 2012-11-16, 14:57   

Witam.

Zostałam wolontariuszką projektu "Szlachetna Paczka".

Baza rodzin rusza już jutro tj 17 listopada na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl/

Tam można wybrać rodzinę i przygotować dla niej mądrą pomoc.

Wszystkie rodziny włączone do projektu są po odwiedzinach wolontariuszy i po odpowiednim wywiadzie


Zachęcam do włączenia się do projektu

:-)
_________________
mama serduszkowego Huberta 28.11.2008 i zdrowej Iśki 23.09.2003
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu