FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Odmowa leczenia sanatoryjnego dziecka
Autor Wiadomość
natan 
trajkotek


Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 2243
Skąd: tychy
Wysłany: 2014-03-18, 11:31   

Najlepiej zadzwonić do ośrodka i wypytać o wszystko i czy jest w ogóle możliwość zabrania dziecka, bo jeżeli to sanatorium dla dorosłych???
Nie ma nikogo oprócz męża kto zaopiekował by się Bartoszem??
_________________
Monika mama Natana z zD ur.29.07.2008,Tymona ur.20.04.2010.
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-03-18, 12:43   

Nie no mam jeszcze córkę - ale ona chodzi do szkoły. :-?
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
natan 
trajkotek


Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 2243
Skąd: tychy
Wysłany: 2014-03-18, 14:20   

kasia551210 napisał/a:
Nie no mam jeszcze córkę - ale ona chodzi do szkoły. :-?


Bardziej chodziło mi o dziadków bądź ciotki :]
_________________
Monika mama Natana z zD ur.29.07.2008,Tymona ur.20.04.2010.
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-03-18, 15:53   

Dziadków niestety nie. A ciotki i wujkowie są gdyby to było odebrannie i odprowadzenie tydzień to może by dało radę .Ale to trzeba wyyszykować do szkoły a córka idzie pierwsza do szkoły a on na 11. Ale 3 tygodnie?? Każdy z rodzeństwa z mojej strony mieszka w innej miejscowości a i pracuje lub każdy ma swoje sprawy. Zobaczę co da się załawić albo i nie.
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-19, 21:08   

Kasia a ile byś musiała dopłacić żeby mógł być z Tobą w sanatorium ? Bo wątpię żeby udało Ci się załatwić zwykłe miejsce dla niego i to w tym samym czasie i miejscu. Tym bardziej że raczej większość obiektów (albo i wszystkie ) są albo dla dzieci albo dla dorosłych. Nie zazdroszczę tego dylematu.
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-03-19, 22:29   

No właśnie mam dylemat. Z dyskusji wynika że, rodzice/opiekunowie nie za często jeżdzą do sanatorium z dzieckiem. Ja wcześniej byłam w sanatorium (posty wyżej) ale jako opiekun musiałam płacić. I nie byłam zbyt zadowolona z sanatorium. Wróciłam wcześniej. Podobno dzieciom sanatorium należy sie 1 czy 2 razy do roku :-? . A dorośli czekaja różnie od pół roku do 1.5 roku 2 lat.

Sama nie wiem co robić. Napewno odpiszę do NFZ że nie pojadę za miesiąć gdyz jestem po operacji. zastanawiam się o napisanie podania o przesunięcie terminu pod koniec czarwca, podobno można tak spróbuje ;/ . I mam zamiar (jeszcze raz) spróbować wyjazd do sanatorium z Bartkiem i poprosić o jeden termin. Jurto pójdę do lekarza rodzinnego - Bartosza o skierowanie i wyślę w jednej kopercie i podanie - podstęplowane przez lekarza ze nie mogą jechać tak krótko po operacji, A podanie napiszę, że Bartka nie mam z kim zostawić, bo faktycznie tak jest. Tylko mam obawy czy ja z tego sanatorium nie wrócę gorzej zmęczona jak przed wyjazdem :-? . Zazwyczaj sanatoria są dla dorosłych i osobno dla dzieci. Ale ja dzwoniłam (bo mam skierowanie do http://www.solinka.net2000.pl/) , ze jak Bartosz ma 15 lat i mogę z nim na skierowanie przyjechać -
a dopłacałabym około 450 zł no pewnie jeszcze jakieś kwoty - kilimatyczne, ubezpiecznie - ipt. a za Bartosza to juz nie -no może klimatyczne i ubezpieczenie też
Dzwoniłam już do ośrodka i tak mi Paniw recepcji powiedziała.
Jak myślicie dziewczyny spróbować - załatwić taki wyjazd. :?: :?: :]

Ja wiem że najlepiej jak bym sama pojechała, ale mąż jakieś ale ma :okular:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
natan 
trajkotek


Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 2243
Skąd: tychy
Wysłany: 2014-03-20, 07:49   

:lol: no tak najlepiej gdybyś pojechała sama.
To jeszcze zależy czy Bartosz jest absorbujący bo jak w miarę zajmie się sobą i słucha to nie będzie źle :roll:
_________________
Monika mama Natana z zD ur.29.07.2008,Tymona ur.20.04.2010.
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-03-20, 11:09   

Chyba spróbuję załatwić o przełożenie i wyjazd razem z Bartkiem. Zobaczę najwyżej wiecej nie pojadę, ale będe wiedziała co i jak.
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-03-24, 20:04   

klooocuszek napisał/a:
grażyna napisał/a:
Dlaczego np. dorośli z zespołem Downa nie mogą dostać skierowania do sanatorium(powtarzam się)?

Grażynko, a jest z tym problem? Przecież emeryci dostają, to dlaczego dorośli z zD nie mogą?
(...)

Dzięki za Twoje pytanie. Chciałam znaleźć teraz rozporządzenie w którym zespół Downa i upośledzenie psychiczne były wyszczególnione jako przeciwwskazania do pobytu w sanatorium i okazało się, że zostało zmienione w styczniu 2012 roku. Tylko dlaczego w 2012 jak chciałam to załatwić dla Anety to lekarz rodzinny mnie zbył podpierając się właśnie tym przeciwwskazaniem(nieaktualnym już)?
Jak pisałam, straciłam do tego wyjazdu zapał. Poczekam jak zacznie mnie coś łamać lub strzykać. Jakby się udało wybębnić coś dla mnie to od razu o Anetę powalczę ;-) .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ptaszynka44 
gaduła


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Sty 2012
Posty: 205
Skąd: RYBNIK
Wysłany: 2014-03-25, 07:48   

Mi co prawda sanatorium się należy,ale nie korzystam,bo zdaję sobie sprawę ,że albo rehabilituję siebie ,albo Dominika,jedno z drugim nie da się pogodzić.Wiem jaka jestem w okresie rehabilitacji osłabiona i mogło by to pogorszyć mój stan zdrowia.Zakiełkowało ziarenko,aby rozważyć jeszcze raz za i przeciw. ;-)
_________________
Ela mama Dominika ur 94r z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu