FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Stowarzyszenie "Tęcza" w Krakowie
Autor Wiadomość
agajagoda 
nawijacz


Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 875
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-04-17, 08:42   

Dla mnie konferencja ok , chociaż najważniejszy temat w tym momencie to seksualność i jestem pod wrażeniem pana Remigiusza , chyba poszukam jego książek a może gdzieś w Internecie są jakieś jego wykłady...
Cieszę się jednak najbardziej ze spotkania z Wami ( bezcenne)
_________________
Aga mama Tomusia (1999) Bartusia (2002) i Oluni (01.06.2010)
Moja Olunia
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3761
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2023-04-17, 10:04   

Mi się konferencja podobała , samo opowiadanie o działalności stowarzyszenia, zobaczenie jak wygląda organizacja. Cieszę się że pojechały ze mną dziewczyny z naszego Stowarzyszenia, bo chciałabym kiedyś coś podobnego zorganizować u nas a tu potrzeba pomocy wielu osób. Odwiedziliśmy na koniec tego foodtruck z frytkami. Był tam jeden chłopak z ZD który przygotowywał i podawał frytki i drugi chłopak w normie który obsługiwał kasę i mówił tamtemu co ma robić . Frytki smaczne.
Cieszę się że mogłam się z Wami spotkać i że miałam taki babski weekend. Wcale mi nie było za daleko.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5862
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2023-04-17, 10:48   

Zastanawiałam się, Angelika, czy Wy prowadzące stowarzyszenie, rzeczywiście coś dla siebie wyniosłyście. Fajnie, że tak. :spoko:
Agnieszka, ja ma ochotę na ostatnią książkę p. Remigiusza, tę wydaną w 1 tys. nakładzie. Wyprzedana. Poczekam na dodruk jesienią.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16903
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-17, 11:12   

I na jego korektę do wydania, bo ponoć coś ma poprawić :tak:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 839
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2023-04-17, 21:43   

Jestem zadowolony z wyjazdu. Rzeczywiście p. Remigiusz miał sporo do powiedzenia i pobudził moje (resztkowe) szare komórki do myślenia. Aż zachciało mi się nauczyć klasycznej greki żeby czytać pisma w oryginale... (to naprawdę zadziwiające!) Suplementy to temat rzeka - zrobiłem bieżący przegląd literatury o EGCG i... napiszę więcej - ale tak ku przestrodze - jak zakończyć mataczenie o suplementach, bo na prezentacji były kłamstwa! Rozumiem J.Pieniaka - ma biznes w tym, ale dr. Drabarczyk? Tak naprawdę, to problem akceptacji ciała jest bardzo istotny (chyba tak istotny, że sami nie wiemy jak bardzo).

Cytaty z publikacji z 2022 roku - badanie kliniczne dla EGCG:

"However, until further research is done, the administration of EGCG in children with DS is not clinically justified" (ostatnie zdanie podsumowania)

"The use of EGCG is safe and well-tolerated in children with DS, but efficacy results do not support its use in this population." (ostatnie zdanie ze streszczenia - abstract-u)
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
szałwia 
złotousty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2500
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2023-04-18, 16:00   

Ja też jestem z całokształtu zadowolona, choć oczekiwania co do konferencji miałam większe.
Po warsztatach z Jackiem Kielinem mam niedosyt. Facet ma naprawdę duże doświadczenie w temacie. Uważam, że przydałby się wykład, aby potem rozszerzyć tematy na warsztatach. Ale - Aniu zwróciłaś na to uwagę ? - p. Jacek powiedział, że nagrał wykład i dziwnie mu się mówiło do telefonu... A jedna z pań obecnych na warsztatach potwierdziła, że był udostępniony... :wow: Nie odezwałam się, bo zwątpiłam czy nie wtedy gdy wyszłam, ale przemyślam, że to jednak niemożliwe... Może w "Teczy" go oglądali, albo cżłonkowie dostali na maila :nzastanawianie:
W każdym razie gdybym miała poważne problemy wychowawcze, kontaktowałabym się na pewno z p.Jackiem, gdyż to człowiek szukający źródła problemu, z cierpliwością i nie kierujący się stereotypami.
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3761
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2023-04-19, 13:08   

Warsztaty z gdańskiego modelu szkoły -edukacji włączającej.
Na warsztatach było troszkę spokojniej i pani prowadząca powiedziała troszkę całej prawdy o metodzie:
- jak wiemy dzieci do takiej klasy są skrupulatnie wybierane i dobierane , umiejące czytać już w przedszkolu, bez dziwnych zachowań które przeszkadzałyby w prowadzeniu lekcji, samodzielne i sprawne ruchowo
- Ich pierwsza powstała klasa już została rozdzielona, cztery dziewczynki zostały wydzielone z klasy włączającej i teraz są odrębną klasą idąca swoim tempem a Joasia poszła dalej z dziećmi normatywnymi i jest obecnie w 7 klasie
- Z tego co Iwona mi mówiła to chodzi tylko na wybrane przedmioty, matematyka ( nie wiem czy ją ma a jeśli to w bardzo okrojonym programie), najważniejsze czytanie i pisanie, angielski, teraz zaczyna biologię( choć wydaje mi się że powinno to być od 4 klasy) chemię i historie
- Na przerwach Joasia wraca do swoich dawnych( z ZD) koleżanek na inne piętro bo tam czuje się lepiej
- Pani prowadząca nie wie ( to odp. do Igi) kto zapoczątkował temat edukacji włączającej w Polsce

I to by było na tyle co powiedziała Iwona.Jeśli macie jakieś jeszcze pytania to dopytał przy okazji.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9697
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-04-19, 13:30   

Jeżeli chodzi o Ghański Mode Edukacji to tak naprawdę wymaga szerokiej współpracy szkoły, miasta z terapeutami i rodzicami. Chodzi mi o ewaluację. Zmienne inne, dobierają inne warunki. Taki naprawdę wzorcowy model. Daleko nam do tego.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16903
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-19, 14:19   

Na pięć dziewczynek została jedna.
Pieć tych dziewczynek wybrano z iluś dzieci z zD...
Czyli jaki to procent z populacji dzieci z zD ?
Oczywiście super, że Joasia daje radę, super że syn dr. Mirki daje radę
Ale dwoje dzieci na setki innych to nie jest przykład, który da się naśladować i propagować.
W każdej populacji zdarzają się genialne jednostki, dobrze o tym wiemy. Ile osób z naszych klas podstawowych czy średnich jest znaną genialną osobą?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9697
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-04-19, 14:43   

Ja już nie piszę akurat o tym konkretnym przypadku. Ile było ile zostało. Jakby to przełożyć na zwykłą szkołę włączającą do której trafiają różne dzieci (ale dobrze funkcjonujące i nie jedzące gumek, nawet tych z majtek) to taki model, który zmienia się w zależności od funkcjonowania dzieci wciągu kilku lat jest modelem idealnym. Nie powinniśmy mówić, że z 5 dzieci zostało 1 i że to jest porażka. (Bo my wiemy, że tak po prostu będzie. Moja Majka odpadła już po 1 klasie. Nie dla tego, że nie ogarniała szkoły. Szkoła nie lubiła jej). Ale szkoła ma pomysł na edukację takich dzieci, one uczą się obok i nie są przez resztę dyskryminowane.
Dzisiaj jest tak, że dziecko niepełnosprawne siedzi w szkole integracyjnej. Nie uczestniczy w jej życiu. Ma określone godziny przebywania. Świetlica nie obowiązuje, wycieczki z rodzicami itd.

Ja nie jestem przeciwnikiem edukacji włączającej. Ja jestem za możliwością wyboru sposobu edukacji. Z tym, że niestety mentalność nasza niszczy wszystko. Nauczyciel jest zawodem, który najmniej chce zmieniać wypracowane standardy i schematy. I to jest problem. Nie da się nagiąć sztywnych i wygodnych ram.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2554
Wysłany: 2023-04-19, 16:44   

Iga napisał/a:
Nauczyciel jest zawodem, który najmniej chce zmieniać wypracowane standardy i schematy. I to jest problem. Nie da się nagiąć sztywnych i wygodnych ram.


Smutna i prawdziwa prawda. Oczywiście są wyjątki.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5862
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2023-04-20, 06:58   

Zgadzam się Iga. Idea edukacji włączającej sama w sobie nie jest zła, ale w warunkach polskiego systemu edukacji, na szeroką skalę, jak dla mnie, niemożliwa do wprowadzenia. :nie:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
szałwia 
złotousty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2500
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2023-04-20, 08:06   

Idea ta powinna być już dawno stosowana, przetestowana , dostosowywana do realiów w szkołach integracyjnych. I wtedy , idąc ich wzorem, moznaby coś robić na wieksza skale . A jak w praktyce wyglada edukacja zespołowców w integracji każdy wie… ;/
Czemu nie piszemy tego w odpowiednim wątku … :-?
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16903
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-20, 09:16   

Żeby był bonus dla niezarejestrowanych, :lol:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
szałwia 
złotousty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2500
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2023-04-20, 09:55   

groszek napisał/a:
Żeby był bonus dla niezarejestrowanych, :lol:

Czyba żeby Czarnek poczytał :lol:
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu