FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Orzeczenia wystawiane w PPP
Autor Wiadomość
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2010-03-12, 19:03   

Z tego co wiem to pani Cieszyńska raczej nie popiera terapii Tomtisa u dziecka z mocno zaburzonym rozwojem mowy.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-03-12, 19:08   

anmar napisał/a:
ganna- Terapia metodą Tomatisa to sposób łagodzenia zaburzeń i niedokształceń uwagi słuchowej wewnętrznej i zewnętrznej.

http://www.wibratorylogop...gopedyczne.html

Tutaj można poczytać na temat tej metody


Jak również na forum mamy temat :arrow: Trening uwagi słuchowej - metoda Tomatisa
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-12, 19:13   

Tak Moralesa- masaż Moralesa. Thomatisa to jest metoda ćwiczenia słuchu/percepcji słuchowej. Wiedziałam, ze dzisiaj nie mogę na siebie liczyć- mózg wyprany- piątek :-)
 
 
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-12, 19:15   

zula napisał/a:
Z tego co wiem to pani Cieszyńska raczej nie popiera terapii Tomtisa u dziecka z mocno zaburzonym rozwojem mowy.

Tego niestety nie wiem
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-03-12, 19:17   

ganna masz 30 min. na edycję swojego posta (aby nie pisać jednego pod drugim) - to ten guziczek po prawej stronie.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-03-12, 23:36   

A o Castillo Moralesie piszemy ----> tutaj :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2011-06-28, 12:50   

Siedzę i zaraz zacznę kąsać :-x

Na początku czerwca mieliśmy testy w PPP bo Tomek rozpoczyna 1 klasę.
Wszystkie dokumenty doniesione (od logopedy, psychologa, rehabilitanta, neurologa) . Test trwał 2,5 godz. po którym pani psycholog stwierdziła, że wychodzi upośledzenie umiarkowane + niepełnosprawność ruchowa to mamy pewne OERW.

I co?
Dzisiaj dostaję polecony z PPP. Stwierdzili (to co ja sama wiem bez testów i komisji) że ma niepełnosprawność sprzężoną (upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym i niepełnosprawność ruchową) i kwalifikuje się do kształcenia specjalnego w szkole podstawowej specjalnej lub ogólnodostępnej, z możliwością wydłużenia etapu edukacji.

Oprócz tego: przyznanie dodatkowych godzin na zajęcia rewalidacji indywidualnej, terapię logopedyczną....., psychologiczną....., stymulowanie rozwoju słowno - pojęciowego..... i tak wypisane cała strona.

Do specjalnej teraz już się nie dostanie, do masówki go nie dam - zostało mi odwołanie. Muszę to jeszcze z dyrektorką OERW obgadać.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-06-28, 13:50   

A czemu do specjalnej się nie dostanie? Z tego co wiem Grażka, każde dziecko, które ma wskazanie - szkoła specjalna - musi zostać przyjęte. W szkole specjalnej nawet w trakcie trwania roku szkolnego przyjmują :tak:
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Megi1981 
nawijacz

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Sie 2010
Posty: 1003
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2011-06-28, 14:21   

Jasne, że tak jest!!!
_________________
Magda mama Maksia (16.12.2009 z ZD) i Malwinki (1.12.2011), żona Maniusia:)

"Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże" Pearl Buck
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2011-06-28, 14:30   

I to chętnie !
Ze sprzężeniem biorą jak w dym bo kasa na takie dziecko idzie za nim wieksza dla szkoły !
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-06-28, 16:08   

Na przedszkolaka - 3000 zł, koleżanka na syna w SP - 3600 zł
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2011-06-28, 21:52   

Dziękuję dziewczyny za rady, myślałam, że to trzeba wcześnie załatwiać - Magda ty już dawno załatwiałaś Kubusiowi.
Ale szkoła specjalna odpada i tak, bo I grupę prowadzi siostrzenica i ona to co najwyżej mogłaby go zacałować i zagłaskać a nie uczyć.

Dzwoniłam do PPP i powiedziano mi, że chociaż OERW nie jest wypisany to i tak może tam iść bo ma niepełnosprawność sprzężoną. Jeżeli będą potrzebować na piśmie, to zmienią orzeczenie.
Bez sensu, wystarczyło aby PPP wpisało jeden skrót i byłoby bez problemu, a tak dzwonienia, jeżdżenia i denerwowania się. I przypuszczam, że ośrodek będzie wymagał tego wpisu.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-03-04, 14:14   

Dosyć krótko cieszyłam się tym, że Marceli dostanie orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z powodu upośledzenia lekkiego. Orzeczenie będzie oczywiście zawierało zalecenia dotyczące terapii pedagogicznej i logopedycznej oraz rehabilitacji. Będę sobie je mogła w ramkę oprawić i na ścianie powiesić, bo żadna dyrektorka przedszkola Marcelka na podstawie takiego orzeczenia nie przyjmie, bo miasto nie liczy takich dzieci jako potrzebujących kształcenia specjalnego. Radzą mi zgłoszenie się do najbliższego masowego przedszkola, bo orzeczenie ze względu na lekkie to "szeroka norma." Masowe na pewno go nie przyjmie, bo ma mnóstwo zdrowych kandydatów, z którymi nie będzie problemów. A poza tym do masowego go nie oddam, bo sobie nie poradzi. Wydawanie dokumentów, które są bezużyteczne, a nawet powodują dyskryminację dziecka - a to Polska właśnie.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-03-04, 14:23   

Ania, nie poddawaj się tak łatwo. Wystąp o orzeczenie, co Ci szkodzi, a może w oczach tego, kto wystawia takie orzeczenie w PPP , Marcel nie będzie miał upośledzenia lekkiego? U małych dzieci trudno jest ocenić jak to jest naprawdę. Możesz ni mówić do końca prawdy o możliwościach Marcela, a nie pytana nie chwal się. Trzymam kciuki.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-03-04, 14:51   

Basiu, Marceli miał właśnie badania i będzie teraz wydawane orzeczenie.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu