FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Orzeczenia wystawiane w PPP
Autor Wiadomość
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-10, 15:18   Orzeczenia wystawiane w PPP

Widzę, że jest duże zamieszanie w tym zakresie.
Orzeczenia wystawiane w Poradniach Psychologiczno- Pedagogicznych są od 3 roku życia. Mogą się o nie ubiegać rodzice dzieci:
-Orzeczenie do kształcenia specjalnego:
1.niedosłyszących i słabo słyszących
2.niewidomych i słabo widzących
3. z niepełnosprawnością ruchową
4.z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym
5.autyzmem
6.zaburzeniami sprzężonymi ( czyli nie jedno z punktu 1-5, ale więcej)

-zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze przyznawane dla dzieci od 5 roku życia do 25 ze względu na:
upośledzenie w stopniu głębokim

Orzeczenia dla dzieci z upośledzeniem w stopniu lekkim, zagrożonych niedostosowaniem społecznym, z zaburzeniami zachowania, zagrożonych uzależnieniem wydaje się dopiero uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, i wyżej...

Przepisy niedługo mają się zmienić, ale na razie tak jest
 
 
anmar 
mruczek

Wiek: 70
Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 62
Skąd: kujawsko- pomorskie
Wysłany: 2010-03-10, 20:46   

szkoły otrzymają pieniądze na zatrudnienie logopedów i psychologów kosztem PPP

http://praca.gazetaprawna...psychologow.htm

Kto teraz będzie wydawał opinie i orzeczenia?
_________________
U zmierzchu życia sądzeni będziemy miłości (św. Jan od Krzyża)

Pozdrawiam
Anna
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-03-11, 09:05   

I bardzo dobrze. U nas w poradni PPP nie ma żadnego pożądnego logopedy. Majka ma 3 lata i nie korzysta z ich usłu bo nie mają co jej zaproponować. A pieniądze otrzymują. W ogóle nie mam żadnych sentymentów do placówek państwowych.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
anmar 
mruczek

Wiek: 70
Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 62
Skąd: kujawsko- pomorskie
Wysłany: 2010-03-11, 12:28   

My w szkole ogółnodostępnej mamy logopedę. I jest naprawdę dobra, w tym co robi. Obawiam się skąd szkoły wezmą logopedów z prawdziwego zdarzenia, bo takich jest niestety mało
_________________
U zmierzchu życia sądzeni będziemy miłości (św. Jan od Krzyża)

Pozdrawiam
Anna
 
 
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-11, 19:41   

anmar napisał/a:
szkoły otrzymają pieniądze na zatrudnienie logopedów i psychologów kosztem PPP

http://praca.gazetaprawna...psychologow.htm

Kto teraz będzie wydawał opinie i orzeczenia?


Orzeczenia i pinie będzie dalej wydawała PPP
 
 
anmar 
mruczek

Wiek: 70
Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 62
Skąd: kujawsko- pomorskie
Wysłany: 2010-03-11, 19:57   

Nie wiem jak u Was, ale u mnie trzeba w tej chwili czekać około 5-6 miesięcy w kolejce na wizytę w PPP. Jak zmniejszą etaty, albo jak dojdzie zapowiadana pomoc szkole i rozjazdy pracowników Poradni po placówkach, to czas oczekiwania się jeszcze wydłuży
_________________
U zmierzchu życia sądzeni będziemy miłości (św. Jan od Krzyża)

Pozdrawiam
Anna
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-03-11, 20:11   

Ania, niech zupełnie zlikwidują PPP. 5-6 miesięcy w kolejce na co? Na logopedę? Na psychologa? Po co chodzić w takich odstępach czasu? Niech ten logopeda otworzy prywatny gabinet w ramach NFZ-tu. Kolejka zniknie, dzieci będą miały wizytę co tydzień. Logopeda będzie zarabiać kupę pieniędzy więc może będzie mieć ochotę, żeby coś robić. Spędzi 10 godzin na przyjmowaniu dzieci a nie tak jak w PPP 2 godziny na zajęcia, 1 godzinę na posiłek, 1 godzinę na ploty, 1 godzinę na siedzenie w komisji, 2 godziny żeby oglądnąć dziecko co będzie starać się o orzeczenie, 1 godzine na uzupełnianie bzdurnych papierów.

Niech PPP wydaje tylko orzeczenia, na podstawie opini od logopedów i psychologów, co prowadzą dziecko w innych placówkach.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-11, 21:54   

Iga napisał/a:
Ania, niech zupełnie zlikwidują PPP. 5-6 miesięcy w kolejce na co? Na logopedę? Na psychologa? Po co chodzić w takich odstępach czasu? Niech ten logopeda otworzy prywatny gabinet w ramach NFZ-tu. Kolejka zniknie, dzieci będą miały wizytę co tydzień. Logopeda będzie zarabiać kupę pieniędzy więc może będzie mieć ochotę, żeby coś robić. Spędzi 10 godzin na przyjmowaniu dzieci a nie tak jak w PPP 2 godziny na zajęcia, 1 godzinę na posiłek, 1 godzinę na ploty, 1 godzinę na siedzenie w komisji, 2 godziny żeby oglądnąć dziecko co będzie starać się o orzeczenie, 1 godzine na uzupełnianie bzdurnych papierów.

Niech PPP wydaje tylko orzeczenia, na podstawie opini od logopedów i psychologów, co prowadzą dziecko w innych placówkach.

Jesteś rozżalona. Ale w ten sposób krzywdzisz ludzi, którzy naprawdę pracują i praca jest ich prawdziwą pasją. :-( Którzy martwią się dlaczego pacjent nie przyszedł i myślą co jeszcze można zrobić, żeby pomóc.
Co do bzdurnych papierów- to też racja, ale najczęściej są one uzupełniane poza godzinami pracy- tak przynajmniej powinno być.
Co do kupy pieniędzy, to bardzo wątpię: NFZ działa....
 
 
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-11, 22:02   

A jeszcze mam takie wątpliwości:
Jeżeli specjaliści w szkole będą oceniali dziecko, to czy jest szansa na to, ze ktoś będzie miał inne zdanie niż nauczyciel?? A jeżeli poczujecie, że ocena nie jest sprawiedliwa, to przeniesiecie dziecko do innej szkoły??? do innego środowiska??? Opinia niezależnego specjalisty może być dla dziecka wsparciem...My praktykujemy w takich wypadkach "Budowanie strategii wychowawczych" w których uczestniczą wszyscy nauczyciele uczący dziecko, i niezależni specjaliści. Informacje zwrotne rodziców mówią, że przynosi to pozytywne efekty. Przede wszystkim dla dziecka, pozwala popatrzeć na dziecko z innej strony.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-11, 22:19   

Ja niestety mam wrażenie, że ostatnio wszystkie zmiany są na gorsze!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-03-12, 07:26   

Ganno, napisałam, żeby PPP wydawało jedynie orzeczenie. Nie mam nic przeciwko. Nie mają możliwości i środków na zapewnienie opieki psychologiczno-pedagogicznej to niech się w to nie pchają. Robić coś na pół gwizdka to lepiej nie robić. Niech PPP ma możliwość wyboru:
1. Wydawanie orzeczeń
2. Wydawanie orzeczeń + prowadzenie dzieci

Ja dziękowałabym, jeżeli zamiast dać pieniądze do PPP i je zmarnować, zrefundują mi chociaż 50% kosztów za prywatnego logopedę.

Prostu do tej pory, a trwa to już parę lat (tej mojej dorosłości) nie mogę pojąć dlaczego placówki państwowe są tak kiepsko zarządzane, a z chwilą zrobienia z niej prywatnej własności wszystko działa jak w zegarku.

Czasmi osoby pracujące powinny spojrzeć na to wszystko z zewnątrz.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-12, 08:40   

Niestety wiem, że masz racje, w niektórych placówkach tak jest, ale są też miejsca, gdzie wygląda to dużo lepiej niż w placówkach prywatnych. Tylko tyle chciałam napisać, że nie zawsze tak jest jak piszesz. Wierz mi znam ludzi, którzy szkolą się za własne pieniądze, po to żeby odpowiedzieć na jedno dręczące pytanie dotyczące jednego pacjenta i są to również logopedzi. Terminy bywają takie długie również ze względu na to, ze jest- być może- za mało pracowników PPP na dane miasto. A płaci za etat dana gmina.
Dobrym Logopedą z wieloletnim doświadczeniem jest prof. Cieszyńska w Krakowie, ale nie mam pojęcia ile ona bierze za jedną wizytę i czy przyjmuje nowych pacjentów, a dr Danuta Pluta- Wojciechowska zajmuje się dziećmi z rozszczepami (też logopeda).
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-03-12, 11:20   

To niech ta pani dyrektor ma odwagę się przyznać, że sobie nie radzi i będzie tylko wydawać orzeczenia i rezygnuje z prowadenia dzieci. A ta która sobie radzi niech dostanie te pieniądze.

Dębica jest miastem dość dużym. Dla mnie to jest nienormalne, że u nas są logopedzi od "r" i "sz". A mi mówią, żebym przyszła jak Majka zacznie mówić bo co one będą z nią robić do tego czasu :nglupek: szkoda wydawać pieniądze na takie nieuki z wielkim ego.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-12, 18:15   

Nie jestem oczywiście logopedą, ale byłam na konferencji z Cieszyńską i ona pokazywała nam jak ćwiczy się wymowę od urodzenia. Jestem dzisiaj potwornie zmęczona, więc mogę pisać głupoty, ale jest taki masaż Chyba Tomatisa i są różne sztuczki logopedyczne które mobilizują dziecko do mówienia. Narządy mowy rozwijają się wprost proporcjonalnie do motoryki. Każdy!!!!!! logopeda o tym wie. Jeżeli dziecko jednak nie mówi, to są metody alternatywne i będę na tym szkoleniu, więc kiedyś o tym napiszę.
A Majka ile ma lat?? Może jakaś prywatna konsultacja???
Strasznie ciężko czytać o takiej niekompetencji. :oops:
Po reformie część PPP wypadnie z rynku, utrzymają się tylko takie, które służą na najwyższym poziomie. Ale Twoje dziecko TERAZ potrzebuje pomocy.
Ja bym wybrała się do Cieszyńskiej raz w miesiącu, żeby dała ćwiczenia do pracy w domu. Albo do neurologopedy- dziewczyny na tym forum wiem, że też jeżdżą chyba do Gliwic.
Jak z moim synem było nie najlepiej, to ze Śląska jeździłam do Łodzi do neurologa, bo nie umiałam gdzie indziej znaleźć fachowca.
 
 
anmar 
mruczek

Wiek: 70
Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 62
Skąd: kujawsko- pomorskie
Wysłany: 2010-03-12, 18:30   

ganna- Terapia metodą Tomatisa to sposób łagodzenia zaburzeń i niedokształceń uwagi słuchowej wewnętrznej i zewnętrznej.

http://www.wibratorylogop...gopedyczne.html

Tutaj można poczytać na temat tej metody
_________________
U zmierzchu życia sądzeni będziemy miłości (św. Jan od Krzyża)

Pozdrawiam
Anna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu