FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Należycie do stowarzyszeń, fundacji - dlaczego?
Autor Wiadomość
woter 
cichosza

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2010-06-20, 15:00   

z góry sorki jeśli nie tu gdzie trzeba piszę, ale nie mogłam nic odpowiedniego namierzyć, sprawa ma się tak że moja córa kończy w grudniu cztery lata a ja jeszcze nie zapisałam jej do żadnej fundacji ani stowarzyszenia :-( , nie mam pojęcia jak się za to zabrać i co wybrać i czy warto :?: No wiem że was męczę ale pomóżcie niedoświadczonej i zaganianej mamie :prosze:
_________________
Agnieszka,mama Klaudii zD(27.12.2006) i Jasia(28.08.2008)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-06-20, 20:30   

woter napisał/a:
z góry sorki jeśli nie tu gdzie trzeba piszę, ale nie mogłam nic odpowiedniego namierzyć, sprawa ma się tak że moja córa kończy w grudniu cztery lata a ja jeszcze nie zapisałam jej do żadnej fundacji ani stowarzyszenia :-( , nie mam pojęcia jak się za to zabrać i co wybrać i czy warto :?: No wiem że was męczę ale pomóżcie niedoświadczonej i zaganianej mamie :prosze:


poczytaj >>> TUTAJ i jakbyś coś potrzebowała to pytaj.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-20, 21:22   

Woter, post wydzieliłam do osobnego wątku :tak:

Iga podała Ci link do tematu o Fundacji "Zdążyć z pomocą", w której można zakładać subkonta dziecku. Dzięki temu można np. przekazywać 1% na swoje dziecko.
Jeśli chodzi o korzystanie z zajęć, turnusów itp. organizowanych przez dane stowarzyszenie - to z tym jest różnie. Bardziej Kochani np., stowarzyszenie warszawskie, ma niewielu członków, za to z organizowanych przez nich zajęć, konferencji mogą korzystać jak najbardziej wszyscy :tak:

Stowarzyszenie "Zakątek 21" też ma niewielu członków, a z efektów naszej wspólnej pracy (forum, portal, zloty) mogą korzystać wszyscy zainteresowani :-D


Jak jest np. w innych stowarzyszeniach w Waszych miastach? Trzeba być członkiem organizacji, aby korzystać np. z jakiś zajęć?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Sylwia Janasik 
gaduła
Sylwia1974


Wiek: 49
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 326
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2010-06-20, 21:30   

W mieście w którym mieszkam jest Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,ja kiedyś nie byłam członkiem tego stowarzyszenia a korzystałam z jego pomocy w formie dofinansowania do zakupu sprzętu komputerowego i zapłaty za turnus rehabilitacyjny .
_________________
"...wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idź."
Jan Paweł II
Sylwia J.mama Dominika 6 lat i Patryka 3 latka
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-06-21, 09:25   

Myślę że warto rozeznać się czy w okolicy nie ma jakiegoś lokalnego stowarzyszenia i wtedy je odwiedzić, porozmawiać i zapoznać się z tym co dane stowarzyszenie oferuje. Lokalne stowarzyszenia mają to do siebie że często organizują różne zajęcia dla swoich podopiecznych. My np. należymy do :arrow: SZANSY gdzie dzieci mają możliwość uczestnictwa w logorytmice, zajęciach teatralnych, dogoterapii, zajęciach manualno-plastycznych, hipoterapii, nauce czytania met. Cieszyńskiej. Ponadto stowarzyszenie Szansa daje możliwość dodatkowych zajęć z logopedą, pedagogiem, psychologiem. Są tzw. Kluby malucha gdzie rodzice raz z dziećmi raz sami mają zajęcia z pedagogiem który podpowiada im różne zabawy. Stowarzyszenie organizuje też pikniki, festyny z okazji Dnia Dziecka i Mikołaja, jak również letnie wyjazdy integracyjne dla całych rodzin.
Myślę że warto się rozejrzeć czy w okolicy jest jakieś prężnie działające stowarzyszenie i samemu się przekonać. Ponadto jest to też forma kontaktu z innymi rodzicami i wymiana doświadczeń. Nawiązują się przyjaźnie dzieci i rodziców. Polecam :-)

Należenie do jakiegokolwiek stowarzyszenia nie przekreśla ani nie umniejsza roli naszego kochanego Zakątka, który jest na wyciągnięcie ręki w każdej chwili poprzez forum i portal bez wychodzenia z domu. Tu również się spotykamy i przyjaźnimy i o to właśnie chodzi :-D
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5779
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2010-06-21, 13:13   

Agnieszko, nasze warszawskie stowarzyszenie "Bardziej Kochani" jest przecież dostępne i otwarte dla nas. My jesteśmy "zapisani" niemalże od urodzenia Piotrusia. Korzystamy z konsultacji, zajęć terapeutycznych dla dzieciaków, jest psycholog (dla rodziców też), w lato są kolonie dla starszych i turnusy rehabilitacyjno-integracyjne dla rodzin. W ciągu roku jest wiele atrakcji dla dzieciaków.
Zresztą możesz sobie poczytać i pooglądać TUTAJ
Od tego roku można też w stowarzyszeniu zakładać dla dzieci subkonto i zbierać pieniądze tak, jak np. w "Zdążyć z Pomocą"
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
woter 
cichosza

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2010-06-21, 14:27   

o właśnie to już coś, właściwie to nawet to wybraliśmy a teraz tylko muszę zorientować się w dokumentach i tam podjechać :-)
_________________
Agnieszka,mama Klaudii zD(27.12.2006) i Jasia(28.08.2008)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-09-18, 20:19   

Od dłuższego czasu chciałabym z Anetą gdzieś "bywać" ;-) . Tzn. szukam jakiegoś stowarzyszenia, grupy rodziców, starszych najchętniej dzieci, po prostu miejsca gdzie moglibyśmy się spotkać, uczestniczyć w jakichś zajęciach, warsztatach. Oczywiście Zakątek jest super :roll: . Tylko on bardziej chyba pomaga mnie niż Anecie. Jej bardzo brakuje towarzystwa rówieśników, wspólnych z nimi spotkań. Szkoła nie zapewnia jej tego w wystarczającym stopniu, zresztą to Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, tam są praktycznie same dzieci opóźnione, często z rodzin dysfunkcyjnych(jakie ładne słówko), dzieci z zD jet chyba troje na całą szkołę.
Trochę zazdroszczę też osobom mieszkającym w pobliżu prężnie działających stowarzyszeń, terapie, turnusy.
A więc poszukuję. Dziś dostałam bardzo grzeczną odmowę od pewnego stowarzyszenia rodziców dzieci starszych. Kiedyś korespondowałam z nimi, miałam nawet zaproszenia na spotkanie założycielskie, ale miałam wtedy zajęcia w szkole i odpuściłam. Teraz to oni odpisali, że nie planują przyjmowania nowych osób, maja konkretne plany i założyli tą grupę sami dla siebie. Trudno.
Szukam dalej.
Jak się odpowiednio zmotywuję to sama se założę stowarzyszenie: ja i Aneta :lol:
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-18, 20:46   

Cytat:
Teraz to oni odpisali, że nie planują przyjmowania nowych osób, maja konkretne plany i założyli tą grupę sami dla siebie.


A to ciekawe :-? Ciekawe jak mają sformułowany statut ;-) Bo raczej tak nie wolno :nie: Członkowie nie działają dla siebie i swoich korzyści.

Fakt Grażynko, strasznie szkoda, że nie macie blisko takich Bardziej Kochanych i zajęć, które oni organizują właśnie dla młodzieży.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16877
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-18, 20:49   

Dla mnie to też dziwne!
Jak ktoś ma Stowarzyszenie to nie klubik wzajemnej adoracji...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-09-19, 16:51   

Grażynko, współczuję Ci a właściwie Anecie. U nas w Siedlcach powstaje stowarzyszenie i mam nadzieję, że Kinga zaprzyjaźni się tam ze swoimi rówieśnikami. Chodzi do szkoły, ma koleżanki i kolegów, ale to nie to samo. Po prostu nie nadają na tej samej fali.
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu