FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Karta parkingowa, korzystanie z koperty
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-15, 12:55   

Jacku rzeczywiście jest tak, że w art. 8 ustawy jest mowa, że:

Cytat:
Kartę parkingową osobie niepełnosprawnej, wydaje się na podstawie, wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, orzeczenia o zaliczeniu do znacznego, umiarkowanego, lub lekkiego stopnia niepełnosprawności o przyczynie niepełnosprawności z kodu R lub N lub na podstawie orzeczenia wydanego przez organy rentowe równoważnego na mocy przepisów szczególnych z orzeczeniami o niepełnosprawności.


gdzie :arrow: przyczyna niepełnosprawności o kodach:
05-R to upośledzenie narządu ruchu
a
10-N to choroby neurologiczne.

Ale w pkt. 5a :arrow: tej ustawy znalazłam także, że:

Cytat:
W przypadku osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenia zaliczające do stopnia lekkiego kartę parkingową wydaje na podstawie orzeczenia, wraz ze wskazaniem dotyczącym możliwości uzyskania karty parkingowej.


Cytat:
W przypadku orzeczeń wydanych przez organy rentowe równoważnych z orzeczeniami o stopniu lekkim, w których nie określono przyczyny niepełnosprawności, kartę parkingową wydaje się na podstawie orzeczenia, wraz z zaświadczaniem lekarskim potwierdzającym ograniczenie sprawności ruchowej.


Może na podstawie tych zapisów można wraz zaświadczeniem lekarskim zaświadczyć w wydziale komunikacji, że taka karta jest niezbędna także rodzicom dziecka z zespołem Downa?...
Coś mi się wydaje, że jednak wydanie lub nie karty zależy od dobrej woli i interpretacji danego urządnika :-?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-30, 17:55   

Jacek napisał/a:
Na początek dobra wiadomość - udało mi się wywalczyć kartę parkingową dla Juli! Trochę po prośbie, trochę po groźbie
Wszystkim zainteresowanym, którzy mają ją przyznaną w orzeczeniu, a z jakiś powodów urzędnicy nie chcą jej wydać, mogę przesłać na priv tekst odwołania, który zmienił ich decyzję. Pozdrawiam, jacek

:arrow: z tego wątku>>>
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 57
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-08-08, 20:35   

A my dostaliśmy kartę parkingową bez żadnego problemu. Jej koszt już nam się zwrócił, bo teraz nie musimy płacić za parking przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie (3 zł za godzinę).
_________________
mama Dorota z Anią z zD (ur.2.12.2006)
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-01-05, 21:20   

Zastanawiam się właśnie nad załatwieniem tzw koperty . W orzeczeniu mam , że dziecko nie wymaga. Będąc na komisji orzekania o niepełnosprawności dziecka rok temu prosiłam lekarza o zaznaczenie w orzeczeniu stosownego punktu aby można się było starać o miejsce parkingowe kopertę ale mi odmówiono. Dlatego dałam sobie spokój.
Czy próbowaliście uzyskać kopertę mając w orzeczeniu nie należy? Napiszcie!
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2008-01-05, 22:50   

Wydaję mi się, że raczej nic z tego, skoro w orzeczeniu pisze: nie wymaga. Trzeba zacząć sprawę od wywalczenia tego punktu na komisji.

Ech...dlaczego my rodzice ciągle o coś musimy walczyc z urzędami ?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-01-06, 10:07   

Strasznie się zbuntowałam po ostatniej wizycie z małą u lekarza. Sama będąc chora nie mogłam zaparkować pod przychodnią bo nie ma parkingu dla pacjentów, przychodnia jest w centrum miasta i są trudności ze znalezieniem wolnego miejsca w centrum. Tak więc zaparkowałam dość daleko od przychodni i niosłam płaczące chore dziecko ważące 15 kg!

Podobno tak jak przeczytałam na forum karta parkingowa przysługuje dzieciom które mają w orzeczeniu odpowiednie kody R , N . Czy dzieci z zespołem Downa nie można podciągać pod schorzenia neurologiczne , przecież mają zmiany w układzie nerwowym w mózgu.

Przecież można dzieci z ZD podciągnąć pod schorzenia narządu ruchu, mają obniżone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój ruchowy, znacznie później zaczynają chodzić.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-06, 11:45   

Oczywiście Haniu, że można. :arrow: Tutaj nawet Maciejka pisała, że jej maluch ma właśnie w orzeczeniu :arrow: symbol 11-I.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
dorota_t 
mruczek


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-06-23, 21:54   Czy dzieciom z ZD należy się parkomet

Czy należy się parkomet dla osób niepełnosprawnych . Jeśli w orzeczeniu o niepełno sprawności w jednym miejsu pisze( nie) w pefronie powiedziano mi NIE bo tobik chodzi




Zbulwersowana mama Tobika ZD
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-06-23, 21:58   

A co to jest parkomet?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-06-23, 23:45   

Parkomet to jest maszynka w ktora wszuca sie oplate za postoj.
Chyba chcila zapytac o karte parkingowa-umozwiziajaca parkowanie.
Karte wydawana osobie niepelnopsrawnej.

A mam pytanie czy nasze karty maja znaczek unii???
Umozliwiajacy koszystanie z przywilejow na terenie uni europejskiej!!
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-06-24, 09:08   

Aqua karty mają znaczek Unii,zerknij na poprzednią stronę jak wyglądają.
Problem tylko z ich wydaniem jak w orzeczeniu punk jest na "nie wymaga" ;/

Tak więc zbulwersowana mamo Tobika,jeśli w orzeczeniu o niepełnosprawności masz odnotowane "nie wymaga" to jedynie cud może sprawić,że taką kartę dostaniesz.
Klika osób z naszego forum tego doświadczyło ;-)
Takiej karty nie załatwia się w PFRONIe !
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
dorota_t 
mruczek


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-06-24, 09:56   Zbulwersowana mama

Dziękuje za odpowiedz widzę marnie że coś załatwie . NIE w pefroni to może pójde do wydziału komunikacji co .Nie obrażając nikogo może ktoś będzie tam ludzki bo mam ostatnio mieszane uczucia że w jakim kolwiek urzędzie coś załatwiam patrzą na mnie jak bym spadł z kosmosu . :okular:

-------------------------------- MAMA TOBIKA
 
 
dorota_t 
mruczek


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-06-24, 10:51   ZBULWERSOWANA MAMA

Wczoraj na innym forum na Zakątku pytałam się czy należy nam karta parkingowa.
Bo do wczoraj myślałam że jestem osobą opanowaną i co kolwiek może mnie tak zbulwersowac jak historia wczorajszej wizyty w mieście . Mieszkam na wsi więc w samochód ładuje Tobika i jedziemy do poradni psychologicznej . Oczywiście pod poradnią nie ma miejsca jedziemy dalej jest hurra , ale nie mogę stanąc dla osób niepełnosprawnych i znowu dalej. Jest udało się wiec szybko Tobika wózek z samochody i do kiosku po karte a tu niespodzianka zamknięte, no cóż idziemy szukać dalej no i już mamy teraz do auta pół miasta . No jesteśmy w poradni Tobik dostaje szału,pani patrzy na nas jakbyśmy z domu na nogach przyszli 30 stopni w cieniu pani przekazała co musiala :tak: prawie godzine ulga .Teraz szybko do autka i do domku . Niespodzianka była gdy pan w czarnym mundurku przy autku stał i mandacik pisał 5 minut się spózniłam .Tłumacze panu żę mam 10 minut na przyjście i wipisanie drugiego bo z tyłu karteczki tak pisze miły pan do mnie tak,żę on ma pół miasta do obejścia i nie ma czasu 10 minut czekać . Wziełam mandacik15 zł zapłaciłam i zbulwersowana do domu wrócilam
MAMA TOBIKA :-x
 
 
magda77 
gaduła
mama Agatki( 15lat zD) i Zuzi (12)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Kwi 2008
Posty: 202
Skąd: podlubelska wieś
Wysłany: 2008-06-24, 11:18   

Czy należy nam się karta to zależy od orzeczenia o niepełnosprwaności,( chyba że dziecko jest na wózku inwalidzkim),ale jeżeli jest sprawne ruchowo to niestety nie.
Zresztą miejsca dla niepelnosprawnych na parkingach i tak są zawsze zajęte przez wygodnych. :evil:
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-06-24, 11:23   

Karta się należy i bardzo często z niej korzystam
nie jest ważne czy dziecko jest sprawne ruchowo
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu