FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pediatra prowadzący a wypisywanie skierowań, badań
Autor Wiadomość
pajączek2010 
milczek


Wiek: 36
Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Lubawka
Wysłany: 2010-08-27, 14:21   Pediatra prowadzący a wypisywanie skierowań, badań

Witam, byłam wczoraj prywatnie u neonatologa i wypisała nam jakie mamy zrobić Julii badania. Dzisiaj byłam z małą na szczepieniu i proszę swoją pediatrę aby dała mi skierowanie na: morfologie z rozmazem, poziom wapnia i magnezu, TSH,T3,T4(bo ostatnio miała robione z paluszka :-( ) oraz fosforaze zasadowa a ona mi powiedziała że ja przesadzam i dała mi tylko skierowanie na morf. i to jeszcze bez rozmazu!!! Nie wiem czy to tak ciężko jej było wypisać to skierowanie czy po prostu ma na w d... bo to nie jej dziecko jest chore :?: :?:
Pomimo tego że nam się należą te badania to i tak muszę iść i za nie zapłacić bo pediatra nie chce mi wypisać skierowania!!! :-( :cry:

P.S. Dość że nie wymagam od pediatry aby wiedziała gdzie nas ma wysłać i jakie skierowania wypisywać to jak ją o coś proszę to ma wielki problem!!!

Może Was to nie interesuje ale musiałam to wyrzucić z siebie :cry:
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2010-08-27, 14:27   

Nie zrażaj się :spoko: Przejdziesz jeszcze swoje zanim znajdziesz właściwego pediatrę...My trafiliśmy na dobrego już za drugim razem ale my mamy ze trzy przychodnie w okolicy :papa:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
dagi 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 2813
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2010-08-27, 14:30   

Bardzo dobrze że wyrzuciłaś to z siebie przecież po to tu jesteśmy ;-)
Co to wogóle za Pani doktor? Ja wiem że z regóły lekarze mało wiedzą o zd ale to jakie badania należy zrobić dziecku powinni wiedzieć i dać skierowanie bez problemu a nie mówić że wydziwiasz :shock:
_________________
Dagmara mama Klaudusi z zd (07.05.2008), Kacperka 12 lat i żona Krzysztofa
 
 
pajączek2010 
milczek


Wiek: 36
Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Lubawka
Wysłany: 2010-08-27, 14:37   

a my w swojej miejscowości mamy tylko jedną przychodnie i jak chcę się przenieść do innej to muszę zabrać papiery Julki, a następna przychodnia jest 11 km od naszej i trochę mi to nie na rękę :-( :-( ale jak będzie trzeba to trudno!!
 
 
renia3000 
nawijacz


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 1000
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-27, 15:11   

Ja też mam troszkę nie za fajnie z pediatrą . To już Nasz 3 lekarz ;/ Ostatnio potrzebowałam skierowanie do endokrynologa i mi nie dała . Nie wiem ,czy nie chciało jej się wypisywać powiedziała ,że przesadzam tym bardziej ,że Ola miała nie dawno robione badania. Powiedziałam jej ,że miała ale jak była jeszcze niemowlakiem miała zaledwie 2 tygodnie . Popatrzyła się głupkowato na mnie ,ale skierowania tak czy siak nie dała . Mleka też nie chce nam już przepisywać . Powiedziała ,że Ola będzie musiała mieć zrobioną gastroskopię na co ja za bardzo nie chcę wyrazić zgody . Niczego niepokojącego nie za uwarzyłam, więc nie potrzebnie dziecko męczyć . Nie dawno Ola była chora trzy razy byłam u pediatry i nie potrafiła jej wyleczyć ,aż całe choróbsko zaatakowało gardło . W razie czego mam jeszcze jedną doktorową tylko ,że jest prywatna . Zapytałam się ,czy faktycznie gastroskopia jest potrzebna, bo mamy problem z mlekiem . Uśmiechnęła się tylko pod nosem i powiedziała ,że jeśli nic się nie dzieje ,to nie jest potrzebna . Przepisała mam dwie recepty po 10 puszek mleka jedna z datą druga bez daty. W razie czego jeśli będzie potrzebna to można sobie samemu datę wpisać . Więc pajączku nie tylko ty masz taki problem z pediatrą ja już szukam i szukam i znaleźć nie mogę .
_________________
Kocham Cię Ty mój malutki promyczku. Mama Olgi z zD (13.08.2008)
Foteczki Olgi
Olgusiowe osiągnięcia
 
 
natan 
trajkotek


Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 2243
Skąd: tychy
Wysłany: 2010-08-27, 15:12   

a czy pediatra w przychodni też tylko jedna(jeden)??
_________________
Monika mama Natana z zD ur.29.07.2008,Tymona ur.20.04.2010.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-08-27, 15:17   

Z moim pediatrą też są boje jak proszę o skierowanie na badania. Już najgorzej jest wtedy jak badania sugeruje inny lekarz. Wtedy mój od razu wypala, żeby tamten dał, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie ważne, że skierowanie tamtego lekarza jest honorowane tylko w tej specjalistycznej przychodni, do której muszę jechać 50 km. Mój pediatra w zasadzie z własnej inicjatywy to jeszcze żadnych badań Anecie nie zlecił. PT mam z przykazania, a i tak pomimo, że kardiolog kazał co 2 tyg to nasz rodzinny orzekł, że raz na miesiąc starczy. Tak, że badania dodatkowe to najczęściej sama sobie zlecam, czyli idę i płacę. Na szczęście skierowania do specjalisty daje dla niej bez marudzenia. Może to dlatego, że sam nie wie, o co u niej chodzi ;/ .
U nas też dziura, więc wolę mieć jednak lekarza pod bokiem, niż szukać w świecie.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2010-08-27, 15:17   

My chodzimy do pediatry prywatnie nawet na szczepienia..To jest jedyny lekarz któremu ufam :-) zna Cyprianka od urodzenia i do tej pory nas prowadzi...
Ale jeśli potrzebujemy skierowanie na badania lub do lekarza specjalisty to nie ma problemu i nasza pani doktor z przychodni zawsze nam wypisze :-) jak dobrze, że nie mamy takich problemów..
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
dagi 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 2813
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2010-08-27, 15:20   

My na kasę chorych mamy nienajlepszego pediatrę dlatego już od bardzo dawna do przychodni chodzimy tylko na szczepienia a leczymy się u sprawdzonych prywatnych lekarzy i jak na razie jestem zadowoona, fakt że kasy idzie duzo ale przynajmniej obchodzą się z nami porządnie i z niczym łaski nie robią. Zaczęłam juz nawet różne badania robić prywatnie bo nie mam zamaiaru nikogo prosić o skierowanie :-)
_________________
Dagmara mama Klaudusi z zd (07.05.2008), Kacperka 12 lat i żona Krzysztofa
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2010-08-27, 18:11   

My mamy bardzo sympatyczną Panią Doktor, która prowadzi moje bliźniaki prawie od urodzenia. Nie ma najmniejszego problemu z receptami, czy to na mleko, czy na maści czy też nawet na euthyrox. Kiedy trzeba skierowanie do specjalisty, tez nie robi problemu, natomiast jeśli chodzi o badanie, np, z krwi, czy TSH i takie tam....od bardzo dawna muszę robić prywatnie, bo w tej kwestii Pani Doktor uważa,że skierowanie na takie badania powinna wystawiać przychodnia, np. endokrynologiczna na zbadanie TSH.

Jeżeli ewnidentnie Ci ta lekarka nie pasuje, spróbujcie ją zmienić, dla dobra malutkiej
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-08-27, 18:36   

O to ja mam dobrze z moją panią doktor :-) .
Starsza pani na zespole zna się niewiele... ale recepty, skierowania daje bez mrugnięcia okiem. Ja mówię co chcę a ona wypisuje.
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
ateczka77 
nawijacz
tylko mnie kochaj ...


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1191
Skąd: garwolin
Wysłany: 2010-08-27, 19:03   

Kurcze, to i ja mam z Pediatrą super - wszystko daje bez problemu - nawet mogę iść do drugiej lekarki i też wydaje mi skierowania.

Ale w sumie o wiele jej/ich nie prosiłam. A chorzy jeszcze nie byliśmy poza jednym razem, rok temu Majka miała zapalenie krtani i od razu nas skierowała do szpitala na kroplówki - na drugi dzień nas wypisali .

Ale Pajączku masz racje - skarżyć się możesz - może wydrukuj swojej Pani doktor wykaz specjalistów jakich powinniście odwiedzić :)
_________________
Szczęśliwa mama Majeczki (09-04-2008) i Stasia z ZD (28-01-2010)
fotki historia sukcesy
 
 
wasetsa 
milczek

Wiek: 40
Dołączyła: 20 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Łagów
Wysłany: 2010-08-27, 19:55   

Ja na szczęście wszystkie skierowania do specjalistów jak również do Ośrodka wczesnej interwencji dostałam od razu na oddziale neonatologicznym- jeszcze z podejrzeniem zd.
Choć muszę przyznać, że nasza Pani Doktor z rejonu nie robi żadnych problemów z receptami, skierowaniami itp. Coprawda przyznała, że to pierwsze dziecko z zd, z jakim ma do czynienia, ale sumiennie przygotowywuje się na każdą naszą wizytę, po prostu widzę, że stara się żeby nam pomóc jak tylko może.
_________________
Monika- mama Kingi 5 lat i Oskara z ZD (09.06.2010)
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2010-08-27, 20:10   

wasetsa napisał/a:
Ja na szczęście wszystkie skierowania do specjalistów jak również do Ośrodka wczesnej interwencji dostałam od razu na oddziale neonatologicznym- jeszcze z podejrzeniem zd.
Choć muszę przyznać, że nasza Pani Doktor z rejonu nie robi żadnych problemów z receptami, skierowaniami itp. Coprawda przyznała, że to pierwsze dziecko z zd, z jakim ma do czynienia, ale sumiennie przygotowywuje się na każdą naszą wizytę, po prostu widzę, że stara się żeby nam pomóc jak tylko może.


no właśnie u nas jest podobnie, Michał to jej pierwsze dziecko z ZD, ale widzę,że stara się "orientować w temacie"
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2010-08-27, 20:16   

Nasza pediatra jest cudowna to jej 3 dziecko z ZD jakie prowadzi wypisze wszystko o co sie ja poprosi, jak Hanusia była maleńka sama nas nakierowała do różnych specjalistów.
Ja bym szukała innego, Pajączku nie zrażaj się a wyżalic się trzeba to pomaga i zawsze można sie kogoś poradzić :*
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu