FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pediatra prowadzący a wypisywanie skierowań, badań
Autor Wiadomość
abejbe 
gaduła

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 177
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-08-27, 21:34   

My też często odwiedzamy pediatrę ponieważ Pawcio oprócz Euthyroxu przyjmuje spironol, aspirynę, captropil. Wszystkie te leki są robione na zamówienie i jednorazowo mogą nam wydać 40 sztuk co wystarcza na 20 dni. Pediatra chętnie wypisuje nam leki, czasami nawet jak jest masa ludzi a ja czekam jako ostatnia to zaprasza mnie do gabinetu spoza kolejki :roll: :roll: Przed Wielkanocą 2010 zabrakło nam recept i poprosiłam panią z pogotowia aby mi je wypisała, dostałam je ale po ciężkich negocjacjach popartych wypisami z Ligoty i innych szpitali :boks:
 
 
pajączek2010 
milczek


Wiek: 36
Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Lubawka
Wysłany: 2010-08-27, 21:37   

Dziękuje Kobietki za wsparcie :-) Ja podejrzewam że dla naszej Pani pediatry to chyba pierwszy przypadek dziecka z ZD ale niestety nie wykazuje żadnych starań żeby cokolwiek się na ten temat dowiedzieć i nam pomóc :-( Dlatego jak ją proszę o jakieś skierowanie(z tymi nie było na razie problemu) lub badania to zachowuje się tak jakby ona miała większe pojęcie odo mnie a wcale tak nie jest!! Ona po prostu lubi być proszona po kilka razy, bo wtedy ma przewagę nade mną, ale ja jestem za nerwowy człowiek :-D wole sobie odpuścić i pójść prywatnie :-)


P.S. Buziaczki dla wszystkich słodziaków i ich rodziców od Agaty, Tomka i Julci :* :* :*
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2010-08-27, 22:06   

Może ją zwyczajnie opiernicz jak dzieciaka, ona jest od tego jak tyłek od sr...a, to jej robota, bierze za to pieniądze i to m.in od Ciebie więc niech łachy nie robi :-x Skoro i tak się do prywatnego chcesz przenieść to co masz do stracenia? Baba się przynajmniej nauczy szacunku :tak:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
abejbe 
gaduła

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 177
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-08-27, 23:00   

Niestety pajaczku tak jest, niektórzy lubią jak się przed nimi płaszczysz i prosisz... Często się z tym spotykam. Charakterna ze mnie dziewoja i nie raz musiałam zaciskać zęby. Już na samym początku naszych zmagań, 1 i 1/2 miesiąca po urodzeniu Pawełka na Ligocie na kardiologii, przy obchodzie wchodzi doc. Szydłowski z całą świtą i mówi "jak to jest że ojcec przystojny, matka baba jak piec a dziecko dwa kilo waży??" Wtedy to wiele nie chciało mi się mówić, chciałam się rozpłakać jak bóbr... Wiedziałam że wyglądam jak wieloryb ale on nie musiał tego uświadamiać całemu korytarzowi... :oops:
Kiedy indziej poszłam na badanie słuchu, audiolog daje mi instrukcje jak mam usiąść, jak trzymać dziecko, zagląda do rożka w którym tuliłam małego i nagle darcie "dlaczego nikt mi nie powiedziła że to Down????, nikt mnnie nie uprzedził że będę badała Downa!!"
No ale wtedy to już nie wytrzymałam i wykrzyczałam jej że to nie jest jakiś tam Down, tylko Pawełek Śnieżek, po czym udałam się na rozmowę z kierownikiem przychodni.
Jest kilka takich jeszcze historii do opowiedzenia ale szkoda o tym gadać...
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2010-08-28, 07:08   

abejbe napisał/a:
Niestety pajaczku tak jest, niektórzy lubią jak się przed nimi płaszczysz i prosisz... Często się z tym spotykam. Charakterna ze mnie dziewoja i nie raz musiałam zaciskać zęby. Już na samym początku naszych zmagań, 1 i 1/2 miesiąca po urodzeniu Pawełka na Ligocie na kardiologii, przy obchodzie wchodzi doc. Szydłowski z całą świtą i mówi "jak to jest że ojcec przystojny, matka baba jak piec a dziecko dwa kilo waży??" Wtedy to wiele nie chciało mi się mówić, chciałam się rozpłakać jak bóbr... Wiedziałam że wyglądam jak wieloryb ale on nie musiał tego uświadamiać całemu korytarzowi... :oops:
Kiedy indziej poszłam na badanie słuchu, audiolog daje mi instrukcje jak mam usiąść, jak trzymać dziecko, zagląda do rożka w którym tuliłam małego i nagle darcie "dlaczego nikt mi nie powiedziła że to Down????, nikt mnnie nie uprzedził że będę badała Downa!!"
No ale wtedy to już nie wytrzymałam i wykrzyczałam jej że to nie jest jakiś tam Down, tylko Pawełek Śnieżek, po czym udałam się na rozmowę z kierownikiem przychodni.
Jest kilka takich jeszcze historii do opowiedzenia ale szkoda o tym gadać...


o ja pierdziule :-x
chyba wykrzyczałabym na całe gardło: proszę się nie bać, to nie jest zaraźliwe :-x
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
abejbe 
gaduła

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 177
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-08-28, 09:28   

:lol:
 
 
Magda2 
nawijacz


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 601
Skąd: woj. mazowieckie
Wysłany: 2010-08-28, 19:26   

Dla mnie jest nie zrozumiałe jak lekarz tym bardziej prowadzący nie chcę wypisać skierowania, przecież my rodzice dzieci z ZD potrzebujemy dostać się do różnych specjalistów itd., jakoś mi się to w głowie nie mieści. Jak najdalej najlepiej trzymać się od takich lekarzy i znaleźć innego, gorzej jak to jest jedyny lekarz w naszej okolicy, wtedy chyba trzeba takiemu przemówić do rozumu a przede wszystkim powiedzieć że w jego pracę oprócz picia kawusi i ploteczek jest wpisane leczenie i wypisywanie skierowań czy mu się to podoba czy nie.
U nas jest jedna przychodnia, nie duża, za to jest dużo dzieci. Panie lekarki miłe, na początku chodziliśmy do jednej, ale potem gdy była taka potrzeba do innej i też nie było żadnego problemu z wypisaniem skierowania, recepty czy badań. Każdy kto ma choć trochę oleju w głowie nie robi przeszkód, przecież to jest dla dobra dziecka - przecież jego zdrowie jest najważniejsze.
_________________
Weronisia z ZD ur. 14.05.09r, Natuś 17.07.12r.
:arrow: Foteczki Weronisi
:arrow: Osiągnięcia Weronisi
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2010-08-28, 20:33   

abejbe, powinnyśmy sobie rękę podać :lol:
Ja też w gorącej wodzie kąpana jestem. A że jestem pyskata, to często w szpitalach i przychodniach słyszałam "problemowa mamusia" :spoko: Teraz mi się to śmieszne wydaje, ale wtedy nie było - w skrajnych sytuacjach dochodziło nawet do rękoczynów, nie raz szarpałam lekarzy. Aż dziw, że mnie jeszcze nikt nie pozwał :oops: (choć zawsze miałam wyjaśnienie, że jestem matką działającą w afekcie w sytuacji skrajnego stresu i każdy sąd mnie uniewinni). Nie rozumiem, jak tacy lekarze się nie boją odpowiedzialności? Nie chcąc dać skierowania dziecku choremu lub z wadą genetyczną, która niesie ze sobą często szereg schorzeń... Hm, ja bym się tak bała, nie wspomnieć o tym, że nie miałabym sumienia! No właśnie, sumienia... Pamiętam jak Kukawczyńska nie chciała mi przyjąć Magdy z objawami niewydolności krażenia na kardiologię... Pamiętam jak pediatra z tutejszej przychodni (właścicielka przychodni, w której przyjmuje na NFZ) nie pozwoliła pielęgniarce w godzinach pracy jechać do nas do domu, by podać Madzi antybiotyk (zastrzyk), bo nie byłam tam zdeklarowana... I nie ważne było, że miałam skierowanie, więc tą deklaracją mogła sobie d... podetrzeć! Czasem aż wyć się chce z bezradności! Szczególnie w małych miejscowościach, gdzie jest jedna przychodnia i jeden pediatra :nie:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu