FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Orteza typu AFO (tzw. łuska)
Autor Wiadomość
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2012-10-09, 07:51   

No to jest temat w takim razie do przemyślenia no i na pewno jeszcze nie teraz bo Milusia jest za mała. Rozumiem że tylko ortopeda może taką potrzebę stwierdzić ?
No i z tego co piszecie jednak fizjologia jest najlepsza. Dziękuję Wam bardzo. Już wiem że nie ma się do czego spieszyć.
Iwonka ta moja rehabilitantka właśnie o jakichś z Kanady mówiła. Ze są tańsze niż nasze i z lepszych materiałów.
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2012-10-09, 11:14   

Iga, mogę prosić o namiary na przedstawiciela Dafo?

Fundament jest najważniejszy. Jak on źle się sprawuje, to leci cala budowla.
U nas już rzepki nie są na swoim miejscu, biodra asymetryczne, teraz tylko czekać aż coś z kręgosłupem zacznie się dziać. Wojtek ma szczęście ;-) , że nie chodzi tak jak inne dzieci, bo już dawno by się to wszystko porujnowało.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9746
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-10-09, 11:26   

Pan Andrzej Hosz, ze śląska. Jeździ podobno po Polsce.

tel. 514 299 476

>>>DAFO w M&J Corporation i strona DAFO hamerykańska (jak nie widziałaś hamerykańskiej to po najechaniu na poszczególne dziecko można wejść i wybrać ortezę)

Myślałam dla Majki o Jump Start Bunny, ponieważ Frogi są dla dzieci na start i o małym wykoślawieniu stóp.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2012-10-09, 13:21   

Iwona i Iga a wasze dzieci czemu maja te łuski ?
Iga bardzo ciekawa ta strona co podałaś. Może jednak rehabilitantka ma rację. I znów mam zwrot myśli. Bo jednak takie wspomaganie żadnej krzywdy nie robi a wręcz przeciwnie.
No i rozumiem teraz o co jej chodziło i kurcze jestem Iga bardzo Ci wdzięczna za tą stronkę.
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2012-10-09, 13:33   

Ja uważam, że z takiego wspomagania bez wyraźnych wskazań lekarskich i łusek zrobionych porządnie z odlewu jest więcej szkody i dyskomfortu niż pożytku.
Czy naprawdę nie można poprostu pozwolić tym dzieciom rozwijać się zgodnie ze swoją własną fizjologią?
Akurat Wojtek czy mój Busiek to przypadki nieco odbiegające od większości dzieciaków zespołowych. Gdyby mogli mówić z pewnością nie rozpływaliby się w zachwytach nad czasem spędzonym w łuskach.
Czy ktoś robi dziecku okulary na wszelki wypadek, gdyby czasem pojawiła się wada wzroku, tak na zapas?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9746
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-10-09, 14:45   

Tuśka podstawowy problem to jest taki, że Ty uważasz, że jeżeli jest mała wada, mała koślawość to niech się dzieje wola nieba, nawet Piedro jest niepotrzebne i niech deformacja sobie powoli postępuje, a drogie byty ortopedyczne zakłada się dopiero przy poważnej wadzie.
Ja tak nie uważam i jeżeli mnie stać to będą tą małą wadę, która w przypadku Majki nie jest wcale mała, korygować. Bo tak jak napisała Iwona, fundament jest najważniejszy, prawidłowa postawa jest najważniejsza, prawidłowe ustawienie miednicy jest najważniejsze. I koniec. Z wadą wzroku można żyć, z niedoczynnością tarczycy można żyć, a z zepsutym kręgosłupem jest dość niewygodnie. I ja zamierzam póki jest czas zatrzymać Majki posuwające się problemy w miarę wcześniej, czyli na miednicy.

Ortezy dla dzieci zespołowych, produkowane w USA mają za zadanie ustawić prawidłowo stopę i w Majki przypadku zablokować kostkę. Są lekkie, cieniutkie, wkłada się je w buta. Nie wiem jakie wy macie wyobrażenie o łuskach? I są zrobione pod dzieci z obniżonym napięciem miejscowym, z koślawością stóp. Dla dzieci o większych i bardziej skomplikowanych problemach są inne łuski, robione na miarę.

Piedro na miarę nie jest robione, wkładki pozamieniane, ciężkie, masywne a jakoś ludzie kupują bez konsultacji z ortopedą.

emilka Majka nie ma, zastanawiam się nad kupnem, bo mnie Piedro wkurza. Tam na tej stronie są filmiki z dziećmi zespołowymi, jak chodzą po założeniu łusek. Pooglądaj. Ale ja na Twoim miejscu poczekałabym, aż Twoje dziecko zacznie samo chodzić. I uważam, że Twoja rehabilitantka nie ma w niczym racji :-) począwszy o nieuczeniu raczkowania a skończywszy na wsadzaniu dziecka w łuski do nauki chodzenia.

Tak na marginesie to przymierzyłam Majce takie ortezki, bo koleżanki z pracy syn (wrócili ze Stanów) jak był mały chodził w nich. Dziecko zdrowe. Miało problem z koślawością i założyli mu ortezki! Jak widać to nie jest nie wiadomo co w Stanach. A ja nie lubię, jak ktoś od razu mówi, ze coś jest złe bo tak i już.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2012-10-09, 14:55   

Po pierwsze, nigdzie nie powiedziałam, że jak jest mała wada, to sobie może być aż się powiększy.
Po drugie pisałam o łuskach ogólnie nie mając konkretnych na myśli, po trzecie Igo z wadą wzroku jest żyć równie niewygodnie jak z wadą kręgosłupa a może nawet neszcz trudniej, musisz mi na słowo uwierzyć.
Zupełnie nie potrzebnie się tak spinasz kochana.
A, ja kupuję Piedro.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9746
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-10-09, 15:03   

Nie spięłam się ani razu.
Ja za to piszę o konkretnych łuskach. Niby zrobionych pod dzieci zespołowe i pomagające im ustawić prawidłowo stopę.

Wada wzroku jest różna. Ja nie mogę rano wstać z łóżka, więc chyba wolałabym ubierać okulary i jeść euthyrox niż przez 15 minut się podnosić a potem przez 30 rozchadzać.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-10-09, 16:26   

Każdy ma swoją rację, ale wracając do tematu ;-) .Koślawość stóp i kolan w wielu przypadkach nie jest widoczna od razu tzn. od małego. Pomimo iż systematycznie odwiedzamy rehabilitantów i ortopedów to i tak wada stóp i kręgosłupa pojawia się dopiero w miarę wzrastania dziecka, czyż nie tak?
Dziecko rośnie i mimo,iż mięśnie nabierają masy to w pewnym okresie pojawia się problem.
Do tej pory słyszałam od specjalistów,że najlepiej jak mięśnie pracują, czyli najlepiej na bosaka bądź w bucikach, które pracują razem ze stopą. Wielu rehabilitantów nie zaleca usztywniania kostek jeśli nie widzą takiej potrzeby. Moje pytanie kieruję do Igi ( bo rozmawiałaś z przedstawicielem) : czy w tych łuskach noga pracuje i są one wykorzystywane tylko do korekcji prawidłowego ustawienia stopy czy mają za zadanie usztywnić stopę na tyle, żeby wyrównać chód? Sorki za pytanie , ale jeszcze nie przestudiowałam podanej przez ciebie strony :roll:
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9746
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-10-09, 17:22   

Pan za bardzo nie orientuje się na moje oko. Na podstawowe pytania odpowie, oni posiłkują się ortopedą i to ortopeda dobiera dla dziecka łuskę. Chyba, że rodzic wie co chce to można u nich zamówić.

Ale ja tutaj nikogo nie nagabuje, bo nawet nie przetestowałam tego na Majce. Pytałam tu i tam i chciałabym Majkę w nie zakuć. Mogę również się mylić.

JumpStart Leap Frog - i pan to również potwierdził są dla lekkiej koślawości (jakkolwiek można to tak nazwać). Tutaj kostka jest uwolniona i moim zdaniem noga tutaj pracuje (tylko, że to moje zdanie, czyli nikt nie powinien się nim sugerować) jest zsupinowana, ustawiona w prawidłowej pozycji. Oczywiście wszystko piszę podobno.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-10-09, 19:32   

Dzięki Iga za odpowiedź :-)
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2012-10-12, 22:17   

Oglądałam JumpStart Bunny, bo tylko taką pan dysponował. Ortezki fajne, lekkie, cieniutkie, pięknie zginające się w odpowiednim miejscu- myślę, że wygodne dla dziecka. Nie przymierzyliśmy, bo Pan nie miał odpowiedniego rozmiaru.
Boję się tego co zawsze - nie dobierzemy butów. Orteza jest cieniutka, ale ma rzepy do których trzeba poszukać but o odpowiedniej wysokości w przegubie.
Przedstawiciel przyjedzie jeszcze raz do Konina z ortezą wybraną dla Wojtka- JumStartKangaroo- już w odpowiednim rozmiarze, postaram się o jakieś buty większe o rozmiar i wtedy zobaczymy. Bucik musi mieć bardzo elastyczną podeszwę, może to być zwykły adidas, trampek itp. jak najdalej rozsznurowywany.
Kolejne wątpliwości: nie wiem, czy Wojtek da radę chodzić w tym cały dzień. Musiałby mieć zatem buty do ortezy i do chodzenia bez niej, co pomnożone przez pory roku daje niezłą kwotę. A ile ten mój synek chodzi w ciągu dnia? Kilka razy przeprowadzany z jednego pomieszczenia do drugiego, trochę wyjęty z wózka na spacerze. Lubi stać przy poręczach- gapi się wtedy w telewizję, ale to też chwilkę, bo ile można. No i jego główny sposób przemieszczania to raczki,a jak to pójdzie w ortezach, przymierzymy- zobaczymy.

Jeśli dziecko chodzi samodzielnie, to kupiłabym bez wątpliwości.
Oczywiście to nie leczy wady stóp, tylko jest taką protezą utrzymującą stopy w odpowiedniej pozycji, korygującą przeprosty jeśli takie są, ustawia miednicę i cały kręgosłup, ale tylko jak dziecko ma to założone. Wiotkości nie wyleczy!
Może jak dziecko jest bardziej kumate i sprawniejsze ruchowo, to ciało zapamiętuje to prawidłowe ułożenie na dłużej, ale tego nie wiem.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2013-05-29, 20:09   

Mi rehabilitantka powiedziała, że dobrze by było, żeby Alusia chodziła w łuskach. Pan do orewu przyjechała z różnymi rodzajami i Ala w tym prowadzona chodziła. Rehabilitantka powiedziała, że to może jej pomóc na przeprosty i na koślawość stóp. Alusia strasznie płakała, nie wiem czy jej w tym było nie wygodnie czy miała zły dzień. Za 2 tygodnie znowu pan przyjedzie i będziemy się do nich jeszcze raz przymierzać. Wiem, że one kosztują 1400 zł, chodzi o te wyższe trzymające łydkę.
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9746
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-05-29, 20:31   

Dziewczyny 1400 zł jedna łuska!!! Za komplet 3 000 PLN.

Pamiętajcie o tym. Nie wiem dla czego Pan z M&J Corporation ciągle zapomina o tym każdemu powiedzieć.

Chyba, że macie Gosia kupić polskie Vigo. Ich cena podobno jest niższa.

Wyższe to jakie? Takie pod kolano?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2013-05-29, 21:45   

1400 za komplet i jest to refundowane przez nfz 1000 zł reszte trzeba poprosić pefron. Tak pod kolano te dłuższe, bo Ala tak odgina kolano jak chodzi. Ona sama nie chodzi tylko prowadzona. Sama chodzi tylko podtrzymując się mebli.
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu