FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Optima
Autor Wiadomość
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2010-10-20, 23:52   

Dopytałam o dodatkowe zajęcia i już otrzymałam taką odpowiedź:
Cytat:
Zajęcia dodatkowe: hipoterapia, dogoterapia, basen, neurologopeda, trapia ręki, zajęcia SI - 60 zł/h (+bilet na basen), zajęcia rekreacyjne: muzykoterapia, zajęcia wg Weroniki Sherborne, zajęcia sportowe - 10 zł, masaż dla rodziców - 25/30 min, aerobik - 20/h. W ramach turnusu oferujemy zajęcia w kombinezonach TheraSuit/TheraTogs (w zależności od potrzeb dziecka), Integrację sensoryczną, ćwiczenia w pająku oraz "dynamicznym pająku" do nauki chodzenia, terapię ręki. Do każdego małego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Nie pobieramy dodatkowych opłat za poszczególne wymienione terapie, tzn. w trakcie codziennych 2,5 godzinnych ćwiczeń dziecko może skorzystać z terapii w kombinezonach, Integracji sensorycznej, pająka, pająka dynamicznego, terapii ręki. W zależności od programu terapii, jeżeli wskazane są dodatkowe zajęcia poza 2,5 godzinną terapią, są one dodatkowo płatne.

i jeszcze odnośnie cateringu:
Cytat:
przesyłam menu www.cezarcatering.pl . Posiłki są smaczne, duże porcje. Menu jest bardzo różnorodne, cenowo i smakowo.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2010-11-10, 21:03   

No ja właśnie się zapisałam na 31 stycznia.
Może któraś z Was ma ochotę w tym terminie to byłoby super .
Z tego co wiem to dodatkowe zajęcia kosztują 10 zł za godzinę a dogoterapia 40 zł.
A nie wiecie czy w pokojach jest czajnik bezprzewodowy czy tylko w kuchni , bo powiem szczerze że przy mojej Oliwce to trzeba kilka razy wodę gotować :lol:
Jeżeli ktoś już tam był to poproszę o krótką relację.
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2010-11-14, 19:12   

Ja również proszę o informacje o tym ośrodku kogoś kto już tam był.
Biata ja bym chętnie pojechała, ale od 15 do 31 stycznia - wtedy są u nas ferie :-)
Nie wiecie jak duży to jest ośrodek, tzn. ile jest osób na jednym turnusie?
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
magdowka 
trajkotek


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1552
Skąd: Prochowice
Wysłany: 2010-12-14, 13:47   

My jedziemy 09-13.05.2011 czy ktoś z Zakątkowiczów wybiera się w tym terminie?
_________________
Tymek 24.12.2006
Zosia 17.12.2008 z zD
http://zofifi.blox.pl/html
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2011-02-07, 15:26   

No i wróciłam z Optimy.
Turnus tygodniowy kosztował 950 zł plus zakwaterowanie 250 .
Wszystkie dodatkowe zajęcia takie jak dogoterapia , terapia ręki to 80 zł za godzinę.
Innych zajęć nie było.
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2011-02-07, 15:29   

A jakie ogólne wrażenie, jaki ośrodek jacy rehabilitanci i terapeuci? Jak to jest zorganizowane.
Ile zajęć dziennie ma dziecko?
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2011-02-07, 19:00   

Ośrodek ładny , dobrze wyposażony , bardzo czysto. Rehabilitanci młodzi ale podobno doświadczeni.
Zajęcia trwają dwie i pół godziny ciągiem do czego nie jestem przekonana, bo naszym dzieciom nie jest to ąż tak potrzebne jak dzieciom z porażeniem.
Moja Oliwka bardzo zle znosiła ćwiczenia , płakała i miała rozłożone na dwa razy. Raz półtorej godziny a raz godzinę po południu.
Ogólnie to byłam pierwszy raz na turnusie i nie mam porównania , ale po rozmowach z innymi rodzicami to bez większych emocji.
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2011-02-07, 19:05   

tak naprawdę te dodatkowe zajęcia to bajka bo nie ma na miejscu logopedy i innych specjalistów , na wasze życzenie przyjeżdza z Krakowa ale jak jesteś pięć dni na turnusie to bez sensu aby ktoś raz przyjechał na wizytę.
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2011-02-07, 20:26   

Ja jestem bardzo zainteresowana tymi kombinezonami. Mój Maciek ze względu na padaczkę jeszcze nie chodzi.Myślę, że się mu to przyda.
Co rozumiesz przez "innych specjalistów"?
Dziecko przez 2,5 godz. tylko ćwiczy.
Czy terapia ręki, SI i pedagog też są na telefon, czy są na miejscu?
Spróbuję ich zapytać o tego logopedę, może do wakacji kogoś zatrudnią :-?
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2011-02-08, 17:21   

W ciągu 2,5 godziny ćwiczeń to w kombinezonie tak naprawdę dziecko ćwiczy nie więcej niż godzinę. Najpierw normalne ćwiczenia , potem zakładanie i tyle wychodzi.Terapię ręki prowadzi ta sama pani co rehabilitację i wynosi 80 zł. za godzinę.Pedagoga nie ma
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
dorotap 
milczek

Dołączyła: 13 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-02-13, 15:42   Optima

Witam wszystkich serdecznie,

Pozwolą panie, że przyłączę się do rozmowy i odpowiem na kilka zadanych w tej dyskusji pytań. Rehabilitacja w naszym ośrodku jest dostosowana do potrzeb każdego dziecka indywidualnie.

2,5 godziny ćwiczeń mogą zostać podzielone, jeżeli malutkie dzieci, jak Oliwka, nie wytrzymują 2,5 godziny intensywnych ćwiczeń. W ramach 2,5 godzin może być np. 1,5 godziny ćwiczeń oraz 1 godzina terapii ręki lub SI.

Zajęcia dodatkowe wybierają rodzice, jeżeli chcą uczestniczyć tylko w ćwiczeniach, ponieważ dziecko jest malutkie i nie wytrzyma większej ilości zajęć, nikomu nie narzucamy dodatkowych zajęć, np. z neurologopedą, terapię ręki, dogoterapię, hipoterapię i in.

Rehabilitacja dostosowana jest do każdego dziecka oraz wymagań rodziców. Staramy się dopasować godziny terapii do potrzeb każdego dziecka. Jeżeli śpi w ciągu dnia, tak rozkładamy zajęcia, aby nie było śpiące, zbyt zmęczone, zaraz po posiłku itp. Zależy nam na tym, aby terapia była jak najbardziej intensywna. Aby to osiągnąć, dziecko powinno być wypoczęte.

Zajęcia z SI czy terapia ręki mogą odbywać się w ramach 2,5 godziny lub jako dodatkowe zajęcia.

Wszystko zależy od dziecka, jego potrzeb, możliwości, a przede wszystkim decyzji rodziców. Rehabilitant może jedynie zasugerować rodzicom, co byłoby wskazane. Ostateczną decyzję podejmuje rodzic. A my szanujemy tą decyzję i nic nie narzucamy.

Na początku turnusu rodzice decydują, czy chcą skorzystać z zajęć np. z neurologopedą, która jak wspomniała mama Oliwki przyjeżdża z Krakowa. Staramy się zapewnić dzieciom najlepszą rehabilitację, jeżeli w okolicy nie ma dobrego specjalisty, zatrudniamy specjalistów np. z Krakowa.

Zajęcia z neurologopedą mogą odbywać się do 3 razy w tygodniu. Godziny zajęć ustalane są również w ten sposób, aby były jak najkorzystniejsze dla dziecka. Program turnusu musi być dostosowany do dziecka, a nie dziecko do programu.

Zajęcia grupowe organizowane są również dla zainteresowanych dzieci. W okolicy jest bardzo dużo atrakcji turystycznych, jeżeli rodzice chcą pozwiedzać, rezygnując tym samym z zajęć dodatkowych, nikomu nic nie narzucamy.

Rodzice decydują, jak chcieliby spędzić czas na turnusie. Na naszej stronie www.optima-rehabilitacja.pl znajduje się aktualne opisy okolicznych atrakcji z linkami do ich stron internetowych. Można zapoznać się również z taką formą spędzania wolnego czasu i zrezygnować jak Oliwka z zajęć dodatkowych, aby przy okazji pobytu w okolicy pełnej atrakcji dla dzieci i rodziców skorzystać z 2,5 godziny intensywnych ćwiczeń oraz poznać okolicę.

Hipoterapia odbywa się w stadninie koni poza ośrodkiem w pobliskiej stadninie koni.
Zajęcia na basenie odbywają się również z terapeutą naszego ośrodka na basenie w Wadowicach.

Zajęcia dodatkowe, które prowadzą terapeuci z poza Wadowic to neurologopeda, dogoterapia, terapia taktylna, zabiegi Castillo Moralesa. Są to zabiegi dodatkowe, z których korzystają tylko niektórzy rodzice, dlatego specjaliści nie są codziennie w ośrodku. Organizujemy takie zajęcia na prośbę rodziców, jeżeli nie chcą skorzystać z takiej terapii, nie zapraszamy do naszego ośrodka wspomnianych terapeutów.

Pozdrawiam serdecznie. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące turnusu rehabilitacyjnego.

Zapraszam do kontaktu: turnusy@optima-rehabilitacja.pl.

Dorota Pilch
www.optima-rehabilitacja.pl
_________________
Pozdrawiam
 
 
dorotap 
milczek

Dołączyła: 13 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-02-13, 16:02   Optima

Obecna cena turnusu tygodniowego to 950 zł za rehabilitację (2,5 godziny ćwiczeń od poniedziałku do piątku) oraz 250 zł.

Jeżeli Ministerstwo Finansów wyda stosowne oświadczenie przyznając się do błędu, a tym samym pozwoli nam zwrócić rodzicom niesprawiedliwie zapłacony podatek 23%, zwrócimy go rodzicom. Koszt turnusu po odliczeniu podatku wynosi więc w rzeczywistości 775 zł, ponieważ nasz ośrodek płaci z własnej kieszeni część podatku, aby nie obciążać zbytnio rodziców. Koszt turnusu bez podatku będzie wynosił 850 zł. Koszt zajęć dodatkowych 70 zł. Różnicę 75 zł pokrywamy z własnej kieszeni czekając z niecierpliwością na korektę niesprawiedliwych przepisów.

Nasz ośrodek zaangażował się w pomoc rodzicom w walce o zniesienie 23% podatku VAT na turnusy rehabilitacyjne. W Faktach będzie można obejrzeć relację z naszego ośrodka, w której potwierdzamy niesprawiedliwość tej ustawy, która krzywdzi niepełnosprawne dzieci odbierając im tym samym szansę na lepsze życie i osiągnięcie jak największej samodzielności. Nasz ośrodek również ponosi straty, ponieważ jak wspomniałam pokrywamy częściowo podatek VAT, zwrócimy go rodzicom jednak w pełnej kwocie, jeżeli Ministerstwo wyda stosowną decyzję. Nie jest to jednak istotne, najważniejsze są chore dzieci, które poprzez zwiększenie kosztów rehabilitacji o 23% nie mogą obecnie tak często jeździć na turnusy jak w latach ubiegłych.

Mam nadzieję, że telewizja, prasa oraz fundację pomogą znieść 23% podatek VAT.

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania Faktów.

Dorota Pilch
www.optima-rehabilitacja.pl
_________________
Pozdrawiam
 
 
dorotap 
milczek

Dołączyła: 13 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-05-08, 14:37   Optima

Witam,

Zapraszamy do skorzystania z MAJOWEJ PROMOCJI: Od 2 maja do 27 maja 2011 popołudniowe zajęcia terapeutyczno rekreacyjne GRATIS!!!

WYKŁADY DLA RODZICÓW: W maju zapraszamy rodziców na wykłady z zakresu m.in. Terapii Wzroku, Kinezjologii Edukacyjnej, Metody Dobrego Startu i innych form terapii oferowanych w naszym Centrum Intensywnej Rehabilitacji OPTIMA.

Wprowadzamy do naszej oferty również zajęcia z tyflopedagogiem i Terapię wzroku.
Pozdrawiam

Dorota

www.optima-rehabilitacja.pl
Tel.: 696-433-786
turnusy@optima-rehabilitacja.pl
_________________
Pozdrawiam
 
 
mamusiaPiotrusia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 882
Skąd: Miłość k. Koziegłow
Wysłany: 2012-03-15, 17:49   

Czy ktoś poza Oliwką był jeszcze na tym turnusie :?:
_________________
Monika mama Piotrusia z ZD (ur. 10.02.2007)
:arrow: Piotrusiowi blog


zrzutka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu