FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pobyt dziecka i rodzica w szpitalu na Szpitalnej (Poznań)
Autor Wiadomość
czarnuleczka70 
cichosza


Wiek: 33
Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-05-11, 13:20   

w szpitalu w Poznaniu na szpitalnej .
Dziękuję bardzo za numer , no ale chyba to mi i tak nic nie da
bo nie mam kto ze mną jechac żeby zając się córką ;( a córka nie wytrzyma w szpitalu
tyle na takich warunkach .. no i chyba tam dzieci inne niż operowane nie mogą przebywać ;/
mnie szlak trafia .
muszę jechać dla syna i nie mam co zrobić z córką ;(
nie mam nikogo takiego kto mógłby zjąć się moim dzieckiem przez ten czas jak będę w szpitalu ;( a ja mieszkam ponad 2 godziny drogi z tamtąd ;/
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-05-11, 13:39   

Hotel jest dla matek dzieci, które przebywają na oddziałach. Gdy my tam byliśmy w pokoju 2-osobowym była już Pani, która miała córkę na onkologii. Ja z racji odległości od domu była tam razem z mężem. Ta pani nic przeciwko nie miała, a ja po prostu poszłam do pielęgniarek na dół, które odpowiadają za hotel i powiedziałam w czym rzecz. 2 dni byłam z córką, przed operacją na oddziale, mąż był w hotelu, zmienialiśmy się co kilka godz. Po operacji, jak córka była na OIOMie, to byliśmy w hotelu razem z mężem, wizyty na OIOMie były tylko 3 razy w ciagu dnia.
Na oddziale panują trudne warunki, małe sale, brak konkretnej łazienki, tłok. Ale pielęgniarki sympatyczne. Na Twoim miejscu bym po prostu zadzwoniła do Poznania i zapytała. Ale pomysł, by brać dziecko i opiekunkę ze sobą jesty według mnie bez sensu. Może lepiej szukaj kogoś, kto Ci z córką w domu zostanie. Hotel jest na terenie szpitala, warunki super, ale jak nie będa mieli możliwści żebyś mogła być tam z opiekunka i dzieckiem sama.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
czarnuleczka70 
cichosza


Wiek: 33
Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-05-11, 14:29   

Dziękuję za rade itd , mi też chodziło o to że córka może nie dać rady
bez obojga rodziców z obcą osobą ;/ jeszcze na tyle czasu ;(
Wiem że synek jest teraz ważny ale będę przy nim i będe się martwiła też o córkę ;(
Masakra jakaś , ja normalnie teraz już płacze m kocham strasznie swoje dzieci
i normalnie to wszystko mnie przerasta ;(
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-05-11, 14:43   

Spoko czarnuleczka70, będzie ok! Postaraj się nam przedstawić tutaj , tak jak prosiła ewelkaa, na 100% nie zostaniesz sama. Sama widzisz po ty 3 postach że nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Łatwiej będzie nam nawiązać kontakt wiedząc z kim się pisze.
Zobaczysz, że jakoś się to poukłada. Przejdziemy razem z Tobą etapy operacji, i będziemy Cię wspierać jak tylko potrafimy najmocniej.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
czarnuleczka70 
cichosza


Wiek: 33
Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-05-12, 08:21   

Dziewczyny powiedzcie mi czy mam brać ze sobą ciuszki dla małego i co wogóle mogę wziąć do tego szpitala ??
Na oddziale 4 jak byłam to nie mogłam mieć nawet swojej butlelki nic ( no i chyba tylko ja bo inne dzieci piły ze swoich butelek i bawiły się swoimi zabawkami a nam Pani doktor powiedziała że nic nie mogę mieć swojego ;/ )
Na odział 8 pojechałam bez niczego - myślę po co mam brać skoro znowu każą mi wszystko zabierać - to okazało się że tam trzeba mieć juz wszystko swoje .

Proszę o jakieś rady

Mamy które korzystały z hotelu , czy można tam zostawić swoje żeczy ?
czy nie mam tam kradzieży ???
 
 
czarnuleczka70 
cichosza


Wiek: 33
Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-05-12, 08:24   

Gdzie ten hotel wogóle się znajduje ??
 
 
qwerka 
gaduła


Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 432
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2012-05-12, 09:30   

Hotel jest na terenie szpitala na przeciwko wejścia głównego jakieś 200 m.( może mniej) Na Kardiochirurgi możesz mieć wszystko swoje na Kardiologi na IV nic.
_________________
Małgorzata mama bliźniaczek Magdalenki z zD i Katarzynki ( 01.02.2010)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2012-05-12, 09:53   

W hotelu możesz zostawiać swoje rzeczy i małego, możesz coś na szybko przeprać w ręku, w łazienkach były suszarki.
Mi nigdy nic nie zginęło.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
czarnuleczka70 
cichosza


Wiek: 33
Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-05-12, 18:30   

dzięki dziewczyny !
jesteście wielkie !!!
Powiedzcie ile kosztuje tam doba ? i czy są tam czajniki elektryczne ??
co wogóle jest do przyżądzania jedzenia ?
 
 
Wojtala 
złotousty


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 3129
Wysłany: 2012-05-12, 19:07   

Możesz tam wykupic jedzenie na stołówce. Nie jest za dobre, ale zawsze to posiłki o kórych nie trzeba myśleć, zdecydowanie taniej niż cokolwiek w bufecie.
Opłacic trzeba chyba do jedenastej bądź trzynastej, aby rozpocząć stołowanie pojutrze. Pielęgniarki na oddziale pokierują w razie czego w to miejsce.
_________________
Lucyna - mama Wojtka z zD 22.01.2010 i Amelki Aniołka (13tc)
 
 
qwerka 
gaduła


Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 432
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2012-05-12, 20:20   

W pokoju jest czajnik, łóżka z pościelą, łazienka - prysznic. Doba jak ja byłam to 11 zł kosztowała - raz może być więcej. Po pracy poradni nikogo tam z obsługi praktycznie nie ma. Pokoje są sprzątane codziennie.
_________________
Małgorzata mama bliźniaczek Magdalenki z zD i Katarzynki ( 01.02.2010)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-05-12, 22:40   

Nam do pokoju nikt nie wchodził (w sensie sprzątaczki), sami sprzątalismy, one tylko jak sie pokój zwalniał. Masz swój klucz, w każdym pokoju jest tel. - lekarze mogą dzwonić do Ciebie z oddziału jak jest taka potrzeba (innych rozmów nie ma). Nam nic nie zginęło. Jest dostępna lodówka, warunki w hotelu bardzo dobre, czysto, schludnie. Nie wiem dlaczego, ale mi się w pamięci wydrapała doba 19zł, ale mogę się mylić, to było 2 lata temu...
Na oddział weź wszystko co potrzeba, zawsze możesz zaniesć do hotelu jakby co - kosmetyki, butelki, ubranka, pieluchy, zabawki. Przynajmniej na przedoperacyjnej to potrzebne, na OIOMie dziecko w ich ciuszkach i pieluchach, ale znów na pooperacyjnej możesz mieć w swoich. Mieszanki (mleko) dawali oni, bez względu jakie potrzebowałm takie było. Jeśli chcesz ten 1 dzień, czy 2 przed operacją z dzieckiem na oddziale spać weź sobie śpiwór i karimatę i małą podusie, chyba, że wolisz na krześle. Ja spałam pod łóżeczkiem córki.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Edith 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 752
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-12, 23:45   

Jak dobrze pamiętam to doba w hoteliku kosztuję jakieś 16 zł, chyba. W każdym bądź razie nie dużo jak na warunki.
Jeśli chodzi o jedzenie - to od niedawna zmieniło się o tyle, że można zamawiać dla siebie również wyżywienie z kuchni szpitalnej. Koszt całodziennego wyżywienia to niecałe 12 (śniadanie-obiad-kolacja). Trzeba pytać na oddziale. Jak byłam ostatnio na gastrologii to posiłki dla rodziców były dostarczane na oddział z możliwością konsumpcji w świetlicy. Zamawiało się je na oddziale od poniedziałku do czwartku. Jest też możliwość zjedzenia w szpitalnym barze, ale jest znacznie drożej. W pokoju jest natomiast czajnik i mikrofala.
PO przybyciu do szpitala pierwszą albo nawet drugą noc będziesz z synkiem na oddziale. Weź jakiś koc, karimatę - zakładam, że będziesz z nim w nocy. Potem po operacji musisz opuścić oddział - Wasze rzeczy przeniesiesz do hoteliku. Synka będziesz mogła odwiedzać na OIOM-e 3 razy dziennie po pół godziny. Jak wszystko dobrze pójdzie po 3-4 dobach z powrotem przejdziecie na oddział. W najlepszym przypadku po 10 dniach możecie wrócić do domu.
I jeszcze jedna ważna rzecz - nie wiem czy będziesz jechać samochodem, bo jeśli tak to radzę zaparkować auto przed szpitalem na ulicy. Szpitalny parking kosztuje 5 zł za godzinę, a po 16.00 2 złote. Uwaga - można stracić majątek!
Wiele matek było w szpitalu same, bo ten oddział przyjmuje dzieci z wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Wszystkie miały wynajęty pokój w hoteliku. Jest to uciążliwe i bardzo męczące, ale dasz radę. Trzymam kciuki.
_________________
Mama Jasia z ZD (ur. 5.07.08) i Zosi ( ur. 03.07.2011)
 
 
Wojtala 
złotousty


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 3129
Wysłany: 2012-05-13, 11:01   

Jeżeli karmisz piersią, to jest kuchnia mleczna, gdzie można oddawać pokarm. Na oddziale wszystko wytłumaczą.
_________________
Lucyna - mama Wojtka z zD 22.01.2010 i Amelki Aniołka (13tc)
 
 
czarnuleczka70 
cichosza


Wiek: 33
Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-05-13, 16:22   

Dzięki dziewczyny ;)
ja jestem już w tym superowym pokoju szpitalnym ;)
ciasno , duszno , no ale nie jest tragicznie .
Dzisiaj niedziela więc hotel zamknięty , muszę wszystkie swoje rzeczy i małego gnieść tutaj ;/
jutro pójdę i zapytam - ale ludzie tu mówią że może nie być miejsc ;/

myślicie że lepiej zadwonić tam i zamówić ten pokój czy iść tam ???

Pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu