FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wykrycie zespołu Downa u dziecka w późniejszym okresie życia
Autor Wiadomość
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-01-16, 22:05   

Chyba żadna z nas nie przeoczy dziecka z zd - diagnoze możemy postawić od ręki:)
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-01-16, 22:10   

Tak, pokaż rękę a Mija prawdę Ci powie ;-) .
Oj, przepraszam fotkę :lol: .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-01-16, 22:12   

Ręka też się nada:)
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
agulek
cichosza

Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 25
Wysłany: 2011-01-17, 09:38   

dziewczyny ale wam humory dopisują:)
Ja fotki wstawic niemogebo to nie moje chłopię:) po prostu zaraz o Was pomyślałam aby siępodpytać bo kiedyś tu zaglądałam na część o rodzinach zastępczych-szukaliśmy wtedy rodziny zast. dla rodzeństwa-jeden ma zD.
wypytałam o szczegóły a więc:dziecię urodziło sie o czasie 10Pkt żadnych nieprawidłowości, napiecie bardzo dobre.
Może rzeczywiście ten typ tak ma, ale ukierunkuję Matkę aby podpytała pediatrę-nie zaszkodzi...
Powiem Wam ze jestem w ogromnym szoku -po historiach tu przeczytanych- ze można wykryć zD dopiero w późniejszym okresie..nauczyłam sie znów czegoś nowego.
I jeszcze czegoś się nauczyłam.
Że MATKA to takie cudne stworzenie... ze kocha BEZWARUNKOWO i że -jak w tym opowiadaniu o Aniele- potraficie być ANiołami swoich dzieci.
Poczytałam przy okazji wątki o stracie dzieci.Nie potrafię wyrazić bólu.I gdzieś podczytałam tzw"prośby rodzica po stracie dziecka" ... muszę do tego wrócić.często nie wiemy jak sie zachować w obliczu czyjejś tragedii.
Przepraszam za przydługawy post. musiałm to wyrzucić z serducha:)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-01-17, 21:17   

Dziś p0znałam dziewczynkę z zD, z m0zaiką, wykrtytą w jak miała 18 miesięcy, Nie p0trafiła nawet sama siadać więc zr0bili jej badania i wtedy wyszł0 że ma m0zaikę,
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-20, 13:00   

A propos świeżego dość tematu, we wtorek poznałam w OWI mamę 3,5 letniego chłopca, który przez chwilę mignął mi przed oczami i zdawał mi się zespołowy. Spojrzałam jeszcze raz i pomyślałam, że u wszystkich widzę zD. Kuba wrócił z zajęć, rozmawiałam trochę z logopedą i jeszcze raz z ciekawości spojrzałam na tego chłopca. Jedna mama (zresztą Zakątkowa, ale cicha ;-) ) już z nią rozmawiała. Okazało się, że "mały" (o głowę wyższy od mojego Kuby, a o rok młodszy) ma zD, a zdiagnozowano go po 9 mies!!! :wow: Mama podejrzewała, że coś jest nie tak, był on wcześniakiem, więc lekarze zapewniali, że się wyrówna, a ona biegała, sprawdzała, aż dopięła swego i zrobili badania genetyczne. Żartowała, że przynajmniej przez 9 mies. miała zdrowe dziecko :lol:
Nie będę wspominała o fachowości tych lekarzy, bo mama zgłaszała ewidentną cechę wywalania i podwijania języka, ale słowo Wam daję, wygląda jak bez zD, choć coś mi przemknęło. ;-)

Magdalenko Twoja opcja 4,5 mies. została przebita. :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-01-20, 17:22   

Marta, angielscy specjaliści g0rą! Zerknij na m0j p0st, nad tw0im,
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-20, 18:47   

Rzeczywiście górą, czytałam ten post, ale nie zakodowałam wieku. Tym bardziej, że nie siedziała.
W każdym razie aż tyle może się zdarzyć, a my się dziwimy, że w ciąży nie wykryli, też mi coś... :lol:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-01-20, 18:52   

Ta dziewczynka ma teraz trochę ponad 3 lata i naprawdę w ogóle po niej nie widać, moim zdaniem nie ma żadnych cech (oczywiście bruzd, przerwy między paluchem i resztą itp jej nie sprawdzałam :lol: ) ale ani twarz, ani figura, wygląda jak zwykłe dziecko, ma małą wadę wzroku i nie mówi.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-20, 18:53   

Podobnie jest z tym chłopcem, byłam w szoku kiedy jego mama jednak potwierdziła zD. A i dodam, że też mu w stopy nie zaglądałam... :lol: Zawsze mnie rozśmieszysz Gugu :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-01-20, 21:41   

Do usług... ;-)
Mama Emily opowiadała, w jakim była ciężkim szoku. Potem musiała też powiedzieć w przedszkolu, że jej córka ma zD, i co wtedy usłyszała od wychowawczyni? :roll: :" Ja zawsze to wiedziałam!" Podobno to była starsza pani, która kiedyś pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi, min. z zespolakami. Ale jak ona rozpoznała u Emily zespół Downa :?:
Przebywałam z nią 3 godziny i nic, absolutnie nic, żadnego wystawiania języka, downowych min, downowego chodu, w ogóle to aż trudno uwierzyć, ze nie umiała usiąść tak długo. Bardzo sprawna dziewczynka. Tylko że naprawdę nic nie mówi.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Pati1987 
cichosza


Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 30
Skąd: Łosice
Wysłany: 2011-02-03, 21:35   

Moja mama opowiadał mi historię znajomej, u której dziecka zaczęto podejrzewać zD dopiero, gdy miało skończony roczek. Pediatra martwił się wolniejszym rozwojem i zasugerował zrobienie badań genetycznych. Okazało się, że faktycznie ma zD.Wyobrażacie sobie jakie było zdziwienie rodziców...
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-04-17, 23:04   

Można scalić z tym tematem zmieniając ciut temat
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
jasik55
milczek

Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-12-10, 11:31   

Witam wszystkich rodziców. Jestem mamą 8-miesięcznej Julki. Od urodzenia żaden z lekarzy( neonatolog, dwóch pediatrów, dwóch neurologów dziecięcych) nie zauważył nic co wskazywałoby na chorobę genetyczną, ja jednak jestem pełna obaw. Moja córeczka od urodzenia często wystawiała języczek(miała robione hormony tarczycy-ok), prawie jej już to minęło, ale i tak język sprawia wrażenie trochę za dużego, poza tym ma taki mały nosulek i zmarszczki nakątne. Rozwija się prawidłowo, napięcie ok, sama siada, próbuje się podciągać do stania, jest bardzo żywa, wszystko ją interesuje, 2 ząbki jak miała pół roczku i żadnych innych stygmatów. Jednak chciałabym rozwiać wątpliwości u genetyka lub potwierdzić obawy. Czy ktoś orientuje się gdzie można się najszybciej dostać(może być prywatnie), jestem z okolic Torunia.
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 11:56   

jasik55 napisał/a:
Witam wszystkich rodziców. Jestem mamą 8-miesięcznej Julki. Od urodzenia żaden z lekarzy( neonatolog, dwóch pediatrów, dwóch neurologów dziecięcych) nie zauważył nic co wskazywałoby na chorobę genetyczną, ja jednak jestem pełna obaw. Moja córeczka od urodzenia często wystawiała języczek(miała robione hormony tarczycy-ok), prawie jej już to minęło, ale i tak język sprawia wrażenie trochę za dużego, poza tym ma taki mały nosulek i zmarszczki nakątne. Rozwija się prawidłowo, napięcie ok, sama siada, próbuje się podciągać do stania, jest bardzo żywa, wszystko ją interesuje, 2 ząbki jak miała pół roczku i żadnych innych stygmatów. Jednak chciałabym rozwiać wątpliwości u genetyka lub potwierdzić obawy. Czy ktoś orientuje się gdzie można się najszybciej dostać(może być prywatnie), jestem z okolic Torunia.


Po pierwsze przedstaw nam się tutaj . Lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy.
Po drugie 3 stygmaty jak piszesz to trochę za mało na zdiagnozowanie zespołu Downa. Jeśli twoja córcia prawidłowo rozwija się psycho-ruchowo i oglądało ją tylu lekarzy wątpię, żeby miała zD. A mówiłaś lekarzom o swoich obawach? Czy tylko patrzysz na córkę i coś Ci się nie podoba... Dzieci nie zawsze wyglądają tak jakby sobie tego życzyli rodzice. Ale W sumie zawsze możesz się uspokoić idąc na prywatną wizytę do genetyka.
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu