FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wystający język naszych dzieci
Autor Wiadomość
violissima 
nawijacz


Pomogła: 4 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 1352
Skąd: okolice Rabki-Zdrój
Wysłany: 2012-02-01, 15:23   Wiotki języczek

Dziewczyny, mam pytanie... Igorek skończył już 3 miesiące i nadal ciągle wystawia języczek. Czy znacie jakiej ćwiczenia, czy masaże napinajace języczek? Żaden specjalista mi nic nie doradził oprócz uciskania bródki. Czy może jak się mięśnie napną to języczek też? Ćwiczymy Vojtą, to podobno też na języczek działa. Ale wiem, że jest jakiś masaż...
_________________
Wiola - mama Igorka ur. 19. 10. 2011 r.
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2012-02-01, 15:36   

Violissima temat scaliłam z istniejącym, poczytaj :tak:
Na temat masażu znajdziesz tutaj :arrow: Ustno-twarzowa terapia regulacyjna wg Castillo Moralesa
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
violissima 
nawijacz


Pomogła: 4 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 1352
Skąd: okolice Rabki-Zdrój
Wysłany: 2012-02-01, 15:45   

Dziękuję, szukałam tematu i przegapiłam :-D
_________________
Wiola - mama Igorka ur. 19. 10. 2011 r.
 
 
violissima 
nawijacz


Pomogła: 4 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 1352
Skąd: okolice Rabki-Zdrój
Wysłany: 2012-02-02, 00:36   

Czy któraś z Was zakładała dziecku płytkę logopedyczną. Czytałam, że od 3 miesiąca się ją zakłada. Nie wiem co o tym mysleć. Pomóżcie :prosze:
_________________
Wiola - mama Igorka ur. 19. 10. 2011 r.
 
 
Malenka75 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 593
Wysłany: 2012-02-02, 07:18   

Witaj, Pawełek miał zakładaną płytkę, tak się do niej przyzwyczaił, ze jak tylko wypił mleczko to otwierał buźkę i czekał kiedy mamusia ją włoży....teraz mamy przerwę bo idą mu kolejne ząbki, ortodonta stwierdził ze na chwile obecną nie ma to sensu, gdyż co dwa tygodnie miałby robiony nowy odcisk, pozdrawiamy :papa: :papa: :papa:
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2012-02-02, 10:59   

Wiola tu masz wątek o płytce. Czytaj, czytaj... płytka stymulacyjna
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
violissima 
nawijacz


Pomogła: 4 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 1352
Skąd: okolice Rabki-Zdrój
Wysłany: 2012-02-02, 14:16   

Dzięki mamagugu :papa: :papa:
_________________
Wiola - mama Igorka ur. 19. 10. 2011 r.
 
 
aneta030 
cichosza


Wiek: 40
Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-05-21, 18:12   

kabatka napisał/a:
Myl, poczytaj :arrow: tutaj>>> jak masować buziaka.

W jakim wieku jest Twoja córeczka, czy byliście już u logopedy, w Ośrodku Wczesnej Interwencji? Masaż powinien Ci pokazać specjalista, wtedy będziesz robiła go poprawnie, bo on skoryguje ewentualne błędy.


Witam ... tez chciałabym się dowiedzieć więcej o masażu logopedycznym.
Majeczka ma wystający języczek czy leży czy siedzi języczek zawsze wystaje .
Kiedy przy wizycie u pediatry zapytałam o masaż języczka to usłyszałam że nie są jej potrzebne obce zarazki w buzi ,gdyż Maja ma wadę serca (AVSD +ToF) więc dałam sobie spokój, ale coraz częściej zaczyna to do mnie wracać że jeżeli nic z tym nie zrobimy to jezyczek już tak zostanie ....
czy potrzebne jest skierowanie do ośrodka wczesnej interwencji ??
_________________
Mama Pszczółki Mai (2 latka)i Patryka (9 lat)
falocik
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-21, 23:00   

tak, w OWI masz różnych specjalistów i także logopedę, która pokaże CI jak masować buzię
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-05-22, 13:46   

Żeby "dostać" sie do OWI potrzebujesz opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dla dziecka. Taką opinię wydaje na twój wniosek Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna (poszukaj w swojej miejscowości, albo gdzieś w pobliżu, złóż wniosek). To chwilę trwa w zależności od "obłożenia" poradni, ja w swojej małej mieścince czekałam przeszło miesiąc, a to i tak był expres. Dlatego może udaj się na 1-2 prywatne wizyty do jakiegoś dobrego logopedy, niech cię nauczy jak masować buziaka i rób to systematycznie w domu czekając na opinię i zajęcia w OWI :tak:
Co do zarazków to (z wadą serca czy bez) - nie unikniesz, nie ma szans nawet w życiu codziennym. Dziecko pcha do buzi przecież rózne przedmioty, nie latasz ciągle z płynem dezynfekujacym i nie pryskasz wszystkiego wokoło, prawda? A masaż logopeda robi zawsze w rękawiczkach, ty także możesz się zaopatrzyć w sterylne gumowe rękawiczki :spoko: Proponuję rozpocząć masażyki jak najwcześniej, jak dziecko da się jeszcze "spacyfikować", jak jeszcze jest chętne do współpracy, później będzie trudniej, bo to wymaga od dziecka cierpliwości. I liczy się także twoja własna inwencja, ja od początku za każdym razem jak myłam Pauli ząbki to pozwałałam jej się pobawić szczoteczką, gryźc ją (szczotki szły jak woda :lol: ), masowałam jej szczoteczką w buźce na zasadzie zabawy. Wiele, wiele dobrego możesz zrobić w domu sama, powodzenia :spoko:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-05-22, 13:54   

My dostaliśmy się do OWI na podstawie skierowania od neurologa. Swiadczenia tam realizowane finansowane są z NFZ. Później dopiero dowiedzieliśmy się o WWR, na podstawie opinii z poradni psych.pedagog., świadczenie realizowane na podstawie WWR finansuje oświata, w każdym razie mnie tak informowano. Opinię o WWR realizujemy w innym ośrodku rehabilitacyjnym (w obu jest neurologopeda)
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-05-22, 14:14   

Wątek odnośnie OWI jest tutaj

Polecam Tobie również wątek Ustno-twarzowa terapia regulacyjna wg Castillo Moralesa
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Madziara87 
cichosza

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2015
Posty: 42
Skąd: powiat mikołowski
Wysłany: 2015-09-19, 13:43   Wystający język

Wiem, że dzieci z zespołem go wystawiają, ale...
U Tomka jakoś wcześniej nie zauważyłam, żeby go wysuwał częściej niż inne niemowlaki. Ostatnio natomiast mam wrażenie, że chce go wypluć. Mieli nim w tej buzi non stop. I nie wiem, czy to bardziej zespołowe, czy bardziej 'poznawanie świata', a że jeszcze nie wkłada sobie nic świadomie do buźki to nim 'pluje'?
A już w ogóle, to wymyślam sobie teorie wszelkich chorób, począwszy od bólu gardła.

Przepraszam, jeśli powieliłam temat.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-19, 14:55   

Scaliłam Twój post z istniejącym tematem - poczytaj :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu