FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Po co powstaliśmy
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2011-03-07, 16:54   Po co powstaliśmy

Inicjatywa JA TEŻ w Gdańsku.

Inicjatywa JA TEŻ - na Rzecz osób z Zespołem Downa, ich Rodzin i Przyjaciół powstała w Gdańsku pod koniec 2010 roku. Jest Sekcją PSOUU (Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym) Koło w Gdańsku.

JA TEŻ powstało z inicjatywy rodziców, a dokładnie sześciu aktywnych mam, które po urodzeniu dzieci zauważyły, że w Trójmieście nie ma jednej organizacji skupionej na pomocy dzieciom i osobom z zespołem Downa, do której można zwrócić sie o poradę, czy wsparcie.
I postanowiły to zmienić!

Sekcja JA TEŻ chce koncentrować swoje działania przede wszystkim w dwóch obszarach:

a) edukacyjnym

Najważniejszą rolę w terapii dziecka niepełnosprawnego odgrywa rodzina.
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rehabilitacja to nie dwie godziny tygodniowo gwarantowane przez NFZ, ale proces realizowany na wielu płaszczyznach w ciągu całego dnia.
Dlatego też JA TEŻ chce podjąć trud edukacji opiekunów osób z zespołem Downa i stworzyć system, ktory zapewni im zdobywanie wiedzy do wykonywania tego trudnego zadania, pod nadzorem specjalistów.

b) społecznym

Aktualny system wspiera dzieci niepelnosprawne do wieku szkolnego, skazując je potem na społeczną banicję. Niepelnosprawny, za przykładem innych krajów europejskich, powinien byc pracodawcą dla fizjoterapeutów, psychologów czy logopedów, a nie żyjącym na rachunek państwa balastem.
Zadaniem sekcji JA TEŻ jest więc stworzenie dorosłym z zD warunkow do podjęcia aktywności życiowej na miarę możliwości, w atmosferze zrozumienia i tolerancji.

Sekcja JA TEŻ ma mnóstwo pomysłów na swoje działania. W tej chwili odbywają się comiesięczne spotkania tematyczne dla rodziców i opiekunów dzieci z zD, w czasie których zorganizowane są zajęcia i opieka dla dzieci:

- 15 stycznia 2010 odbyło się spotkanie pt.: "JA TEŻ jestem rodzicem dziecka
z zespołem Downa".

- 16 lutego 2010 r. - "Terapia i ruch w rozwoju i życiu dziecka z zespołem Downa" - wykład prowadzony przez mgr Lilianę Klimot.
Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć :arrow: tutaj

Następne spotkania będą odbywać się w kolejnych miesiącach i informacje umieszczone będą na stronach zakątkowych.
Miejscem spotkań jest siedziba PSOUU Koło w Gdańsku przy ul. Jagiellońskiej 11 (Gdańsk - Przymorze).

Zapraszamy serdecznie do współpracy wszystkich chętnych rodziców
i przyjaciół dzieci z zD, z całego województwa pomorskiego!


W przygotowaniu strona internetowa: www.jatez.pl

Bliższe informacje można uzyskać u założycielek Sekcji JA TEŻ:

- Małgorzata Bulczak, tel. 603 052 221 (Gdańsk)
- Magda Dawidowska, tel. 781 981 720 (Gdynia)
- Joanna Jaworska-Kotarska, tel. 502 600 828 (Sopot)
- Magdalena Kowalska, tel. 509 711 107 (Gdańsk)
- Karolina Krzemińska, tel. 503 664 001 (Sopot)
- Iwona Różańska, tel. 784 59 50 52 (Gdańsk)
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-03-07, 19:22   

:brawo: :brawo: dla naszej Karoliny i koleżanki z Jadownik - mamy Jaśminy.

Powiem tyle Karolino. Mówiłaś: ja na pomorzu, Julia w centrum, ty na południu. Nasze dzieci na zawsze razem, wesele, ślub. I jeszcze wiele innych rzeczy. I co?

Cytat:
Zapraszamy serdecznie... rodziców
...z całego województwa pomorskiego!


Nic więcej nie napiszę. Moje serce krwawi.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2011-03-07, 20:06   

Bardzo piękna inicjatywa !
Poznałam na zdjęciach męża Marzenki i córeczkę !
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2011-03-07, 20:37   

Edytko jesteś wielka :spoko: , wzruszyłam się bardzo, że nas (mojego meża i Anię) wśród tłumu rozpoznałaś! Mija masz super pamięć i jesteś bardzo spostrzegawcza. :tak:
Na ostatnim spotkaniu sekcji "Ja Też" w lutym byliśmy w trójkę, ja dzierżyłam aparat a Grzegorz zajmował się Anią - dobrze ich wypatrzyłaś. :tak:

Pozdrowienia dla Was kochane dziewczyny, buziaczki dla Bianeczki. :*
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
mm 
trajkotek


Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 1656
Wysłany: 2011-03-07, 22:19   

mija napisał/a:
Bardzo piękna inicjatywa !
Poznałam na zdjęciach męża Marzenki i córeczkę !


Po ilości osób na spotkaniu widać jak taka inicjatywa była potrzebna. Ja Aneczkę również wypatrzyłam.
_________________
mama aniołka Piotrusia
(ur.9.12.2007r - 1.02.2009r), Agatki (ur.20.05.2003r.) i Marietty (ur.14.03.1991r)
"Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno."
ks. Jan Twardowski
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-03-07, 22:21   

Brawo, jestem pod wrażeniem :brawo:
Życzę wielu wspaniałych spotkań i działań na rzecz poprawy sytuacji naszych dzieci i ich rodzin.
Chwalcie się swoją działalnością, bo warto.

Pozdrawiam Was cieplutko :jupi:
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-03-08, 06:47   

Gratulacje dziewczyny!
:brawo:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-03-19, 22:58   

Iga napisał/a:
:brawo: :brawo: dla naszej Karoliny i koleżanki z Jadownik - mamy Jaśminy.

Powiem tyle Karolino. Mówiłaś: ja na pomorzu, Julia w centrum, ty na południu. Nasze dzieci na zawsze razem, wesele, ślub. I jeszcze wiele innych rzeczy. I co?

Cytat:
Zapraszamy serdecznie... rodziców
...z całego województwa pomorskiego!


Nic więcej nie napiszę. Moje serce krwawi.


Przestań Iga, chcesz mieć teściową zwaną "szurająca nóżka"? Przemyśl to jeszcze ;-)
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
mati85
milczek

Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-07-04, 19:14   

Cieszę się, że powstałyście i działacie, gratuluję!!!!
 
 
cynamonowa 
cichosza


Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 25
Skąd: 3miasto/ Wałcz
Wysłany: 2011-11-11, 22:55   

Drogie trójmiejskie kolezanki.

Bardzo proszę o mozliwość realnej rozmowy doświadczonych mam jakimi jesteście z mamą maluszka z ZD.
Jest mieszkanką Gdańska. Maluszek ma 1,5 miesiaca. Mama jescze liczy "na cud" ( niestety lekarze Ją w tym utwierdzają). Macie w 3citi jakieś spotkania, grupy wsparcia? Bardzo zalezy mi aby moja sistrzenica ( mama maluszka) znalazła wsparcie i wiedzę u Was, na miejscu. Z góry dziekuję.
_________________
cynamonowa ciocia
 
 
Chica 
mruczek

Wiek: 41
Dołączyła: 06 Maj 2012
Posty: 117
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-12, 13:09   Spotkanie "Ja też" :)

Już za parę dni, za dni parę...
29 września kolejne spotkanie "Ja też" :)
_________________
Karolinka kruszynka, czyli szczęśliwa żona szczęśliwego męża Wiktora-traktora (30). Szczęśliwa mama szczęśliwego Antka-trabantka (08.11.09) i szczęśliwego Staszka-fistaszka (02.02.12) z zD.

http://staszek-fistaszek.pl
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2014-01-23, 23:47   

Fundacja Wspierania Rozwoju "Ja też" ma nowy adres strony internetowej.
Szukajcie nas na http://www.jatez.org.pl/

Informacje ze strony Fb "Ja Też"

"9.01.2014 zrezygnowałam z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu oraz pracy na rzecz Fundacji Wspierania Rozwoju Ja też.
Chciałam podziękować moim koleżankom oraz wszystkim osobom, z którymi miałam okazję i radość działać w tym czasie.
Niestety, rozbieżność w celach i zadaniach, jakie powinna podejmować fundacja zmusiła mnie do odejścia.

Myślę, że ostatni rok pokazał, że pomysłów i energii jest w nas wszystkich mnóstwo i utwierdził w przekonaniu, że małymi krokami możemy zmienić rzeczywistość dla naszych dzieci - tych pełno- i niepełnosprawnych.
I właśnie z takim nastawieniem i nadzieją na Waszą pomoc wkraczam w kolejny etap działalności:)
Znacie mnie - mam w głowie mnóstwo projektów i cieszę się, że z nowym zespołem będziemy mogli bez przeszkód pracować nad ich realizacją.

Gorąco pozdrawiam i zapraszam do kontaktu:)
Karolina Krzemińska
tel. 503 664 001
mail: karoza@wp.pl"


"Drodzy rodzice i przyjaciele JA TEŻ
Dnia 09.01 2014 pożegnaliśmy Karolinę Krzemińską jako prezesa i członka zarządu Fundacji JA TEŻ.
Bardzo dziękujemy jej za rok pracy na rzecz Fundacji.
Przyszłość naszych dzieci, dla Fundacji, wciąż jest celem nadrzędnym. Jest tyle rzeczy, które możemy zmieniać dbając o ich rzeczywistość i dobro. Miejsca nie brakuje i każdy kto będzie wspierał ich w drodze do samodzielności może liczyć na nasze wsparcie niezależnie od swoich wizji i planów."
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2014-01-24, 08:23   

Już Karolina znajdzie ujscie dla swojej energii. Szkoda jednak że powstały jakieś rozbieżności.Widać że nawet do wspólnego celu trudno podązać jedną drogą. Pozdrawiam Karolina , twoja energia mnie zachwyca
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-24, 10:25   

boszka59 napisał/a:
[...]Widać że nawet do wspólnego celu trudno podążać jedną drogą. [...]


Oj trudno...


Karolina serdeczne pozdrowienia i sukcesów w nowych projektach :spoko:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-01-24, 12:13   

kabatka napisał/a:
boszka59 napisał/a:
[...]Widać że nawet do wspólnego celu trudno podążać jedną drogą. [...]


Oj trudno...


Oj żebyście wiedziały jak trudno. Cel jeden i ten sam, a drogi różne, krzyżują się w wielu momentach, czasem są ronda, ale życie pokazuje, że najczęściej jest to węzeł wielopoziomowy, na wylotówkach dużych miast. Musisz solidnie pilnować która droga gdzie prowadzi, bo wjedziesz nie tam gdzie trzeba i wyjedziesz z zupełnie innej strony.
Powodzenia !!!! :spoko:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu