FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Płytka stymulacyjna
Autor Wiadomość
Bea 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 224
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-04-25, 22:22   

Iza zgadzam sie z Hanka, rowniez z tego powodu, ze po rozmowie z Pania Dr z Instytutu Stomatologii w Krakowie, to zrobienie takiej plytki to nie jest taka latwa sprawa, to jest dlugotrwale leczenia. Ona radzila najpierw przyjechac na "ogledziny" bo nie wszystkie dzieci taka plytke potrzebuja, potem na pare wizyt zeby zrobic odlewy i dopasowac plytke, no i na szkolenie, zeby oni nauczyli cie jak ja stosowac i jak cwiczyc. Wiec uwazam ze ktos kto sie w tym nie specjalizuje nie moglby chyba wam calego serwisu zapewnic. Pomysl sama czy nie mam racji? Wiesz ze ja tez poluje na ta plytke, i jakby tylko ktos to robil w Szczecinie to ja bym juz jutro tam byla. Jak na razie to wiem o Warszawie, Gdansku, Wroclawie, Krakowie i o mozliwosci zrobienia jej w Szwecji. Natomiast tak dla ciekawoski to wam powiem ze w Anglii, to epoka kamieniowa, dopiero robia rozeznanie, i ta plytka tez na innej zasadzie dziala, jest podlaczona do jakis tam elektrod, ale to tak na marginesie.

Ja mysle o wybraniu sie do Wroclawia...czy ktos ma namiary na stomatologa ktory sie tym zajmuje we Wroclawiu?
 
 
buka
mruczek

Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 117
Wysłany: 2007-04-26, 09:25   

Iza,
ja byłam w Krakowie, bo tylko o nich wtedy wiedziałam. Skonsultowałam Karolinkę, dowiedziałam się co robić i umówiłam się na następny raz. Teraz przenoszę się do Wawki bo bliżej - umówiłam się u dr Młynarskiej (a propos - dzięki za wyszperanie telefonu, zmobilizowało mnie to natychmiastowego kontaktu i umówiłam się na wizytę :)). Na początek myślę że sensowniej jest jechać gdzieś, gdzie mają w tym doświadczenie. U Małej nie ma konieczności stosowania płytki (przynajmniej ostatnio nie było), mamy tylko kontrolować u ortodonty ustawienie zgryzu. To już mozna robić właściwie u każdego ortodonty. Może więc na początek pojedź w sprawdzone miejsce, a może dalsze wizyty nie będą już tam konieczne, a będziesz miała pewność, że Twój szkrab jest dobrze zdiagnozowany.
A odnośnie Warszawy - ludzie z tej przychodni bardzo mili w kontakcie, nie było żadnego problemu z terminem, w pilnych sprawach można jechać bez umawiania codziennie od 9.00-12.00 jest zawsze jakiś lekarz i przyjmie. Przynajmniej tak mnie zapewniono.
Pozdrawiam buka
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-26, 14:41   

Byłam dzisiaj u pani logopedy ze starszym synkiem. Zapytałam się jej czy wie coś na temat płytki stymulacyjnej. Na to Ona podała mi ulotkę o właśnie takich płytkach. Ponoć

MUPPY -- profesjonalne płytki przedsionkowe firmy Dr.Hinz

to zupełna nowość przynajmniej w Poznaniu, pani zachwalała je bardzo, cena ok. 100 zł (dziecko nosi taką płytka około 3 lat). Podaję namiary ( z ulotki) na firmę i stronę:

Informacja i sprzedaż: ORTO-FAN
ul. Jagiellońska 66
03 - 468 W-wa
0 22 818 53 87
ortofan@ortofan.pl
www.ortofan.pl
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-04-26, 22:00   

Ja radziłabym zrobić płytkę na podstawie odlewu a nie korzystać z gotowej płytki. Moja mała miała robioną na podstawie odlewu, a przez to była idealnie dopasowana,dobrze się zakładało,po prostu musiała się trzymać. W 5 miesiącu zakładania płytki było już gorzej bo zmieniła się trochę buzia ,diąsła ,podniebienie i płytka zaczęła wypadać. Nie wyobrażam sobie zakładania płytki nie dopasowanej do konkretnej buźki.
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2007-04-26, 22:38   

witam wszystkich.
osobom zainteresowanym podaje namiary na Wrocław:

Akademia Medyczna we Wrocławiu
Katedra i Zakład Ortopedii szczękowej i Ortodoncji
ul. Krakowska 26
tel do rejestracji 071 784 01 23.

Opinii nie mogę wyrazic bo dopiero jestesmy zarejestrowane na 8 maja.
podczas rozmowy telefonicznej sprawiali wrażenie osób kompetentnych.
Sami zaproponowali wczesniejszy termin. ;-)
pozdrawiam
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-05-11, 15:35   

Dzisiaj rezem z Megi miałysmy przyjemnośc wysłuchać wykładu dr Radwańskiej.
Już dawno nie słyszałam lekarza który by z taka sympatią wyrażał się o dzieciach z zespołem Downa.
Dziewczyny-nasze dzieci przyjmowane są poza kolejnością a najlepszy czas to jak mają ok miesiąca(!). W poradni uczą masażu wg Moralesa,uświadamiaja rodziców w kwesti dbania o higienę jamy ustnej,odpowiedniego karmienia i pojenia.Proponują płytkę stymulacyjną a dla dzieci starszych aparaty korygujące zgryz.
P.Radwańska pokazywała również zdjęcia dzieci przed noszeniem płytki i po kilkunastu miesiącach rehabilitacji.Niewiarygodny postęp jeśli chodzi o pracę języka.

Myślę,że warto wpisać poradnię w Krakowie jako jedno z miejsc,które warto z dzieckiem odwiedzić.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 58
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-05-12, 21:33   

Właśnie byłam z Anią w środę u doktor Radwańskiej. Przemiła pani i bardzo cierpliwa ( :-? była mała awantura przy nauce masażu). Dostaliśmy instrukcję, jak wykonywać masaż, a jest on nieco inny niż spotkałam się do tej pory w opisach. Przede wszystkim jest tylko kilka elementów masażu, ale są dostosowane do dziecka i dobrane na podstawie badania. Otrzymaliśmy specjalne szczoteczki do masażu dziąseł i języka. Natomiast płytkę stymulacyjną będzie można wykonać dopiero wtedy, gdy Ania będzie miała skorygowaną pracę serca, czyli po operacji.
Poradnia obejmuje dziecko kompleksową opieką stomatologiczną, to nie jest tylko kwestia płytki. Aha, trzeba wziąć ze sobą orzeczenie o niepełnosprawności i karty informacyjne o stanie zdrowia, wyniki badań itp.
Mimo, że do Krakowa mamy 240 km, warto było pojechać. Następna wizyta w sierpniu.
Nie wiem, czy przyjmują dzieci z zD poza kolejnością, bo jednak trzeba się zapisywać trochę wcześniej.
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-05-12, 22:25   

To znaczy ze Dr.Radwanska przyjmuje w Krakowie??? nic juz z tego nie rozumiem ,miju czy Tobie czasem nie powiedzieli ze przyjmuje uczennica Dr.Radwanskiej bo sama doktor juz nie przyjmuje ????
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
  
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-05-12, 22:26   

Jesteśmy właśnie pod opieką dr Radwańskiej i dr Zmudy. Pani Radwańska rzeczywiście zaleca nieco inny masaż buzi. Mdz. in. zaleca masaż wibrujący policzków ze względu na wiotkość naszych dzieci , masaż podniebienia poszerzający podniebienie z uwagi na wysokie podniebienie naszych dzieci. Nie zaleca ćwiczeń języka które skłaniają dziecko do wysuwania go na zewnątrz buzi bo dzieci z ZD i tak mają tendencję do wyciągania . Poza tym pokazuje jak wyciągać płaski nos ,może to okazać się potrzebne jak trzeba będzie założyć okulary na nos. Ja jestem bardzo zadowolona z wizyt w poradni w Krakowie.
 
 
Bea 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 224
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-05-12, 22:26   

Jak szybko trzeba sie zapisac, i czy to wszystko mozna zalatwic za pierwsza wizyta?
Dzieki, jak bede w Krakowie w listopadzie (Jadowniki), wiec moglabym sie umowic.
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-05-12, 22:28   

Magdalenko Dr Radwańska na pewno przyjmuje w Krakowie!
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 58
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-05-13, 08:19   

W Krakowie przyjmuje również doktor Szklarska, jest kierownikiem Poradni. Kompetentna osoba i też na pewno zna się na tym.
Wiecie, ja to się przyznam, że byłam taka zabiegana, że w końcu nie wiem u której byłam. Byliśmy zapisani do dr Szklarskiej, ale wizytówkę dostaliśmy dr Radwańskiej.
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-05-13, 20:22   

O kurcze. Ja dzwoniłam 3 krotnie i zawsze mówili to samo.
Że dr Radwanska już nie przyjmuje.
Ale że bywa w poradni w środy i konsultuje trudne przypadki.
Więc doradzono mi się zapisać na środę.I tak zrobiłam.
Ale czy będziemy trudnym przypadkiem ?
Pytałam nawet czy prywatnie przyjmuje, to pielęgniarka powiedziała że nie.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-05-13, 20:30   

A to nie jest prywatna przychodnia?? to w takim razie Kaia nie przyjma :nie:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-05-13, 20:37   

Przyjmą lecz za opłatą 50 zł. Pisałam Ci Magda !
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu