FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PSOUU koło Skarszewy
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2011-03-20, 18:38   PSOUU koło Skarszewy

18 marca 2011 r. z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w PSOUU koło Skarszewy z inicjatywy rodziców dzieci z zespołem Downa odbyło się integracyjne spotkanie rodziców i dzieci z zD.
W spotkaniu uczestniczyły rodziny ze Skarszew, Starogardu Gdańskiego, Skórcza i okolic gminy Pruszcz Gdański.
Celem przewodnim piątkowego spotkania oprócz uczczenia Światowego Dnia Zespołu Downa, było przede wszystkim zapoznanie się oraz integracja rodziców i dzieci z zespołem Downa.
Wydarzenie to odbyło się z myślą o rodzicach dzieci z zD, by mogli porozmawiać z innymi rodzicami, podzielic się doświadczeniami. Spotkanie to miało przekonać rodzicow dzieci z zD, by nie zamykali się w sobie, by potrafili zawalczyć o własne dziecko i, by rozwijali potencjał i zainteresowania swojego dziecka z zD.
Inicjatywę rodziców wspierała od samego początku pani Agnieszka Cybulska - kierownik placówki PSOUU koło w Skarszewach - pedagog, specjalista ds. psychologiczno-socjalnych.
Pani Agnieszka dzięki swojej uprzejmości udostępniła 2 sale, w których można było zorganizować spotkanie. W ujednej sali był poczęstunek a druga sala była przeznaczona dla naszych dzieci do zabaw pod okiem fachowej opieki.
Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji PSOUU Skarszewy a w szczególności pani Agnieszcze Cybulskiej za wielkie zaangażowanie w zorganizowanie tego spotkania, za pomoc i przewodzenie temy wydarzeniu.
Dziękujemy też paniom z Przedzkola za zorganizowanie fachowej opieki dla naszych dzieci.
Takie integracyjne spotkania dają nam rodzicom poczucie bezpieczeństwa, bycia wspólnotą, umożliwiają wymianę cennych doświadczeń, wspierają nas i dodają nam sił do dalszego działania w kierunku wspomagania rozwoju naszych dzieci.
My też tam byliśmy ... integrowaliśmy się... ciastka oraz kawę piliśmy.
Było wspaniale. :spoko:
Na spotkaniu spotkaliłam dwie zakątkowiczki, :tak:
po raz kolejny Gosię elkamag z Kubusiem i po raz pierwszy Ewę ewa s z Klaudią. :* :*
Dziękujemy :prosze: wszystkim organizatorom i z niecierpliwością oczekujemy na następne kociewskie spotkanie rodziców dzieci z zespołem Downa.
To nasza mała fotorelacja
PS
Wiecej zdjęć nie mam, gdyż na spotkanie wybrałam się z aparatem, w którym baterie były na wyczerpaniu. :-(
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
  
 
 
ewa s 
mruczek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 94
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2011-03-20, 18:45   

My też tam byliśmy, było naprawdę bardzo miło spotkać się w tak sympatycznym gronie i porozmawiać o naszych sprawach. Dobrze wiedzieć że nie jest się samym z tym wszystkim i ze są osoby które mają te same problemy co my i chętnie pomogą. Oczywiście dziekujemy organizatorom i czekamy na więcej :tak: :tak:
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2011-03-20, 18:50   

Ewuniu cieszę się ogromnie, że mogłam Ciebie i Klaudię poznać osobiście.
Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej córci. Jest taka wysoka i tak pięknie mówi. :tak:
Buziaczki dla Klaudusi od Julijki. :*
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu