FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
przedszkole specjalne poza miesjcem zamieszkania
Autor Wiadomość
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-04-27, 11:47   

Pisaliśmy o tym wyżej :spoko: To jest tak, że jeśli dziecko niepełnosprawne jest w obowiązku szkolnym, czyli ukończyło 5 lat, to Gmina ma obowiazek dowozić dziecko do placówki, lub refundować taki dojazd.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
elzunia 
cichosza

Dołączyła: 13 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Ostrykół Dworski
Wysłany: 2012-10-03, 12:49   

Ja dowożę sama dziecko drugi rok sama podpisuję umowę z gminą zwracają mi za dowozy to ustawowo 0,83gr za km ja robię dziennie 80km .
_________________
mama Maksia
 
 
wanda46 
cichosza

Wiek: 60
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 40
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-11-20, 12:07   dowożenie do przedszkola

potrzebuję rady. Może ktoś był w podobnej sytuacji? Paweł jest objęty obowiązkiem szkolnym. Ma 5lat.Przez 2 miesiące dowoziłam go sama do przedszkola, koszty refundowała mi gmina. Teraz gmina zakupiła busa i chcą go wozić .Złożyłam opinię od psychologa że Paweł nie jest emocjonalnie gotowy na takie zmiany.Pani która tym się zajmujep po ostatniej rozmowie oświadczyła,że wpisuje go na listę dzieci dowożonych busem.A jeśli będę go dowozić sama to mi nie będą zwracać za paliwo. Myślę o odwołaniu do wójta, tylko nie wiem na co oprócz opini psychologa mogę się powołać.




wanda mama Pawła 5lat (ZD)i pozostałej czwórki a
 
 
gosia73 
trajkotek


Wiek: 50
Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 1885
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2012-11-20, 12:24   

U nas jest tak że dzieci dowozi gmina busem i nie ma innej możliwości refundacji. Chcę, to oczywiście mogę sama dowozić, ale na własny koszt.
Ja też bałam się na początku jak Ania zniesie taki "rzut na głęboką wodę", ale dogadaliśmy się z kierowcą busa i przez pierwszy tydzień jeździłam z nimi - zawoziłam Anię i odbierałam z przedszkola. Po tygodniu Ania sama zaczęła jeździć. Teraz na widok busa skacze z radości. Może warto spróbować czegoś takiego? O ile oczywiście jest miejsce w busie.
_________________
Gosia-mama Weroniki (2001) i Ani z zd (01.02.2007)
Nasza historia
Moje foto
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2012-11-20, 13:20   

U nas gmina organizuje dowóz i jak ktoś sam dowozi to nie zwracają kosztów dowozu.

Częściowo korzystamy z busa. Jaś wraca nim z przedszkola do domu. Jedyny problem to długi czas powrotu, ponieważ tym busem zabierane są dzieci z różnych placówek, nie tylko przedszkola Jasia ale i kilku szkół. W tym roku zmieniła się obsługująca firma transportowa i jest lepiej.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
aga1 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 500
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-11-20, 18:35   

Hej a jak jest z dożywianiem ,kiedy dziecko chodzi nie na terenie gminy.Bo u nas odmówili . :-)
_________________
Agata mama Emilki :* (30.10.2006) zD :)
 
 
elzunia 
cichosza

Dołączyła: 13 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Ostrykół Dworski
Wysłany: 2012-11-20, 19:07   

Z tego co ja wiem to gmina niemoże nam narzucić tego jak dziecko ma być dowożone WNIOSEK
Na podstawie niżej przytoczonych przepisów Ustawy o Systemie Oświaty oraz orzecznictwa Sądu Najwyższego, wnoszę o zwrot za dojazdy mojego syna ………………., lat5, ucznia niepełnosprawnego przedszkolnego uczęszczającego do Niepublicznego Przedszkola…………………… . Zgodnie z obowiązującymi stawkami ryczałtowymi, tj. 0,8353zł/km x 38km(w jedną stronę)x 2 = 63,4828zł dziennie x 22 dni w m-cu = 1.396,62zł
Wykładania językowa przepisu art. 17 ust. 3a wskazuje, że wymienionym w nim alternatywnie obowiązkom gminy towarzyszy uprawnienie rodziców dziecka do wyboru rodzaju spoczywającego na gminie obowiązku. Jeśli nie chcą lub nie mogą zapewnić dowożenia dziecka do właściwej placówki, mogą żądać aby gmina zapewniła ich dziecku bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu. Jeśli natomiast zdecydują o dowożeniu we własnym zakresie dziecka, organ gminy nie może tego kwestionować. W świetle treści omawianego artykułu będzie się należał zwrot rodzicom kosztów przejazdu dziecka.
(Wyrok NSA w Warszawie z 14 kwietnia 2005 r. OSK 1909/2004 - Lex 169352), bowiem już same zawarte w tych przepisach unormowania w sposób wystarczający regulują sytuację prawną gminy i dziecka - ucznia wykonującego obowiązek szkolny, tak w zakresie bezpłatnego transportu, jak i zwrotu kosztów przejazdu czy transportu.
Wyjaśnić należy, że żądanie zwrotu kosztów transportu dziecka niepełnosprawnego do właściwiej szkoły, lub ośrodka jest żądaniem tylko dokonania przez organ czynności prawno - technicznej w zakresie przysługującego żądającemu wynikającego wprost z konkretnego przepisu ustawy o systemie oświaty uprawnienia.
Zatem w razie odmowy uznania tego uprawnienia przez adresata żądania (Wójta Gminy), służy stronie na czynność odmowy skarga do sądu administracyjnego na podstawie art. 3 § 2 pkt 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 153, poz. 1270). Skarga ta, stosownie do art. 52 § 3 cyt. ustawy, musi być poprzedzona wezwaniem do usunięcia naruszenia prawa. Z poważaniem


ja takie co śdaję i bez żadnego problemu mi zwracają
_________________
mama Maksia
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-11-20, 19:16   

Dzięki wielkie elzunia :prosze:
Bardzo przydatny wniosek.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
gosia73 
trajkotek


Wiek: 50
Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 1885
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2012-11-21, 08:38   

Dzięki - dobrze wiedzieć :-)
_________________
Gosia-mama Weroniki (2001) i Ani z zd (01.02.2007)
Nasza historia
Moje foto
 
 
wanda46 
cichosza

Wiek: 60
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 40
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-11-21, 09:53   

Bardzo dziękuję Właśnie staram umówić się z wójtem. Jeśli chodzi o dożywianie to wygląda to tak .Trzeba złożyć wniosek do GOP-su w swojej gminie,tylko przy dożywianiu jest kryterium dochodowe. Jeśli zmieścisz się wtym kryterium, to oni przesyłają pie3niądze . nie powinno być z tym problemu ,ja nie miałam . Paweł chodzi do przedszkola w innej gminie. ,i nasza opiek


a płaci za dożywianie





wanda mama Pawła 5lat (ZD) i pozostałej czwórki
 
 
aga1 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 500
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-11-25, 12:51   

A w naszej gminie to jak zwykle.Dowiedziałam się ustnie ,bo decyzji jeszcze niema,że nie dostanę dożywiania bo gmina niema kasy. Więc muszę iść na rozmowę do Pani kierownik, ;/ może coś jeszcze wskóram.
_________________
Agata mama Emilki :* (30.10.2006) zD :)
 
 
wanda46 
cichosza

Wiek: 60
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 40
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-11-26, 09:51   

Z tego co wiem , na dożywianie są pieniądze rządowe nie z kasy gminy.Upominaj się o swoje. Bo jeśli nie przekraczasz progu dochodowego to łaski nie robią .







wanda mama Pawła(ZD) i pozostałej czwórki
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-01, 17:52   

elzunia napisał/a:
Z tego co ja wiem to gmina niemoże nam narzucić tego jak dziecko ma być dowożone WNIOSEK
[....]
ja takie co daję i bez żadnego problemu mi zwracają


elzuniu bardzo dziękujemy za wzór wniosku :prosze: Zamieściliśmy go :arrow: na portalu.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
wanda46 
cichosza

Wiek: 60
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 40
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-01-03, 11:13   

Serdecznie dziękuję Elzuni za wklejenie wniosku.Dzięki temu i mojej stanowczej odmowie dowożenia busem Pawła, pan wójt zgodził się i dowożę Pawła sama a oni zwracają mi pieniążki.






wanda mama Pawła (5.5 lat)z zD i pozostałej czwórki
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-01-03, 20:12   

Ja już od paru lat składam do starostwa, wniosek o zwrot kosztów dowozu Bartosza i nigdy nie miałam problemu, za to problem jest co miesięczne dostarczanie wniosku do oświaty :-x z ilością dni obecności w szkole i podpisany z pieczątką przez osobę upoważnioną ,,sekretarkę'' w szkole. Część dzieci koleżanek dowozi szkoła, ale często się zdarza iż niema samochodu na dowozy bo....... :klutnia: (samochód niesprawny, wyjazdy ze szkoły , a to dowożący chory itp.) a ja zawsze do 10 donoszę i za parę dni mam pieniążki na koncie.. :spoko:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu