FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdź, co oznaczają Twoje wyniki badań
Autor Wiadomość
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-01-17, 21:43   Sprawdź, co oznaczają Twoje wyniki badań

Jeżeli chcecie sprawdzić swoje wyniki badań, to polecam stronkę:

:arrow: Analiza wyników badań
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-19, 09:57   

O dzięki Madzia, właśnie zaraz muszę wyskoczyć po wyniki swoich badań.
Więc przeprowadzę analizę :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-22, 10:51   

Dorzucam jeszcze jedną ciekawą stronkę

:arrow: Normy laboratoryjne
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-03-28, 09:38   

Postaw sama diagnozę
Jolanta Dyjecińska

Dzięki testom dostępnym w aptece sprawdzisz poziom cholesterolu, hemoglobiny, a nawet czy masz dni płodne. A potem - możesz się upewnić: tak, będę mamą!

Najlepiej znane są testy ciążowe, proste do zrobienia, dostępne i dość tanie - kosztują ok. 10-20 zł. Testów do domowego użytku jest jednak znacznie więcej. Niektóre służą wykryciu choroby. Inne np. sprawdzeniu płodności lub określeniu najlepszego momentu na zajście w ciążę. Są więc pożyteczne, choć nie zastąpią diagnozy lekarza. Mogą cię ostrzec, że być może coś złego dzieje się w twoim organizmie.


Dla przyszłych mam

* Bobo Plan, test owulacyjny. Jeśli planujesz dziecko, taki test umożliwi ci określenie najlepszego momentu na zajście w ciążę. Bada poziom hormonu luteinizującego (LH) w moczu. Jego stężenie wzrasta tuż przed najbardziej płodnym dniem w miesiącu. Test możesz wykonać o dowolnej porze dnia pomiędzy 10.00 a 22.00. Cena: ok. 45 zł
* Amil, ciążowy test płytkowy. W aptece jest wiele tego typu testów. Można je podzielić na strumieniowe i płytkowe. Wykonując te pierwsze, umieszczasz pasek testowy w strumieniu moczu; te drugie - nanosisz kilka jego kropli na płytkę testową. Ten test potwierdza ciążę już w 7 dniu po zapłodneniu. Cena: ok. 13 zł

Tylko dla kobiet

* HandiLab-C, stwierdza zakażenie chlamydiami. Z reguły przebiega ono bezobjawowo, a może mieć przykre konsekwencje (niepłodność, zapalenie chlamydiowe spojówek u noworodków). Szczególnie gdy planujesz zostać mamą warto sprawdzić, czy jesteś zdrowa. Sama pobierasz sobie wymaz z pochwy, a potem specjalnym płynem nasączasz wacik. Zabarwi się na fioletowo, jeśli jesteś zakażona. Cena: ok. 60 zł
* Diagofem, sygnalizuje początek menopauzy. Chodzisz rozdrażniona, zła, zmęczona, masz problemy z koncentracją. Zastanawiasz się, czy to jakaś choroba, czy też zaczęło się przekwitanie i trzeba o siebie zacząć bardziej dbać, zwłaszcza o serce i kości. Odpowiedź na to pytanie daje test sprawdzający poziom hormonu FSH (folikutropowego). W okresie przekwitania jego wysokie stężenie utrzymuje się przez dłuższy czas. Wynik otrzymasz po 5 minutach. Cena: ok. 24 zł

Dla mężczyzny

* DiagoPSA Test, ocenia stan prostaty. Polecany jest mężczyznom w średnim wieku, którzy chcą się upewnić, że nie cierpią na schorzenia tego gruczołu. Test służy do wykrywania podwyższonego stężenia markera raka prostaty, który może świadczyć o rozwoju choroby nowotworowej. Badaniu poddaje się kroplę krwi. Cena ok. 25 zł
* FertilMarq, testuje męską płodność. Umożliwia stwierdzenie stężenia plemników. Trzeba go powtórzyć po upływie 3-7 dni od wykonania pierwszego testu. Jeśli badanie wykaże niższe stężenie plemników niż 20 mln w 1 ml nasienia, mężczyzna powinien się poddać fachowej diagnostyce zleconej przez lekarza. Cena: ok. 137 zł

Dla nastolatków

* Multi test, ostrzega o braniu narkotyków. Jeśli przypuszczasz, że dziecko je zażywa, możesz przekonać się, że tak nie jest, przeprowadzając ten test. Wykrywa aż cztery substancje: morfinę, marihuanę, kokainę, amfetaminę. Wystarczy paski testujące zgodnie z instrukcją zanurzyć w moczu dziecka i po 5 minutach odczytać wynik. (Istnieją też testy wykrywające jeden narkotyk. Są tańsze.) Cena: ok. 29 zł

Dla wszystkich

* Helico Test, wykrywa zakażenie Helicobacter pylori. Bakterię tę uważa się za główną przyczynę choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Jeśli zatem dokuczają ci bóle w nadbrzuszu, zgaga, wzdęcia, nudności, warto sprawdzić za pomocą testu, czy nie jesteś nią zarażona. Badaniu poddajesz kroplę krwi. Wynik odczytujesz po 5-10 minutach. Test nie potwierdza istnienia wrzodów! Cena ok. 30 zł
* AnemiaMeter, sprawdza poziom hemoglobiny we krwi. Pozwala to na wczesne rozpoznanie anemii (niedokrwistości). Umieszczasz kilka kropel krwi na płytce testowej, a potem odczytujesz wynik. Kiedy warto go przeprowadzić? Jeśli ciągle ci zimno, jesteś nieustannie zmęczona, masz bladą skórę, zawroty głowy. Cena ok. 39 zł
* CholesTrak, informuje o stężeniu cholesterolu. Jeśli jest podwyższony, rośnie ryzyko chorób serca i naczyń krwionośnych. Ale przecież nie czujesz, że masz wysoki cholesterol. Lepiej więc sprawdzać raz na 1-2 lata jego poziom. Możesz to zrobić sama. Nakłuwasz palec i umieszczasz kilka kropli krwi na płytce testowej. Wynik odczytujesz po 12 minutach. Cena: ok. 27 zł
* HemoActive, test na krew utajoną. Gdy wykryje jej obecność w kale, może to świadczyć o wrzodach żołądka, polipach oraz nowotworach jelita grubego. Przeprowadzenie tego testu nie wymaga stosowania specjalnej diety ani zbierania kału. Wystarczy wrzucić bibułkę testową do muszli klozetowej i poczekać 2 minuty. Bibułka zabarwi się na kolor niebieskozielony, jeśli obecna jest krew. W opakowaniu jest 6 bibułek. Cena, ok. 19 zł

Zdaniem specjalisty lek. med. EDWARD PRZYBOROWSKI, lekarz rodzinny
Domowe testy


Mają charakter przesiewowy, tzn. mogą (ale nie muszą) wychwycić chorobę. Te obecnie sprzedawane są, co prawda, dość wiarygodne, ale trzeba pamiętać, że ich wynik nie jest rzetelną diagnozą. Tę może tylko postawić lekarz na podstawie wywiadu, badania fizykalnego lub zleconych dodatkowo badań diagnostycznych. Mimo tego warto po nie sięgnąć, bo dodatni wynik może skłonić do wizyty u specjalisty. Nie trzeba jednak zbytnio denerwować się rezultatem testu. Niewielki błąd w jego wykonywaniu może sprawić, że wynik będzie fałszywie dodatni, to znaczy stwierdzi chorobę, której tak naprawdę nie ma. Tak więc traktujmy wyniki testów jako podejrzenie choroby, a nie jej stwierdzenie.

Źródło: Naj nr 13/2007

:arrow: źródło informacji: Onet.pl Zdrowie
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-03-28, 14:21   

Idę kupić Diagofem....
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-03-28, 14:32   

Mija chyba żartujesz.
Toż to nie dla Ciebie, Kobito.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-29, 21:27   

Mija czy masz jakieś kłopoty, chcesz o tym pogadać? Może to po prostu PMS. :lol:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-03-29, 22:12   

Dziewczyny....
Czasem mnie dopada taki blues.....
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2008-02-13, 15:20   

Odebrałam wyniki badań Martynki.
Pani w laboratorium powiedziała, że są bardzo dobre.
Krew super; Hemoglobina - 14,4 - sama nigdy takiej nie miałam ;-)
Mocz też ok, jedynie leukocyty podwyższone: 6-10.
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-02-13, 17:08   

Asiu-to dobrze,że u Was w porządku, leukocytów za dużo to pewno jakiś stan zapalny.

U nas chyba fatalnie. 2 tyg. temu były tylko fosforany, leukocyty w normie i brak bakterii. A teraz: ciężar właściwy poniżej normy (1,005), białko-l.opal(nie wiem,co to dokładnie znaczy, ale wiem z netu, ze jest to obecność białka w moczu), erytrocyty: poj.w przep.św. (nie wiem, czy tak dokładnie, bo nabazgrane i nie mam pojęcia, co to znaczy), leukocyty-uwaga-15-20 :cry: , pojedyncze nabłonki oraz liczne bakterie. No super, super. :cry: Wiecie, co to oznacza? Dzisiaj już w przychodni lekarza nie ma, dzwoniłam do prywatnego-ma pełno, dopiero w piątek może nas przyjąć, zostaje jutro po rehabilitacji przychodnia.
:cry:
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-03-07, 11:28   

Co ja mam o tym myśleć...W połowie lutego wyszło Piotrkowi w rozmazie krwi 82% limfocytów, lekarz mówił (to samo powiedziała pielęgniarka w Centrum), że to prawd. tak po infekcji wirusowej, którą przeszedł (trzydniówka). Miarodajny wynik miał wyjść po 2 tyg., zrobiliśmy w pon.-limfocytów 74,1 %. Wie ktoś, co tu oznacza u dziecka?Bo ja nie potrafię znaleźć.
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2008-03-07, 13:53   

Joa,wynik jest Ok.U małych dzieci w rozmazie przewaga limfocytów to norma.Oczywiście nie taka ,jak z połowy lutego.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
gosia73 
trajkotek


Wiek: 50
Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 1885
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2008-04-23, 10:29   

A ja mam pytanko - nie wiecie może ile czasu trzeba odczekać po chorobie i antybiotyku żeby badania wyszły wiarygodne (chodzi mi o krew)?
_________________
Gosia-mama Weroniki (2001) i Ani z zd (01.02.2007)
Nasza historia
Moje foto
 
 
Ewelina 
nawijacz


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 797
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2008-04-23, 21:07   

Po pełnej kuracji antybiotykowej - 3 tygodnie :-)
_________________
" Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka"
___________________
mama Hani 23.03.2007 i Madzi -Aniołka z ZD ( 23.11.2004-26.02.2006)
 
 
gosia73 
trajkotek


Wiek: 50
Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 1885
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2008-04-24, 14:22   

Ewelinko, bardzo Ci dziękuję.
_________________
Gosia-mama Weroniki (2001) i Ani z zd (01.02.2007)
Nasza historia
Moje foto
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu