FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wczesne wspomaganie od wieku 0
Autor Wiadomość
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-14, 00:09   

Effcik napisał/a:
Myślałam o WWR przy "Na Tak", ale jak macie inne pomysły w Poznaniu chętnie posłucham!!!
Jak rodziłam na Polnej i pytałam o poradnię, to na oddziale nikt o takowej nie słyszał, ciekawe...


To i tak się poprawiło z informowaniem pacjentek ;/ - mi powiedzieli, że taka poradnia jest, ale tylko dla wcześniaków. Trafiłam tam późno, tylko dzięki znajomym. Rehabilitantka, pani Iwona Napierała, jest naszym wybawieniem :tak:

My chodzimy do 103 na WWR od lutego na zajęcia z pedagogiem specjalnym. Jestem bardzo zadowolona, pani jest bardzo kompetentna i pomysłowa, a Marceli bardzo lubi te zajęcia. Ale mi zależało na pedagogu raz w tygodniu, a Na Tak proponowało zajęcia w różnymi specjalistami - po prostu uznałam, że lepiej się z jednym widywać co tydzień, niż w miesiącu mieć po jednym spotkaniu z czterema osobami.

Jak już się ostrzegamy przed specjalistami, to rozważ dobrze, czy chcesz się od pani Maciejewskiej dowiedzieć (zdaje się, że każdemu rodzicowi zespołowego dziecka mówi to samo), że Twoje dziecko ma porażenie mózgowe i że nie będzie mówić, bo to chłopiec i jak będzie się potykał na ulicy to będzie lecieć na twarz, bo nie będzie wiedział, że trzeba ręce do przodu wyciągnąć. Chyba nikt mnie bardziej nie zdołował niż ona, może jeszcze jedna lekarka - Kiryluk.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Effcik 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-14, 08:33   

Oj Aniu, wiadomości niczym skarby, dziękuję, wolałabym już niekoniecznie wysłuchiwać dodatkowo o parażeniu mózgowym :( :( :( co za paranoja.......
_________________
Ewa - mama Jasia (ur. 02.05.2010) i Antka z ZD (ur. 26.04.2011)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-05-14, 08:39   

Effcik, dlatego Z21 jest taki super. Dowiesz się tu wszystkiego o zD i nie dasz sobie już z mózgu wody zrobić. Wielu ludzi – lekarzy, terapeutów itp. – ma znikoma wiedzę o dzieciach zD a strugają z siebie wszystko wiedzących. Niejednokrotnie wpędzają matki w depresje, a ich indolencja czasem świadczy o tym że dyplomy chyba kupili za kaczki i gęsi. Effciku, nie daj się.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
sabina216 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Krościenko Wyżne
Wysłany: 2011-05-31, 14:50   

Dziewczynki pomóżcie! Czy WWR jest obowiązkiem Gminy? Ja mieszkam w gminie wiejskiej i mój wójt umywa ręce, a PPP twierdzi, że to własnie obowiązek gminy. Każdy chce z siebie zrzucić ten "ciężar".
_________________
Mama Aleksandra ur. 03.07.2003 r. Juliana z zd ur. 16.02.2010 r. i Franciszka ur. 09.04.2015 r.
 
 
KasiaKRC 
cichosza


Wiek: 32
Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 38
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-06-02, 11:06   

Albertac ja także parę dni temu spotkałam się z sytuacją podobną do Twojej ;/
Poczytałam na zakątku o wczesnym wspomaganiu i postanowiłam wybrać się do poradni psychologiczno pedagogicznej. Miła pani za burkiem stwierdziła że pierwszy raz spotyka się z chęcią uczestnictwa tak małego dziecka ( skończone 9 miesięcy hehhe )w wwr ale ja jej twardo mówię że jest rozporządzenie ministra ze dzieci nawet te najmniejsze mają mieć zapewnioną opiekę . Pani zadzwoniła po kierowniczkę następna bardzo miła i uprzejma pani która zaproponowała mi tylko konsultację logopedyczną ( z dobrej jej woli ;/ ) ponieważ według jej rozumienia rozporządzenie ministra zakłada że Nikola jako dziecko z zespołem downa nie kwalifikuję się do zajęć wwr ponieważ jak to ona powiedziała jest zdrowa. Na wwr uczęszczają dzieci z autyzmem, upośledzeniem to od niej usłyszałam. Dyskusja z tą panią była bezsensowna. Pomimo że tłumaczyłam jej o innych dzieciach które mogą w tym uczestniczyć. Usłyszałam ( Jest pani młoda i siły niech pani trzyma na przyszłość bo nie wiem co mnie czeka w przyszłości) Bez komentarza....;/
Dalej wybrałam się do OWI gdzie zapewniono mnie że takie zajęcia należą się małej i poradzili mi abym poszła do żłobka integracyjnego ponieważ tam jest wspomaganie bez potrzebnego papierka z ppp tylko potrzebują tam orzeczenia o niepełnosprawności i właśnie dziś mam zamiar tam się wybrać. Mam nadzieję że tam zakończę swoje poszukiwanie zajęć z wczesnego wspomagania.
To jest dla mnie nie zrozumiałe jak rodzice muszą walczyć, upominać się o pomoc dla swoich dzieci gdzie to powinno być podane przysłowiowo na tacy.
_________________
Kasia-mama Nikolki z ZD ur.31.08.2010
http://www.zakatek21.pl/f...p=357560#357560
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-06-02, 11:21   

Nie chcę wieszczyć, ale jest to początek tego z czym będziecie stykały się przez wiele, lat. Powiadam - i w innych watkach - asertywność i nie poddawać się tak łatwo. :spoko: :spoko:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-06-03, 13:25   

sabina216 napisał/a:
Dziewczynki pomóżcie! Czy WWR jest obowiązkiem Gminy? Ja mieszkam w gminie wiejskiej i mój wójt umywa ręce, a PPP twierdzi, że to własnie obowiązek gminy. Każdy chce z siebie zrzucić ten "ciężar".


U nas jest podobnie ;/
PPP nie kwapi się żeby uruchomić zajęcia z wczesnego wspomagania (bo po co?)
w gminie robili wielkie oczy ale że pracowałam w ich jednostce to nie wypadało odmówić i udawali że są zainteresowani. W efekcie dużo szumu i tylko logopeda raz w tygodniu w przedszkolu, kiepskie zajęcia. Teraz wogóle nie ma nic bo pani logopedka jest po operacji.
Szkoda słów.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
sabina216 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Krościenko Wyżne
Wysłany: 2011-06-05, 11:31   

Wiesz Irena ja dalej szukam i okazało się, że w sąsiedniej Gminie jest WWR dla maluszka, więc sobie tam zadzwoniłam i co się okazało: WWR Wójt zlecił Dyrektorce przedszkola, a w związku z tym, że nie ma kadry sama poszukała miejsca gdzie to realizować i w rezultacie zajęcia to dzieciątko ma w Krośnie w PS na rzecz Osób z UU Koło w krośnie. Na pytanie czy jest to obowiązek czy dobra wola Wójta pani Dyrektor powiedział mi coś bardzo mądrego : Naszej Gminie zależy na dzieciach również na niepełnosprawnych. A co w innych Gminach?
_________________
Mama Aleksandra ur. 03.07.2003 r. Juliana z zd ur. 16.02.2010 r. i Franciszka ur. 09.04.2015 r.
 
 
albertac 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2011-06-23, 23:04   

A my jestesmy niejako w impasie.Chodzimy na wwr do jednej placówki i...do drugiej.Pani kierownik powiedziała,że absolutnie nie można tak,więc musimy zrezygnować.A pani psycholog z drugiej placówki zasugerowała ,żebyśmy nie przyznawali się i chodzili i tu i tu.Czy nie groża nam konsekwencje o których nie wiemy?
W jednej placówce mamy zajęcia półtorej godziny raz w tygodniu z różnymi specjalistami.W drugiej mamy 4 razy w tygodniu też podobnych specjalistów i rehabilitację na dokładkę.
_________________
Jonatan 1.06.2010
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-24, 07:28   

Nie można, ale można. Wielu rodziców chodzi do dwóch placówek. Może teraz jest jakaś kontrola nad tym, nie wiem.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-06-24, 08:26   

Ostatnio ponoć jest większa kontrola - tak mi powiedziała pani ze szkoły specjalnej, gdzie też organizują WWR - ale ile w tym prawdy, tego nie wiem.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-06-24, 09:12   

albertac, możesz mieć kłopoty i nieprzyjemności. Ale to pikuś w porównaniu z tym jak wielką krzywdę możesz zrobić dziecku. Nie wolno dopuścić do przestymulowania! Jonatan jest jeszcze mało dojrzały emocjonalnie. Uzyskasz efekt zupełnie odwrotny. Nie ważne że w drugim miejscu masz tylko raz w tygodniu, ale jest to inne zupełnie miejsce i inni ludzie i inne metody. Musisz rozważyć co chcesz osiągnąć na tym etapie. Ja wybrałabym miejsce gdzie ma systematycznie więcej zajęć, ale tylko jedno miejsce.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-24, 09:55   

vagabunda8 napisał/a:
Nie wolno dopuścić do przestymulowania!


Zależy jak są prowadzone zajęcia. Jeżeli dziecko ma sztywno ustalone ramy zajęć i nie ma mowy na żadną dygresję to i owszem. Ale jeżeli to odbywa się na zasadzie zabawy to dziecka się nie przestymuluje. A wręcz przeciwnie. Zapewni się mu miło i efektywnie czas.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-06-24, 10:25   

Iga nie masz do końca racji. To co nam wydaję się zabawą, dla dziecka, jest to ciężka praca. Poza tym chyba zależy od stopnia upośledzenia i tego czego oczekujemy w efekcie końcowym. I jeszcze jedno. Kiedy dziecko ma pokazać czego się nauczyło? Musi mieć możliwość wykazania się w innych niż stymulowane, warunkach. Zdania są jak zwykle podzielone. Ale jedno jest pewne. Dzieciak ma konkretny potencjał, nie powinno się go zmarnować, ale czasami nie jest w stanie pokonać barier swoich możliwości. Pomóc nam może w tym dobry psycholog. Antek ma 8 lat, w tym czasie chodziliśmy do OWI, widziałam tam ambitne mamy, które chciały wyrehabilitować problemy swoich dzieci. Dzieci jadły obiady na kolanie, i robiły w pampersa, mimo że można było je nauczyć korzystania z toalety, a efekt był zupełnie odwrotny od oczekiwanego, zwłaszcza przez ambitną mamę. To nie takie proste jak się wydaje, nie ma na to recepty. Wiele zależy i od dziecka, które nie jest w pełni sprawne, i nie nie jest cyborgiem.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-24, 10:49   

No dobra BaHa po części przyznam Ci trochę racji.

Cytat:
Antek ma 8 lat, w tym czasie chodziliśmy do OWI, widziałam tam ambitne mamy, które chciały wyrehabilitować problemy swoich dzieci. Dzieci jadły obiady na kolanie, i robiły w pampersa, mimo że można było je nauczyć korzystania z toalety


Chodzi Ci o to, że dzieci były uczone od rana do popołudnia rzeczy zbędnych, zamiast tego rodzice powinni skupić się na rzeczach istotnych?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu