FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opolskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z zespołem Downa
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-18, 17:16   Opolskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z zespołem Downa

Zapraszamy :arrow: Opolskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
przemek 
milczek

Wiek: 56
Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2007-01-25, 18:46   

Jestem dumny ,że jest takie Stowarzyszenie które pomaga dzieciom i rodzicom dzieci z zespołem Downa :brawo: Jestem ojcem 2.5 miesięcznego Szymusia z zespołem . Strone Stowarzyszenia odwiedzam systematycznie ,obejrzałem wszystkie zdjecia jest :spoko: :jupi: Tylko tak dalej.Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-25, 19:18   

Ja też jestem dumna ze swojego stowarzyszenia :-)
Zapraszam Cię Przemku do tego oto wątku :arrow: ooo tutaj abyś się z nami przywitał i zapoznał :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
misia 
mruczek


Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 2008-08-11, 23:04   

My również należymy do stowarzyszenia w Opolu jesteśmy bardzo zadowoleni z kontaktów nie tak często jak byśmy chcieli,mam spory kawałek do Opola,ale trzeba się cieszyć z tego co się ma,dzięki stowarzyszeniu korzystamy z hipoterapii i logopedy pozdrawiamy wszystkich ze stowarzyszenia i nie tylko
_________________
Magda mama Kamila 14.05.95 Krystiana 19.05.99ZD i Pawełka06.04.06
 
 
ewa12023
gaduła

Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 216
Wysłany: 2009-02-21, 10:42   

My również należymy do Stowarzyszenia w Opolu. Ale nie tym chciałam się pochwalić. Chciałam publicznie wyrazić swój zachwyt w stosunku do Pani Prezes owego stowarzyszenia. Bardzo życzliwa, otwarta osoba, zawsze chętnie pomagająca innym i bardzo oddana dzieciom z zd. Człowiek-anioł. Swój wolny czas poświęca innym i "prawadzi za rękę" rodziny ułatwiając im stąpanie po i tak trudnej drodze. Ogromny szacun :prosze:
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-02-26, 16:50   

To my tu poprosimy imię i nazwisko a może i nawet zdjęcie p.Prezes-Anioła.
Warto poznawać takie oddane naszym dzieciom osoby,choćby wirtualnie.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
ewa12023
gaduła

Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 216
Wysłany: 2009-05-07, 19:13   

Eelussia a ja jedno pytanie do Ciebie - czy Ty będziesz może na spotkaniu stowarzyszenia oplskiego w czerwcu?
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-05-08, 21:08   

Ewo12023 nie mam w planach tego spotkania, ale jak zależy Ci na spotkaniu ze mną to chętnie możemy się spotkać indywidualnie. Odezwij się na priva.

Tak na marginesie to jesteś już trzecią osobą, która mnie o to pyta więc może warto zmienić plany ;-)

Pozdrawiam
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
ewa12023
gaduła

Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 216
Wysłany: 2009-07-06, 20:35   

Elunia, szkoda że nasze spotkanie nie doszło do skutku. Mam nadzieję,że jeszcze uda nam się to nadrobić.
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2010-06-16, 12:32   

Opolskie Stowarzyszenie ściągnęło do Opola Film "JA TEŻ" o chłopaku z z.Downa.
(można było przeczytać o tym filmie na forum)
Cytat:
Jedynny (!) pokaz będzie w Kinopleksie w dn. 24 czerwca (czwartek) o godz.19.00.
Bezpłatne wejściówki (dla członków stowarzyszenia, rodzin, przyjaciół, nauczycieli) będzie można odebrać na zebraniu w dn.27 maja. ZAPRASZAMY!

źródło

Wiem, że są jeszcze wejściówki tylko trzeba się kontaktować ze stowarzyszeniem.
Może się ktoś wybierze? My z neo będziemy :-)
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
ewa12023
gaduła

Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 216
Wysłany: 2010-06-16, 22:06   

Ojej dziewczyny my też będziemy. Wreszcie poznam Was osobiście.
 
 
neo
gaduła
Tam dom twój, gdzie twoje anteny ;-)


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 275
Skąd: Opole
Wysłany: 2010-06-24, 08:34   

Cytat:
Niezwykły film w Kinie Konesera
Beata Łabutin
2010-06-23, ostatnia aktualizacja 2010-06-23 16:58

- Niezwykły film można będzie zobaczyć w czwartek w kinie Helios, przyjdźcie koniecznie - zachęca dr Joanna Łaba. Film opowiada o dorosłym chłopcu z zespołem Downa, który jako pierwszy Europejczyk z tą przypadłością skończył wyższe studia



- Projekcja filmu pt. "Ja też" to wydarzenie przede wszystkim dla rodzin, w których żyją osoby z zespołem Downa, ale nie tylko - przekonuje dr Łaba, która sama ma niepełnosprawne dziecko i jest jednocześnie prezesem opolskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa. - Każdy z nas powinien zobaczyć ten film, by uwierzyć, że nasze upośledzone dzieci też mogą normalnie żyć, kształcić się, kochać, stawiać sobie cele i je realizować. Potrzeba im tylko trochę zrozumienia i wsparcia.

Dr Łaba zarezerwowała dla członków Stowarzyszenia 80 wejściówek. Około 100 wykorzystają zapewne członkowie czwartkowego Kina Konesera, ale do wzięcia będzie jeszcze około 200 biletów, projekcja bowiem zaplanowana jest w sali na 320 miejsc.

- Zachęcam gorąco, tym bardziej że odbędzie się tylko jedna projekcja - mówi dr Łaba. - Widziałam już ten film i wiem, że pomoże on osobom niemającym styczności z zespołem Downa w odkryciu zupełnie nowego świata i zrozumieniu odmienności, co z kolei pomoże nam i naszym dzieciom w znalezieniu się w normalnym świecie.

Film inspirowany jest życiorysem Pabla Pinedy, zarazem odtwórcy głównej roli, który jako pierwszy Europejczyk z zespołem Downa zdobył wyższe wykształcenie. Zabawna, a zarazem wzruszająca historia losów Daniela zdobyła wielkie uznanie światowej krytyki. Debiutancki film hiszpańskich twórców był rewelacją ubiegłorocznego festiwalu w San Sebastian, otrzymując Nagrodę Specjalną oraz Srebrne Muszle dla odtwórców głównych ról. Film został także doceniony na MFF w Rotterdamie 2010 (nagroda publiczności) i Sundance, a w Hiszpanii został ogłoszony filmem 2009 roku.

Daniel ma 34 lata. Mieszka z rodzicami w Sewilli. Jest pierwszym Europejczykiem z zespołem Downa, który zdobył wyższe wykształcenie i właśnie podejmuje pierwszą pracę w ośrodku opieki społecznej, gdzie pomaga ludziom cierpiącym na to samo co on schorzenie. Tu poznaje Laurę, atrakcyjną kobietę, na pierwszy rzut oka przebojową i bezkompromisową, ale tak naprawdę nieco zagubioną i samotną, która skrywa przed światem swoją przeszłość. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, ale sprawy się komplikują. Daniel zakochuje się w Laurze, lecz ona widzi w nim tylko przyjaciela...

Jedyny w opolskim Heliosie pokaz filmu odbędzie się w czwartek o godz. 19.

Źródło: :arrow: Gazeta Wyborcza Opole


Alicja napisał/a:
To my tu poprosimy imię i nazwisko a może i nawet zdjęcie p.Prezes-Anioła.
Warto poznawać takie oddane naszym dzieciom osoby,choćby wirtualnie.

Jak wynika z tekstu, prezeską OSPDZD jest pani dr Joanna Łaba. Zdjęcia niestety brak... :nie:
_________________
--
Michał [neo]

Czarna Madonno, weź mnie w ramiona
Czarna Madonno, ratuj bo skonam
Nim nas rozdziobią kruki i wrony
Zanim przybędą śmierci szwadrony
 
 
Joanna Łaba
milczek

Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 5
Wysłany: 2010-06-30, 00:13   A niech tam...

Dziękuję za tak miłe słowa uznania. Już dawno je tu widziałam... i już wtedy było mi bardzo miło. Dziękuję bardzo.

Jeszcze kilka słów o filmie, a raczej o kinie.
Było pełne kino! Film był wyświetlany o 19.00, a o 13.00 nie było już w kasie biletów!
I byli zaproszeni goście: Dyrektor opolskiego PFRONu, dyr. i wice dyr. szkoły specjalnej, pracownicy PFRONu, Urządu MIasta i Starostwa Powiatowego, Dyrektor Fundacji "DOM", nauczyciele, rehabilitanci, terapeuci, oczywiście rodzice, no i jeszcze mnóstwo nieznanych nam osób, które chyba dowiedziały się o filmie z opolskich gazet. A te (gazety) obie- GW i NTO poświęciły na "Ja, też!" prawie połowę strony. Szkoda tylko, że dopiero w czwartek.
Pełne kino, 320 miejsc, w takim małym Opolu!
No i jeszcze trochę jednak przykro, że film w sumie chyba tak bardzo smutny, tak bardzo prawdziwy. Całe życie w samotności, bez wstępu do "normalnego" świata...
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie - Joanna Łaba
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2010-06-30, 07:32   

Na trzecim zdjęciu pani prezes we własnej osobie :-)
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-06-30, 09:08   

Pani Joanno, gratuluję pomysłu i organizacji.
Na pewno dzięki tej projekcji więcej osób postronnych mogło zapoznać się z problemami osób z zespołem Downa i być może przełamać dotychczasowe stereotypy.

Widzę, że przy okazji była prezentacja Waszej organizacji, a to też ważna rzecz.

Pozdrawiam wszystkie osoby z opolskiego Stowarzyszenia.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu