FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus rehabilitacyjny - jak często?
Autor Wiadomość
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-06-27, 22:27   

Moj Kai np. po Jadownikach zaczal raczkowac , a przed nie bylo o tym mowy , czolgal sie .
Mi sie wydaje ze nawet te 2 tygodnie turnusu moga przyniesc efekty ale tylko wtedy kiedy jest to turnus dopasowany do wieku i potrzeb dziecka, bo np. moj Kai teraz w Jadownikach chyba nie bardzo by skoprzystal, ale turnus logopedyczny gdzie by mial 2 tygodnie zajec z logopeda mysle ze przynioslby rezultaty.

Ja widze ze to ze duzo z Kaikiem pracowalam od malego ma swoje efekty w tym ze Kai bardzo lubi sie uczyc, ze umie skupic uwage , sposob w jaki go uczylam widocznie zachecil go do uczenia sie , Oliver np. nie mial takiej pomocy jak Kai i teraz zainteresowac go czymkolwiek graniczy z cudem, on chce sie tylko przewalac z konta w kat i rozwalac , rozrzucac i ogladac telewizje, tego byl nauczony czyli czym skorupka za mlodu nasiaknie .....
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-06-27, 23:47   

Bardzo się cieszę, że wątek tak się rozkręcił, choć był moment, że żałowałam, że go założyłam. :okular:

Moja Ala rozwija się doskonale. Zawsze tak było. Nieznacznie odstaje umiejętnościami szkolnymi od zupełnie zdrowych rówieśników. Jeśli zaś chodzi o dzieci "integrowane", jest stanowczo w czołówce. I pewnie dlatego Alicja wyżej stwierdziła, że nie mam powodów do wyrzutów sumienia z powodu zaniedbania rehabilitacji.
Niestety jest jeszcze inna strona medalu. Rozwój intelektualny to nie wszystko.

Kiedy po raz pierwszy pojechałam z Alą na turnus (miała sześć lat) rehabilitant załamał ręce i po prostu opieprzył mnie. Dziecko nigdy wcześniej nie ćwiczyło ze specjalistą. Było fizycznie słabe. A ja nie zdawałam sobie z tego sprawy. Myślałam, ze to normalne, że nosi się na rękch sześciolatka z zD, jeśli o to prosi. Nikt wcześniej nie zwrócił mi uwagi, że coś jest nie tak. Taką wiedzę zdobyłam na turnusie. I na turnusie specjaliści zajęli się moim dzieckiem tak, że po powrocie weszło z nami czarnym szklakiem na Chojnik. (Był to turnus w Kościerzynie, gdzie są najlepsi specjaliści, jakich do tej pory spotkałam.)

Co jeszcze umknęło mojej uwadze?
Teraz wiem, że jest jeszcze kilka spraw. Teraz już je zauważam. Gdybym jeździła na turnusy, na pewno terapeuci zwróciliby mi na nie wcześniej uwagę. Ukierunkowali, być może wytyczyli ścieżkę terapeutyczną.

Trudno znaleźć dobrego specjalistę. A jeśli się go znajdzie, trudno jechać na drugi koniec Polski po to, by porozmawiać z nim pół godziny. Dlatego doszłam do wniosku, że warto jeździć na turnusy, ale mądrze wybierane. Tak, by przy okazji mieć szansę na kontakt z najlepszymi specjalistami, terapeutami i rehabilitantami w dziedzinach, na których nam zależy.
I dlatego zadałam tyle pytań na początku tego wątku. Jak wybieracie turnusy, czym się kierujecie, jak często na nie jeździcie.

No i oczywiście zgadzam się ze wszystkimi, którzy piszą, że najważniejsza jest systematyczna praca w domu. To "oczywista oczywistość", żeby zacytować "klasyka". :-)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-06-29, 21:14   

izakrupska napisał/a:
Stała opieka rehabilitacyjna czy edukacyjna jest potrzebna i nawet niezbędna. Systematyczna praca w domu i poza nim, jak największa ilość bodźców pozytywnych,.. ale turnus? :-)


Dla dziecka taki turnus daje mało (moim zdaniem) ale ja ładuję akumulatorki, bo lubię spotkać się z paroma osobami, ponarzekać (a zrozumią bo maja takie same problemy) czasem op... jak trzeba i nie patrzą że mam dziecko niepełnosprawne więc nie wypada.
Rodzic jeśli chce może poznać inne metody pracy (jeśli nie chce to je oleje). Więc te turnusy nie są bez sensu (choć ichcena powolitaka zaczyna być i mocno się zastanawiam czysobie nie obpościć powoli).
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-06-29, 22:20   

Powinnam się nie wtrancać, bo z Anetą raczej na turnusy nie jeździmy ;-) . Nie z jakiś względów ideologicznych, tylko po prostu nigdy nie starczyło kasy. W tym roku był ten nasz pierwszy raz :okular: .
Nie zgodzę się z tym, że dla dziecka daje mało. Dla Anety jej pierwszy turnus to temat roku. Pół roku gadania przed i pół roku po :lol: . Uważam, że dla osób upośledzonych umysłowo(nie mówmy tylko o rehabilitacji ruchowej, nie najważniejszej u naszych dzieciaków) taki bodziec to jest naprawdę duża sprawa. I nie można tego zapewnić w miejscu zamieszkania.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-06-29, 22:24   

Joanno, a wiesz, ze dla mnie masz dużo racji, jeśli idzie o ceny turnusów?
Jeśli chcę się spotkać ze znajomymi, to wolę wynająć np. nad morzem mieszkanie albo domek i cieszyć się towarzystwem przyjaciół. :-)

W tym roku wakacje mamy zaplanowane. Właśnie pakujemy walizki. Ale bardzo chciałabym wybrać się kiedyś na wakacje z rodzinką nastolatki, z którą mogłaby się zaprzyjaźnić moja Ala. Ona bardzo tego potrzebuje.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9711
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-29, 22:28   

anuszkaa napisał/a:
Joanno, a wiesz, ze dla mnie mas z dużo racji, jeśli idzie o ceny turnusów?
Jeśli chcę się spotkać ze znajomymi, to wolę wynająć np. nad morzem mieszkanie albo domek i cieszyć się towarzystwem przyjaciół. :-)


Najgorzej, że to nie jest to samo. Te wczasy z przyjaciółmi za połowę ceny turnusu.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-06-29, 22:32   

Oczywiście Iga, to nie to samo :-)
Dlatego turnusy warto planować mądrze, tak jak pisałam wyżej. A spotkania z przyjaciłmi planować poza turnusami. :-)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9711
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-29, 22:37   

No nie, planuje się mądre turnusy z przyjaciółmi. Bez dziewczyn nie ma sensu jechać na turnus nawet najfajniejszy i najmądrzejszy.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-06-29, 22:37   

:-)
Jeśli da się połączyć jedno i drugie, to jak najbardziej. :-)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5792
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-06-29, 23:14   

Iga napisał/a:
No nie, planuje się mądre turnusy z przyjaciółmi. Bez dziewczyn nie ma sensu jechać na turnus nawet najfajniejszy i najmądrzejszy.

O właśnie :spoko: Wiem coś o tym. Dlatego nigdy jeszcze nie pojechałam na taki "cywilny" turnus ;-)
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-06-29, 23:17   

Iga napisał/a:
No nie, planuje się mądre turnusy z przyjaciółmi. Bez dziewczyn nie ma sensu jechać na turnus nawet najfajniejszy i najmądrzejszy.


O własnie o to mi chodziło widzisz Iga i dlatego z tobą na turnusy chętnie jeżdzę i nie wydaczę tegorocznej dezercji :<

Anuszko a przyjaciół nie zespołowych mam na codzień i na turnusie ich nie potrzebuję bo z największą do nich sympatią pewnych spraw nie kumaja i wcale nie muszą :-)
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-06-30, 08:36   

Ale podzielam zdanie Grażyny. Im starszy Downiak, tym inny wymiar korzyści z turnusu ( pomijam rodzinno-towarzyski dla rodziców), Inaczej będzie to odbierał maluch, inaczej nastolatek,a inaczej w wieku Anety.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3773
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2011-06-30, 09:26   

Joanna napisał/a:


O własnie o to mi chodziło widzisz Iga i dlatego z tobą na turnusy chętnie jeżdżę i nie wybaczę tegorocznej dezercji :<


Ja też :tak: , ale cieszę się Asiu, że wy będziecie.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9711
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-30, 09:39   

Oj tam dziewczyny, ale jaka radość będzie w styczniu jak się zobaczymy.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
magdowka 
trajkotek


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1552
Skąd: Prochowice
Wysłany: 2011-06-30, 14:46   

Czy to znaczy, że nie będę miała okazji poznać Igi i Majki w Mielnie?
_________________
Tymek 24.12.2006
Zosia 17.12.2008 z zD
http://zofifi.blox.pl/html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu