FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Subkonto w "Bardziej Kochanych"
Autor Wiadomość
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-10-27, 16:20   

Dzień Dobry :-D Witaj.
Ktoś Ty i skąd? Tak się milej pisze jak ktoś się przedstawi :tak:
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ewela310 
milczek

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-10-27, 20:06   

Mama dzielnej Ewci z okolic Warszawy :)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2015-10-28, 14:33   

Ja po namyśle- rezygnuję z subkonta w BK
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2015-10-29, 10:20   

Alicjo, a mogę zapytać, co Cię do tego skłoniło? Czy faktycznie są aż takie problemy z rozliczeniami?
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2015-10-29, 14:14   

Aż tak wielkich problemów to nie było ;-)
Rozliczałam faktury tylko za turnusy rehabilitacyjne, na zwrot pieniędzy czeka się (wg mnie) dość długo.
Ostatnio nie rozliczono faktury za wjazdy wyciągiem (turnus rehabilitacyjny zimowy, jazda na nartach), argumentując, że "Kolej linowa to nie wyciąg" i jazda na nartach to też nie do końca rehabilitacja.

Więc skoro mam wybór w innych stowarzyszeniach i fundacjach to nie będę się denerwować i szarpać z księgową BK
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Aksa78 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 371
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2015-10-30, 09:32   

A jakie zamienniki polecasz? Rzeczywiście, czekanie miesiąc na zwrot pieniędzy to długo, szczególnie przy wyższych kwotach.
_________________
Asia, mama Zochy (27.11.2009) i Uli z ZD (08.01.2012) oraz Aniołka (11 tc)
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-10-30, 10:10   

Tylko problem może być taki, że wszyscy znają to subkonto, żeby przekazywać 1%
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2015-10-30, 15:10   

Ale " wszyscy" to przede wszystkim rodzina i znajomi z którymi mam kontakt.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-10-30, 15:18   

No chyba, ze tak :-)
U nas jest odwrotnie, na rodzinę i bliskich znajomych nie ma co liczyć (poza nielicznymi wyjątkami oczywiście)
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-10-30, 15:19   

Alicja napisał/a:
Aż tak wielkich problemów to nie było ;-)
Rozliczałam faktury tylko za turnusy rehabilitacyjne, na zwrot pieniędzy czeka się (wg mnie) dość długo.
Ostatnio nie rozliczono faktury za wjazdy wyciągiem (turnus rehabilitacyjny zimowy, jazda na nartach), argumentując, że "Kolej linowa to nie wyciąg" i jazda na nartach to też nie do końca rehabilitacja.

Więc skoro mam wybór w innych stowarzyszeniach i fundacjach to nie będę się denerwować i szarpać z księgową BK


Słyszałam, że zbierając w BK 1% nie można także refundować turnusu delfinoterapii, bo stowarzyszenie uważa, że nie jest to żadna terapia ani rehabilitacja, mimo iż inne źródła podają inaczej ( patrz Wikipedia delfinoterapia i inne Fundacje i Stowarzyszenia bez problemu refundują tą terapię. Dla naszych dzieci z niepełnosprawnością intelektualną wszystko bez wyjątku jest nauką, terapią i rehabilitacją. Wg mnie nauka jazdy na nartach (uprawianie sportu) też jest rehabilitacją. Jeżeli Stowarzyszenie będzie robić problemy zbierającym 1% to stracą wpływy bo wszyscy poprzenoszą swoje konta z 1% do innych Stowarzyszeń i Fundacji.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-10-30, 22:02   

Delfinoterapia (Dolphin Assisted Therapy, w skrócie DAT) to jedna z form animaloterapii, która polega na bliskim kontakcie pacjenta ze zwierzętami w tym wypadku z delfinem. Animaloterapia (zooterapia) to terapia z udziałem zwierząt: dogoterapia, hipoterapia, felinoterapia (terapia z udziałem kota), alpakoterapia, delfinoterapia…

Odpowiednio wyszkolone zwierzęta kierowane przez terapeutę stanowią motywację do podejmowania działań usprawniających w zakresie funkcji psychoruchowych. Terapia z udziałem zwierząt sprawia, że jej uczestnicy chętniej biorą udział w zajęciach (terapeutycznych, rehabilitacyjnych, edukacyjnych), są bardziej aktywni i zmotywowani, a ich koncentracja na zadaniu utrzymuje się dłuższy czas niż przy wykonywaniu zadań bez obecności zwierzęcia.

Kontakt ze zwierzęciem pomaga w przełamywaniu barier psychospołecznych, co przekłada się na poprawę zdolności komunikacyjnych, rozwój mowy, a także funkcji poznawczych. Taka terapia pomaga „przemycać” ćwiczenia terapeutyczne, gdyż w ocenie pacjentów wykonywanie czynności na zajęciach przybierają formę spontanicznej zabawy i przestają być
przykrym obowiązkiem.

Terapia ze zwierzętami ma bardzo pozytywne oddziaływanie na sferę emocjonalną człowieka, dziecka w szczególności, pomaga przełamywać bariery przed kontaktem ze zwierzęciem (co przekłada się na kontakty z innymi ludźmi), kształtuje pozytywne emocje i przyczynia się do rozwoju empatii, powoduje wzrost samooceny i poczucia sprawstwa.

Dzięki nawiązaniu kontaktu ze zwierzęciem oraz jego pogłębianiu uczestnicy tych terapii czują się pewniej także we własnym środowisku i łatwiej nawiązują kontakty społeczne.

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, naukowcom. My rodzice nie potrzebujemy dowodów naukowych… nam wystraczą relacje rodzin i terapeutów odnośnie tych przypadków, gdzie zaobserwowano pozytywne efekty … dla nas rodziców każda możliwość pomocy dziecku jest ważna…nie można nam podcinać skrzydeł skoro robimy wszystko dla dobra naszych dzieci, żeby byli bardziej samodzielni, żeby byli bardziej komunikatywni,…

Naukowe dowody delfinoterapii
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
JolciaM
milczek

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-21, 23:18   

Dostalam pismo z Bk informujące o tym, ze bredzą pobierać 7% od kwoty zebranej z 1%. Czy to jest praktyka we wszystkich fundacjach, ze za prowadzenie subkonta pobierają opłaty .
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-01-22, 08:49   

Nie, nie w kazdej. W niektorych.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Aksa78 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 371
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2016-01-22, 15:29   

Z tego co widzę jednocześnie zniknęła klauzula o przechodzeniu środków niewykorzystanych w ciągu dwóch lat na rzecz Stowarzyszenia. I to jest dobre.
_________________
Asia, mama Zochy (27.11.2009) i Uli z ZD (08.01.2012) oraz Aniołka (11 tc)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2536
Wysłany: 2016-01-22, 15:43   

7% to sporo.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu