FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak oceniacie polską fizjoterapię z perspektywy rodzica?
Autor Wiadomość
panpepe 
mruczek


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2007-01-20, 19:56   Jak oceniacie polską fizjoterapię z perspektywy rodzica?

Tak się zastanawiam, jak Wy rodzice widzicie sytuację polskiej fizjoterapii?
Podejście fizjoterapeutów do Pacjenta, ich wiedzę, dostępność rehabilitacji itd.

Napiszcie bom ciekaw :-D

pozdrawiam


P.S. Aha, zapomniałbym, od maja jestem w Polsce! Slużę zatem radą i osobą swą na polskich włościach :-D
_________________
Płyń zawsze pod prąd rzeki, bo z prądem płyna same śmieci.
  
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-20, 23:38   

Paniepepe !
Ja mogłabym tu napisac elaborat na ten temat.
Pracowałam w Zakładzie rehabilitacji 10 lat. Po urodzeniu Bianki zaczęłam korzystać z kilku ośrodków.Potem było CZD i tamtejsza rehabilitacja ( pod psem raczej) A teraz korzystam z córką z 2 ośrodków.
I wszędzie jest inaczej. Ale polepszyło się, to pewne.
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-20, 23:48   

W Legnicy jest katastrofalnie. Dzieci te najmłodsze nie rehabilituje się, bo "jeszcze za wcześnie", troszke starsze (jak Michaś) wystarczy raz na miesięc (w najlepszym wypadku), logopeda co 6 miesięcy.
We Wrocławiu, gdzie większość z nas jeździ rehabilitacja od urodzenia codziennie.

Ja mam wrażenie, że w L-cy terapeuci boją się małych dzieci, brak jest z ich strony jakichkolwiek zainteresowań kształcenia się w tym kierunku.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-21, 00:45   

W Poznaniu chyba jest nienajgorzej. Piszę chyba, bo my korzystamy z Ośrodka "Bartek", gdzie rehabilitacja jest bardzo dobrze zorganizowana. O innych ośrodkach wiem tyle, że jest różnie (jeżeli chodzi o intensywność spotkań z pacjentem).
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-21, 12:26   

panpepe, to pan pepe, czy panpepato? z włoskiego, bo nie wiem jak interpretować?
Ja tam nie wiem w Warszawie... Bo nie wiem gdzie martynię mogę zapisać. Termin do OWI mamy dopiero na maj, paranoja. No właśnie, może ktoś zWarszawy wie, gdzie mogę zapisać martynię? Na razie zawiozłam skierowanie do czd, i terminy mają mi wysłać pocztą. Ciekawe na kiedy....
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
panpepe 
mruczek


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2007-01-21, 17:56   

kruffka napisał/a:
panpepe, to pan pepe, czy panpepato? z włoskiego, bo nie wiem jak interpretować?


panpepe czyli pan pepe, ale może być też Piotr ;-)
_________________
Płyń zawsze pod prąd rzeki, bo z prądem płyna same śmieci.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-22, 13:35   

kruffka napisał/a:
[...]No właśnie, może ktoś zWarszawy wie, gdzie mogę zapisać martynię? [...]


Kruffko, :arrow: tutaj na to odpowiedziałam.
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-22, 15:35   

W takim razie,czy chodzicie z dziecmi na prywatne zajecia?? bo tyle sie naczytalam o logopedach,dogoterapiach,muzykoterapiach i powiem szczerze ze myslalam sobie (i opowiadam wszystkim ) jaka to wspaniala opieka jest w Polsce,a tu czytam ze jest identyko jak w Anglii.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2007-01-22, 19:42   

My z filipem jeździmy do OWI dwa razy w tygodniu( nie mieliśmy problemów z terminami)- zalecenie naszego rehabilitanta...
Nasz rehabilitant ( podobno bardzo dobry i znany w sz-nie)- co sama zresztą potwierdzam, ma wspaniały kontakt z dzieciakami i z rodzicami też, uczy mnie i męża jak mamy z Filipem ćwiczyć, wszystko nam tłumaczy...
Co ciekawe, lekarz rehabilitacji odradzał nam wczesną rehabilitację... podobno miesięczny Filip był za malutki na rehabilitację...
W OWI raz w miesiącu mamy wizytę u logopedy, która bardzo dokładnie pokazała nam jak masować buzię Filipa, co trzy miesiące kontrola u neurologa- na razie prywatnie nie chodzimy na żadne zajęcia
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
Bea 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 224
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-22, 22:12   Re: Jak oceniacie polską fizjoterapię z perspektywy rodzica?

Czesc Piotrze,
Tak sledzilam odpowiedzi na twoj email, i jestem ciekawa jaka jest Twoja opinia na temat fizjoterapii w Anglii. Ja jestem z Londynu, moj Oliver ma dopiero dwa tygodnie ale ja nie moge przestac myslec o fizjoterapii: od kiedy zaczac, jaka i gdzie. Pytalam sie mojej Health Visitor ale ona nie zabardzo sie orientuje a pozatym twierdzi ze Oliver jest za maly. Czy masz jakies doswiadczenie na ten temat?
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-01-23, 09:06   

We Wrocławiu całkiem nieźle to wygląda. Adaś zaczął rehabilitacje jak miał 1,5 miesiąca i muszę powiedzieć, że naprawdę przynosi to efekty. Teraz ma 7,5 miesiąca i właśnie jest na etapie siadania :jupi: Rehabilitacja jest 4 x w tygodniu i raz w tygodniu logopeda. Lekarz rehabilitacji proponował nam też basen, ale Adaś jest przed operacją serduszka (maj-czerwiec) i nie zgodziłam się, bo chcę go jak najdłużej ochronić przed infekcjami, które mógłby na basenie łapać. Ale po operacji na pewno będzie też basen.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 22:45   

Część postów z tego wątku wydzieliłam - są tutaj :arrow: Rehabilitować w Polsce, mieszkać za granicą - czy to możliwe>>>
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-28, 14:04   

Sądzę, że po rozeznaniu i poukładaniu wszystkiego - nie jest źle.
Choć jak czyta się :arrow: takie wiadomości, to skóra cierpnie :-(
Mnie na początku przerażała wizja tych ciągłych wizyt u specjalistów, rehabilitacji, walki o skierowania, kolejki wszędzie ;/
Ale jak to zwykle bywa, kiedy już się jest w środku tego wszystkiego, okazuje się, że wszystko można sobie poukładać. :arrow: Tutaj trochę opisałam, jak miałam poukładane kontakty ze specjalistami.
Podsumowując, myślę, że w Polsce wcale nie jest tak tragicznie jak ludzie mówią. Z mojego doświadczenia: nie miałam żadnego problemu z dostaniem skierowania do kogokolwiek, w niektórych sytuacjach wymagało to mojej większej uwagi, pilnowania terminów zapisów, hmmm... chyba czasem sprytu, ale wszystko dało się załatwić.
Aha, co najważniejsze - prywatnie spotykaliśmy się tylko z dr Ganowicz, ale to tylko i wyłącznie z takiego powodu, że jak obliczylam, ile zapłaciłabym za taksówkę do CZD, to na to samo wychodziła prywatna wizyta Pani Dr u nas. Dla własnego spokoju byłam też dwa razy prywatnie sprawdzić rozwój ruchowy Kuby u polecanej przez Panią Dr rehabilitantki.
Nigdy nikomu nie płaciłam za nic w szpitalu, w przychodni itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu