FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy dzień w szkole.
Autor Wiadomość
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-08-31, 21:32   Pierwszy dzień w szkole.

Wiele/wielu z nas martwi się pierwszym dniem dziecka w przedszkolu a ja się zastanawiam jak to będzie z Kubą w szkole.
Jutro 1 września i pierwszy dzień w szkole. Czy sobie poradzi? Czy nie zwieje ze szkoły? Czy znajdzie kolegów? I jeszcze mam takich pytań milion. Chociaż tego nie pokazuję na zewnątrz po prostu mnie to przeraża. Myślę, że Kubę też :-( Cały czas mówi, że nie idzie do szkoły, że będzie przynosił pały, że nie chce tyty a najgorsze, że od miesiąca ma nocne koszmary. W zasadzie nie ma dnia, kiedy by się nie budził. Gonią go potwory, gryzą węże po nogach - sama bym się bała :cry: A do tego jeszcze od kilku dni mówi, że boli go brzuch.
Myślę, że on się boi a ja liczyłam, że nie bardzo zrobi to nim wrażenie. Czy wasze dzieci (szkolne) też tak to przeżywały?
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-08-31, 21:40   

Jaga szkoły nie cierpi :nie: Już dzisiaj mówiła, że do szkoły nie idzie, że szkoła to duże gówno :oops: . Ale ja wiem w czym problem ... w stawaniu.Ona powinna chodzić na zajęcia na 3 zmianę, wtedy wszystko byłoby cacy.
Magda, Kuba boi się nieznanego.Może za dużo i często mówiliście mu o szkole, nauce, nowych kolegach itd.
Przeraził się biedaczek :-(
:* dla niego i daj znać jutro jak minęło rozpoczęcie roku.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-08-31, 21:49   

A Antek jakoś się nie boi, może dlatego że ja się nie stresuję? Co ma być to będzie, jak się nie odwrócę to d.... zawsze z tyłu. Nie mam wygórowanych ambicji, niech tylko będzie mu tam dobrze.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-08-31, 22:14   

Wszystkie opisane przez magdę symptomy nerwicy szkolnej ...mam ja. :cry:
A Ala uwielbia szkołę.
Trzymam kciuki za Kubusia, by też polubił swoją. :spoko:
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2011-08-31, 22:24   

Magda, na pewno Kubuś poradzi sobie :spoko:
W podstawówce Ola nie przeżywała zbytnio. Za to teraz już ma lekkiego stresa- zupełnie odwrotnie niż ja.
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-08-31, 22:30   

:spoko: za Kubę i wszystkich "pierwszaków"
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-08-31, 22:43   

Magdo, myślę, że jest dokładnie jak mówi Ala (nie to o gównie ;-) ) - Kuba najzwyczajniej boi się nowego i nieznanego. Ma starszą siostrę i pewno już swoje się wysłuchał jaka szkoła jest "fajna". Przetrzymajcie pierwszy dzień i będzie OK. Pozna nowe osoby może nie będzie tak tragicznie. On potrafi podbić serca i jest śmiały.

Z niecierpliwością będziemy czekać na dalszy ciąg w tym wątku, jakikolwiek by nie był. Nas to też kiedyś czeka w końcu (Paweł jutro też idzie pierwszy raz ale tutaj emocje sięgające zenitu są jak najbardziej pozytywne - zobaczymy jak rzeczywistość).
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-08-31, 22:46   

magda dzięki, czekałam na ten wątek, choć mój filip znajdzie się tu dopiero za rok.
już dziś trzymam kciuki za Ciebie (mam nadzieję, że za rok i Ty potrzymasz za mnie) no i za głównego bohatera Kubusia :spoko: ,
uff ależ się zestresowałam.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2011-09-01, 00:37   

Magda trzymam kciuki za Kubusia i Ciebie :spoko:
Ja się już nie mogę doczekać 7 września :-D Moje małe Olisiątko idzie pierwszy dzień do szkoły i generalnie nie martwię się czy sobie poradzi, bo wiem, że tak będzie :tak: Martwię się tylko tym, że najmniejszy mundurek jaki mogłam zamówić był na 3-4 lata, a On nosi ubrania na 24 miesiące, więc w mundurku wygląda jak kosmita. A spodnie i tak Mu dokupię niemundurkowe, te mundurkowe jak na pupie jeździ to na podłodze zostają, może za rok będą dobre :roll:
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-09-01, 12:55   

No i rozpoczęcie roku za nami. Kuba chyba szczęśliwy (zobaczymy jutro).
A mi jakoś lżej nie jest :cry: . Boję się coraz bardziej, że sobie nie poradzi. JEst najmniejszy w szkole. Do tego w budynku szkoły działają teraz dwie szkoły z uwagi na zagrożenie budowlane, przeniesiono do nich dzieci i nauczycieli z innej placówki. A na domiar wszystkiego ma w szkole obowiązkowy niemiecki. Boszee on po polsu ledwie mówi :cry: Co to będzie, chyba będe zmuszona uczyć się razem z nim tego niemieckiego.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2011-09-01, 13:05   

Magda, głowa do góry, na pewno Kuba poradzi sobie, zobaczysz :spoko:
Ola od pierwszej klasy miała niemiecki i świetnie poradziła sobie, potem doszedł angielski i też nie było problemów. Teraz uczy się rosyjskiego i jestem w szoku jak szybko załapała. Magda, więcej wiary w Kubusia :spoko:
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-09-01, 13:12   

Ala też nie miała nigdy problemu z językiem obcym - angielskim.
Co więcej znajomość angielskiego bardzo jej się przydaje, gdy buszuje po Internecie, gra w gry, czy wyszukuje filmy na YT.
Magdo, będzie dobrze!!! :spoko:
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-09-01, 14:00   

Brawa dla Kuby, jutro też będzie fajnie :spoko:
Trochę się pogubiłam... Kubuś do jakiej szkoły w końcu poszedł? Integracyjnej czy spcjalnej? Ten niemiecki mnie zbił z pantałyku ;-)
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-09-01, 14:11   

Lusi, do specjalnej :tak:
Dzięki dziewczyny, może nie potrzebnie panikuję.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-09-01, 14:40   

Aha, będzie dobrze, szybko podbije serca nauczycielek i terapeutek i będzie czuł się jak ryba w wodzie. A Ty Magdziu też dasz radę. Kuba rozbroi Cię jak zacznie szprechać po niemiecku. Zdolniacha z niego, spodoba mu się jak nic :-)
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu