FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na rehabilitację w Warszawie
Autor Wiadomość
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-20, 14:17   

My mieliśmy normalne zajęcia, ale nie spotkaliśmy małej Zosi :nie: , szkoda, chociaż chodziłam na górę parę razy, ale pewnie szybciej skończyli... :-(
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-07-21, 22:55   

Mam nadzieję że spotkamy się następnym razem. Z zajęc na Pilickiej jesteśmy zadowoleni, szkoda tylko że terminy kolejnych wizyt są tak odległe.

żona jpiekar
p.s. jeszcze się nie zalogowałam na forum zakątkowym i korzystam z gościnności męża, żeby coś napisac i przeczytac ważne dla mnie i mojego dziecka informacje.
_________________
Jarecky
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-21, 23:16   

Jak chcecie dowiedzieć się coś o lekarzach w Warszawie, to piszcie też na mój prywatny post. Pozdrawiam i do zobaczenia :papa:

I chyba nie do końca rozumiem. Czy mała jest rehabilitowana na Pilickiej? Jeździcie tam regularnie? Czy odległe wizyty to nie są może konsultacje? Bo jeśli tak, to jest ok, wszystkie dzieci mają je co kilka miesięcy. Pa
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-08-30, 17:34   

Na Pilickiej mamy niestety tylko konsultacje, w tym konsultację rehabilitacyjną i nie mamy cotygodnowych rehabilitacji. Moje małe doświadczenie w działalności tego ośrodka spowodowało pomylenie pojęc konsultacjia a rehabilitacji stałej.
mama Zosi
_________________
Jarecky
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-09, 19:36   

groszek napisał/a:
Jeśli chodzi o audiologię, my jesteśmy zadowoleni z dr Radziszewskiej w CZDZ w Warszawie.
U dr Ganowicz robimy badania m.in. hormonów tarczycy,
u dr Młynarskiej badamy zgryz, młodszym dzieciom można u niej zrobić płytkę stymulującą chowanie się języka ( Szpital kliniczny Dzieciątka Jezus- Zakład ortodoncji ul. Nowogrodzka 59 tel. 502 10 32). W ogóle dr Młynarska specjalizuje się w ortodoncji dzieci z ZD.
Badania echo serca robiliśmy u dr Mądrego w Pracowni kardiologicznej na Działdowskiej1/3 tel 0-22 4523 200 w 222
Najdłużej korzystaliśmy z rehabilitacji w IMiDZ na Kasprzaka, ale tam kieruje neurolog z IMiDz dr Tomasz Mazurczak (też godny polecenia)
Teraz korzystamy w OWi na Pilickiej z konsultacji neurologicznych i zajęć ( ostatnio byliśmy na zabawach ruchowych (wg Weroniki Sherborn)

:arrow: z tego wątku>>
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-16, 12:38   

Basen rehabilitacyjny Muszelka


Przy ul. Balkonowej 2/4 na Targówku zaczyna działać basen rehabilitacyjny "Muszelka". Został wybudowany głównie z myślą o leczeniu niepełnosprawnych dzieci, ale będą z niego mogli korzystać wszyscy chętni.



- Na Targówku jest około 12 tys. niepełnosprawnych. Do tej pory nie mieli do dyspozycji basenu. Teraz nawet osoby na wózkach będą mogły popływać, bo obsługa obiektu udostępni im specjalne wózki basenowe - mówi rzecznik Targówka Rafał Lasota.



Pływać na basenie będą mogli wszyscy warszawiacy.



- Jest podzielony na nieckę rehabilitacyjną dla niepełnosprawnych i sportową -tłumaczy Lasota. -Niepełnosprawni mogą pływać w obu, ponieważ cały basen jest dostosowany do ich potrzeb.



W części rehabilitacyjnej znajdują się siedziska z biczami wodnymi, pochylnie do nauki chodzenia, podnośniki i specjalne komory do masażu wodnego.



:arrow: http://www.warszawa.pl/Wi...y_Muszelka.html
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-24, 15:55   OWI w Warszawie

Jest to fajny budynek i ciekawe zajęcia, ale niestety długo się czeka.My dzisiaj przyszliśmy na 9, a wyszliśmy po 13.Byliśmy u neurologa, logopedy, psychologa i rehabilitanta.Często się zdarza, że zapisują cię na 9, a potem okazuje się, że zmienili na 10 i nikt nie zadzwonił.Tak było z nami dziś.Dobrze, że spotkałam Martę z chłopakami, bo byłoby ciężko!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
agatka_kow 
cichosza

Wiek: 43
Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-10, 18:48   kilka pytań do bardziej doświadczonych rodiców z warszawy

przeprowadziliśmy się do Warszawy i szukamy dla naszego Szymka 13.09.2007 rehabilitanta NDT Bobath bo był taka metodą rehabilitowany pod Krakowem, gdzie mieszkaliśmy .
jeszcze mam prosbę o namiary na dobrego pediatrę i kardiologa. szczególnie teraz bym chciała znaleźć pediatre bo szymcio ma chrypkę a wiem z doświadczenia że nie wszyscy lekarze znają się na rzeczy. pozdrawiamy
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-10, 23:37   

Kardiologia najlepsza jest chyba na Działdowskiej w szpitalu i ja osobiście polecam dr Mądrego, pediatrę mam dobrego w przychodni wiec nie szukałam, a rehabilitant w Owi Była świetna Pani Erika, ale teraz ma swój prywatny gabinet, pani Agnieszka jest trochę sztywna i mało zaangażowana, albo jestem niesprawiedliwa.Innych nie znam!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-11, 10:50   

Ja z panią Agnieszką w OWI mam bardzo dobry układ. Ostatnio narysowała mi kilka stron ćwiczeń, które mam wykonywać w domu z Martynką... Bardzo nas poważnie potraktowała, bo zauważyłam u Martynki lekkie przechylenie na lewą stronę i naprawdę jestem zadowolona. Nie z przechylenia, tylko z tych stron z ćwiczeniami. Ale to prawda, że potrafi być cicha - trzeba ją po prostu naciągnąć na rozmowę.
Z drugiej strony Warszawa jest taka wielka, że oprócz miejscowości trzeba napisać również dzielnicę zamieszkania w celu ustalenia pobliskiego miejsca, w którym rehabilitować dziecko.
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
kingaD.
milczek

Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-01-25, 15:34   

WItajcie! Jestem mamą 2 i pól l chłopca który wymaga rehabilitacji. Jesteśmy po przejsciach kardiologicznych wynikiem których było niedotlenienie OUN. Jestem tu po raz pierwszy i mam wielką prośbę do osób które rehabilitowały swoje dzieci w OWI w Warszawie oraz w poradni rehab. na Kopernika. Proszę napiszcie jak to obecnie ( w tym roku) wygląda. Interesuje mnie poziom konsultacji neurologicznej, logopedycznej i psychologicznej no i oczywiście rehabilitacja w tych dziedzinach. Czytam Wasze wpisy i widzę ze część z Was prowadzi dzieci równocześnie w kilku ośrodkach. Czy jest to możliwe by wybrać najlepszych specjalistów i "rozbić" kompleksową rehabilitację na np. te 2 ośrodki? co wtedy ze skierowaniem? Poza tym jak wygląda kwestia terminów- ile się czeka. No i najważniejsze -kadra. Poradźcie gdzie warto sie zwrócić z synkiem? Mam również pytanie jak wygląda rehabilitacja w czd? Mamy tam skierowanie ale na oddział ale ponieważ Mały przeżył traumę szpitalną- wielokrotnie budzi sie w nocy z krzykiem, wiec chyba nie będziemy mogli skorzystać z tej formy. czy orientujecie sie czy jest możliwe zamiana rehabilitacji w oddziale(pediatryczna?) na rehabilitację ambulatoryjną(neurologiczną?)? Z tego co zaczęłam sie orientować to 2 oddzielne jednostki i inna kadra. Obawiam sie ze zamiana nie wchodzi w grę :( Nie wiem czy warto stresować dziecko nocami poza domem dla rehablilitacji. Czy można zostać z dzieckiem na noc? Nie chciałabym tracić terminu, ale obawiam się że na tym etapie to nie dla nas :( A może ktoś z Was ma porównanie jak wygląda rehabilitacja w ramach pobytu na oddziale i rehabilitacja w warunkach ambulatorium? Pomału zaczynam odpuszczać temat CZD mimo iz termin na nas "czeka" i skłaniam sie w kierunku OWI i Kopernika. Niewątpliwie będziemy mieli bliżej. Jednak chciałabym by syn trafił w "dobre ręce" dlatego zwracam sie do Was z tą prośbą. Proszę podzielcie sie swoją wiedzą tu lub na priv. Serdecznie pozdrawiam a Dzieciakom życzę
zdrówka! :)
KingaD.
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2008-06-06, 21:54   

Próbowalismy się umówić na wizyte z panią Aleksandra Ładą ale jest nam bardzo nie po drodze niestety. I raczej wczesniej niz we wrzesniu nam sie nie uda a ja jestem zdesperowana i chciałabym sie zobaczyc z jakimś specjalistą w czerwcu. Pani Łada poleciła nam panią Ewę Winnicką - Makulec z Warszawy. Czy ktos miał z nią kontakt? Jakiego neurologopedę mozecie polecic z Warszawy? I fizjoterapeutę po Bobath? Muszą przyjmować prywatnie bo nie mamy polskiego ubezpieczenia. Dzięki!
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-06, 22:14   

Z wielkim trudem załatwiłam skierowanie na rehabilitację na Kopernika. Na rehabilitacji neurologicznej powiedzieli mi że Maks jest za duży, a na ruchowej pani podała mi 5 ćwiczeń i powiedziała - jak by coś proszę dzwonić.Tomek próbował po południu z tym skierowaniem, to powiedziano mu , że po południu są tylko grupowe zajęcia , więc w żaden sposób Maks się na nie nie nadaje. Dali Tomkowi dwa telefony do szefowej i tyle.
Byłam w środę w OWI i pożaliłam się w tym temacie. Zaproponowano mi stacjonarny turnus rehabilitacyjny. Codziennie będziemy przyjeżdżać i ćwiczyć. Są dwa terminy lipiec i sierpień. My wzięliśmy lipiec.
Jak jest w CZDZ nie wiem, ale moje doświadczenie są takie, że jak Maks był mały i rehabilitowano go w IMiDZ, to chętnie by nas się pozbyto stamtąd, żebyśmy szli do OWI, tam zaś się ucieszono, że mamy już rehabilitację, bo mieli duże obłożenie ludzi spoza W-wy, którzy mogli tylko u nich rehabilitować dziecko.
Rehabilitacja jest tylko w jednym ośrodku i na Kopernika jest to napisane wyraźnie.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-07, 11:25   

mamagugu napisał/a:
[...] Pani Łada poleciła nam panią Ewę Winnicką - Makulec z Warszawy. Czy ktos miał z nią kontakt? Jakiego neurologopedę mozecie polecic z Warszawy? I fizjoterapeutę po Bobath? Muszą przyjmować prywatnie bo nie mamy polskiego ubezpieczenia. Dzięki!


Agata, jeśli to p. Łada poleciła Ci jakiegoś specjalista, ja bym skorzystała z tej podpowiedzi.

Co do rehabilitantki w Warszawie, która ćwiczy bobathami, to my chodziliśmy do Jolanty Stępowskiej (pracuje także w CZD). Do niej chodziła także podczas pobytów w Polsce magdalenka. Niestety nie posiadam już do niej nr tel. Nie wiem, czy te z netu są aktualne. Magda, może Ty masz do Stępowskiej nr tel.?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-07, 12:50   

Aniu, my też będziemy w lipcu na turnusie! :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu