FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na rehabilitację w Warszawie
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-22, 13:34   Gdzie na rehabilitację w Warszawie

kruffka napisał/a:
No właśnie, może ktoś z Warszawy wie, gdzie mogę zapisać martynię?

:arrow: tego wątku>>>

Kruffko, czy chodzi Ci w ogóle o specjalistów, do których warto sie udać, czy po prostu o opiekę pod kątem rehabilitacji?
Powiem Ci, jak ja robiłam.
Byliśmy pod opieką OWI Pilickiej. Już w ciąży tam zadzwoniłam i chciałam sie zapisać. Pani powiedziała mi wtedy, że nie ma takiej potrzeby, żebym spokojnie zadzwoniła po porodzie, bo takie maluszki przyjmowane są z automatu :jupi: pomyślałam - nie jest tak strasznie jak podejrzewałam ;-)
Po porodzie dzwonię, a miła pani mówi mi, że wizyta 16 stycznia (urodziłam we wrześniu) - oj nie byłam miła :evil: No ale co mogłam zrobić, pewnych rzeczy sie nie przeskoczy. Ale dzwoniłąm tam co kilka dni - i któregoś pięknego dnia, miła pani pyta się mnie, czy mogę być z Kubą za godzinę :-D Dzieciaki przecież bardzo często chorują, a te wizyty są właśnie ustalane nawet na pół roku wcześniej. Pilicka zawsze prosi w razie choroby dziecka o telefon i odwołanie takiej wizyty. Jest więc szansa na wcześniejsze przyjęcie.
Ja miałam taki chytry plan, że na Pilicką chciałam jeździć na konsultacje i tak po prostu, żeby być u nich "na stanie" :lol: (w razie potem jakichś ciekawych zajęć, żeby móc w nich uczestniczyć). Natomiast na rehabilitację mieliśmy chodzić :arrow: do Krasnala. To niepubliczna placówka, ale płaci sie tylko 40 zł mies. (dane z grudnia 2005 r.). Biorąc pod uwagę, że jest tam i logopeda, i rehabilitant, i neurolog - myślę, że warto.
Rozwój ruchowy konsultowaliśmy też u rehabilitantki Jolanty Stępowskiej - ale to już prywatnie na Bohdanowicza na Ochocie.

A co do lekarzy:
ogólna opieka pediatryczna - dr Ganowicz
okulista - Centrum Zdrowia Dziecka
audiolog - Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu - ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 1 (d. Pstrowskiego)
opieka kardiologiczna - dr Wojciech Mądry (ul. Działdowska - Poliklinika Akademii Medycznej)
gastrolog (mieliśmy refluks) - dr Albrecht (ul. Działdowska - Poliklinika Akademii Medycznej)
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-22, 20:58   

Bardzo dziękuję, jutro podzwonię. JAK JA LUBIĘ TO FORUM!
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-09, 14:23   

ja korzystam tylko z pomocy OWI, jeśli chodzi o rehabilitację. Nasza Ewa nadal mieszka w W-wie, ale nie pracuje już na Pilickiej (sama ma maluszki). Przyjmuje od czasu do czasu w domu, ale odpłatnie - z czegoś trzeba żyć. Pogadam z nią, czy ma jeszcze czas.
Jeśli chodzi o specjalistów to podobnie jak Kabatka korzystałam z Kasprzaka, ale ostatnio wyniosła sie stamtąd dr Szymborska (endokrynolog) i nie mogę znaleźć tak samo dobrej. Kardiolog też na Kasprzaka - dr Piotrowska-Wichłacz.
Pytaj jeszcze Kruffko, jak coś potrzebujesz.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
JOANNA Ż
cichosza

Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 34
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2007-06-24, 20:04   

jpiekar napisał/a:
Musimy podjąć bardzo ważną decyzję dla rozwoju Zosi
- wyborem lekarza pierwszego kontaktu.
Proszę, podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami.
Może możecie polecić lekarza który ma Serce dla Naszych Dzieciaków.

Mieszkamy w ścisłym centrum Warszawy,
interesujący rejon to Śródmieście, Saska Kępa,
bliska Praga (okolice Targowej, Grochowskiej).

:arrow: z tego wątku>>>

Witamy małą Zosię i jej rodzinkę cieplutko.My mieszkamy w Celestynowie więc też korzystamy z Centrum Zdrowia Dziecka i tam mamy rehabilitację.Trzeba miec skierowanie do poradni rehabilitacji neurologicznej,tam zapisują na pięciodniowe turnusy co kilka miesięcy.
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-08, 20:02   

tak jak pisałam wcześniej byliśmy w szpitalu na Kopernika i jestem bardzo zadowolona z wizyty, możecie spróbować się umówić
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-07-09, 08:18   

Joanno Ż i Djulio wielkie dzięki za informacje na temat poradni rehabilitacyjnych.
Mama tylko jeszcze jedno pytanie, czy wasze dzieci objęte są opieką rehabilitanta ruchowego w ramach tych poradni czy też mają rehabilitację logopedyczną, opiekę psychologa, neurologa.

Jeszcze raz dziękuję na wskazówki medyczne i gorące powitanie od kolejnych zakątkowiczek i zakątkowiczów.

Nasza Zosia rośnie powolutku i w zasadzie ssanie ma opanowane do perfekcji. Problemy pojawiają się z przełykaniem pokarmu (powiedziano nam, że winne za ten stan rzeczy są wiotkie mięśnie krtani) i część nie trafia do brzuszka. Ale dzielnie walczymy by w miarę prawidłowo przybierała na wadze.

Pozdrawiamy wakacyjnie.
_________________
Jarecky
 
 
JOANNA Ż
cichosza

Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 34
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2007-07-11, 19:59   

jeżeli o nas chodzi to my korzystamy w CZD z większosci specjalistów.Na pierwszym miejscu z dr. Ganowicz,jak już wspominałam rehabilitacja(5 dniowe turnusy)u mgr.Jolanty Stępowskiej,neurolog,audiolog i kardiolog,endokrynolog nie jest potrzebny bo tym zajmuje się dr.Ganowicz.ponadto jeżdzimy do OWI-psycholog,logopeda(z logopedy w CZD nie byłam zadowolona)
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-07-11, 21:25   

Bardzo dziękuję Joanno za pamięc i informację. Jesteśmy na początku drogi i wszelkie opinie i informacje o specjalistach są dla nas bardzo cenne. Do dr Ganowicz też się wybieramy w nabliższym czasie. Słyszeliśmy na temat Pani doktor i metod przez nia stosowanych wiele pozytywnych opinii (również od innych specjalistów). Niestety terminy wizyt w CZD nie są zachęcające, ale w innych placówkach też nie jest lepiej, zwłaszcza w czasie strajku służby zdrowia.

Dzisiaj Zosia była szczepiona, dlatego też jest senna i zaczyna gorączkowac. Mam nadziję, że w nocy będzie w miarę spokojna i nie będzie dodatkowych sensacji.

Jeszcze raz wielkie dzięki za informacje i przesyłamy pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
_________________
Jarecky
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-13, 16:18   

Rehabilitacja w dziecięcym szpitalu na Ul. Kopernika, logopeda i psycholog w OWI na ul. Pilickiej, Neurolog w Lux Medzie ul. Chmielna, ortodonta Szpital dzieciątka Jezus, audiolog i kardiolog CZD, główna opieka pediatryczna dr Ganowicz
takich wyborów dokonałam po wielu wizytach u różnych specjalistów
więcej informacji mogę udzielić jeśli tylko będziecie potrzebowali
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-07-13, 23:34   

Dzięki Julio za pamięc i informacje. Dzisiaj byliśmy z Zosią u ortodonty - też w Szpitalu Dzieciątka Jezus - w celu zrobienia płytki podniebiennej. Pani doktor miła, dlatego też zdecydowaliśmy się pozostac pod jej opieką. Za tydzień powinna byc gotowa i wtedy okaże się czy Zosia ją toleruje i nie ma kłopotów z oddychaniem.
Na Pilicką wybieramy się w poniedziałek do logopedy i rehabilitantki.
Pozdrawimy ciepło.
_________________
Jarecky
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-14, 08:54   

Daj znać o której będziecie na Pilickiej. Ja nie mam pewności, czy będę (czekam na tel od rehabilitantki), ale na pewno Was poszukam, jeśli tam dotrę.
Powiem Ci, że przy wybrze lekarza pediatry, czy pierwszego kontaktu mamy już dużo lepiej niż kiedyś, bo zawsze możemy go zmienić. Ja tak zrobiłam po urodzeniu Szymona, kiedy pani doktor wzrokiem i postawą wyganiała mnie z gabinety, aby zbyt dużo pytań na temat zD nie zadawała. Nie umiała się przyznać, że niewiele wie. Znalazłam inną, która traktuje wszystkich chłopaków jednakowo, pamięta o skierowaniach do specjalistów. A moje chłopaki bardzo rzadko chorują, więc nie potrzebna jest jej ciągła opieka.
Pozdrawiam :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-07-15, 12:24   

Wizyte na Pilickiej mamy wyznaczoną na poniedziałek na godzinę 11.00, ale będziemy trochę wcześniej. Miło będzie poznac Ciebie Marto osobiście.
_________________
Jarecky
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-15, 13:41   

My mamy być dopiero na 12.30, ale postaram się przyjechać wcześniej. Powiedz tylko czy macie konsultacje, czy zajęcia, bo te drugie będą na pewno krótsze. Pozdrawiam i też chętnie poznam się z Wami. :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-07-16, 08:07   

Mamy miec konsultacje z logopedą i zajęcia z rehabilitantką.
Pozdrawiam.
_________________
Jarecky
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-19, 23:00   

jak było na Pilickiej, ja jestem zadowolona z konsultacji logopedycznych
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu