FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja zbierania podpisów - obywatelski projekt ustawy
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-07, 08:32   Akcja zbierania podpisów - obywatelski projekt ustawy

Zakątkowicze otrzymaliśmy na skrzynkę info@ następującego maila:

Cytat:
Od września 2012 do pierwszych klas mają iść wszystkie sześciolatki. Nasze dzieci mają być skazane na stres, zbyt trudną podstawę programową, nieprzystosowane szkoły a do tego na kumulację roczników nie tylko w pierwszych klasach ale przez całą edukację. Obowiązkiem przedszkolnym objęto też pięciolatki, choć w Polsce dramatycznie brakuje przedszkoli. W praktyce niespełna pięcioletnie maluchy będą więc zmuszone chodzić do szkół, często odległych od ich miejsca zamieszkania i nieprzystosowanych do ich potrzeb.

Najgorsze jest to, że ta ustawa szczególnie dotyka dzieci objęte rehabilitacją i skraca im ten okres o jeden rok!

Od 2012 roku opieka w ośrodkach wczesnej interwencji dla dzieci będzie sie odbywać tylko do szóstego roku życia - czyli do momentu przystąpienia dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Obecnie dzieci z różnymi deficytami mają zapewnioną kompleksową opiekę (opieka fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów, lekarzy rehabilitacji, urologów, integracja motoryczna - sensoryczna, terapie widzenia itp.) w Ośrodkach Wczesnej Interwencji o rok dłużej (czyli do siódmego roku życia).

Podobnie rzecz się będzie miała z wczesnym wspomaganiem stosowanym w przedszkolach i poradniach psychologiczno - pedagogicznych. Od 2012 roku dzieci potrzebujące pomocy -usprawnienia będą korzystać z wczesnego wspomagania o rok krócej niż ich poprzednicy. Wiadomo, że dla rozwoju dziecka rok to bardzo dużo...


Grupa rodziców skupiona wokół Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, 21 marca złożyła w sejmie obywatelski projekt ustawy, który

1) powraca do obowiązku szkolnego dla 7latków (co oznacza rehabilitację do 7 roku życia)

2) znosi obowiązek dla pięciolatków

3) zapewnia państwowe pieniądze na przedszkola

4) znosi łatwą ścieżkę likwidacji szkół


Prosimy o przekazywanie informacji, że taki wniosek został zgłoszony. Aby akcja się powiodła potrzebujemy podpisów odręcznych na papierze (nie w Internecie). Do końca czerwca musimy zebrać 100 tys. podpisów!


Co trzeba zrobić:

1) Wejść na stronę www.rzecznikrodzicow.pl , pobrać specjalny formularz, zebrać jak najwięcej podpisów i najlepiej do 15 czerwca wysłać pocztą na adres:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej;

ul. Kazimierza Wielkiego 31/41;

05-120 Legionowo


2) Przesłać tego maila do wszystkich zainteresowanych osób,

3) Warto dołączyć do nas na Facebooku

Działajmy dla dobra naszych dzieci. Nikt za nas tego nie zrobi!

pozdrawiamy serdecznie,


Tomasz i Karolina Elbanowscy, Barbara Frączek, Krystyna Bula


Akcja Ratuj Maluchy

prowadzona przez Fundację i Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców

www.rzecznikrodzicow.pl, www.ratujmaluchy.pl


Chcemy włączyć się w tą akcję, a do tego jesteście potrzebni Wy :tak:

:arrow: W tym miejscu jest opisane, jak należy zbierać podpisy. Muszę to być podpisy odręczne.

Jeden formularz widziałabym na pewno w Jadownikach :-) Jeden pewnie w Warszawie, na Śląsku, w Poznaniu - musiałby mieć go ktoś, kto bywa w OWI, w innych miejscach związanych z rehabilitacją - tam będzie najłatwiej pozyskać podpisy. Piszcie tutaj, kto zgłasza się do zebrania podpisów. To nie musi być od razu zebranych 100 podpisów, wystarczy zapełnienie choć jednej kartki formularza, czyli 10 podpisów. Potem należy je wysłać na adres:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej
ul. Kazimierza Wielkiego 31/41
05-120 Legionowo


Czas na zebranie 100 tys. podpisów mija 4 lipca br.


To jak - pomożecie?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-07, 10:08   

Ja już zebrałam 12 podpisów... tylko czy je wyślę. Bo moimi chęciami jest piekło wybrukowane. Romaya do tej pory nie dostała eyeQ.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-07, 13:46   

Ja oczywiście zbieram podpisy, ogłaszałam to dziś na spotkaniu dla matek, może razem zbierzemy około 80? Jeśli każdej się uda po 10. Robiłam to już nie raz i jest to konieczne! Ci, którzy są u władzy muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie przygląda się biernie temu co się dzieje. Dlatego ja zachęcam. I mówienie sobie, że ktoś inny to zrobi, powoduje, że tych podpisów nie zbiera się odpowiednio dużo. Zobaczcie ile jest osób regularnie piszących na Zakątku, jeśli wszyscy zbiorą po 10 podpisów (co naprawdę nie przekracza naszych możliwości), to będzie około 10 tys. !!!

Ta ustawa jest krzywdząca nie tylko dla dzieci niepełnosprawnych, poczytajcie Elbanowskich. Poznałam ich osobiście na jednej z manifestacji, to bardzo cenni ludzie, którzy robią mnóstwo dobrego dla wszystkich dzieci, ale potrzebują rąk do pracy. :tak: Dlatego pomóżmy im z korzyścią dla siebie.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-06-07, 14:00   

Marta, może trzeba by było zostawić pani Eli na Pilickiej, tam przychodzi wielu rodziców, którzy by to podpisali? Rozmowę z p. Moniką i p. Dorotą mogę wziąć na siebie, o ile wcześniej Ty tego nie zrobisz. Nie mam drukarki żeby wydrukować formularza. Kiedy jesteś w OWI?
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-07, 14:11   

Jestem w piątek, jak pogadasz, to byłoby super. Ja mogę wydrukować kilka takich list i zostawić. Tylko pytanie jest czy rzeczywiście OWI jest "za" i będzie chciał poprzeć akcję. Jak będziesz miała opinię pani Moniki, to daj znać smsem. A ja i tak z listą będę jeździć. :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-06-07, 14:16   

Ok!
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2011-06-09, 09:40   

choćby 10 podpisów to naprawdę żaden wysiłek. zbieram u siebie :spoko:
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-09, 10:40   

Ja też myślę, że to żaden wysiłek zaczepić trochę osób, aby uzyskać 10 podpisów. Oczywiście jak ktoś może więcej, to tym lepiej.
I pamiętajcie ta sprawa jest obecnie w naszych rękach, po 4 lipca już nie będzie.
Nie narzekajmy potem jakie te ustawy są niedobre dla naszych dzieci, jeśli teraz nic nie robimy. :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-06-09, 12:35   

u nas są te kartki w żłobku, a dziś będę w OWI to zerknę, czy tam też jest. Jeśli nie, to wydrukuję i zawiozę tam.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-06-10, 07:45   

Powiedzcie mi, dlaczego widzę dwie daty odsyłania petycji? jedna to 15 czerwca, druga to 4 lipca???
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-10, 07:48   

15 czerwca chcą mieć wszystkie podpisy, żeby wiedzieli na czym stoją. 4 lipca jadą do Warszawy. Muszą mieć czas, żeby wszystko poukładać. Możesz wysłać 15-stego, tylko im napisz.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-06-10, 08:11   

Aha, dzięki Iga :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu