FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie suplementy podajecie i jakie widzicie efekty?
Autor Wiadomość
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-11-18, 09:51   

emka205 napisał/a:
Joanna a pregna 250 DHA dostane w aptece bez recepty?


jeśli masz blisko tę aptekę to proponuję zamówić przez internet i odebrać u siebie bo opłaca się

http://apteka.doz.pl/apte...CFcWGDgod3V0erA

Anuszko nie daję eye q
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-11-18, 10:00   

Asiu, a osobno witaminy jakieś podajesz np. D, a inne omegi, wiesz omega-6,9 czy one już chyba nie są takie istotne dla nas.

Bo te propozycje DHA są fajne cenowo, obydwie.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-18, 10:08   

Asiu, dzięki za tak ważne informacje. :prosze:
A czy Ty widzisz pozytywne efekty suplementacji?
(Ja zdecydowanie widzę, ale myślę, że to głównie chodzi o niwelowanie zachowań mutystycznych mojej córki).
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-11-18, 11:00   

Anuszko jak przyłożyłam się odpowiednio do tego to tak, Majka mi się wyciszyła, Ci co ją znają to wiedzą o co chodzi :roll:
Ja już od dawna podawałam jej zestaw witaminowy (wczesniejMSB potem NutriveneD) plus eye Q, od jakiegoś czasu dołożyłam resztę. W zachowaniu i koncentracji widać zmiany choć ja bardzo licze na poprawę w metabolizmie tłuszczy bo z tym u nas kicha.

Beticz czasem jej dam eyeq jak starszemu daję i Majka nawinie się pod rękę ale generalnie podaję jej naprzemiennie pregnę 250 i omegi które kupuję od Jarka (mają podobny stkład jak PrenatalDHA)
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-11-18, 14:49   

Joanna napisał/a:
ja bardzo licze na poprawę w metabolizmie tłuszczy bo z tym u nas kicha.

Beticz czasem jej dam eyeq jak starszemu daję i Majka nawinie się pod rękę ale generalnie

u nas też z tym kicha, wlasnie odebrałam filipa wyniki cholesterol 260 a zły 240 :wow: :cry:
jestem załamana, być może gdy wprowadzę to DHA to coś pomoże, ale jak tak czytam to Ty Asiu podajesz wiele innych suplementów Majce, i tak się zastanawiam gdy ja tylko wprowadze DHA to czy to ma sens i coś da?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-11-18, 16:16   

Kwasy tłuszczowe powinny zredukować cholesterol, choću nas do tej pory żadne tego nie uczyniły a dawałm bardzo różne i do tego Maja była na dziecie i nic, mam nadzieję że ta postać kwasów coś pomoże choć Mai endokrynolog zwątpiła i dała nam skierowanie do poradni chorób metabolicznych, zobaczymy co z tego wyjdzie :-?
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-11-18, 19:05   

Po jakim czasie od zaczęcia podawania suplementów można zaobserwować jakąs zmianę? Miesiąc, dwa, trzy czy dopiero pól roku?
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-11-18, 20:27   

Joanna napisał/a:
Mai endokrynolog zwątpiła i dała nam skierowanie do poradni chorób metabolicznych, zobaczymy co z tego wyjdzie :-?


a nas do gastrologa, zastanawiam się co oni nam pomogą?
ja chyba wroce do ścisłej diety filipa, włączę regularną aktywność fizyczną bo tej mu brak, od dzis podaję mu olej lniany. i za kwartał powtórzę badania, zobaczę co z tego wyniknie, o
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-20, 13:22   

Zgodnie z sugestią aanuszki :prosze: wydzieliłam posty o wątpliwościach do oddzielnego wątku. :arrow: Jest tutaj :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-29, 22:43   

A ja w nowym wątku zamieściłam informację dla osób podających lecytynę (sojową)- informację pochodzącą od edokrynologa - więc tu też podam:
Ponoć (nie używam, więc nie wiem ) na ulotce leku Euthyrox jest napisane, że spożywanie produktów sojowych powoduje gorsze wchłanianie sztucznego hormonu. Ogólnie nie są polecane dla osób z problemami tarczycowymi, a więc dla naszych dzieci.
Kurkuma z bioparyną powinna dostatecznie się wchłaniać, nie należy podawać dodatkowo lecytny.
 
 
julina 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 06 Lut 2010
Posty: 2306
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-11-30, 14:32   

Tak to prawda z tą soją :tak: :tak: .Bartek był na mleku sojowym ( Humana SL) ,a odkąd endokrynolog wprowadziła nam Euthyrox to kazała natychmiast odstawić to mleczko i przejść na Bebilon Pepti ( a młody go nie znosi);/
_________________
Monika mama Julci ( 13.05.2003) i Bartosza z ZD ( 24.11.2009)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2012-02-25, 23:36   

Joanna napisał/a:
Anuszko ten preparat co podowałaś ma większość EPA i do tego wit A i D a przy innej suplementacji nie powinno się ich podawać więcej. Z DHA w odpowidnim stosunku do EPA w polsce dostępny jest chyba tylko Prenatal DHA ale on trochę drogi, ja kupuję Mai czasami Pregna 250 DHA gdzie jest sam DHA i jest w przystępnej cenie.


Chciałam wrócić do wątku DHA i EPA, stąd cytuję wypowiedz Asi (tylko celem wprowadzenia ).
Otóż pojawiły się nowe badania i nowy suplement.

"Mimo, że DHA stanowi element budulcowy naszego mózgu, obecnie środowiska medyczne i naukowe są zgodne co do tego, że to EPA odgrywa największą rolę w utrzymywaniu na optymalnym poziomie jego funkcji neurologicznych. Coraz więcej firm produkujących suplementy uwzględnia najnowsze doniesienia naukowe i stopniowo "zwiększa w swoich produktach stosunek EPA do DHA. Badania kliniczne pokazują, że im wyższy stosunek EPA do DHA tym większa skuteczność takiego suplementu w leczeniu chorób. Ponadto, najnowsze badania pokazują, że DHA może wpływać hamująco na dobroczynne działanie EPA. Dlatego firma Igennus postanowiła pójść już teraz dalej niż inni producenci i opracowała unikalną technologię molekularnej destylacji, pozwalającej na całkowite oczyszczenie EPA z DHA. Produkty firmy Igennus zawierają ultraczyste EPA, wolne od DHA." Zródło --->tu

A o preparacie Vegepa - czyste EPA ------> tu

"EPA w produkcie Vegepa pochodzi z oleju rybiego - źródła z największą zawartością długołańcuchowego kwasu omega-3. Ten kwas tłuszczowy stanowi ważny składnik pożywienia, umożliwiając organizmowi produkcję wielu substancji, które są konieczne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. EPA odgrywa również istotną rolę w budowaniu, rozwoju i funkcjonowaniu komórek mózgu. EPA korzystnie wpływa na organizm w zakresie poprawy wielu istniejących umysłowych i fizycznych chorób, a także obniża ryzyko wystąpienia licznych potencjalnych problemów zdrowotnych. "

Zapoznałam się z opiniami osób stosujących ten preparat. Są bardzo pozytywne.
 
 
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2012-09-24, 12:52   Pierwsze suplementy

Mam pytania:
Od kiedy zaczęliście podawać suplementy?
Jakie?
Ja podaję wit. D3 i to tyle.
Ci jeszcze mogę podać Wikolowi i od kiedy???
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2012-09-24, 13:33   

Ja podaję jeszcze Omegamed dla dzieci w kapsułkach, a zaczęłam chyba jak miał 1,5 roku.
Można podawać chyba już jak dziecko skończy 6 m-cy.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2012-09-24, 14:58   

Kulko, dużo możesz dowiedzieć się tutaj
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu