FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie suplementy podajecie i jakie widzicie efekty?
Autor Wiadomość
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-09-24, 15:37   

Ja podawałam od 6 miesiąca eye Q baby, na ten temat jest na pewno osobny wątek. I to tyle, witaminę D podawaliśmy z rzadka, gdyż zdaniem naszej doktor pośrednio ma wpływ na obniżenie napięcia mięśniowego.
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
ancorek 
mruczek

Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2011
Posty: 99
Wysłany: 2012-09-24, 19:47   

Warto zrobić badania krwi i zobaczyć co się dzieje , więcej na stronie www.zespoldowna.net.
Ja podaje wit D3 , B6, kwas foliowy i kwasy DHA.
_________________
Mama Benia (06.01.06) i Księżniczki Rity z ZD (18.09.11).
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2012-09-24, 20:30   

Michał w wieku Wikola dostawał Nutrivene D, ginko biloba, IQ Baby. Później doszła curcuma i zielona herbata, a IQ zamienione zostało na Pro DHA (omegi).
Wszystkie suplementy zamawiam u Jarka Pieniaka.

Napisz do niego raz jeszcze, jeśli do tej pory Ci nie odpisał.
Być może przeoczył Twojego maila i z pewnością nie celowo.
Niejednokrotnie u mnie też tak było ;-)
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2012-10-13, 22:45   

maguro, ewelin27, magdalenko, moniko i reszta świata, ja nie wiem czy to jest to, czy może niania, czy może jakiś progres który sam w sobie kiedyś powinien nastąpić po tak dłuuugim regresie...ale wszyscy zauważają zmianę, terapeuci, rodzina, znajomi...i to tak nagle od czasu podawania witaminy b15 i logiq i paru ćwiczeniach jakie przykazała nam pani pedagog z Gacna oraz po wskazówkach Tuśki (nie zwracać uwagi na autyzm - oswoić;). Zwróciłam się do anuszki bo opisywała kiedyś podobne stereotypie u Ali, z jakimi Franiu się boryka i pomyślałam sobie, że skoro jej pomaga, to czemu nie spróbować...na pewno mu nie zaszkodzi.
Koncentracja wzrosła maxymalnie, to niesamowite, jak on teraz od czasu podawania tych suplementów pracuje, jak chętniej mówi, jak czyta książki po swojemu, jak się bawi z Adamem, jak bawi się z kolegami na podwórku (ale tylko z wybranymi),jak ogląda bajki i komentuje (oczywiście końcówkami słów, ale my to rozumiemy), jak chętniej woła siusiu, wyłączyło mu się bieganie po pokojach, mniej bawi się rączkami, nie zgrzyta zębami. Sam przynosi zabawki by się bawić z nami.
Wiem, że dla niektórych pewnie to normalka, ale dziewczyny które były w Gacnie i poznały Franka wiedzą, o co mi chodzi.
Franek zupełnie odjeżdżał skupiając się tylko na łapkach, świata nie widział...od nie zauważal prawie brata, a teraz śmigają z piłką, chichrają się, biegają z latarkami i łapią światełko. Mogłabym tak wymieniać te jego wzloty, na pewno podstawa to koncentracja, słucha nas, wykonuje chętniej polecenia, lubi się uczyć i gada, gada i gada :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2012-10-14, 08:42   

anuszkaa napisał/a:
Zajrzyj na forum opóźnienie mowy na GW. Wszystko co wiem na temat suplementów, wiem od Mariana, który jest tam ekspertem. Co ciekawe podaje on inne leki niż Jarek Pieniak, ale bardzo sukteczne (przynajmniej dla Ali i Frania, jak się okazało). W razie czego służę pomocą. :-)


Co to jest GW? Kto to jest Marian?
Ja chcę podawać suplementy, ale nie wiem jakie (J.Pieniak mi nie odpisał).
Czy to jest tak, że suplementy dobiera się do dziecka, czy wszystkim zespołowcom podaje się to samo? Bo nie wiem na ile mogę podawać to, co polecają inne mamy mniejszych dzieci. Może powinnam raczej pogadać ze specjalistą o konkretnym moim Wikolu?
Wiem, że to nie ten wątek, ale idę za ciosem...
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2012-10-14, 09:18   

Kulko, odpowiem tu, ale bardzo proszę moderatorów o przeniesienie postów o suplementach do działu "jakie supelementy podajecie dzieciom i jakie widzicie efekty". :-)

GW to Gazeta Wyborcza. Jeśli wpiszesz w google "opóźnienie mowy - forum" wyskoczy na pierwszym miejscu. Marian to ekspert na tym forum -pisałam wyżej. Suplementy dobiera się dla konkretnego dziecka. Twój Wikol to maluszek. Myślę, że za mały na suplementy. Ja w każdym razie nie ryzykowałabym. I jeszcze ważna uwaga - Marian odsyła mamy dzieci z zD do Jarka. To naturalne - przecież Jarek jest specem od od zD. A jednak specyfiki polecane przez Mariana mojej Ali bardzo pomogły.
Kulko, myślę, że w przypadku Wikola teraz najważniejsza jest stymulująca zabawa. Ja poświęcałam Ali w tym wieku każdą wolną chwilę. Robiłam wszystkie możliwe rzeczy, by wykorzystać ten czas, gdy dziecko najwięcej się uczy.
Sama zadecydujesz. :-)
Armadia, pamiętasz o tym, by robić przerwy w podawaniu LogiQ? Nadmiar szkodzi.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-10-14, 10:08   

anuszkaa napisał/a:
Kulko, odpowiem tu, ale bardzo proszę moderatorów o przeniesienie postów o suplementach do działu "jakie supelementy podajecie dzieciom i jakie widzicie efekty". :-)

GW to Gazeta Wyborcza. Jeśli wpiszesz w google "opóźnienie mowy - forum" wyskoczy na pierwszym miejscu. Marian to ekspert na tym forum -pisałam wyżej. Suplementy dobiera się dla konkretnego dziecka. Twój Wikol to maluszek. Myślę, że za mały na suplementy. Ja w każdym razie nie ryzykowałabym. I jeszcze ważna uwaga - Marian odsyła mamy dzieci z zD do Jarka. To naturalne - przecież Jarek jest specem od od zD. A jednak specyfiki polecane przez Mariana mojej Ali bardzo pomogły.
Kulko, myślę, że w przypadku Wikola teraz najważniejsza jest stymulująca zabawa. Ja poświęcałam Ali w tym wieku każdą wolną chwilę. Robiłam wszystkie możliwe rzeczy, by wykorzystać ten czas, gdy dziecko najwięcej się uczy.
Sama zadecydujesz. :-)
Armadia, pamiętasz o tym, by robić przerwy w podawaniu LogiQ? Nadmiar szkodzi.


Chyba raczej na Gazeta.pl :-) Gazeta Wyborcza to dziennik, nie forum dyskusyjne :-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2012-10-14, 16:54   

Od marca 1995 GW prowadzi własną witrynę informacyjną w Internecie. Na jej bazie w 2001 powstał portal Gazeta.pl, a tam forum, o którym piszę. Stąd skrót użyty przeze mnie (i tak często funkcjonujący) " forum opóźnienie mowy na GW". :-)
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-10-14, 19:48   

Super Aniu!
Bardzo cieszy to co piszesz o Franiu i jego postępach :-) . Oby tak dalej :spoko: .
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2012-10-14, 20:08   

Szkoda, że ten radosny i optymistyczny post armadii o efektach suplementacji, nie został też przeniesiony do wątku " jakie podajecie suplementy i jakie widzicie efekty". Jak najbardziej byłby tam na temat.

Armadia, pamiętasz, co pisałam o LogIQ? Nie wolno przedawkować. Trzy miesiące podajemy, trzy miesiące przerwy, kolejne trzy miesiące podajemy i kolejna przerwa, tym razem roczna.
Powodzenia :spoko:
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2012-10-14, 20:25   

Super Ania :brawo: brawo Franio
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9710
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-10-14, 20:32   

Anuszkaa w radościach napisałaś, że logiq nie wolno podawać dłużej niż trzy miesiące. A co się stanie, jak dla jakiegoś dziecka to trzy miesiące będzie za długo? Kto ustala ten czas? Można go skrócić? Czy to musi być trzy miesiące, bo krótszy okres podawania nie ma sensu?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2012-10-14, 20:46   

To jest powazny problem. Nikt niestety nie powie Ci, jak długo podawać i jaką dawkę. Właściwie robisz to na własne ryzyko. Ja mam duże dziecko, więc Ala na bieżąco mówi mi, jak się czuje. Czy jakiś suplement działa, czy nie. Albo, ze źle się po nim czuje. Poza tym , jeśli chodzi o dawkę, jest traktowana jako osoba dorosła. Ja nie wiem, jak suplementować małe dzieci. :nie:
Mogę pisać tylko o Ali. Armadii też napisałam, co podaję Ali. A ona skorzystała z tej wiedzy.
Jedno jest pewne - przedawkowanie preparatu LogIQ moze mieć przykre konsekwencje.

Jeszcze raz powtarzam, wszystko można znaleźć na forum "opóźnienie mowy". :-) Ja wiem tyle, ile tam wyczytałam. :tak:
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2012-10-14, 22:47   

A jakie są te przykre konsekwencje?
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2012-10-14, 22:56   

Przestymulowanie mózgu - gonitwa myśli.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu