FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rehabilitować w Polsce, mieszkać za granicą - czy to możliwe
Autor Wiadomość
Bea 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 224
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-22, 23:02   Rehabilitować w Polsce, mieszkać za granicą - czy to możliwe

Dziewczyny, poradzcie....my jestesmy z Londynu, czesto odwiedzamy zakatek i czytam o tych roznych fizjoterapiach i innych zajeciach w Polsce. Wywnioskowalam, ze chyba w naszej starej Polsce pomoc i opieka na dziecmy z ZD jest lepsza niz w Angli (to sa moje stwierdzenia). Ja probuje sie dowiedziec czy powinnam juz cos robic z moim Oliverem (2 tygodnie), jakies moze cwiczenia, jak go stymulowac itp. Tutaj wszyscy mi mowia ze za wczesnie, trzeba czekac az Oli bedzie mial 2-3 miesiace, ale dla mnie to za dlugo na czekanie, ja bym chciala juz cos robic.

Dlatego prosze o pomoc, moze przyjechalabym do Polski (Szczecin, Wroclaw, Warszawa, Gliwice i innych miast), zapisala sie na fizjoterapie-nawet prywatnie. Poradzcie dobrych lekarzy, kliniki, fizjoterapeutow itp.

Pozdrowienia
 
 
Witek 
mruczek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 147
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-01-23, 04:52   

Jeśli są pieniądze i potrzeba zajęć z fizjoterapeutą polecam turnus w Jadownikach Mokrych. Jedna z fizjoterapeutek skończyła NTT Bobath, super zajęcia na basenie z Panią Kasią do tego hipoterapia i masaże. Jak dobrze się zakręcić, to dziecko będzie miało parę godzin dziennie zajęć na wysokim poziomie. A popołudniami można także indywidualnie korzystać z sali ćwiczeń i basenu. Z hydromasażu można zrezygnować, na basenie jest fajne jacuzzi.
_________________
Agatka 12 lat z zD; Janek 9 lat
olgakomorowska.pl
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-01-23, 08:14   

Bea jeżeli chcesz to mogę popytać u nas w Ośrodku wczesnej interwencji czy jest możliwość konsultacji prywatnie. Myślę, że tak bo kiedy ja się chciałam zapisać do neurologa (neurolog kieruje do logopedy, psychologa i rechabilitację) a nie było terminu poprosiłam o wizytę prywatną. Specjaliści są naprawdę super. Kubuś zaczął rehabilitację od 6 tygodnia życia.
  
 
 
Bea 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 224
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-23, 14:34   

Witku, dzieki za informacje o Jadownikach, ja sie wybieram w Listopadzie (w czerwcu nie ma juz miejsc). Moze sie tam zobaczymy.

Magda, super by bylo, ja mam ojca w Gliwicach i innych znajomych moglabym sie u nich zatrzymac. Moze moznaby bylo przyjezdzac co kilka misiecy na tydzien lub dwa na intensywna terapie, co o tym myslisz?

Norelko, az mi sie uwierzyc nie chce ze tak czesto i tak szybko mozna miec rehabilitacje. Ja sie staram o cos tutaj ale magdalenka mi wyjasnila ze w Londynie fizjoterapia jest raz na miesiac !!!.

Mam ciotke we Wroclawiu, wiec zatrzymac sie u niej moge. Nie moglabym chodzic z Oliverem 4 razy w tygodniu, ale moze raz na kilka miesiecy, na przyklad na tydzien lub dwa (intensywnej terapii). Czy myslisz ze to dobry pomysl?

Alicjo, dziekuje bardzo, ale ja nie mam nikogo w Tychach wiec nie mialabym gdzie sie zatrzymac. Macie fajnie, tyle opcji do wyboru, az mi sie nie chce uwierzyc ze w Londynie opcje sa takie ograniczone.... :-(
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-01-23, 14:53   

Bea właśnie skończyłam rozmowę z naszym ośrodkiem wczesnej interwencji. Neurolog który tam przyjmuje ma również swój gabinet prywatny (jeżeli chcesz to podam ci namiary). Pani w rejestracji powiedział, że według niej możnaby wszystko załatwić tylko niestety odpłatnie. Jeżeli masz pyt. pisz na priv.
A swoją drogą jak będziesz w Gliwicach to zapraszam na kawkę.
 
 
Bea 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 224
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-23, 19:07   

Magda najserdeczniejsze dzieki, jakbys mogla to poprosze o namiary na ta klinike a jak bede w Gliwicach to napewno dam znak.
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-01-23, 20:04   

Gliwicki Ośrodek Adaptacyjno-Rehabilitacyjny ul.Słowackiego 58B Gliwice tel (032) 231-52-13 albo nr do prywatnego gabinetu doktora Leszka Piaseckiego (specjalista neurologii dziecięcej) Gliwice ul.Dubois 16 (032) 777-52-88 (przyjmuje w środy). Proponuję rozmawiac z nim bezpośrednio.
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-10-04, 16:32   

Bea, ja mam podobne zmartwienie (mieszkamy w Szkocji).
Ponieważ moja mama jest po pedagogice specjalnej (specjalizuje się w starszych dzieciach) zrobiła wywiad wśród swoich koleżanek i wiesz co? Te, które mają opinię najlepszych szkoliły się w Anglii właśnie. Podobnie jak rodzice dziewczynki, którą mama prowadzi od wielu lat na nauczaniu indywidualnym (ma porażenie mózgowe) - cały program pracy z nią ułożono w Londynie.
Czekam na wieści, co to za ośrodki - jak będę wiedziała podzielę się informacjami, a tymczasem zastanawiam się nad przeprowadzką:)
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Bea 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 224
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-10-07, 21:53   

Czesc, ja sie wlaczam do rozmowy, bo jestem z Londynu i calkowicie sie zgadzam z mammamika. My jezdzimy na rahabilitacje i do logopedy do Szczecina, jak bys chciala to ja teraz jade do Szczecina ok 21-ego Pazdziernika. Wyjamuje mieszkanko na tydzien i rabie caly zestaw wizyt po lekarzach i rahabilitantach. Oliver chodzi na rahabilitacje wg Bobath i Vojty do logopedy terapeutycznego i takie tam inne.

Moje doswiadczenia sa podobne do Twoich. Do nas rehabilitant przyszedl jak Oliver mial chyba ponad 3 miesiace, a logopeda przyszla dopiera jak mial 6 miesiecy!!!
_________________
Szczesliwa Mama Joey (29-04-03), Aniolka Jake (10-12-05) i Olivera ZD (03-01-07)
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-10-08, 11:44   

Witaj Bea, bardzo dziękuję za propozycję - niestety już wiem, że Tomek nie dostanie w tym czasie urlopu i nie będę miała z kim zostawić Mikołajka (w Szczecinie nie mam akurat żadnej rodziny, ani przyjaciół). Czy zawsze jeździsz właśnie tam? Chętnie do Ciebie dołączymy następnym razem.
Zbadałam trochę temat i w Londynie są 2-tygodniowe sesje terapeutyczne w Instytucie Bobathów nastawione na szkolenie rodziców do samodzielnej pracy - wiesz coś na ten temat?
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-08, 11:59   

mammamika napisał/a:
[...](w Szczecinie nie mam akurat żadnej rodziny, ani przyjaciół). Czy zawsze jeździsz właśnie tam? [...]?


Karolina, pewnie magdalenka (Londyn) zaraz Ci więcej napisze - ona np. przyjeżdża do Warszawy. Podczas tego pobytu odwiedza i dr Ganowicz, i rehabilitantkę, i robi Kaikowi potrzebne badania.


mammamika napisał/a:
Zbadałam trochę temat i w Londynie są 2-tygodniowe sesje terapeutyczne w Instytucie Bobathów nastawione na szkolenie rodziców do samodzielnej pracy - wiesz coś na ten temat?


A o bobathach piszcie :arrow: tutaj>>
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-10-08, 15:32   

Ok, dzięki Kabatka :-D
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2007-12-15, 04:25   

witam Fakt na wyspach jakos rehabilitacja strasznie kuleje :-x :wow:
Ale za to edukacyjnie patrzac z perspektywy kilku lat w polsce jest duzo duzo do przodu.

Medycyna tez kiepska ale jak dzis wytlumaczyla mi rodowita wyspiarka to anglicy maja straszny opor do wszystkiego z europu oni nawet mucosolvanu tu niemaja jako syropu a co mowic o mucosolvanie do inhalacji......
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-12-17, 01:25   

Nie wspominając np. o lekach osłonowych przy antybiotyku...

Służba zdrowia beznadziejna, ale poziom akceptacji i integracji w społeczeństwie tysiąc lat świetlnych do przodu
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2007-12-17, 03:32   

Tam mammamika tolerancja powala na kazdym kroku..........
A widze jak Rodger sie 'rozwija' z swojego kokona

Ale farmaceuci maja mnie juz dosyc........ dobrac mleka niemozemy, czesc lekow niedostepna........ itp

Ale nikomu nieprzeszkadzala obecnosc dziecka na imprezie firmowej...... i ze dziecie tanczy......... sami zaczeli nas wciagac w tance
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu