FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zbyt wczesne wypadanie mleczaków
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9711
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-01-26, 14:53   

Tuśka ja Tobą wstrząsam!

Imiona piszę się z dużej litery na początku, w środku i na końcu zdania. Ja tylko odniosłam się do powyższego przykładu. Jeżeli ktoś nie używa dużych liter w całej swojej wypowiedzi, to nie wiem po co używa dużej litery w jednym przypadku - przy pisaniu imienia.

Tuśka, jak czytasz ikony emocji, które wstawiamy? Już Kabatka się kiedyś tam pytała, ale nigdy nie doczytałam odpowiedzi.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2012-01-26, 14:59   

Iga napisał/a:
Tuśka ja Tobą wstrząsam!

Imiona piszę się z dużej litery na początku, w środku i na końcu zdania. Ja tylko odniosłam się do powyższego przykładu. Jeżeli ktoś nie używa dużych liter w całej swojej wypowiedzi, to nie wiem po co używa dużej litery w jednym przypadku - przy pisaniu imienia.

Tuśka, jak czytasz ikony emocji, które wstawiamy? Już Kabatka się kiedyś tam pytała, ale nigdy nie doczytałam odpowiedzi.

Aaa tera to rozumiem. Rację masz, a mnie to takie rzeczy po braillowsku trza tłumaczyć.
O emotkach to nie tu.
Był kiedyś wątek pod tytułem:
"udźwiękowiony zakątek".
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Asiulinka27 
nawijacz
Patryczek ur.04.02.2006


Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2012-01-26, 21:38   

U nas jest taki problem, że mleczaki wypaść nie chcą... Patryczek w lutym skończy 6 lat, a na dole wyszły już dwie dwójki stałe, a mleczaki siedzą dalej, lekko się ruszają. Wygląda to dziwnie, bo ma dwa rzędy zębów :shock:
Dentysta poradziła rozruszać te mleczaki żeby same wypadły, narazie nie chce ich rwać żeby nie zrazić Patryka do stomatologa.
Może i racja, ale im dłużej to trwa, to zęby będą rosły krzywo bo nie mają miejsca.
_________________
Asia, mama Patryczka z ZD lat 11 i Kamilka prawie 9 lat :)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-01-27, 08:59   

Asia, Antek miał tez dwa rzędy zębów i mleczaki siedziały bardzo mocno, wyglądał jak rekin. Rozruszać to można kołek w płocie, a nie zęby dziecka. Antek miał usunięte mleczaki i to 8 na raz, bo tyle było na samym wierzchu. Po cztery na górze i cztery na dole, teraz spokojnie sobie rosną stałe. Tylko takie wyrywanie było poprzedzone rtg, gdzie widać było jak na dłoni jak są bliziutko.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-01-27, 09:50   

Mój Kacper swoje mleczaki zaczął tracić w wieku 5 lat. Teraz ma garnitur zębów stałych, zdrowych. Problematyczne mleczaki leczyliśmy pod narkozą w Uśmiechu Malucha - dla Kacpra większym zagrożeniem był nieleczony ząb niż narkoza - to dotyczy każdego dziecka z wadą serca.
Sukcesem jest znalezienie dobrego stomatologa. My na takiego trafiliśmy - nic na siłę, trzeba dziecko przyzwyczaić itp. Efekt był taki, że zrobienie wycisków do aparatu zabrało nam rok:) Ale Kacper zaufania wreszcie nabrał i aktualnie daje sobie w paszczy wiele zrobić - w lutym montujemy stały aparat bo jedynki mu nachodzą delikatnie na siebie.
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-01-27, 10:13   

Aga, przyjeżdżacie na Agatową do Uśmiechu Malucha? Kto jest Waszą dentystką?
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Asiulinka27 
nawijacz
Patryczek ur.04.02.2006


Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2012-01-27, 21:42   

vagabunda8 napisał/a:
Asia, Antek miał tez dwa rzędy zębów i mleczaki siedziały bardzo mocno, wyglądał jak rekin. Rozruszać to można kołek w płocie, a nie zęby dziecka. Antek miał usunięte mleczaki i to 8 na raz, bo tyle było na samym wierzchu. Po cztery na górze i cztery na dole, teraz spokojnie sobie rosną stałe. Tylko takie wyrywanie było poprzedzone rtg, gdzie widać było jak na dłoni jak są bliziutko.


:shock: Ło matko! 8 na raz! Myślałam, że Patryk to jakiś wyjątek :-)
Rozumiem, że teraz mleczaki już same wypadają?
We wtorek mamy pokazać ząbki u dentysty, zobaczymy co zadecyduje. Może ona je jakoś rozchwieje bo ja jakoś nie potrafię...
_________________
Asia, mama Patryczka z ZD lat 11 i Kamilka prawie 9 lat :)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2012-01-28, 14:19   

Asiulinka, zdaniem prof. Szklarskiej z Krakowa mleczaki trzeba usuwać , gdy wystąpi taka sytuacja jak u Twego synka.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-01-29, 11:21   

vagabunda8 napisał/a:
Aga, przyjeżdżacie na Agatową do Uśmiechu Malucha? Kto jest Waszą dentystką?


Tak, na Agatową - chłopcy mieli już tam leczone zęby kilkakrotnie - nie pamiętam jednak nazwiska lekarki. Za to zawsze usypiał chłopców ten sam anestezjolog - taki starszy Pan - ja jestem pod ogromnym wrażeniem Jego głosu:)

Ortodontycznie chłopcy zaopiekowani są natomiast w Radomiu.
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2012-01-29, 11:58   

Asiu, Zuza miała identycznie. W ubiegłym roku (albo dwa lata temu coś z moja pamięcią nie tak ;) ) Zuza miała usuwane na dole dwie mleczne jedynki, bo stale sobie wyrosły jak gdyby nigdy nic w drugim rzędzie. Teraz historia się powtarza z górnymi jedynkami. Zuza ma bardzo mocne i zdrowe zęby, w życiu nawet jednej plameczki próchnicowej nie miała.
Za pierwszym razem dostała zastrzyk i usunęli jej szybko ząbki, teraz (dokładnie jutro) jedziemy do znajomej polki, która zrobi podobnie... zastrzyk i wyciągnie jej te mleczaki.
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2012-01-30, 17:33   

No i pozbyła się Zuza mlecznych jedynek górnych. Cale piec minut w gabinecie, żel znieczulający, rach ciach i 4 naklejki zgarnęła, po drodze do domu zjadła lody i z niecierpliwością czeka aż w nocy wróżka zapłaci jej aż za dwa zęby ). Dodam, obyło się bez płaczu, histerii i tym podobnych :)
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2012-01-31, 18:32   

Oliwka ma 3,5 roku i straszny problem z zębami .
Jedynka złamała się trzy dni temu po uprzednim rozwiercaniu zęba z powodu ropnia , a dzisiaj następny horror u dentysty czyli otwieranie piątki górnej z tego samego powodu.
Powiem tylko że raz już mi odmówili przyjęcia dziecka u nas w przychodni i dzisiaj zrobili to samo ,chociaż ból nie do wytrzymania .
Wściekłam się okrutnie i poszłam do kierownika przychodni poruszyć delikatnie sprawę .
Pan doktor łaskawie przyjął ale na przyszłość kazał jechać do specjalistów gdzie będą leczyć w znieczuleniu ogólnym ;/
Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że ci specjaliści pracują do końca lutego i mają póżniej remont .Miejsc oczywiście nie ma wolnych , Pani nawet nie chciała słuchać jak dziecko cierpi .
Jak dobrze pójdzie to w maju ruszą na nowo.
Wyć mi się chce ze złości na zasr.... ną służbę zdrowia :-x
Nie wiem co robić . Oliwka ma do robienia kilka zębów i nie może już jeść normalnie , tylko wszystko miksowane.
:-(
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-02, 22:35   

Iza nie chcę straszyć,ale teraz wszystkie ząbeczki już pewnie będzie trzeba wyrywać.My obecnie wyrywamy 3 bo stałe urosły sobie obok. A 1 i 2 też musieliśmy z tego powodu wyrywać.




Biedna Oliwka :*
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2012-02-03, 09:42   

Mimi tak wiem, robiliśmy jej prześwietlenie i wszystkie korzonki ma bardzo długie w mleczakach. Na szczęście dla niej to nie problem, chyba jedynie większa przeprawa to będzie z 5 bo one takie szerokie.
Zuza ma już w tej chwili 8 zębów stałych, wszystkie jedynki i szóstki.

Biedna Oliwka :*
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9711
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-04-08, 20:59   

Jak ząb stały wyrasta za ruszającym się mlecznym, to czy on jakoś wskoczy na właściwe miejsce? Pamiętacie?
Mam jechać powyciągać te dolne jedynki do dentysty?
Czy mleczaki wypadają w takiej kolejności jak rosną?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu