FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Od kiedy zacząć rehabilitację?
Autor Wiadomość
maj1820 
trajkotek

Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 1576
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2009-07-08, 21:15   

yvette1984-nie napisałaś jaką metodą Twój synek był czy będzie rehabilitowany,w większości rodzice dobierają metodę rehabilitacji do potrzeb dziecka, oczywiście konsultując to najpierw z lekarzem czy rehabilitantem.Dobrze jest najpierw coś wiedzieć o danej metodzie i zastanowić się czy to właśnie ta będzie dobra dla naszego dziecka.
Myślę że na pewno znajdziesz tę odpowiednią i Twój synek trafi w dobre ręce,czego życzę wam z całego serca. :papa:
_________________
mama Jędrzeja 30.11.07 z ZD
 
 
yvette1984 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-07-09, 07:50   BOBATH

Na wypisie ze szpitala fizjoterapeuta w konsultacji z genetykiem zalecił metodę Vojty. Pani doktor w Tychach bez czytania wypisu postawiła na Bobath. Jej decyzja nie wynikała z przesłanek, o których wspomniano wcześniej w tym wątku, po prostu "bo tak".

W Katowicach będzie rehabilitowany Bobath, fizjoterapeutka nie wiedziała, jak był wcześniej rehabilitowany. Wyjaśniła mi, dlaczego ta metoda. Takiego wyjaśnienia oczekiwałam.

_________________
Iwona, mama Kamisia z ZD (05.10.2008) i Patrycji (08.09.2011)
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-07-09, 07:57   

yvette-pomijając kompetencje co nie których specjalistów, powiedz co ci powiedzieli na temat jego napięcia. jesli ma bardzo obniżone to wiesz mimo regularnej rehabilitacji będzie troszkę wolniej do wszystkiego dochodził. Sam wiesz dzieci z Zd maja rózne napięcie i to przede wszystkim wpływa na ich rozwój.
Ale jesli należy do tych dzieci u których to napięcie jest całkiem dobre to fakt moze to być w tym momencie zaniedbanie.
Wiesz moja Zuzia ma też taki wystający mostek (po operacji taka kurza klatka-jesli to mialaś na myśli) i właściwie nikt się na tym nie skupiał, zapytałam się tylko czy aby równo się zrasta wiesz chodzi o zszycie, jesli tak to z czasem jak mięsnie w okolicy klatki będą silniejsze to może sie to zmniejszyć, ale tak jak u Ciebie nikt ją nie masowal exktra w tej okolicy. Nam Pani dr. rehabilitacji (pewnie wiesz) powiedziała że Zuzia ma dośćmocno obniżone napięcie, a neurolog i rehabilitant powiedział że nie jest źle, a dodatkowo w kończynach ma zmienne napięcie co jej pomoże.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-07-09, 10:01   

yvette1984 napisał/a:


I na Boga!!!! Nie rehabilitujcie dzieci w Tychach!!!


:shock:

Na Boga! nie pleć bzdur!!!
Jaga w Tychach jest rehabilitowana od 12 lat :-)

Jak rehabilitant może na pierwszym spotkaniu,tylko oglądając dziecko powiedzieć że jest zaniedbane? A gdzie w tym wszystkim wada serca?pobyt w szpitalu?
Myślisz,że codzienne jeżdżenie po różnych ośrodkach na tyle usprawni Twoje dziecko,że opóźnienie zniknie?
Dzieci z zespołem Downa rozwijają się wolniej dlatego należy wspomagać ich rozwój wszechstronnie-ćwiczenia 2x w tyg pod okiem rehabilitanta to dobra decyzja.
Resztę wykonuj w domu sama: podczas zabawy,kąpieli,spacerów.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-07-09, 10:23   

Alicjo-a gdzie jest Jaga rehabilitowana, tam na B? Wiesz Hania od Maueli jak zaczęła chodzić to jej tam podziękowali, bo już nie ma potrzeby. A mnie się wydaje, że dobrze by było aby ktoś jednak miał piecze nad prawidłową postawą dzieci przynajmniej od czasu do czasu.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2009-07-09, 13:50   

Kamil ćwiczy od 6 tygodnia.Pierwsze kroki postawił mając rok i 3 miesiące.Czasem dają mu wolne ale nie wiecej niż 2 -3 miesiace i dalej wraca na ćwiczenia ,a ma prawie 6 lat.A teraz jeszcze w ramach rehabilitacji będzie miał zajęcia w nowo otwartej sali doświadczania świata.Wydajemi się że nawet młodziezy z ZD nie zaszkodzi troszkę się poruszać pod okiem specjalisty.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-07-09, 14:08   

beticz napisał/a:
Alicjo-a gdzie jest Jaga rehabilitowana, tam na B? Wiesz Hania od Maueli jak zaczęła chodzić to jej tam podziękowali, bo już nie ma potrzeby. A mnie się wydaje, że dobrze by było aby ktoś jednak miał piecze nad prawidłową postawą dzieci przynajmniej od czasu do czasu.


I dobrze Ci się wydaje :spoko:
Jestem zdania,że niezależnie od wieku nasze dzieci powinny mieć spotkania z fizjoterapeutą.
Nieprawidłowy chód,niskie napięcie mięśniowe,problemy z utrzymaniem równowagi to tylko niektóre z problemów nad którymi warto cały czas pracować.
Jagoda uczęszczała do ośrodka na B do 11 rż .
Obecnie jeździmy na rehabilitację (os Z),którą są objęte dzieci z problemami wzroku i słuchu.
W tygodniu Jaga ma spotkania z psychologiem,logopedą,tyflopedagogiem i fizjoterapeutą.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-07-09, 14:18   

no widzisz, a to widocznie teraz z powodu nadmiaru pracy dziękują wcześniej, nic będę się martwiła potem, ale na pewno nie odpuszczę, żeby dziecko pozostało bez opieki. Jeśli chodzi o opiekę psychologów, logopedów to nie ma problemu tylko ta rehabilitacja.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-07-09, 19:44   

My też po dłuższej przerwie w tamtym roku wróciliśmy na Bibloteczną i nie było problemu. Trzeba tylko postarać się o zaświadczenie od specjalisty ( wiecie? p.W.) Jarek chodził co 2 tygodnie na 45min. na indywidualne zajęcia ruchowe, dodatkowo mogliśmy przychodzić na zajęcia grupowe- muzykoterapia. Dla młodszych dzieci do ok.2 -3 lat były takie zajęcia zaraz po nas. Natomiast dla starszych dzieci jest gimnastyka korekcyjna , ale tylko grupowa. Teraz jest przerwa wakacyjna, ale mam nadzieję,że od września wszystko ruszy , tylko na pewno trzeba będzie zapisać się po nowe skierowanie :nzastanawianie:

Cytat:
I na Boga!!!! Nie rehabilitujcie dzieci w Tychach!!!

No niestety w Tychach ośrodków rehabilitacyjnych jak na lekarstwo ( w zasadzie to chyba tylko jeden :shock: ). Jak na tak duże miasto, liczące ok.130 tys. mieszkańców, to totalna beznadzieja :-( .
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-07-10, 06:47   

Muzykoterapia?-musze się zorientować :-)
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Malenka75 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 593
Wysłany: 2010-02-05, 23:40   cwiczenia

hejka - moze ktos mi pomoże, jestem mamusia cudownego Pawełka 15 lutego kończy dwa miesiące... chcialabym rozpoczać rehabilitacje, bylam u nas w przychodni ...no i cóz panie nie wiedza jak maja mi pomoc, mam przyjsc jak Pawełek bedzie miał 6 - 7 miesiecy... Co o tym myslicie,,,prosze o rady...dziekuje
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-02-05, 23:54   

Malenka75 tutaj masz :arrow: Ośrodki wczesnej Interwencji - znajdź najbliższy środek i zadzwoń tam. Nasze dzieci powinny być rehabilitowane jak najwcześniej - mój Tomek miał 3 tyg. jak rozpoczęliśmy jeździć do OWI
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-05, 23:55   

Zapisz się do neurologa, on da skierowanie na rehabilitację. Poszukaj też OWI (Ośrodek Wczesnej Interwencji) - tam mogą przyjąć dziecko na rehabilitację na podstawie posiadanego kariotypu. Poradnie Oceny Rozwoju też prowadzą rehabilitację.
Napisz skąd jesteś, będzie łatwiej coś Ci podpowiedzieć.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
magdowka 
trajkotek


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1552
Skąd: Prochowice
Wysłany: 2010-02-06, 08:51   

Malenka im wcześniej rozpoczniecie rehabilitację tym lepiej. Zosinka zaczęła ćwiczyć jak miała 4 tygodnie.
_________________
Tymek 24.12.2006
Zosia 17.12.2008 z zD
http://zofifi.blox.pl/html
 
 
Malenka75 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 593
Wysłany: 2010-02-06, 18:29   

hejka
Mieszkam w chojnicach - nie ma u nas orew
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu