FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wątek ekspercki:Suplementacja- kiedy robić badania krwi
Autor Wiadomość
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-11, 21:06   

Jeszcze raz bardzo dziękuję. W moim pytaniu, nie było żadnych aluzji. Bardzo starałam się uchwycić najlepiej jak można sedno sprawy. Przepraszam, jeśli zabrzmiało to inaczej.
Co do weterynarza mam takie samo odczucie. Czasami (naprawdę) wolałabym iść z moim dzieckiem do weterynarza niż lekarza. Kiedy idę z moim chorym kotem, weterynarz stara się leczyć, a nie mówi bezradnie jak lekarze, kiedy przychodzę z moim dzieckiem "no co pani zrobi, widać tak musi być" :-(

Pozdrawiam serdecznie :-)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-11, 21:13   

Jarku, rozumiem z Twoich opisów i szczegółowych badań jakie trzeba wykonać, że bez opieki lekarskiej nie powinno się samemu zaczynać suplementacji. Czy tak uważasz?
Pytam, bo znalezienie lekarza, który by się na tym znał jest sporym wyczynem. Pozdrawiam :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-11-11, 21:44   

Tu gdzie ja mieszkam nikt mi tych badań nie zrobi, a prywatnej opcji tu nie ma, zaczęłam dawać Kaiowi teavigo, kurkume i ginko, w zalecanych przez Ciebie Jarku dawkach, czy w takim razie mam przestać dawać te suplementy? :-(
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-11-11, 22:18   

CAN napisał/a:
PA co mamy powiedzieć, gdy ciągle cholesterol jest w złej strukturze i na złych poziomach, a dziecko tyje!

moje nie tyje, ale co zrobić, aby choletserolowa struktura byłą prawidłowa?. U mojego dziecka prawie zawsze powyżej 200 i zły chol.przewyższa dobry.
Czy wspomniana tu kurkuma i zielona herbata potrafią przywrócić poprawne proporcje?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-11-11, 22:23   

Nie mam pojęcia, jaka strukturę ma Aneta, ale tyje i lekarz powiedział, że żadne suplementy nie pomogą, bo bierze dużo euthyroxu(175) ;/ .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-11-11, 22:29   

grażyna napisał/a:
Nie mam pojęcia, jaka strukturę ma Aneta, ale tyje i lekarz powiedział, że żadne suplementy nie pomogą, bo bierze dużo euthyroxu(175) ;/ .


a euthyrox podnosi cholesterol? filip też bierze: 1 i 1/4 tableteczki 25?

kurcze nie pamiętam do której miał być, ale chyba nasz ekspert poszedł już spać.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 57
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-11-11, 22:30   

Moja też tyje i ma ogromny apetyt. Jakie badania jej zrobić i co sugerować lekarzowi (jakie suplementy), bo podejrzewam, że sam nie będzie wiedział co z tymi wynikami zrobić.
_________________
mama Dorota z Anią z zD (ur.2.12.2006)
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 19:57   

anuszkaa napisał/a:
Jeszcze raz bardzo dziękuję. W moim pytaniu, nie było żadnych aluzji. Bardzo starałam się uchwycić najlepiej jak można sedno sprawy. Przepraszam, jeśli zabrzmiało to inaczej.
Co do weterynarza mam takie samo odczucie. Czasami (naprawdę) wolałabym iść z moim dzieckiem do weterynarza niż lekarza. Kiedy idę z moim chorym kotem, weterynarz stara się leczyć, a nie mówi bezradnie jak lekarze, kiedy przychodzę z moim dzieckiem "no co pani zrobi, widać tak musi być" :-(

Pozdrawiam serdecznie :-)

Dziękuję za wyrozumiałość :) i witam w dniu dzisiejszym jeszcze raz tym razem w sobotę.
Jarek
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-11-12, 20:00   

Witam :)
Zadałam kilka pytań w drugim wątku eksperskim.
Czy mogę liczyc na odpowiedź?

tutaj...
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 20:07   

Marta Witecka napisał/a:
Jarku, rozumiem z Twoich opisów i szczegółowych badań jakie trzeba wykonać, że bez opieki lekarskiej nie powinno się samemu zaczynać suplementacji. Czy tak uważasz?
Pytam, bo znalezienie lekarza, który by się na tym znał jest sporym wyczynem. Pozdrawiam :papa:


Marto to jest ekstremalnie trudne pytanie. Dlaczego? Lekarze mi bardzo pomagają i ja nie chcę ich wykluczać z tego tematu, ale też rozumiem ich. Mają tysiące pacjentów, a osoba z ZD to taka jedna mała osóbka wśród tego grona i dodatkowo bardzo skomplikowana.
Nie mają na to czasu, aby się uczyć o specyfice zespołu Downa i tutaj jest nasza rola do odegrania. Ja dzwonię do mojej wspaniałej Agnieszki i mówię lub piszę co tam nowego. Ona analizuje i pisze albo odpowiada. Podziwiam ją jak to fachowo potrafi analizować. Z drugiej strony zawsze powtarzam, że jeżeli jest Was więcej wybierzcie jednego lekarza, którego będziemy wspólnie uczyć, bo najgorsze jest to, że nromy dla zdrowego dziecka są inne a dla naszych dzieci inne...powinny być i tutaj lekarz ma dużą rolę do odegrania.
Wracam do pytania:
-uważam, że w przypadku suplementowania hormonem tarczycy (eutyroxem), Nutrivene D dobrze zrobić badania i pójść z nimi do lekarza, któy chce z Wami je analizować. Jeżeli jest chętny do uzyskania wiedzy można wskazać mu jej źródła
-w przypadku suplementacji "na DOWNA" uważam, że nie ma takiej potrzeby. Lekarze nie znają tematu, nie wiedzą co to jest DYRK 1 A, tudzież GABA lub APP, więc .... i tak nie będą tego zgłębiać. Należy iść samemu i nie patrzyć na nikogo.
-w przypadku leków jak fluoksetyna i cerebrolizyna należy się konsultować z lekarzem w szczególności w kontekście przeciwskazań
Konkludując oddajmy lekarzom te sprawy na których się znają, a tam gdzie nie ma szans sami musimy podejmować decyzje bo tylko my jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci.
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-12, 20:07   

Alicja napisał/a:
Bardzo zgrzeszyłam nie robiąc Jagodzie l 15 przed podaniem zielonej herbaty żadnych badań ? :roll:


Ja też nie robiłam żadnych badań, bo jak nikt nie umie ich odczytać to po co?
Aktualnie zawiesiłam teavigo, gdyż Maksa w nocy bolał brzuch w dni, które mu ją dawałam.
Ale nie tracę nadziei, że wrócę do tego...

CAN napisał/a:
[

-w przypadku suplementacji "na DOWNA" uważam, że nie ma takiej potrzeby. Lekarze nie znają tematu, nie wiedzą co to jest DYRK 1 A, tudzież GABA lub APP, więc .... i tak nie będą tego zgłębiać. Należy iść samemu i nie patrzyć na nikogo.
.

Moja lekarka uznała, że te suplementy nie powinny zaszkodzić, a jak dodała - czegoś próbować trzeba.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 20:09   

magdalenka napisał/a:
Tu gdzie ja mieszkam nikt mi tych badań nie zrobi, a prywatnej opcji tu nie ma, zaczęłam dawać Kaiowi teavigo, kurkume i ginko, w zalecanych przez Ciebie Jarku dawkach, czy w takim razie mam przestać dawać te suplementy? :-(

Nawet nie myśl o tym :) Suplementy które podajesz trudno przedawkować. Z drugiej strony są to suplementy na "DOWNA" i popatrz co napisałem na ten temat wyżej.
:tak:
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 20:11   

magdalenka napisał/a:
Tu gdzie ja mieszkam nikt mi tych badań nie zrobi, a prywatnej opcji tu nie ma, zaczęłam dawać Kaiowi teavigo, kurkume i ginko, w zalecanych przez Ciebie Jarku dawkach, czy w takim razie mam przestać dawać te suplementy? :-(

Specjalnie podzieliłem odpowiedź na 2 części. Teraz zajmę się NUTRIVENE D i badaniami krwi. Moja sugestia jest taka: jeżeli z zasady poziom mikroelementów jest zły w ZD i jest to pewniak, ja jako rodzic wiedząc o tym jak funkjonują dzieci podawałbym też DHA i Nutrivene D w okresie zimowo-wiosennym nie patrząc na lekarza. Może to być dyskusyjne, ale ... należy podejmowac decyzje, a ich brak to najgorsze co może być.
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 20:13   

emka205 napisał/a:
CAN napisał/a:
PA co mamy powiedzieć, gdy ciągle cholesterol jest w złej strukturze i na złych poziomach, a dziecko tyje!

moje nie tyje, ale co zrobić, aby choletserolowa struktura byłą prawidłowa?. U mojego dziecka prawie zawsze powyżej 200 i zły chol.przewyższa dobry.
Czy wspomniana tu kurkuma i zielona herbata potrafią przywrócić poprawne proporcje?

Standardowe procesy zbijania cholesterolu to:
zwiększenie dawek DHA i zwiększenie dawek herbaty zielonej. To pomaga. Jak długo wszystko zalezy od wyników. Ja raz na jakiś czas zwiększam Jasiowi dawkę DHA o 50% i tak mu to podaję przez 2 tygodnie i wtedy wszystko wraca do normy.
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-11-12, 20:14   

Czekam na odpowiedź na moje pytania Panie Jarku :tak:
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu