FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fluoksetyna
Autor Wiadomość
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-12-14, 23:13   

Iga zaintrygowałaś mnie tymi uzależnieniami i choć nie interesowałam się wcześniej tym lekiem to poszukałam i szczerze to nie znalazłam co by uzależniał , inne skutki uboczne są, a i owszem ale o uzależniemiu nie ma.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-12-15, 11:49   

Brałam ten lek za krótko, żeby się wypowiadać w temacie skutków ubocznych, jak również właściwości leczniczych. Odstawiłam go bez konsultacji z lekarzem, bo nie podobało mi się to, jak się po nim czułam.

Wikipedia zaś podaje takie skutki uboczne (cytuję):
anhedonia
apatia
nadmierne pobudzenie,
obniżenie apetytu,
nadmierne pocenie się,
negatywny wpływ na funkcje seksualne, zwłaszcza obniżenie wrażliwości na bodźce seksualne i obniżenie popędu (to może akurat w przypadku dorosłego Kajtka dobrze ;-)
zaburzenia hormonalne spowodowane zaburzeniem prawidłowej relacji poziomów serotoniny i dopaminy (zawyżony poziom serotoniny w stosunku do zaniżonego poziomu dopaminy; nie dotyczy sertraliny – ze względu na jej lekki wpływ dopaminergiczny) i ich szeroko pojmowane następstwa,
nietypowe i wyraziste sny (zwłaszcza przy stosowaniu wyższych dawek SSRI),
rzadko: senność (głównie na paroksetynie).
możliwa zmiana masy ciała (chudnięcie/tycie w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta)
możliwe zwiększenie ryzyka zawału serca oraz udaru mózgu[1] na skutek pogrubienia naczyń krwionośnych, (z uwagi na gromadzenie się serotoniny w płytkach krwi[1]), czynnik ten działa niezależnie[1] od stwierdzonego podwyższonego ryzyka chorób układu krążenia u osób cierpiących na depresję.
Donoszono też o nieznacznych zmianach zachowania, hipomanii i lekkim spłyceniu uczuciowości, zwłaszcza po przewlekłym podawaniu SSRI. (koniec cytatu).

To, o czym się niestety nie pisze to uzależnienie psychiczne, które wpisane jest w działanie wszelkiego rodzaju antydepresantów.
Od stycznia są momenty, że biorę dużo leków, głównie przeciwbólowych (morfina i pochodne), ale też selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, które w moim przypadku wspierają działanie leku na neuropatię. I co? I nic:) Najwyraźniej nie mam skłonności do uzależnień, bo jak tylko mogę to unikam ich przyjmowania (nie lubię tego poczucia odrealnienia i zmatowienia emocji), ale i tak po m-cu na lekach tego typu muszę dojść do siebie: wszystko mnie wzrusza, mam kłopoty ze spaniem, jestem rozdrażniona.
Niby nic, ale choćby nie wiem jak bolało, wolę siebie soute :lol:

Warto też pamiętać, że każdy z nas ma gen odpowiedzialny za mechanizm powstawania uzależnień (który działa tak samo w przypadku alkoholu, słodyczy, leków, czy tv) i to, co mnie nie ruszy z kogoś może zrobić narkomana.
Ryzyk-fizyk.
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2011-12-15, 14:24   

No tak ale nasz metabolizm jest ok więc porównywanie jakiekolwiek traci rację bytu.
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu