FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Subkonto - opisywanie fv, ile czeka się na zwrot
Autor Wiadomość
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-19, 13:56   Subkonto - opisywanie fv, ile czeka się na zwrot

A czy np. rachunek za opłatę basenu ma być wystawiony na Fundację?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
izabela1976 
milczek

Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-03-20, 11:35   

ania_as napisał/a:
A czy np. rachunek za opłatę basenu ma być wystawiony na Fundację?


Wszystkei rachunki powinny być wystawione na Fundację. W szczególnych przypadkach po wcześniejszych uzgodnieniach z Fundacją, refundują także takie wystawione imiennie na dziecko
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-06-11, 18:47   

powiedźcie mi jak biorę fakturę to gdzie ma być dopisek dla Zuzanny Fryc

1. czy tam gdzie nabywca pod wszystkimi danymi Fundacji,

2. czy już w treści faktury np. za rehabilitację dla Zuzanny Fryc
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
maj1820 
trajkotek

Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 1576
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2009-06-11, 22:35   

To chyba zależy od tego co wypisuje te faktury,bo jak mi wypisywali za przejazdy(PKP)to musieli pisać ręcznie bo na komputerze im się wszystko nie mieściło,albo za mało miejsca,albo brakowało odpowiednich rubryk.Tak więc wydaje mi się że to nie ma chyba znaczenia.Tak na każdej fakturze z tyłu trzeba wpisać dane dziecka ,na jaki cel była wypisana(np.na rehabilitacje...imię i nazwisko dziecka,numer ewidencyjny)
_________________
mama Jędrzeja 30.11.07 z ZD
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-06-12, 06:33   

Mi za paliwo piszą imię Majki w rubryce "Nr rejstracyjny"
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-08-13, 19:27   

A ja mam pytanka do kogo w Fundacji wysyła się faktury zakupu,aby zostały rozliczone szybko i jak to formalnie załatwiacie z fakturami tj.płacę gotówką czy przelewem Fundacja,jak wygląda to od strony technicznej z rozliczeniem tych papierzydeł?
_________________
mama Kuby ZD
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2009-08-13, 22:39   

gaga napisał/a:
A ja mam pytanka do kogo w Fundacji wysyła się faktury zakupu,aby zostały rozliczone szybko i jak to formalnie załatwiacie z fakturami tj.płacę gotówką czy przelewem Fundacja,jak wygląda to od strony technicznej z rozliczeniem tych papierzydeł?


Każdą fakturę należy opisać na odwrocie (cel, przeznaczenie inwestycji) i przesłać po prostu na adres fundacji.
Fundacja ma dwa tygodnie, od otrzymania faktur, na przelanie pieniędzy na nasze konto.
Ja robię ksero każdej faktury i zostawiam sobie a oryginały wysyłam za potwierdzeniem odbioru. W ten sposób znam dokładną datę dotarcia ich do fundacji i wiem kiedy mogę się spodziewać pieniędzy.
Niestety niczego nie da się przyspieszyć.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-08-14, 10:28   

Nieco uściślę :-) Fundacja ma 14 dni roboczych - czyli prawie trzy tygodnie, niestety ;-) , datę dotarcia listu z fakturami można sprawdzić od niedawna logując się na stronie fundacji, w dolnej tabelce.
Raz udało mi się przyspieszyć - wzięłam coś na przelew, nie mogłam odebrać pomocy dydaktycznych ze sklepu, dopóki fundacja sklepowi nie zapłaciła, a zależało mi na czasie, bo wyjeżdżaliśmy - zadzwoniłam, wyjaśniłam, pani wyciągnęła faktury, a drugiego dnia już zapłacili - poszłam do sklepu z wydrukiem kawałka konta, że już mam pieniądze zabrane z subkonta, więc za następne dwa dni do sklepu przelew dotrze :-)
Jeśli mam za co, to płacę gotówką - mogę odebrać od razu towar. Ważne, żeby wysyłać faktury za przynajmniej 100 zł w sumie (może być jedna, może być kilka) - chyba mniej nie mogą wziąć jednorazowo z subkonta.
Z tyłu każdej faktury piszę co kupiłam (albo badania, albo wizyta u specjalisty), że dla Antka, dopisuję numer członkowski (dla pewności) i się podpisuję. Też robię ksero faktury - już raz mi się przydało :-D
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2009-08-14, 21:24   

Dzięki mafra za uzupełnienie :prosze:
Dodam tylko, że każdy z nas, zakładając konto w fundacji, dostał od niej pełną informacje na temat zwrotu pieniędzy i wszystkiego, co jest z tym związane. Wystarczy dobrze się wczytać. :tak:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-08-15, 21:46   

Pięknie dziękuję.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-08-31, 20:53   

"a ja mam takie pytanie... jak wysyłałam apel, czyli ok pół roku temu posłałam razem z apelem zdjęcie Natusia z prośbą o umieszczenie na profilu Natusiowym (zdjęcie to zostało wysłane także wcześniej, wraz z dokumentami wszystkimi). Miesiąc temu ponowiłam prośbę i raz jeszcze wysłałam zdjęcie. Mail doszczedł, bo dostałam potwierdzenie (za każdym razem), a zdjęcie nie jest umieszczone do tej pory
Co mogę w takiej sytuacji jeszcze zrobić?"


pamiętacie jak pisałam o braku zjdęcia Natusiowego na stronie?? wysłałam 11.08 zdjęcie do p. Grygoruk, ale niestety nadal nie ma :-(
no, nic.. będę dzwonić i pytać.

MamoKuby, kiedyś pytałaś, czy można wystawić fakturę za zajęcia dziecka na basenie.. można? Chcę Natusia zapisać na specjalne zajęcia i chciałabym, by było to opłacone ze środków zebranych na koncie w Fundacji.
Muszę tylko jutro przedzwonić do organizatorów i zapytać, czy wystawiają faktury.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-09-01, 07:15   

nefre, to nie mamaKUby tylko ja pytałam o te zajęcia :lol:
Dzwoniłam z dwa miesiące temu do Fundacji Zdążyć z Pomocą, i powiedziano mi, że zwracają pieniądze za zajęcia na basenie.
Wystarczy, że wypiszą Ci fakturę na Fundację, Ty podpiszesz z tyłu, że to na rehabilitację i wysyłasz do Fundacji.
Mam nadzieje, że tak naprawdę będzie, bo w tą niedziele zaczynami basenowanie ;-)
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-09-01, 10:45   

aha, :lol: mama kubusia, dziękuję bardzo :tak:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-09-15, 17:49   

A czy ktoś rozliczał się z fundacją bezgotówkowo? tzn. sklep wydał towar i wysyłana przez sklep faktura na fundację była rozliczana bezpośrednio ze sprzedawcą.
znacie takie sklepy np. z zabawkami edu. czy obuwiem?
Dajcie znać na priv. No chyba, że można tu w tym wątku to jeszcze lepiej.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-10-17, 18:58   

chcę wysłać rachunek do Fundacji za basen. W tytule jest napisane Nauka pływania. Jest wymienione imię i nazwisko Natuśka oraz dane Fudnacji.

Co ja mam na odwrocie napisać ? wydaje mi się, że wszystkie potrzebne dane są ujęte na pierwszej stronie rachunku.
Proszę o pomoc :prosze:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu