FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrowersje wokół zapisów na zakątkowe turnusy
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-12-05, 07:35   

To albo Stowarzyszenie organizuje turnus, albo nie i każdy sobie jedzie na własną rękę. Jak każdy będzie się zapisywać to po przyjeździe na turnus może się okazać, że jest nas z Zakątka 10 osób a reszta to ktoś inny.

Po prostu trzeba być bardziej odpowiedzialnym. Wiadomo, że zapisując się rok wcześniej nikt dokładnie nie wie co będzie robić, jednak można swoje plany jeżeli chodzi o turnus sprecyzować parę miesięcy przed wyjazdem.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-12-05, 08:11   

Niestety nie jest to pierwszy turnus, z którego musiałam rezygnować. I za pewnie nie ostatni. Byłe też turnus, na który Adam pojechał "podleczony", który skończył się tym, ze od piątego dnia turnusu w zajęciach uczestniczył w kartkę, bez jakiejkolwiek korzyści dla siebie, bo nawet jak był to zapalenie ucha mu dokuczało i 7500 zł zmarnowane (dwóch opiekunów). Dla jednych zapalenie płuc jest uzasadnionym powodem, którego nie kwestionuję, a dla innych zwykła infekcja... Drugi raz nie wyślę Adasia na turnus prawie zdrowego. To będzie tylko strata czasu i pieniędzy...

Lista wisiała długa, nikt nikomu miejsca na rezerwowej nie blokował. Jak ktoś faktycznie był zainteresowany turnusem to mógł się wpisać. Fakt, biorąc pod uwagę moje miejsce na rezerwowej inaczej podchodziłam do uczestnictwa w turnusie, dlatego też nie kierowałam się tym faktem ustalając datę terminu zabiegu, a jedynie biorąc pod uwagę sytuację w pracy. I co z tego jak zabieg nie doszedł do skutku, bo był za krótko zdrowy.

Ocenianie wszystkich, którzy wpisali się, a nie pojechali na turnus, że od samego początku to zakładali jest grubo przesadzone. Nawet zapłata zaliczki nie wpłynęłaby na zmianę mojej decyzji. Zresztą niejednokrotnie zaliczkę też traciłam.

Wiedząc jak turnusy są oblegane trzeba zapisać się wcześniej, z wyprzedzeniem. Jednak każdy ośrodek wie, że te listy życie weryfikuje. Muszą się z tym liczyć. To jest ryzyko gospodarcze.

Co do zmiany zasad, zarząd stowarzyszenia zrobi jak uważa, ale takie traktowanie ludzi z listy rezerwowej jest co najmniej nie na miejscu.
Popieram zaliczki, popieram weryfikowanie list, ale takie dobieranie uczestników turnusu uzależnione od wpłat darowizn, udzielania się na forum, zdobywania tytułu trajkotka to już lekka przesada.

Zawsze identyfikowałam się z zakątkiem, ale od dłuższego czasu coraz mniej mam na to ochotę. Dopiero teraz zaczynam rozumieć co mają na myśli inne osoby, które publicznie tego nie piszą na zakątku, a tylko w trakcie prywatnych negują atmosferę na zakątku i traktowanie go jak prywatny folwark.

Nadal będę zapisywać się na turnusy licząc, że będzie dane mi w nich uczestniczyć. Jak trzeba będzie to z nich zrezygnuję jeśli moim zdaniem będzie to konieczne bez względu na istnienie zaliczki. Jadnak faktycznie 5 razy zastanowię się czy będzie to turnus zakątkowy.

Na koniec napiszę, że różne rzeczy można o mnie powiedzieć, ale na pewno nie, że bezmyślnie i dziecinnie traktuje swoje deklaracje (w tym przypadku turnusowe), czy jestem niesłowna. Przykre to i nie ukrywam zabolały mnie Wasze oceny.

Nie lubię nieporozumień. Mam nadzieję, że wytłumaczyłam się.
Nie mniej jednak głupio mi, że i ja pośrednio przyczyniłam się do tej całej sytuacji, za to ponownie przepraszam.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-12-05, 08:43   

To może żeby tak nie uogólniąć, dziewczyny napiszcie kto według Was zrobić Was w konia i będzie jasne !

Popieram magdalenke, ciborke i eelusiee. Honia ma rację, może po prostu za dużo miejsc rezerwujecie w Ośrodku na zakątek :?: Może lepiej zarezerwować mniej i tak jak pisze magdalenka, każdy z osobna będzie dzwonił do Ośrodka i wpłacał zaliczkę.
I nikt już z nas nie będzie świecił oczami.

Mnie już od dawna odechciewa się tu wchodzić. Dyskusja we wątku Fundacji zirytowała mnie zupełne.I tak jak ktoś tam napisał, że niektórzy darczyńcy zastanowią się nad wpłaceniem nam 1%, tak ja zaczynam się zastanawiać czy wspierać Stowarzyszenie Zakątek.
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-12-05, 08:46   

Ela choroba dziecka jest jak najbardziej usprawiedliwiniem. Są jednak sytuacje kiedy piszemy do kogoś dwa miesiące przed terminem a okazuje się że on kompletnie zapomniał że się zapisał i w tym czasie ma inny turnus ,albo wogóle to jesienny termin mu nie odpowiada, chyba zdecyduje się na letni. To są przyczyny które istniały w momencie zapisywania się. Rezerwową listę traktuje się inaczej bo te osoby nie miały pewności czy pojadą. Trudno wtedy układać sobie plany pod niepewny wyjazd.Wierz mi chcemy wszystkich zadowolić ale jest to trudne jeśli niektórzy lekceważą zobowiązania.
Przecież była lista, zapisywał się kto chciał , nikt nie został zweryfikowany albo usunięty. Więc jak można mówić o jakiejś elicie. Niestety ten sposób okazał się błędny. Turnusowa lista rozsypała się na miesiąc przed wyjazdem.I ośrodek i my zaczeliśmy szukać chętnych wszędzie ale wiele osób mówiło że za późno się dowiedziali i nie mogą jechać.
Powiedzcie więc jak waszym zdaniem ma to wyglądać.Ja naprzykład uważam że ci którzy obecnie ratowali nas z opresji powinni być brani pod uwagę na obecny turnus przed osobami które poprostu bez powodu zrezygnowały i to w ostatniej chwili.Nic nie stoi na przeszkodzie aby osoby które chcą jecha zorganizowały się i pojechał razem w innym terminie . Cały zakątek na jeden turnus nie pojedzie
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2011-12-05, 09:59   

Myślę, że to dobry pomysł, że ustalone będą zasady udziału w turnusach Zakątkowych.
Sytem list rezerwowych i wcześniejszych zaliczek to moim zdaniem dobry pomysł. Ludzie z rezerwowych będą wiedzieć wcześniej czy mają się przygotować - finansowo i pod względem czasu.
Dla mnie maj, a być może czerwiec (po weryfikacji tych co wpłaili) to i tak póżno. Pracuję, a plany urlopowe w firmie ustalamy na początku roku.
Trudno, zarezerwuje urlop w terminie turnusu zakątkowego i będę czekać.

Przepraszam, że piszę o tym w tym miejscu, ale poruszana była tu już sprawa obu turnusów wakacyjnych, również tego w Gacnie.
Do Gacna jestem na podstawowej i niezależnie od tego czy dostanę się na turnus do Dębów będę musiała z żalem zrezygnować z tego w Gacnie.
Chcę zmienić Jaśkowi przedszkole. Decyzję podjęłam teraz. Dla Jasia będzie to nowa placówka i nie chce go pozbawiać wrześniowego okresu adaptacyjnego. Nie jestem tylko pewna czy będzie dla niego miejsce w tym nowym przedszkolu.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-12-05, 12:01   

mama kubusia napisał/a:
Mnie już od dawna odechciewa się tu wchodzić. Dyskusja we wątku Fundacji zirytowała mnie zupełne.I tak jak ktoś tam napisał, że niektórzy darczyńcy zastanowią się nad wpłaceniem nam 1%, tak ja zaczynam się zastanawiać czy wspierać Stowarzyszenie Zakątek.


eelusiaa napisał/a:
Zawsze identyfikowałam się z zakątkiem, ale od dłuższego czasu coraz mniej mam na to ochotę. Dopiero teraz zaczynam rozumieć co mają na myśli inne osoby, które publicznie tego nie piszą na zakątku, a tylko w trakcie prywatnych negują atmosferę na zakątku i traktowanie go jak prywatny folwark



Atmosferę na forum tworzą rodzice.
Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, niezależnie czy będzie ono akceptowane czy wywoła ogromną burzę.

Co to znaczy prywatny folwark? kompletnie tego nie pojmuję.

Jeśli ktoś nie ma ochoty przebywać na Zakątku, nie podoba mu się atmosfera, regulamin i zasady panujące to po co wchodzi? po raz kolejny kompletnie tego nie pojmuję
Dlaczego Elu, dlaczego Aniu tutaj jesteście? piszecie? skoro jesteście tak bardzo rozżalone atmosferą...

Może i jest to jedyne miejsce w sieci dla rodziców dzieci z zD, ale nie koniecznie takie musi pozostać.
Zachęcam Was do założenia kolejnego forum :tak:
Zdrowa "konkurencja" może wyjść nam tylko wszystkim na zdrowie.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-12-05, 12:26   

eelusiaa napisał/a:
Zawsze identyfikowałam się z zakątkiem, ale od dłuższego czasu coraz mniej mam na to ochotę. Dopiero teraz zaczynam rozumieć co mają na myśli inne osoby, które publicznie tego nie piszą na zakątku, a tylko w trakcie prywatnych negują atmosferę na zakątku i traktowanie go jak prywatny folwark


Tak, to prawda, że atmosferę na forum tworzą rodzice. Tylko wcześniej faktycznie zasada nie etykiety była stosowana, a teraz co chwilę każdy musi się z czegoś tłumaczyć. Każdemu coś się wytyka. A Ci co powinni to uspokajać to jeszcze podsycają całą dyskusję.

Alicja napisał/a:
Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, niezależnie czy będzie ono akceptowane czy wywoła ogromną burzę.


Tak, każdy ma prawo i ja też z tego prawa skorzystałam. Zanegowałam to co chcecie zrobić z ludźmi wpisanymi na listy rezerwowe, czy chociażby ogłoszenie informacji (jak sama napisałaś nieformalnej), o wpływie wpłacania darowizn na udział w turnusach firmowanych nazwą zakątek. To dla mnie ewidentnie prywata.

Alicja napisał/a:
Jeśli ktoś nie ma ochoty przebywać na Zakątku, nie podoba mu się atmosfera, regulamin i zasady panujące to po co wchodzi? po raz kolejny kompletnie tego nie pojmuję
Dlaczego Elu, dlaczego Aniu tutaj jesteście? piszecie? skoro jesteście tak bardzo rozżalone atmosferą...


Wchodzę, bo mimo niesnasek zżyłam się z ludźmi na zakątku, mimo "afer" co jakiś czas więcej jest tej dobrej atmosfery, no i przyznaje też, że niewątpliwie zakątek jest dla mnie kopalnią wiedzy.

Pisze to nie po to by kogoś obrazić czy dla samego negowania tylko, żeby uzmysłowić jak co raz częściej zakątek jest postrzegany. I niewątpliwie Ty Alu masz na to wpływ...

Chwała Ci i innym założycielom za zakątek, to wspaniałe miejsce tylko nie zmienia to faktu, że zaczyna się psuć... A szkoda.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-12-05, 12:34   

Proszę o info w Małym Gacnie na temat turnusu 2012, czy będzie weryfikowana lista i osoby usuwane z listy, bo ja też zrobiłam Was w konia, a jestem tam zapisana.

Niestety jak widać należę do grupy dużego ryzyka, że odpadnę, matka pracująca, której w pracy może wypaść wszystko, matka 3 dzieci, która dodatkowo jest uzależniona od osób trzecich (bo jak jadę sama z dziećmi muszę liczyć na pomoc innej osoby i że ona również się nie rozmyśli ze mną jechać), 3 razy większe ryzyko, że któreś mi się rozchoruje. Czyli mam rozumieć -"to po co się zapisuję" :-( Ano po to, że chcę turnus spędzać w miłym gronie.


Oczywiście, nie zmienia to faktu, że doskonale Boszkę rozumiem i fakt należy dodatkowo jakoś dogadać się z ośrodkiem, jakie rozwiązanie ich satysfakcjonuje w razie takich okoliczności.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
aniamamajulci 
nawijacz


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Posty: 861
Wysłany: 2011-12-05, 12:52   

eelusiaa napisał/a:

Alicja napisał/a:
Jeśli ktoś nie ma ochoty przebywać na Zakątku, nie podoba mu się atmosfera, regulamin i zasady panujące to po co wchodzi? po raz kolejny kompletnie tego nie pojmuję
Dlaczego Elu, dlaczego Aniu tutaj jesteście? piszecie? skoro jesteście tak bardzo rozżalone atmosferą...


Wchodzę, bo mimo niesnasek zżyłam się z ludźmi na zakątku, mimo "afer" co jakiś czas więcej jest tej dobrej atmosfery, no i przyznaje też, że niewątpliwie zakątek jest dla mnie kopalnią wiedzy.

Pisze to nie po to by kogoś obrazić czy dla samego negowania tylko, żeby uzmysłowić jak co raz częściej zakątek jest postrzegany. I niewątpliwie Ty Alu masz na to wpływ...

Chwała Ci i innym założycielom za zakątek, to wspaniałe miejsce tylko nie zmienia to faktu, że zaczyna się psuć... A szkoda.


Bo tu jak w życiu... spotykamy tych miłych i serdecznych - oni sprawiają, że chce się tu zaglądać. Spotykamy też innych na których złość nas bierze, że psują nam tę miłą atmosferę. Zostajemy jednak dla tych liczniejszych, fantastycznych ludzi.
Ela... popieram całym sercem :*
_________________
mama:
Julci (10.09.2005 - 19.09.2007)
Leny (25.02.2010)
Magdy (21.07.2011)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-12-05, 12:58   

Czy mam rozumieć to Elu tak, że nie powinnam wyrażać swojego zdania na forum?
Bo bywa niekiedy kontrowersyjne?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-12-05, 13:01   

beticz napisał/a:

Niestety jak widać należę do grupy dużego ryzyka, że odpadnę, matka pracująca, której w pracy może wypaść wszystko, matka 3 dzieci, która dodatkowo jest uzależniona od osób trzecich (bo jak jadę sama z dziećmi muszę liczyć na pomoc innej osoby i że ona również się nie rozmyśli ze mną jechać), 3 razy większe ryzyko, że któreś mi się rozchoruje. Czyli mam rozumieć -"to po co się zapisuję" :-( Ano po to, że chcę turnus spędzać w miłym gronie.


Jak zwykle dopisujecie do wszystkiego ideologie i teksty o pokrzywdzeniu które się mają nijak do problemu. Przecież, każdy tu mówi, że wypadki się zdarzają, dzieci chorują, kradną auta, mieszkania się palą. Nikt nie ma pretensji do nikogo, że w przypadku jakiś okoliczności nie błahych odwoła turnus.
Ale jeżeli zapisane osoby nie pamiętają o tym, że się zapisali, albo rezygnują na miesiąc przed turnusem bo pogoda nie taka, no to proszę. Dla czego się dziwicie, że każdemu podniosło się ciśnienie?

Turnus miał kosztować 4 000, zapłaciliśmy 4 300.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-05, 13:06   

Każdy ma prawo wyrażać zdanie, nawet kontrowersyjne.

Piszę ogólnie, zaznaczam to, żeby nikt nie poczuł się dotknięty.

Sęk w tym, by nie brać każdego zdania osobiście, a ewentualne wątpliwości wyjaśniać w atmosferze wzajemnego porozumienia. Ja w tym watku nie widzę nigdzie odnoszenia się do poszczególnych osób, które zrezygnowały z turnusu, natomiast widzę wiele rozgoryczonych usprawiedliwień osób niewywołanych do tablicy publicznie, a będących na liście rezerwowej. Można z tego odnieść niemiłe wrażenie, że coś niefajnego rozegrało się "podskórnie".
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-12-05, 13:10   

Alu, jak najbardziej masz prawo do pisana swojego zdania, nawet kontrowersyjnego.
Tylko czasem warto pamiętać, że jesteś Adminem i Twoje słowo jednak ma inny oddźwięk niż szarego użytkowania forum...
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-12-05, 13:17   

To Elu zapewniam Ciebie i innych użytkowników, że powstrzymuję się od pisania w wątkach tych bardzo kontrowersyjnych (np. aborcyjnym), bo tam nie wypada mi mówić jako Adminowi o swoich poglądach.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-12-05, 14:10   

Ala czyli rozumiem, że do maja lista jest zawieszona? Czekamy kto wpłaci zaliczkę? A potem rusza lista rezerwowa?
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu