FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrowersje wokół zapisów na zakątkowe turnusy
Autor Wiadomość
iwona.art 
gaduła


Wiek: 44
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 184
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-12-05, 14:43   

Gorąco się zrobiło w tym temacie, gorąco było także Boszce która musiała reprezentować Zakątek swoją osobą. Niepotrzebnie tyle złych emocji. Prawda jest taka że nie popisaliśmy się wiarygodnością. Jest to swego rodzaju nauczka i mam nadzieję że ta cała sytuacja da do myślenia przy kolejnym zorganizowanym turnusie.
Najbardziej żal było osób tam pracujących, którzy z wielkim zaangażowaniem zajmowali się naszymi dziećmi mając przed sobą miesięczny bezpłatny urlop /mało uczestników/
_________________
Iwona, mama Filipka 24.12.2008 & Błażeja 23.03.2011
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-05, 16:08   

Moi Drodzy, proszę o zapoznanie się :arrow: z tekstem na portalu.

Zgodnie z tym, o czym mocno syntetycznie wspomniała Alicja, planując zaangażowanie się w organizację wydarzenia jako Stowarzyszenie - chcieliśmy uhonorować osoby, które wspierają naszą działalność, aktywnie udzielając się w wątkach merytorycznych, służąc pomocą w rozwijaniu forum. Oprócz aktywnych merytorycznie forumowiczów chcieliśmy także uhonorować tych, którzy wspierają finansowo działalność Stowarzyszenia.
Uważaliśmy, że aktywna pomoc na forum oraz finansowe wspieranie działalności Stowarzyszenia zasługuje na docenienie. Okazuje się, że temat jest mocno kontrowersyjny, rodzi podejrzenia o nieuczciwość, co absolutnie nie było naszym zamiarem.
Kilka pomysłów, jak powinny wyglądać zapisy na turnusy niewzbudzające wątpliwości już tutaj padło. Jeśli macie pomysły, jak jeszcze możemy to zrobić, będziemy wdzięczni za sugestie.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2011-12-05, 16:54   

Przeczytałam tekst i chyba jest to najlepsze wyjście z zaistniałej sytuacji :tak:
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-12-05, 20:13   

Wywołana do tablicy :lol: odpowiadam: w pełni rozumiem Boszkę - organizowałam eventy i niedojazdy są zmorą każdego organizatora.
Zaliczka, czy poszukanie kogoś na swoje miejsce - to dobre rozwiązania, żeby się przed tym ustrzec.

Byłam na liście rezerwowej i gdy próbowałam ustalić, jakie mamy szanse na wyjazd - zostałam potraktowana jak nachalny petent.
Już widziałam Alkę w szarawarach, jak żując gumę i szydełkując pyta: "czego? każdemu zależy, zasługi trza mieć kochaniutka" ;-)
Za bardzo mi zależało na turnusie, żeby się tym przejąć, ale też nie czułam, że to NASZA WSPÓLNA sprawa wypaść wiarygodnie jako Zakątek.
Z szacunku do Organizatorek wyjaśniłam powody, dla których nie mogłam jechać i przez 2 tygodnie żal mi zadek ściskał, że nie mogę być z Wami.

Ale do sierpnia niedaleko, a od poniedziałku zaczynam rehabilitację, więc pozwoliłam sobie potwierdzić nasz udział :-)
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-12-05, 20:19   

mammamika napisał/a:


Ale do sierpnia niedaleko, a od poniedziałku zaczynam rehabilitację, więc pozwoliłam sobie potwierdzić nasz udział :-)


Nie powiem, że się cieszę :okular:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-12-05, 21:59   

Może zachorujesz na dzień przed wyjazdem? :lol:
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-12-05, 22:01   

To dopiero bedzie towarzystwo wzajemnej adoracji ;-)
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-12-05, 22:29   

kabatka napisał/a:
(...) planując zaangażowanie się w organizację wydarzenia jako Stowarzyszenie - chcieliśmy uhonorować osoby(...)

Więc może po prostu wykropkować trzy pierwsze miejsca jako zarezerwowane do dyspozycji Stowarzyszenia. Jasno stawiając sprawę od początku. Bo teraz to zrozumiałam, że wpisując się na listę, nie można być niczego pewnym, bo organizator i tak może dobrać kogoś "zasłużonego" a mnie przesunąć dalej. A zwłaszcza lista rezerwowa traci tak jakby swoje znaczenie.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-12-06, 08:09   

Jeszcze jedna sprawa. I Zaździerz i Gacno to turnusy drogie, nawet bardzo. To znacznie zawęża grono osób, które mogą się tam wybrać. Do Jadownik nie było takich problemów z rekrutacją. Więc może, gdyby jeszcze kiedyś(mam nadzieję) powróciły zapisy na turnusy zakątkowe, to pozostać przy tych tańszych? Nawet w wypadku rotacji losowych nie byłoby takiego problemu z naborem nowych chętnych.
Na te turnusy z wyższej półki cenowej mogło by się właśnie umawiać prywatnie po kilka osób w miarę swoich możliwości i chęci. Robiąc turnus zakatkowy za blisko 5 tys. zł od razu można stwierdzić, że jest nieosiągalny dla wielu osób ze względów finansowych.

Zapisałam się do Gacna, i ciągle myślę, że za te pieniądze miałabym turnus nad morzem i lampę bioptron.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-12-06, 09:07   

Odkąd jestem na zakątku i odkąd były zapisy turnusowe długo jeszcze przed powstaniem stowarzyszenia, była lista główna i rezerwowa i zawsze było tak, że ci z rezerwowej wskakiwali, ba nawet jeszcze były wolne miejsca.... i tu fakt, jest to strata dla ośrodka, bo na wolne miejsca byliby chętni z zewnątrz, a one były zablokowane dla Zakątka.

Nie widzę problemu żeby wpisać się na dowolny turnus z wybranym przez siebie towarzystwem w dowolnym terminie. To jest bardzo dobra metoda i tak właśnie małe grupy zakątkowiczów jeżdżą do aCentrum, ELFa, do Radzynia. W sierpniu br do Gacna było zapisanych sporo osób z zakątka a pojechały 3!
Cytat:
Robiąc turnus zakatkowy za blisko 5 tys. zł od razu można stwierdzić, że jest nieosiągalny dla wielu osób ze względów finansowych.

Grażynko, zakątek tylko rezerwował w ośrodku cały turnus w danym terminie, aby można było pojechać na niego większą grupą i jeśli jest taka możliwość dostosować terapię dla zespołowców.
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-12-06, 10:23   

Lusi, może źle dobrałam słowo. Wiem, że Zakatek nie był organizatorem turnusu. Ale to nie był sens moje wypowiedzi. Chodziło mi o to, że łatwiej zebrać grupę osób na turnus za 2,5/3 niż za 4,5 tys. Silą rzeczy dostęp do tego drugiego ma tylko ograniczona liczba osób.

Taki zapis:
Pierwszeństwo z listy rezerwowej mają osoby, które czynnie uczestniczą w życiu forum, wspomagają działalność Stowarzyszenia darowiznami.
- to ja rozumiem, że pomimo iż będę pierwsza na liście rezerwowej mogę wcale nie pojechać jak zwolni się jedno miejsce na głównej, bo koordynator z Zakatka uzna, że ktoś ma większe zasługi i darowizny niż ja. W tym sensie miejsce na liście rezerwowej traci swoje znaczenie. Nie oceniam tylko chce wiedzieć czy dobrze rozumiem.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-12-06, 11:10   

Grażynko turnusy za 4,5 tys to nie są z wyższej półki to raczej dolna granica przy trapiach jakie proponują.Twoja Anetka jest już dorosła i to zupełnie co innego. Turnus nad morze za dwa tysiące to raczej wczasy i z turnusem ma niewiele wspólnego.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3720
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2011-12-06, 14:18   

boszka59 napisał/a:
Turnus nad morze za dwa tysiące to raczej wczasy i z turnusem ma niewiele wspólnego.


Byłam też na takim turnusie za 2tys. i co miała Ada?... tylko basen z kulkami przez 30min. codziennie. Natomiast na turnusie za 4-5tys.np. w Zaździerzu ma pedagoga, terapię ręki, logopedę, masaż, rehabilitację, basen (na którym przez 2 tyg. nauczyła się samodzielnie pływać :tak: ). Zajęcia dostosowane do możliwości do mojego dziecka.
Może kwota jest faktycznie wysoka, ale ja uważam, że wart tych pieniędzy.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-12-06, 14:35   

mammamika napisał/a:
Może zachorujesz na dzień przed wyjazdem? :lol:


Rzeczywiście dowcip Ci się udał ....
Dziwię się, że masz odwagę pisać takie rzeczy sama ledwo chodząc.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-12-07, 12:20   

No, już nas widzę Alicja - Kulawa i Kulka na parkiecie w Paździerzu :lol:
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu